PROJEKT: Nový seriál Angelika

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 27 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: PROJEKT: Nový seriál Angelika
Napsal: 12 lis 2021, 23:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nový seriál Angelika

Zachytila som toto z rozhovoru s Nadjou, dcérou pani AG:

LM: V súčasnosti existujú dve filmové adaptácie diela o Markíze Anjelov, známy filmový seriál zo 60. rokov a film uvedený v roku 2013. Plánuje sa nová verzia ságy, kedy bude uvedená?

NG: -V súčasnosti prebieha sériálový projekt. Ale neviem, kedy to bude oficiálne oznámené.


:la-polak-fun: Polačkyna otázka do bitvy: Znamená to že sa natáča seriál? :shock: :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 11:13
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, Seriál Angelika by byl skvělý. Seriál může děj vyprávět detailněji než film. Jsem zvědavá. Nikdo zatím nezfilmoval polibek Angeliky s maskovaným Joffreyem v letohrádku. Moc bych chtěla tuto scénu z knihy vidět zfilmovanou :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 11:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A ja by som už konečne chcela zažiť plavbu na lodi do Ameriky :sailor: a slávnu scénu demaskovania Rescátora :mask:
a tiež Angelikynho zvítanie zo synmi.

Zostáva iba dúfať že sa pri seriáli budú tvorcovia verne držať predlohy. To bolo aj želanie pani AG aby niekto natočil Angeliku tak, ako to spravili pri Odviate vetrom (Gone with the wind, myslím že v češtine tomu dali názov Jih proti severu)

lebo ak sa nebudú držať predlohy, bude to iba ďalší prepadák :monkey_blind: , podobne ako ten film z roku 2013, ktorý sa už plánovaného pokračovania kvôli neúspechu nedožil


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 12:09
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  13 lis 2021, 11:48
A ja by som už konečne chcela zažiť plavbu na lodi do Ameriky :sailor: a slávnu scénu demaskovania Rescátora :mask:
a tiež Angelikynho zvítanie zo synmi.

Zostáva iba dúfať že sa pri seriáli budú tvorcovia verne držať predlohy. To bolo aj želanie pani AG aby niekto natočil Angeliku tak, ako to spravili pri Odviate vetrom (Gone with the wind, myslím že v češtine tomu dali názov Jih proti severu)

lebo ak sa nebudú držať predlohy, bude to iba ďalší prepadák :monkey_blind: , podobne ako ten film z roku 2013, ktorý sa už plánovaného pokračovania kvôli neúspechu nedožil
Moiro, Myslíš, že v seriálu uvidíme zfilmovaný i 6.knižní série ?
Také bych ho chtěla vidět. Angelika a její láska stojí hlavně na rozhovorech mezi Rescatorem a Angelikou, které často nutí k zamyšlení. Bude to zajímavé téma pro současné filmaře? To je velká otázka.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 12:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  13 lis 2021, 12:09
Moiro, Myslíš, že v seriálu uvidíme zfilmovaný i 6.knižní série ?
Také bych ho chtěla vidět. Angelika a její láska stojí hlavně na rozhovorech mezi Rescatorem a Angelikou, které často nutí k zamyšlení. Bude to zajímavé téma pro současné filmaře? To je velká otázka.
Francúzi dodnes natáčajú veľmi dobré filmy aj seriály, a sú ako všetky latino národy romanticky založení. Každý rok vyprodukujú hromadu kvalitných filmov. Tak v tomto nevidím problém.


Plus je to ich história a neexistuje skoro žiadny rodený Francúz či francúzska ktorý by nepoznal Angeliku.
Ak bude Nadja trvať na tom aby sa dodržiavala predloha, ako si to želala jej matka, pisateľ scenárov nebude mať veľa roboty, pretože opisy sú skvelé a pani AG má aj skvelé dialógy ktoré je potrebné použiť. aspoň v modifikovanej podobe, ak to má byť autentické.

Čo sa týka 6 dielu, Borderie ho chcel natočiť tiež, ale Merciérka odmietla natáčať ďalší Angelika film.

Preto existuje pár nikdy nepoužitých scén, ako Angelika s ďalekohladom či s Rescátorom na lodi, ktoré som tu na fórum už dávnejšie pridala do rubriky neznáme scény. Tie si Borderie sušil do ďalšieho dielu.

Zhrnutie: Ak to bude dobre a autenticky natočené, bdue to v latino krajinách mať úspech aj v krajinách bývalého východného bloku.

čo sa týka publika s materinským jazykom anglickým, neviem. Ak sa im to nebude páčiť nech si pozerajú svoj nechutný seriál Versailles - plný sexu, sadizmu násilia - a s veľkej časti historicky nezmyselný. :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 12:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, ďalšia skvelá správa!!! Vždy, ale skutočne vždy som túžila, aby sa Angelika nakrútila ako seriál, ešte aj celkom nedávno som si predstavovala tri či štyri série, kde by v každej spracovali tri až štyri knihy. Prvý a druhý diel by kopírovali "Markízu anjelov" a "Svadbu v Toulouse", teda prvé dve časti románu "Angelika - markíza anjelov" v pôvodnom, nerozšírenom vydaní. Tretí diel by bol o kráľovskej svadbe a súdnom procese a tak ďalej :D Bože, keby sa toto podarilooooo! Kto by nechcel vidieť bozk v letohrádku, zamaskovaného Joffreya, La Rochelle a Gouldsboro? Keď dokázali v 80. rokoch natočiť seriál "Krásna Catherine" podľa kníh od Juliette Benzoni, čo majú sedem častí a sú podobne ako Angelika historicko-romantické, cestovateľské a dobrodružné, určite by to šlo aj s našou hrdinkou. Teším sa veľmi! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 13:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se ta zpráva také líbí, ale bohužel jsem skeptická... Vidím, jak dopadl seriál Cizinka (Outlander), a to je autorka v současnosti známější než Anne Golon... Tuším, že od čtvrté série už seriál dotují sami herci, počet epizod se snížil, výprava již není tak bombastická jako v případě prvních dvou sérií (kdy druhá se odehrává ve Versailles, takže tvůrci kupovali dobový nábytek a šili repliky kostýmů) :-(. Kdyby to měla být Angelika se vším všudy, tedy i s kostýmy, paláci, věrohodnými herci (kteří nejen vypadají, ale i umí hrát), byla by to pekelně drahá záležitost... Říkám si, že pokud seriál bude, tak děj knih notně osekají :-(. Ale třeba to jen přehnaně vidím černě ;).


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 13:27
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  13 lis 2021, 13:11
Mně se ta zpráva také líbí, ale bohužel jsem skeptická... Vidím, jak dopadl seriál Cizinka (Outlander), a to je autorka v současnosti známější než Anne Golon... Tuším, že od čtvrté série už seriál dotují sami herci, počet epizod se snížil, výprava již není tak bombastická jako v případě prvních dvou sérií (kdy druhá se odehrává ve Versailles, takže tvůrci kupovali dobový nábytek a šili repliky kostýmů) :-(. Kdyby to měla být Angelika se vším všudy, tedy i s kostýmy, paláci, věrohodnými herci (kteří nejen vypadají, ale i umí hrát), byla by to pekelně drahá záležitost... Říkám si, že pokud seriál bude, tak děj knih notně osekají :-(. Ale třeba to jen přehnaně vidím černě ;).
Petelopo, mluvíš mi z duše. Po zklamání z filmové Angeliky z roku 2013, na kterou jsem se velmi těšila, už si raději nedělám iluze.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 15:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuž naozaj záleží kto sa toho chytí. Ak by sa toho chytil niekto taký ako tí čo natočili Kráľovskú Alej - alebo tí čo natočili Scarlett ako pokračovanie Odviate vetrom - tak by sa to mohlo aj vydariť. Jediné čo musím Angličanmi natočenému seriálu Versailles uznať, sú nádherné kostýmy.

V dnešných produkciách je bežné že existuje fundus kostýmov s ktorého si jednotlivé produkcie požičiavajú, ak si nemôžu dovoliť vlastné. Jedno je isté, ak by sa to dostalo do do správnych rúk, mal by ten seriál potenciál nielen potešiť Fanúšičky, ale aj naplniť pokladnice tých čo sa na ňom budú podieľať.

Zeitonova najväčšia chyba bola že ten jeho Film mal pramálo spoločného s pôvodným príbehom z knihy. Okrem tej úodnej scény, kde za zvuku píšťal a bubnov prichádza Joffrey Angelike naproti tesne pred Toulouse. Ak dcéra pani AG dovolí aby sa toto zopakovalo, nielen že to bude prepadák, ale tým by sa spreneverila aj odkazu svojej matky, ktorá nespočetne krát prízvukovala že si vždy želala aby sa to natočilo verne podľa románu, podobne ako Odviate Vetrom.
Ja však skutočne predpokladám že toto už Nadja pochopila :ok: , lebo to už od roku 2013 povedalo milión ľudí.

A tiež dúfam že herci sa nebudú podobať ako vajco vajcu, tak že si človek nevie potom zaradiť kto je kto, a to ani niekto kto má načítané knihy ako otčenáš. Tak to bolo v Zeitounovom Filme, a hovorila mi to hromada fanúšičiek že sa tom totálne strácali. Kdežto v tom od Borderiera, tam mali od začiatku mala jasno kto je kto. (a ja tiež)

A teraz môžme začať špekulovať kto s nových francúzskych hercov by sa hodil na Angeliku a Joffreya. :roll: 8)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 16:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  13 lis 2021, 15:43
Nuž naozaj záleží kto sa toho chytí.
...
Jedno je isté, ak by sa to dostalo do do správnych rúk, mal by ten seriál potenciál nielen potešiť Fanúšičky, ale aj naplniť pokladnice tých čo sa na ňom budú podieľať.
...
Zeitonova najväčšia chyba bola že ten jeho Film mal pramálo spoločného s pôvodným príbehom z knihy.
Výhodou prvních řad zmíněného seriálu Outlander bylo, že se toho chytl fanoušek. Resp. manželka hlavního tvůrce milovala předlohu, takže ho přiměla nejen koupit práva, ale i konzultovat s autorkou. V předmluvě k průvodci seriálem mne překvapila praxe s autorskými právy v USA - když autor prodá práva na adaptaci, více méně ztrácí jakoukoli kontrolu nad tím, co kdo nakonec natočí. Proto by bylo super, kdyby Nadia sama nad natáčením bděla a hlídala, aby se příběh držel předlohy, aby nešlo o nějakou "uměleckou vizi" režiséra, do níž zasáhnou škrty producentů... ;)
moirra píše: *  13 lis 2021, 15:43
A teraz môžme začať špekulovať kto s nových francúzskych hercov by sa hodil na Angeliku a Joffreya. :roll: 8)
Otázka do pranice: Bude to obdobné jako u Harryho Pottera, kde všichni herci měli být Angličané? (Tedy, že v seriálu by účinkovali pouze Francouzi.) Anebo si tam mohou zahrát i jiní současní herci jiné národnosti?

Pokud by se natáčelo v ČR, určitě by se tam mihly nějaké české tváře - a třeba bychom se dostaly do komparzu? :D


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 16:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tuhle zprávu jsem četla už včera skoro v noci. Bylo by to super. :ok:
Má to ale své mouchy. Pokud by to bylo něco jako Versailles, tak raději nic. Ty milostné pasáže v knihách jsou podle mě hodně velké lákadlo, aby to sklouzlo jen ke stylu z postele do postele. :disagreement:
Já jsem viděla více starších francouzských seriálů, např. Josef Balsamo z doby před francouzskou revolucí. V hlavní roli Jean Marais.
Od Juliette Benzoni je knižní série Marianna z doby vlády Napoleona. Autorka se inspirovala Angelikou. Také byl natočen seriál. Něco jsem našla na YouTube. Ukázky vypadaly dobře. Hlavní hrdinka taky prožila různá milostná dobrodružství. No podle ukázek to bylo více romantické.
Jenže to jsou seriály někdy z doby, kdy se točila Angelika nebo o něco později.
Každopádně v seriálu by bylo více prostoru vylíčit i ty myšlenky, dobu, ukázat trochu i historii trubadůrské poezie.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 18:14
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Výborné filmové adaptace literárních děl natočila v mezinárodní koprodukci italská produkční společnost Lux vide. Jejich dvoudílná Anna Karenina z roku 2013 se skvěle drží literární předlohy.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 18:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  13 lis 2021, 18:14
Výborné filmové adaptace literárních děl natočila v mezinárodní koprodukci italská produkční společnost Lux vide. Jejich dvoudílná Anna Karenina z roku 2013 se skvěle drží literární předlohy.
Ano Taliani majú pár takýchto skvelých historických re-makov.

Keď už to spomínaš, mňa prekvapili Taliani svojim remake Rebecca a Poliaci ma neuveriteľne prekvapili svojou verziou Dámy s kaméliami. Najlepšia zo všetkých ktoré som kedy videla.

Fráncúzi mali dve celkom dobré Historické série za posledných 20+ rokov: popri už spomínanej Králova aleji z roku 1996 (L'allée du roi) mali ešte koprodukciu z roku 2011 Brogiovci - nádherné kostýmy a historicky dos verné, i keď brutál - (ale čo už keď Borgiovci boli doslova diabolsky brutál) a potom historický seriál Napoleón, natočený podľa románu známeho historika Maxa Gallo.

Kostýmy a výprava krásne. Keby to aspoň niekto taký natáčal. :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 19:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Králová alej se povedla. Napoleon byl také dobrý. Líbila se mi také minisérie Madame Pompadoure.
Seriál bude finančně hodně náročný. V dnešní době je mnoho možností po technické stránce. Jak už tu bylo zmiňováno, tak i já bych si přála vidět natočený šestý díl. :eyes: :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 19:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  13 lis 2021, 16:34

Od Juliette Benzoni je knižní série Marianna z doby vlády Napoleona. Autorka se inspirovala Angelikou. Také byl natočen seriál. Něco jsem našla na YouTube. Ukázky vypadaly dobře. Hlavní hrdinka taky prožila různá milostná dobrodružství. No podle ukázek to bylo více romantické.
Od Juliette Benzoni natočili celkom štyri seriály podľa jej najúspešnejších románov. Okrem "Krásnej Catherine" a "Marianne" taktiež "Sokol" ("Le Gerfaut") a "Fiora" (aj keď dej skrátili zo štyroch kníh len na dve). Bolo to síce robené telenovelovo, t. j. väčšina sa odohrávala v interiéri a exteriérové scény boli veľmi chudobné (celkovo sa na výprave šetrilo), ale keď neprší, aspoň kvapká - tie seriály boli natočené pomerne verne predlohám. Takto by som si predstavovala aj Angeliku. Možno by to bolo o dosť komornejšie, ale ako vravím, ak by to vystihlo ducha románu, prečo nie.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 13 lis 2021, 20:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, díky za doplnění. Česká televize ani soukromé žádný z těchto seriálů nikdy nevysílala. Já znám jen ukázky z internetu.
V dnešní době by v nové Angelice mohli využít už vymoženosti 21. století. Samozřejmě se držet předlohy, to je nejlepší. Snaha o zpracování pro dnešní diváky za každou cenu, toho bych se dost bála. Laťku nasadily filmy hodně vysoko. Seriál je určen pro televizi, na tu stále kouká hodně lidí. Tak aby se to mohlo vysílat i před 10. Večer.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 14 lis 2021, 12:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  13 lis 2021, 20:26
Seriál je určen pro televizi, na tu stále kouká hodně lidí. Tak aby se to mohlo vysílat i před 10. Večer.
Toto je dobrá pripomienka. Presne tak, v tomto prípade sa nejedná o filmy, ktoré majú vždy problém aby nahustili dej knihy do filmu, čo sa Borderiemu podarilo celkom dobre, ale o seriál.

Netušíme s kým Nadja vyjednávala, ale keďže zvyknem pozerať Francúzske historické dokumentárne, myslím že ak by sa toho chytila jedna z tých francúzskych domácich televízií ktorá ich robí, tak by to mohlo byť celkom fajn.

Hlavne nech to nerobia nejaká cudzinci, ktorí nerozumejú francúzskej histórii, mentalite ani kultúre, ako pri seriáli Versailles. :monkey_blind: :potapec:

Inak napadlo ma že teraz napríklad Portugalci robia nejaký historický seriál pre netflix. Rozprávali že to funguje tak, že keď sa začne prvá séria, tak idú podľa sledovanosti a potom až rozhodujú či sa bude v natáčaní pokračovať ďalej.

U štátne dotovaných, alebo čiastočne štátne dotovaných financovanými aj reklamami až taký komerčný tlak nemajú. Tak uvidíme, čo to bude až to bude.

Myslím že pre úspech série je veľmi dôležitý aj casting. Ak má byť seriál úspešný, nemali by sa vyberať francúzski herci len preto že sú vo Francii populárni, i keď sa na úlohu postavy moc nehodia. To bola ďalšia Zeitounova chyba. :damned:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 16 lis 2021, 18:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za info, při čtení knihy AG si stále představují filmovou podobu. Bohužel pro ne v Česku je francouzská kultura velmi nedostupná, pokud neumíte francouzsky. Neustále do nás cpou vše americké. Náhodou jsem našla par písniček ve francouzštině (kterou nesmírně obdivuji) a byla jsem překvapena jak vynikající interpreti i písně existují.
Za mne bych byla rada, kdyby se díla AG ujmul Netflix ve spolupráci s Francouzy. Mohlo by se natáčet i v Čechách stejně jako seriál Outlender.
Byla bych rada, kdyby natáčeli i v nové díly odehrávající se v Americe.
Myslím, ze v současné době by tento seriál určitě měl úspěch. Lidé jsou celkem unavení.
Ps před koronavirem jsem měla absolvovat cestu výletní lodi po Kanadě. Bohužel vinou personálu na letišti ve Frankfurt u tomu nedošlo. Zajímavé je, ze cesta navštěvovala stejná místa jako postavy v knize.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 16 lis 2021, 18:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanko, to máš pravdu. Z Francie dávají v telce spíše starší detektivky a komedie. Já bych si přála, aby natočili hlavně ty díly, které natočeny nebyly. Samozřejmě, že nejlepší by to bylo od začátku. Ale kdyby seriál jen navazoval na filmy, tak by mi to zase tolik nevadilo.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 17 lis 2021, 10:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  16 lis 2021, 18:55
Ale kdyby seriál jen navazoval na filmy, tak by mi to zase tolik nevadilo.
Hm, rozmýšľam, ako by to asi vyzeralo. To by sme sa potom asi nedočkali piateho dielu a v podstate ani šiesteho. Ale viem si to predstaviť: Rescatorova loď po plavbe Stredomorím pristáva na brehu Francúzska. Joffrey podá Angelike ďalekohľad (fotografia z plánovaného šiesteho dielu) a ona uvidí synov. Namiesto toho, aby ich Desgrez uniesol (či uniesol Angeliku?), sa tu náš policajt nevyskytne, Peyracovci si deti vyzdvihnú a rovno sa plavia do Ameriky. Prípadne by mohli nabrať aj dákych cestujúcich - napr. už aj tých hugenotov, aby potom mali koho ubytovať na pobreží Ameriky, aby si tam urobili základňu ako Gouldsboro. Išlo by to takto, nie? :?:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 17 lis 2021, 11:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja neviem. :la-polak-fun: Podľa mňa by to malo ísť pekne od začiatku, aby sme si na nových hercov zvykli. Avšakpotom zasa riskujeme že sa do Ameriky nikdy nedoplavíme. :mrgreen: :sailor:

Za mňa samú môžem iba predpovedať že pokiaľ sa to nebude držať knižnej predlohy a bude tam zasa navymýšlané piate cez deviate, ako u Zeitouna, tak to zasa bude prepadák a nepríjme to ani francúzske publikum, podobne ako ten film z roku 2013.

Ja som Francúzom pokusne hodila pár krát fotku z nového filmu na stránku na FB, a tie sa stretli u iba s pohrdaním. Ani tak nie kvôli hercom, ale hlavne preto že ten film má úplne iný príbeh ako kniha.

Na pripomenutie iba že aj Borderieho filmy stihol podobný osud. V prvých troch dieloch sa celkom pekne držal predlohy - nájdeme tam hromadu scén s knihy. Avšak už na konci 3tieho si začal vymýšľať (vraj faninky chceli vidieť Joffreya, preto ho tam na konci tretieho strčil, čo by ešte nebolo tak hrozné).
Výsledkom bolo že posledné dva diely nedosiahli ani tretinový úspech predošlých troch filmov.

PS: pri dnešných technických možnostiach nie je problém natočiť celý 6 diel na lodi. :ship:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 17 lis 2021, 14:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych si také přála, aby to natočili od prvního dílu a nevynechali ani Angeličino dětství. Jen si říkám, aby znovu nezpracovali děj od svatby do popravy a potom zase neskončili. Pokud by se drželi předlohy a neměnili děj, mohlo by to být velmi dobré.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 24 led 2022, 21:08
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobrý večer, znovu si čtu Vaše příspěvky a chtěla bych se zeptat na dvě věci. Ta první je nejdůležitější, a to zda se děje neco nového ohledně natočení seriálu a vydání posledního dílu. Jak vypadá poptávka u fanoušků ve Francii.

Kde bych mohla najít výše uvedené seriály ( krásná Katerina, madam Pompadur…. )
Dekuji


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 26 led 2022, 10:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  24 led 2022, 21:08

Kde bych mohla najít výše uvedené seriály ( krásná Katerina, madam Pompadur…. )
Dekuji
Krásnu Catherine podľa mňa nájdeš na youtube. Neviem, už som to dlho nepozerala, možno to tam už nie je. V každom prípade, bolo to v originálnom francúzskom znení bez titulkov.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 26 led 2022, 18:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zkoušej YouTube. Tam se dost věcí najde, ale potom to zase zmizí. Občas se tam najdou i seriály s dabingem v ruštině. To jde něco porozumět.
Série Madame Pompadoure výšla kdysi i na DVD. Tak třeba nějaký e-shop.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 28 led 2022, 16:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji, budu se snažit dohledat.

dnes je 361 let od domeleho upáleni Joffrey De Peyrac.
A Cantor De Peyrac má dnes 361 let
❤️🍷🍷


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nový seriál Angelika
Napsal: 28 led 2022, 17:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Všetko najlepšie Cantorovi. :trubadur: 🍷🍷 A Peyracovi môžeme gratulovať k znovunarodeniu a úspešnému úteku. 🍷🍷 :scar:

Inak, pre tie čo by nevedeli, aj Cantor má svoje vlastné, dokonca čiastočne ilustrované diskusné vlákno aj s citátmi z knihy.

viewtopic.php?f=3&t=693&p=30333#p30333

A samozrejme aj casting snov.

viewtopic.php?f=12&t=72&p=19232#p19232

Takže hor sa do toho holky, pridajte citát alebo foto Cantorovi k narodeninám. :la-polak-fun:
Ja už som pridala nový citát - a nahrala foto ktoré zmizlo s castingu.

Akého by ste chceli vidieť Cantora v novom seriáli? :D

ja už som aj začala rozmýšľať kde preňho do dielov z Nového Sveta nájdu cvičeného rosomáka :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 27 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti