Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 20 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ MOVIE POSTERS ♣ Filmove Plagaty
Napsal: 09 led 2018, 23:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Trošku z jiného soudku:

[ img ]

Nejdřív jsem myslela, že to má s Angelikou společné jen to jméno, ale ono to vypadá, že Turci si opravdu natočili regulerní pokračování Angeliky a rovnou ve dvou dílech: Angélique in the Ottoman Palaces a Anjelik ve Deli Ibrahim. Na IMDb je uvedeno že se jedná o Angeliku de Peyrac podle předlohy románu od Anne Golon. A to jsme se smály Zeitounově trapné představě školy lásky která hraničila s origiema v harému...

Při bližším zkoumání jsem narazila na článek u Anny Ludlow:
http://www.jannaludlow.co.uk/Angelique/ThatFilm.html
no ano ten sa oplatí :agree: ... a človek vôbec nemusí rozumieť turecky :disagreement:

jeanne píše:
Ten film musíme sehnat. Kdo má známé v Turecku...? ;)
Kto iný ako Penelopa? :prayer: súrne potrebujeme zohnať kazety alebo DVD ....

Dámy veľmi dúfam že si ho na minizraze spolu pozriete. Keď sme ho tu pozerali na nový rok
úbohá Polačka sa skoro zadusila od smiechu :la-polak-fun: málo nechýbalo a na jej náhrobnom
kameni by bol epitaf: Zahynula hrdinsky pri sledovaní Tureckej Angeliky. :mrgreen:

prvý diel sme zatiaľ nikde nevysnorili ale ten druhý stál veru zato ... zažijete tam všetko v jednom filme:
pološialeného Sultána ... Jofreya aj Nicolasa vo Wapassu ktoré je asi tak hodinu jazdy od sultánovho paláca ...
a tie bojové scény dámy! :swordplay: také ste ešte celkom určite nevideli !


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmové plakáty
Napsal: 10 led 2018, 18:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Turecký Joffrey a Nicolas a Wapassu hodinu jízdy od sultánova paláce. :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmové plakáty
Napsal: 10 led 2018, 19:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Turecký Joffrey a Nicolas a Wapassu hodinu jízdy od sultánova paláce. :slzici: :slzici: :slzici:
no to hej! musime si k tomu vyrobit vlastne titulky 3:)

PS: poslala som ti sukromnu spravu

tu máme Joffreya:

[ img ]

a Angeliku ktorá bola v prvom diely, ako tuto vidíme, odfarbená ale v druhom už nie :mrgreen:

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 29 říj 2018, 09:35
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tohle mi vrta hlavou uz dlouho: pry existuje turecka verze Angeliky - ne dabing, ale samostatny film. Melo by se jednat o tureckou obdobu snimku Angelika a sultan...

https://www.imdb.com/title/tt0344841/referencetur

Narazil na to uz nekdo nahodou? Mam v praci tureckeho kolegu, zkusim se ho zeptat, jestli by me nahodou nenasmeroval k moznemu ziskani kopie...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 29 říj 2018, 10:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nevím, jestli je info někde na fóru nebo jsme si to psaly mimo web, ale myslím, že Moirra ten film má, holky na něj koukaly na nějakém minisrazu :) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 29 říj 2018, 14:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jestli se tedy jedná o tureckou tvorbu, mám směrem k nějaké případné divačce tohoto díla jedinou otázku :
Dala mu nakonec nebo mu nedala? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 27 led 2022, 13:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  29 říj 2018, 14:57
Jestli se tedy jedná o tureckou tvorbu, mám směrem k nějaké případné divačce tohoto díla jedinou otázku :
Dala mu nakonec nebo mu nedala? :mrgreen:
pokladá sa otázka KOMU? my sme to pozerali u m§a v Polačkynom Wapassu an Silvestra roku XY ja Dauphine a Fantina a revali sme od smiechu, pretože keďže sme nič nerozumeli, sme si domýšľali dialógy a dej - a rozmýšľali ktorý z hercov predstavuje Peyraca - a to všetko preto aby som teraz prišla na to že Peyrac tam zrejme vôbec neúčinkuje. :slzici:

ako Polačka pri sledovaní Tureckej Angeliky skoro prišla o život sa dočítate hore vyššie. :la-polak-fun:

1967 Anjelik Osmani saraylarinda [Angelika v osmanských palácoch] (TR) Ülkü Erakalin 
Müfit Ilkiz-Fatih Film. - hrajú: Sevda Ferdag (Angelique de Peyrac), Tamer Yigit (Osman Bey), Turgut Özatay, Kadir Savun, Süha Dogan, Atilla Ergün, Feridun Colgecen. - Scenárista Bülent Oran preberá postavy Angélique a Serge Golona a prenáša ich do Istanbulu: Angélique, ktorá je väzenkyňou na osmanskom dvore, zachraňuje Osman Bey, ktorý sa do nej zamiloval (prepracovanie románov "Neskrotná Anglika" a "Angélique a sultán")

1968 Anjelik ve Deli Ibrahim [Angelika a Sultán Ibrahim] (TR) Süha Dogan 
Müfit Ilkiz-Fatih Film. - so Sevda Ferdag (Angelique de Peyrac), Tanju Korel (Sahin Bey), Ergun Köknar (Sultan Ibrahim), Güven Erte, Meltem Mete. - Angelika, ktorá je v osmanských krajinách ako doma, zamotá hlavu sultána Ibrahima (1640/1648). Kto by to bol povedal? V Istanbule je možné všetko.




PS: Text pochádza z dokumentu o všetkých Angelika Filmoch ktorý som pridala do "Filmová místa" na stiahnutie vo WORD formáte.

Tuto je hlavná herečka Sevda Ferdag (tá blond)

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 27 led 2022, 15:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kdo je ten muž u jejích nohou? Savary? Barcarole? Nebo snad arcibiskup toulouský? :D Mně trošku připomněl Jaroslava Čejku: https://www.youtube.com/watch?v=zZ2V3VaM1Vg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 27 led 2022, 16:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Obávam sa že to vôbec nieje s filmu Angelika, a tiež že tá osoba pri jej nohách nieje chlap ale staršia žena. :P Podľa oblečenia. Chlap by si v Turecku celkom určite neičo také na seba nenavliekol (aspoň myslím)


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 28 led 2022, 16:51
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takto jsem se už dlouho nenasmala. Musela jsem Vaše příspěvky předčítat mému Joffreyovi,
Také si to užíval.
Už začíná poznávat, ze se nejedna o červenou knihovnu. Od Ježíška dostal tmavě modré triko s Joffreym. Hrdě ho nosí🥰


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 28 led 2022, 18:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já také vidím starší ženu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 28 led 2022, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  28 led 2022, 16:51
Takto jsem se už dlouho nenasmala. Musela jsem Vaše příspěvky předčítat mému Joffreyovi,
Také si to užíval.
môže nám napísať pá vtipných dialógov ...

no ja uvažujem že by sme si to mali sami nadabovať .... tak ako sme si vymýšľali dialógy keď sme to pozerali prvý krát ...

tuto je link ak si chce niekto pozrieť.

https://www.youtube.com/watch?v=_AOyPh0wzMA

apropos ...vedeli ste že z youtube sa dajú stiahnuť titulky ako text? :P stiahla som ich ...

inak moja obľúbená "bojová" scéna pri ktorej som sa skoro zadusila od smiechu začína minuta 30:54 :potapec:

inak napadlo ma že náš dedo keď už poriadne nepočul, bol moc hrdý na to aby sa priznal že je nahluchlý, tak keď sme pozerali nejaký film často sme prišli na to že v podstate videl úplne iný film ako my - pretože to čo poriadne nepočul si jednoducho domyslel .... :lol:

a babka ho ešte provokovala, no však porozprávaj aký film si to videl- a na naše počudovanie bol ten čo "videl" on často lepší ako ten s tými originálnymi dialógmi keď ich človek počul

mne sa stalo niečo podobné, raz som bola chorá s chrípkou a vysokými horúčkami a začala som z nudy pozerať online akýsi španielsky seriál ... keďže som nerozumela skoro nič (keď vie človek dobre taliansky, španielčine aspoň čiastočne rozumie), vravela som si že asi sa s tej horúčky neviem koncentrovať a dialógy som si domýšľala ....

po chorobe mi seriál vyfučal z hlavy až sa mi náhodou po čase zjavil na youtube .... s anglickými titulkami .. nemusím vám ani snáď hovoriť, že som bola sklamaná, a že príbeh ktorý som si ja k tomu vymyslela keď som nerozumela bol lepší ...asi mám talent po dedovi :slzici:

plus, ešte jedna perlička: logicky že som nič nerozumela... ono to bolo portugalsky, lepšie povedané v brazílskej portugalštine ha ha :lol: a ja že aký čudný španielsky dialekt ....

A prečo som tohoto zaradila ako Joffreya?

pretože drží meč či šabľu rovnako ako Hossein - namiesto aby sa šermoval :swordplay: mláti tým protivníkov ako keby ich búchal lopatou po hlave :mrgreen: a tak jako ho drží tuto na fotke tak to by už bolo dávno po ňom

[ img ]

Ludlow tam má dobre zhrnutie jednotlivých scén:

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 30 led 2022, 18:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nemůžu si pomoct, ale když se na ty fotky dívám, tak mě i humor přešel......


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 30 led 2022, 18:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 led 2022, 18:11
Nemůžu si pomoct, ale když se na ty fotky dívám, tak mě i humor přešel......
Naozaj? :roll: práve teba?

veď to je tak dokonalá paródia :mrgreen: ... hoci ako oni to zrejme ako paródiu nenatáčali ... ja som pri tom revala od smiechu


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 30 led 2022, 23:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 led 2022, 18:11
Nemůžu si pomoct, ale když se na ty fotky dívám, tak mě i humor přešel......
Mě také, je to úděsné, :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 02 úno 2022, 20:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Třeba si aspoň dali záležet na harému :-) :turban:
Ten kníratý pán má být Joffrey? Ženy v Turecku mají prostě asi jiný vkus, ne?


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 02 úno 2022, 23:33
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Delphine píše: *  02 úno 2022, 20:59
Třeba si aspoň dali záležet na harému :-) :turban:
Ten kníratý pán má být Joffrey? Ženy v Turecku mají prostě asi jiný vkus, ne?
Neeeeeeee :budu_zvracet:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 03 úno 2022, 13:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Taky knírače odhaduji na Peyraca...

No co, Rákoczi měl taky kníry, ne? A Angelika si nestěžovala ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 03 úno 2022, 14:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  27 led 2022, 13:58
Tereza píše: *  29 říj 2018, 14:57
Jestli se tedy jedná o tureckou tvorbu, mám směrem k nějaké případné divačce tohoto díla jedinou otázku :
Dala mu nakonec nebo mu nedala? :mrgreen:
pokladá sa otázka KOMU? my sme to pozerali u m§a v Polačkynom Wapassu an Silvestra roku XY ja Dauphine a Fantina a revali sme od smiechu, pretože keďže sme nič nerozumeli, sme si domýšľali dialógy a dej - a rozmýšľali ktorý z hercov predstavuje Peyraca - a to všetko preto aby som teraz prišla na to že Peyrac tam zrejme vôbec neúčinkuje. :slzici:

ako Polačka pri sledovaní Tureckej Angeliky skoro prišla o život sa dočítate hore vyššie. :la-polak-fun:
obávam sa ako som už písala hore vyššie, že Peyrac tam vôbec neúčinkoval ..... aspoň keď sa dívam na to obsadenie vo filmoch kto hral koho ... :roll: my sme si ich tak pri pozeraní zadelili, lebo sme nerozumeli ani slovo ha ha ...

inak mám vďaka konexiam od Penelopy aj Turecké Angeliky, ukážem až raz zasa bude veľký zraz spojený s návštevou Viedenského múzea .... a Fantina vtedy s toho niečo iba tak hodila do google ... sme tu revali od smiechu.. :mrgreen:
ale to bola skôr vina google prekladača ako kníh, lebo to sú turecké preklady diela pani AG


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Turecka Angelika - Anjelik ve Deli Ibrahim
Napsal: 03 úno 2022, 22:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  03 úno 2022, 14:18
a Fantina vtedy s toho niečo iba tak hodila do google ... sme tu revali od smiechu.. :mrgreen: ale to bola skôr vina google prekladača ako kníh, lebo to sú turecké preklady diela pani AG
Nó, to byla kniha Angelika a Nový svět, kdy jsem si hodila do strýčka Googla překlad začátku knihy, protože mi ten text přišel podezřelý, a ta kniha v turečtině začíná úplně jinak, než naše. Ale nebylo to zas až tak nesmyslné, jen zajímavé a člověk si kladl otázku, kde to Turci vzali a jak na to přišli.

Jinak musím říct, že tento film, ač se vám dle fotek a krátkých komentářů zdá nezajímavý, tak já na to mám opravdu velmi krásné vzpomínky. Jde totiž o to, že takováto "podivná" díla je potřeba vždy brát s nadsázkou. A pro mě je to velice krásná vzpomínka na nádherný Silvestr, který jsem mohla u Moirry ve Vídni strávit.
Byl to prostě nezapomenutelný zážitek, ostatně stejně jako jiné předchozí Silvestry, protože vždy jsme se věnovaly něčemu, co s Angelikou souviselo, a bylo jedno, jestli to byl pro nás nesrozumitelný turecký film nebo třeba vykládání z karet, kam se budou ubírat naše životní cesty. Vždy to byly úžasně strávené dny, které ve vás zanechají krásně hřejivé vzpomínky (velký podíl na tom má Moirrina neskutečně laskavá pohostinnost).

A co se týče tohoto tureckého filmu, my jsme si tam opravdu přidávaly vlastní "dabbing", když jsme ty černobílé filmové obrázky sledovaly. Hrozně jsme se u toho bavily, doplňovaly jsme to buď smyšlenými texty nebo známými texty z knih nebo z filmu. A protože je skutečně potřeba to brát s rezervou, vůbec nám ten divný příběh nevadil. V tom filmu jsou právě nejsměšnější ty herecké výkony a bojové scény, které jsou pro "Angelikologicko-Silvestrovskou" zábavu jak stvořené :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 20 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů