02. Báječná Angelika

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 02. Báječná Angelika
Napsal: 10 zář 2021, 22:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6378
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Báječná Angelika - 2 diel

Na nete som našla dva opisy v češtine ktoré čiastočne jeden od druhého opisovali, a istotne ich ešte bude viac.

Angelique: The Road To Versailles

Z chudého šlechtického statku, přes šťastné manželství v pohádkově bohatém zámku, chudobu, pařížské podsvětí, králův dvůr a přízeň, pirátskou loď i tržiště s otrokyněmi

Pokračování filmu ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLŮ se realizuje ve zjednodušeném časovém rozmezí, než Anne Golon (autorka původní knižní Angeliky) popsala… Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Gréve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, tj. u pařížského Dvora Zázraků, místa, kde bandy lupičů a žebráků mají svůj domov. Zde potkává svého přítele z dětství v Poitou – Nicolase, který se stal vůdcem pařížských lupičů. Nicolas je však během jedné rvačky žebráků zabit. Angelika s nalezenými syny začíná nový život jako hospodská u Kokrháče a později ve vlastním podniku „Rudá maska“. V této době prožívá svůj vztah k pronásledovanému pamfletáři Claudovi Le Petit – skutečná postava francouzských dějin (1638 – 1662) – přezdívanému také básník Špína

Poté co byl hrabě de Peyrac na základě králova příkazu zatčen za čarodějnictví a posledního lednového dne roku 1661 upálen na Place de Greve, mladá vdova Angelika najde své místo mezi ostatními opovrženými, na slavném pařížském Dvoře Zázraků, který je útočištěm lupičů a žebráků. Zde potkává svého přítele z dětství Nicolase, který nyní stojí v čele pařížských lupičů. Z Angeliky je nekorunovaná královna pařížské lůzy. Má mnoho nepřátel, jak u dvora, tak v podzemí. Ale Angelika se nevzdává, zachraňuje své dvě děti a naplňuje svůj odvážný plán. Chce zpátky svou čest, tituly, majetek i postavení u dvora.


[ img ]

Na pripomenutie výborná Retro upútavka.

https://www.youtube.com/watch?v=iN0uiAdVyRc

Film bežne zvykol začínať titulkami a potom sa zjavil text:

Po popravě svého manžela Joffreye de Peyrac, upáleného ve vykonstruovaném procesu za čarodějnictví, byla Angelika pronásledována jak pařížskou policií, tak i svým úhlavním nepřítelem, kterým byl Monsieur, králův bratr. Utekla mezi pařížskou lůzu. Vůdce jedné bandy Calambredaine nebyl nikdo jiný než její přítel z dětství - Nicolas.

A tuto videa z filmu, sú tam všetky:

https://www.youtube.com/watch?v=7ulgVdUCDFw

čo sa vám na Filme páčilo a čo vám tam chýbalo, keď to porovnáme s knihou?

Ako bónus fotografia z natáčania:

[ img ]

IMDB sa pochlapilo a pridalo 124 fotografii z filmu v celkom dobrom rozlíšení :D

https://www.imdb.com/title/tt0058343/me ... t_mv_close

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: 02. Báječná Angelika
Napsal: 31 bře 2023, 10:28
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zrovna jsem se po dlouhé době vrátila jak ke knihám tak i k filmům a u tohohle filmu mě asi nejvíce vadí charakter Rošťáka - Nicolase. Jako takový naivní a dobrodivý a celkově mi chybí ta násilnost, kterou jsme z něj v knize cítila. To jak u něj neexistovalo ne. Úplně to obrací jejích vztah a její útěk z podsvětí působí jako by utekla nafoukaná panička co měla vždy navíc, co všechny využívala. Naprosto ale miluju filmovou Polačku, to je tak skvělé zahraná postava. :)
No nic měla jsme potřebu sdílet své čerstvé dojmy.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 02. Báječná Angelika
Napsal: 31 bře 2023, 11:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2973
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Lole, vítám Tě na fóru. Souhlasím s Tebou, že filmový Nicolas je podstatně romantičtější hrdina než ten knižní (a jsem si docela jistá tím, že svým ztvárněním určitě získal postavě Nicolase kupu fanynek). Ve filmu je to v podstatě chudák zamilovaný kluk, který se na šikmou dráhu dostal kvůli hrdince (protože s ním neutekla, čekal na ni a zabil kvůli ní). V knize je to lenoch, kterému se nechtělo makat, a tak zvolil cestu nejmenšího odporu. To mne ovšem přivádí k úvaze, měl-li sedlácký kluk vůbec v té době nějaké jiné možnosti kariérní dráhy, než makat na půdě barona de Sancé nebo se živit jako lapka? V Nicolasův prospěch trochu hovoří jeho zážitky z dětství, kdy mu vojáci znásilnili sestru, co všechno musel vidět a uvědomit si, že ať chce nebo nechce, moc šancí na lepší osudy nemá. Knižní Nicolas u mne hodně stoupl tím, když zrazoval Angeliku, aby na Dvůr zázraků tahala svoje děti, protože si dobře uvědomoval, co všechno se jim může stát.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: 02. Báječná Angelika
Napsal: 31 bře 2023, 17:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je pravda že to není černobílé, stejně jako postavení Filipa ale opět film to vykresluje, že mu Angelika poblázní hlavu a to mi i knize připadali v obou případech její činy kontroverzní ale ta hrdinka je tam čistě koketní co motá srdce co může. Nicméně si říkám kolik je to o tom, že to herečka chtěla hrát a nakolik byla ignorována předloha. Nevím, pro mě je to pojetí různé od začátku.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: 02. Báječná Angelika
Napsal: 31 bře 2023, 21:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1349
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  31 bře 2023, 10:28
No nic měla jsme potřebu sdílet své čerstvé dojmy.
Ahoj Lole, myslím, že ti , kteří četli knihy, mají přibližně stejné názory, co se srovnání film x kniha týká. Polačka za mě také super, i Dvůr zázraků se mi ve filmu líbil.
Zlatá medaile na žebříčku toho, co mě pokaždé nadzvedne ze židle, je připitomělá scéna Angeliky a Filipa u netryskající fontány ve Versailles.
Báječná Angelika je pro mě z té filmové série vůbec nejlepší navzdory tomu, že zde chybí má oblíbená postava hrabě J. de P. Jistě i proto, že byla pro mě cesta Angelika ze dna na vrchol obdivuhodná.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 02. Báječná Angelika
Napsal: 01 dub 2023, 09:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1973
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, Lole, také Tě vítám na fóru.
Já tenhle díl nemám moc ráda. Viděla jsem nejprve filmy, pak teprve četla knihy. Přesto mi přišel takový moc "pocukrovaný". Tím myslím vylíčení cesty Angeliky ze dna až ke královskému dvoru. Já vím, že film se nemůže zdržovat líčením myšlenek, trápení a pochybnosti. Ve filmu Angelika řekne, že bude bohatá, střih a v dalších scénách už se topí v penězích. Nejvíce mi vadilo vylíčení vztahu s Filipem. On se sice taky chvilku cukal, ale potom jí "padnul k nohám".


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron