Filmová Angelika Ariela Zeitouna

Odpovědět   Stránka 1 z 5  [ 247 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 10:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak som si to prečítala a mám z toho zmiešané pocity :? Ak som správne pochopila, budú sfilmované len prvé 3 diely, pričom Angelikino detstvo (v ktorom sa odohrala veľmi dôležitá udalosť s tým jedom) tam nebude? Pôjde o Angelikinu pomstu kráľovi? To sa ale zasa odchyľuje od románu! Opravte ma, ak sa mýlim, ale nemala som pocit, že Angelika sa, keď sa dostala na Dvor, rozhodla kráľovi pomstiť... Veď mu aj povedala, že to vôbec nemala v úmysle, keď sa jej spýtal, či to plánovala od začiatku (trápiť ho a odmietať)... A ako to chcú zakončiť? A. sa pomstí a čo ďalej? Uchýli sa na Plessis a tam bude ako vdova žiť šťastne až do smrti?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Také si myslím, že scéna s jedem je klíčová - a neměla by se vynechat.
Chápu, že nechtějí točit o dítěti, ale něco by tam být mělo. Protože to vysvětluje jak Angelika vyrostla a jaká je.
Odkud zná byliny, proč má hrůzu z Joffreye...
Můj názor je, že pokud se má Angelika točit - tak taková jaká opravdu je. V upravených verzích jakýchkoli děl jsou mistři Američani - nerada bych, aby se i Evropa vydala stejnou cestou :(


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 14:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Isteže, na prvom mieste sú peniaze, nik nebude točiť pre krásne modré oči. A tiež si uvedomujem, že sfilmovať 14 kníh je asi nadľudská úloha. Stačí si zobrať takého Pána prsteňov, pri toľkých postavách a udalostiach tiež heroický čin, a to mal len tri diely...
Na druhej strane to však bude - dúfam - nový pohľad na Angeliku. Asi sa nikdy nepodarí adaptovať knihu do takej miery, aby to postihlo všetky jej stránky: psychologickú, romantickú, dobrodružnú, historickú, cestopisnú, atď. Keby sa napríklad točil seriál, pričom jedna kniha - jeden diel (podľa nového), Angelika by asi prvým dielom mnoho ľudí neupútala, pretože poriadna romantika a dráma začína až neskôr, takže asi preto to jej detstvo tak skracujú... A je možné, že ak budú tie plánované dva diely úspešné, dočkáme sa aj ďalších ... A tiež dúfam, že sa ani trochu nebudú inšpirovať Borderieho filmom. Chcem vidieť zelenookú mladučkú Angeliku, blonďavého Filipa, Joffreya s dlhými vlasmi a krásnym hlasom, intímnu scénu s Desgrezom :P, nechcem vidieť zomierať Nicolasa a markíza d´Andijos... skrátka, keď už to majú natočiť, chcem aspoň trochu ozajstnej, knižnej Angeliky.
A ešte: budú sa radiť s Anne Golon?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 14:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se bojím, že natáčet ty již zfilmované díly není šťastný nápad. Původní film je doslova kultovní a 100% diváků, z nichž 100% zná Bodrerieho filmy a 0% knižní předlohu, je bude srovnávat a MM vyjde vítězně - jako působivější, atraktivnější, a hlavně - má výhodu v tom prvenství, takže ji bohužel budou považovat za standard.
Když už, tak bych začala točit třeba od Nového světa a zaměřila se na drama ženy, která se má sžít se staronovým manželem, do toho nějaká ta retrospektiva... hmm, ale můj názor asi pana režiséra nezajímá :oops: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 21:23
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže "naší" Angeliky, tak jak ji AG napsala, se opět nedočkáme? :? :(

Čím víc čtu Angeliku, tím víc se mi líbí její povaha. Rozhodně bych si netroufala točit Angeliku do filmu nebo seriálu, ani psát scénář, musí to být pořádná fuška. Ale když ji okleští o komplet celé dětství, nebude tam spousta věcí, které by měly vysvětlovat pozdější Angeličiny činy. Achjo.

Kéž by ty filmy aspoň přitáhly další čtenáře :wink: .


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2008, 10:16
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jaenne máš i časovou informaci, kdy by se měl film objevit v kinech? Konečně se tak pokusí někdo realizovat úžasnou ságu novým pohledem. Co na tom, že bude angelikofily později kritizována, že tam nebylo to nebo ono. Ale je tady po pětačtyřiceti letech někdo, kdo si troufne mýtus Bordiérových filmů překonat. Jinak, kdyby se ptal někdo mě jak na to, tak já se přikláním k názoru Dashy, t.j. pouze první čtyři díly promítnou ve vzpomínkách Angeliky a zaměřit se na příběh Angeliky v Americe.


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2008, 10:26
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych v novém zpracování třeba strašně ráda viděla Angeličiny VZTAHY k blízkým lidem: k mámě a tátovi, a později ke svým dětem. Že to KVŮLI NIM dělala spoustu bláhovostí, a tedy pochopitelně kvůli šlechtické cti jejích a Joffreyových synů. A potom Honorinu. Jak dokázala tváří v tvář nevinnosti oddělit nenávist vůči násilníkům a právo dítěte na lásku.

A vypíchnout vztah k Joffreyovi. Třeba si vzpomínám na scénu, kdy Angelika rodí Charlese-Henriho, že i v té chvíli myslí na Joffreye a říká mu v duchu něco v tom smyslu: Lásko, někdo jiný si dělá nárok na mé tělo a moji lásku. A měls to být ty...

To mi v Borderieho filmech chybělo velice zásadně.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2008, 10:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
áno, Elis, napr. ten Charles-Henri je jedna z "vecí", ktoré by som v novej Angelike chcela vidieť. V týchto kultových filmoch vždy hrdinku "oberajú" o deti, stačí si spomenúť na adaptáciu slávneho románu Gone with the wind. To sa však dá pochopiť, tie prvé Scarlettine deti nehrali v jej živote nijakú úlohu, ale napr. smrť Filipovho syna predsa viedla k vzbure v Poitou...
Myslím, že všetky chceme vidieť aspoň trochu tú knižnú, "prírodnú" Angeliku, a nie koketu stvárnenú MM...

Nadviazať na Borderieho Angeliku a natočiť len americké časti... uf, to by chcelo odvahu! Nadviazať na dej z filmovej Angeliky alebo knižnej? Ak to majú vidieť aj tí, čo videli len filmy a knihu nečítali, to by si režisér vyrobil riadny humbuk :shock:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 kvě 2008, 12:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Samozřejmě vycházet pouze z knižní předlohy! A to, že film je tak známý a každý divák zná některá fakta (upálený manžel "obživne", harém, jiní muži...), by se dalo i vtipně použít při psaní scénáře.. v retrospektivě odehrát jen některá fakta, která jsou zásadní a kde chceme Angeliku vymanit ze škatulky Borderieho filmů, zatímco něco jen naznačit, nebo jak psala Jeanne, zahrát spíše pocitově a magicky, a nikoli výpravně - Joffreyovo upálení apod..


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 kvě 2008, 23:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Abych pravdu řekla, chtěla bych vidět novou Angeliku - i s Francouzskou částí.
Vím, že to není možné (natočit i dětství), ale co se například inspirovat Hvězdnými válkami?
Nejprve natočit to, co lidi opravdu přitáhne, a potom, to, co je také důležité a dovysvětlí Angeličinu povahu.
Dětství tedy tehdy, až si na něj další díly alespoň trochu vydělají (peníze hrají roli - což se dá pochopit), ale natočit to.
Vím, že se Hvězdné války točily napřeskáčku kvůli efektům, které dříve neuměli natočit. To by nebyl případ Angeliky. Přesto by to nemuselo být na škodu - nechat se inspirovat...


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 kvě 2008, 08:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tanio, to je skvělý nápad! :wink: Tak by to určitě zafungovalo na diváky ...jenže oni si to stejně udělají po svém... osobně doufám jen v to, že to nebude horší než původní serie filmů 8) .


Nahoru
Profil Citovat
emilia
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 kvě 2008, 20:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 11
Registrován: 17 úno 2008, 15:04
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak to som nevedela, že budú natáčať Angeliku :oops:


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 srp 2008, 17:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, mám dotaz, nechala si Anny Golon možnost u nového filmového zpracování možnost konzultovat scénář, aby se neodchyloval od knižní předlohy tak zásadně, jak se stalo u původnímu zpracování. O této možnosti jsem se nikde tady nedočetla. Máš nějaké informace?


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 srp 2008, 18:33
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže, jestli tomu dobře rozumím, musela by Anny Golon být spoluautorkou scénáře, jinak na to, jakým způsobem to filamaři ztvární nemá žádný vliv. Může tak dojít k tomu, k čemu došlo už u prvního zpracování, že se film může zase odchýlit od knižní předlohy. Je to škoda, že autorka literární předlohy nemůže být ten člověk, který jak se lidově říká tahá za brzdu a usměrńuje vlak do kolejí. Neříkám, že by měla mít právo veta, ale ze zkušeností s prvím zpracováním jsem čekala, že nějaká práva na autorizaci by mohla mít. Jsou to zřejmě ale moje naivní představy.


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 srp 2008, 18:15
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Abych pravdu řekla, chtěla bych vidět novou Angeliku - i s Francouzskou částí.
Vím, že to není možné (natočit i dětství), ale co se například inspirovat Hvězdnými válkami?
Nejprve natočit to, co lidi opravdu přitáhne, a potom, to, co je také důležité a dovysvětlí Angeličinu povahu.
Dětství tedy tehdy, až si na něj další díly alespoň trochu vydělají (peníze hrají roli - což se dá pochopit), ale natočit to.
Vím, že se Hvězdné války točily napřeskáčku kvůli efektům, které dříve neuměli natočit. To by nebyl případ Angeliky. Přesto by to nemuselo být na škodu - nechat se inspirovat...

No nevím, byla jsem zarytý fanoušek prvních 3 dílů HV. A nové jsem nedokoukala ani do konce byly příšerně zdlouhavé a celkem nudné,takže s tou inspirací opatrně :D


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 srp 2008, 18:45
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
anndrra píše:
No nevím, byla jsem zarytý fanoušek prvních 3 dílů HV. A nové jsem nedokoukala ani do konce byly příšerně zdlouhavé a celkem nudné,takže s tou inspirací opatrně :D
Tak to já jsem opačný případ :oops: : i když miluju obě SW trilogie a i většinu dalších knižních pokračování (což je vidět už jen z mojí ikonky :lol:), na novou trilogii nedám dopustit a mám ji všeobecně raději než starší. Obě mají své kouzlo a efekty byly v obou (na dobu svého vzniku) geniální :wink: , takže já bych se inspirovat nechala a klidně bych natočila divácky atraktivnější díly před těmi "méně atraktivními" :oops:... koneckonců i Angeliky jsou dvě "série" - každá je jiná a přesto jsou obě skvělé :wink:


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 úno 2010, 17:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám dotaz na Jeann, nevíš jak daleko jsou přípravy na nové filmové zpracování Angeliky. Začalo se už natáčet? Přece jenom už uběhl nějaký čas a je ticho po pěšině.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 led 2011, 08:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, je to už skoro rok, čo si poslala info, že ohľadom nového filmu je "ticho po pěšině". Ešte stále to platí? Nevieš, či sa niečo deje?


Nahoru
Profil Citovat
Monika-Janka
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 led 2011, 23:29
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 213
Registrován: 01 říj 2010, 19:10
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, obávam sa, že asi nakoniec z toho nič nebude. :cry:


Nahoru
Profil Citovat
markýz
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 čer 2012, 19:02
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2012, 18:23
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vypadá to tak, že na podzim by se měl začít natáčet dlouho připravovaný remake Angeliky,markýzy andělů. A sice v České Republice! Ještě to není úplně dojednáno ale vypadá to slibně.
Budu vás průběžně informovat.
Markýz


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 čer 2012, 20:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha! To jsem teda moooc zvědavá na obsazení...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 čer 2012, 22:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
markýz píše:
Vypadá to tak, že na podzim by se měl začít natáčet dlouho připravovaný remake Angeliky,markýzy andělů. A sice v České Republice! Ještě to není úplně dojednáno ale vypadá to slibně.
Budu vás průběžně informovat.
Markýz
To je mi teda novinka!!!!
Jasne, ze chceme prubezne informace :lol:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 čer 2012, 10:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
markýz píše:
Vypadá to tak, že na podzim by se měl začít natáčet dlouho připravovaný remake Angeliky,markýzy andělů. A sice v České Republice! Ještě to není úplně dojednáno ale vypadá to slibně.
Budu vás průběžně informovat.
Markýz
To je zajímavá zpráva, není k tomu nějaký odkaz?


Nahoru
Profil Citovat
markýz
Předmět příspěvku: Angelika 2012
Napsal: 19 čer 2012, 17:17
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2012, 18:23
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zatím Vám nemůžu sdělit žádné další informace ale jakmile to bude možné dozvíte se.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 črc 2012, 14:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 črc 2012, 18:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tá herečka je krásna, pôvabná, hodí sa na Angeliku. Ale ten herec, čo má hrať Joffreya? To. Má.Byť.Čo? Podobá sa na Hosseina (ale to nie je dôležité, chceme skôr niekoho iného, nie?), ale je ročník 1950. 1950, opakujem. Starší ako môj otec. Má 62 rokov a on ide hrať ledva tridsaťročného de Peyraca? Čo tí filmári zošaleli?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 črc 2012, 20:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
Tá herečka je krásna, pôvabná, hodí sa na Angeliku. Ale ten herec, čo má hrať Joffreya? To. Má.Byť.Čo? Podobá sa na Hosseina (ale to nie je dôležité, chceme skôr niekoho iného, nie?), ale je ročník 1950. 1950, opakujem. Starší ako môj otec. Má 62 rokov a on ide hrať ledva tridsaťročného de Peyraca? Čo tí filmári zošaleli?
To samé píší fanynky i pod odkazem na Facebooku :roll:
Ale ta herečka je zajímavá, líbí se mi )a to je co říct, když se tu po léta nemůžeme shodnout!)


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 črc 2012, 11:23
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To přece nemůžou myslet vážně, vybrat na Jofreye šedesátiletého herce :shock: . To nejspíš knížky nečetli :cry: Tak by mě zajímalo, jestli to schválila paní Golon? Přesněji - jestli se jí vůbec na obsazení a další detaily ptali :evil: . (Pravda je ovšem taková, že mým favoritem je Adrian Paul, a tomu je třiapadesát :oops: . Přijde mi ovšem, že má charisma přesně takové, jaké má Peyrac mít.)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 črc 2012, 09:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
A dívali jste se na Desgreze?

Projela jsem ten odkaz a ten herec, kterého vybrali, tak to je hrůza.
Kolegyně sice tvrdí, že maskéři dokáží hodně, ale udělat z ošklivého chlapa krásného :cry: ?

Možná to je dobrý herec, možná ho vybrali dobře, ale miláček Desgrez přeci musí být mužně krásný, chlap s vlasy, prostě někdo úplně jiný...

Na tohle se nebudu moct dívat.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 črc 2012, 12:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne píše:
Vlastně od nich teď nejvíc očekávám inovativnost, a že půjdou valstní cestou a nebudou se za každou cenu držet starého filmu ani knížek. Když už je to tak...
Souhlasím.
Bylo by to nejrozumnější a pro tuhle dobu i ideální, nedržet se ani jednoho. Možná by to přivedlo i nové čtenáře.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
markýz
Předmět příspěvku: obsazení filmu
Napsal: 16 zář 2012, 00:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2012, 18:23
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže zde konečné obsazené filmu:
Angelique - Nora ARNEZEDER
JOFFREY DE PEYRAC - Gérard LANVIN
DESGREZ - Simon ABKARIAN
PHILIPPE DE
PLESSISBELLIERE - Tomer SISLEY
MARGOT - Florence COSTE
FOUQUET - Julian WEIGEND
MARQUIS D’ ANDIJOS- Matthieu BOUJENAH
LE ROI - David KROSS
Natáčení začíná v pondělí 17.9. v Rakousku, točí se na zámcích Schloss Hof a Rosenburg, v Česku se bude točit od poloviny října v Kroměříži, Telči, Křivoklátě, Kosti, Pernštejně. Bohužel se šetří na výpravě a pokud nedojde k masivnímu zapojení počítačových efektů tak to bude asi chudší než původní Anelika. Myslím že na to nesehnali dost peněz a podle toho to bude vypadat.Podle toho jaké jsou ohlasy na Zeitounovy režisérské pokusy v minulosti, tak to nevidím celé moc růžově.


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 zář 2012, 11:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Co na to říct? Ta výprava je v tomhle případě důležitá :? Jestli tam všichni budou nosit jeden kostým ... přitom právě na tomhle se dá nejlépe ukázat to, co je v té době krásné a co dělá Francii Francií.

A co se týká lokalit? Jsem samozřejmě ráda, že se to bude točit i u nás, ale jak chtějí z našich zámků a hradů udělat ty francouzské?
Už mě častokrát štve, když v nějakém filmu nebo záběru tvrdí, že daná lokalita je např. Petrohrad a on je to Karlův most jak vyšitý. Když už, tak by to snad mohli volit tak, aby to nepoznala půlka zemělkoule. Zde konkrétně mluvím o jednom díle seriálu Nikita (ne ta Brutální).

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
markýz
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 zář 2012, 20:53
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2012, 18:23
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohužel dnes v Paříži záběry z období krále slunce nenatočíš. Proto se to musí poskládat ze zbytků které jsou roztroušené po celé Evropě a u nás těch lokací je poměrně dost.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 zář 2012, 22:21
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Zajímalo by mě, pro co poslouží Kost. Je ale fakt, že tam mají pěknou hradní kuchyni :-)


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 zář 2012, 11:03
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zajímavé. Na ostatní postavy vybrali aspoň o trochu mladší muže, zvláště Ludvík omládl, ale na Joffreye nikdo mladý nezbyl. Škoda. Začínám nabývat dojem, že film nebude nic moc, ale třeba nás překvapí :?


Nahoru
Profil Citovat
markýz
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 zář 2012, 15:12
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2012, 18:23
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohužel to tak nefunguje, jak si divák představuje.Natáčení v samotné Paříží je nezaplatitelné i pro velké americké produkce a Desgrezova Paříž by měla vypadat asi jako ve filmu Parfém a to už se najde jen v podhradí zmíněných hradů a to po velice malých kouscích. Interiéry Kroměříže jsou nádherné, doplněné správným nábytkem nemají chybu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 zář 2012, 11:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Pořád říkám, že je škoda, že Angeliku někdo nepřevede do současnosti, odpadly by všechny tyto problémy a zbylo na to ostatní...
Jeanne, to mě nenapadlo, zní to zajímavě :D BBC taky převedla mého oblíbence Sherlocka Holmese do současnosti a dopadlo to celkem vkusně. Tak pojďme na ten scénář, je nás na to dost :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 zář 2012, 15:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dievčatá, keď sa prvýkrát objavila správa, že sa ide točit nová Angelika, napadlo by vás, že to bude v Česku? :D Takto môžte "šmírovať" hercov a podávať info, ako asi bude vyzerať výsledný produkt! Pokiaľ ide o mňa, zostávam skeptická - a možno budem neskôr príjemne prekvapená...

Kde by som si mohla pozrieť, ako bude vyzerať Filip? Máme dakde fotku?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 zář 2012, 13:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj holky,

zde nové obsazení: http://revue.idnes.cz/foto.aspx?c=A1209 ... idicky_zar. Už je to i na iDNES. Já velmi doufám, že vzrůstající zájem o film povede k vydávání dalších knih, to by bylo skvělé! Takže filmu fandím, ač budu mít určitě výhrady, ale účel světí prostředky :).

Jinak herec, co hraje Filipa se mi líbí. Sice teda typově tak úplně neodpovídá, ale líbí se mi aspoň...a docela se mi líbí představitel Ludvíka, s parukou si ho dovedu představit opravdu jako Ludvíka. Ale nějak se nemůžu srovnat s Dezgrezem...kde je nějaký šarm?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 zář 2012, 12:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som v poslednej dobe akási roztržitá, Filipa som predsa videla hneď, ako bol oznámený oficiálny cast! Čo na mňa dolieha vek? :? :roll:

Tí herci sa mi všetci zdajú vybraní tak, aby sa podobali na pôvodné obsadenie, teda okrem Angeliky. Na tej fotke z idnes, kde sú obe herečky, zreteľne vidno rozdiel medzi "modernou" Angelikou a Angelikou zo 60. rokov. Ktovie, ako by vyzerala mladá Mercierová ako Angelika, keby ju nakrúcali teraz, bez vplyvu 60. rokov. Určite by však mala make - up, ktorý pôsobí prirodzene :D

Som čoraz skeptickejšia, keď hľadím na chlapa, čo má hrať de Peyraca. Keď si predstavím, že tento muž v rokoch bude nakrúcať ľúbostné scény s mladučkou Norou ... ech, ja v tom romantiku na plátne asi neuvidím. :roll: Zato ten chalan, čo ide hrať kráľa, hm, to by mohlo byť zaujímavé! Dačím sa mi podobá na di Capria. Pokiaľ ide o Filipa, zdá sa mi riadny, aké slovo by som použila, aby ste mi v Česku rozumeli? Napadá mi šibal, huncút, vtipkár. K Desgrezovi sa radšej nevyjadrujem. :?

Ináč Andrej, súhlasím s tebou, mohlo by to aspoň pritiahnuť pozornosť ku knihám. Prečo nevyšla v češtine aspoň 6. časť, t. j. druhý diel Cesty do Versailles? Veď bol v pláne, či nie?


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku: Všechno špatně-casting
Napsal: 28 zář 2012, 12:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak jediný s kým bych souhlasila já je Ludvík. Angelika mi prostě přijde tuctová, nic z ní nečiší, žádná výjmečnost, spíš mi evokuje vesnickou husičku. Prostě průměr. Nový Joffrey...starý a ta mezera v zubech....ne Joffrey má mít jizvy, ale původně to byl určitě pěknej chlap s živejma očima. Filip by se dal skousnout, i když není trošku tmavej? A Desgrez-to je doslova tragedie

Navíc u Angeliky jsem doufala aspoň v ty zelený oči, ty o kterých se v knize tolik píše. ne já se na to snad radši ani koukat nebudu, zklamalo by mě to. Podle knihy to nebude, spíš to vidím na zmodernizovanou verzi původních filmů, ale bez tý strhující romatiky a pozlátka...takže nuda


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 zář 2012, 15:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Pokud jde o výběr herců, tak souhlasím s Anndrrou, Ludvík může být zajímavý a Desgrez vypadá hrozně. Na druhou stranu, nikdo jsme je ještě neviděli v kostýmech a poslední echo z placu od komparsu je, že Nora je v kostýmech naprosto "božská" a "žena snů". Uvidíme, jak se dokáže poprat i s charakterem, což bude samozřejmě těžší.

Jinak si netroufám dopředu nic odsuzovat, naopak se docela těším na výsledek. Určitě se na film podívám, člověk může být akorát mile překvapený, nebo zklamaný, ale chleba levnější nebude :-) Tiskem proběhly nějaké zprávy, že Anne Golon je prozatím s výsledkem spokojená, těžko říct, co je na tom pravdy.

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 18:21
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojte Angeliky a Joffreyovia, som veľmi rada, že som našla túto stránku a môžem sa s niekym rozprávať o Angelike, lebo keď ju spomeniem vo svojom okolí, tak sa na mňa pozerajú ako na blázna. No a veľmi sa teším na nový film. Ten pôvodný nemám veľmi rada. Je tam krásna hudba, kulisy, prostredie, šaty, ľudia, rozprávkový príbeh, ale nie je to Angelika, ako si ju predstavujem ja -moja hrdinka a vzor z detstva, žena odvážna, inteligentná, cieľavedomá, láskavá. žiaľ, väčšina mladých dnes už nečíta a poznajú Angeliku len z filmu a preto sa nieto čo čudovať, že človek sa pomaly aj hanbí v spoločnosti povedať, že číta Angeliku. no takže ja sa na nový film teším a vkladám do neho všetky svoje nádeje, že priblíži aj nečítajúcim osobnosť Angeliky takú, akou ju Golonová napísala. Ja som obsadením nebola až taká sklamaná (okrem Desgreza, ale neodsudzujem vopred, nechám sa prekvapiť). Angelika je úžasná, presne taká, akú by som si ju predstavovala. A Joffrey? Najskôr aj mňa zarazil jeho vek. A medzierka medzi zubami - tá naozaj nemusela byť. Ale čím dlhšie som sa na neho dívala, tým som presvedčenejšia, že je presne taký, aký má byť. (pravdaže maskéri budú musieť riadne popracovať, aby mu ubrali pár rôčkov, ale to sa dnes už dá). O Joffreyovi predsa nikde v knihe nepísali, že bol krásny. a pôvodný Joffrey sa mi zdal strašne sladký, to nebolo ono - nevedela by som si ho napríklad predstaviť v Amerike. Nie, Joffrey nemá byť pekný, má mať charizmu. A tomuto z očí niečo srší. Vzbudzuje hrôzu, rešpekt, drsnosť, ale keď treba, určite dokáže byť jemný a strašne zaľúbený. Ak to ten herec dobre zahrá, tak to bude presne taký Joffrey, aký má byť. Na Angelikinej postave sa mi najviac páči jej vnútorná premena. To,ako vždy, keď "za sebou zavrie jedny dvere a otvorí druhé", je vždy iná. Každá skúsenosť obohatí jej postvu o nový moment - raz jej dodá silu, odvahu, inokedy múdrosť, citlivosť, spolupatričnosť, ľudskosť, láskavosť, veľkodušnosť. Ak Angelikina postava dokáže zhmotniť v sebe tieto premeny a Joffreyova svoju charizmu, tak by sa ten film mohol podariť. A ja mu strašne držím palce.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 lis 2012, 20:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vítáme novou přispěvatelku, to je tak náhderně napsané! :cry: Myslím, že můžu mluvit i za ostatní, co byli na srazu - cítíme to úplně stejně, jen se trochu bojíme vložit do filmu velká očekávání, aby pak nepřišlo velké zklamání!


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 lis 2012, 22:29
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja sa nebojím. tak dlho už o tom snívam, že natočia film, ktorý bude naozaj o Angelike, že mi vlastne stačí ku šťastiu už len fakt, že sa o to vôbec pokúšajú. Verím, že to vyjde. A ak náhodou nie, tak ešte stále mi ostanú knihy a moja vlastná predstavivosť.
A pravdaže ďakujem pekne za privítanie.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 lis 2012, 12:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienka, obávam sa, že Joffreya, resp. toho herca nebudú omladzovať :( Jednoducho sa musím zmieriť s tým, že medzi nimi bude veľký vekový rozdiel.

Ale plne chápem tvoje nadšenie. Aj ja som fanúšik, teraz momentálne inej mojej srdcovky, knižnej trilógie, ktorú teraz nakrúcajú, a cítim to rovnako: vidieť svoje postavy ožiť na plátne je úžasný pocit. Jednoducho sa teším už len z toho faktu, že sa robia filmy, aj keď viem, že nikdy nedosiahnu kvalitu knihy.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 lis 2012, 19:56
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no tak ja stále tomu filmu verím. (potom vám poviem, ako som sa sklamala prípadne nesklamala). Mne osobne by stačila aj kniha, ale myslím, že film (dobrý film) je veľmi potrebný pre tých, čo majú ku knihám ďaleko a spoliehajú sa len na to, čo vidia na obrazovke. Ak tento film vykreslí Angeliku takú, aká je, teda hodnotnú ženu a navyše krásnu (nie ako v pôvodnom - krásnu a nie moc hodnotnú), tak sa možno aspoň pár členov mladšej generácie "chytí" a začnú čítať. navyše, keď chcú nakrútiť len prvé tri diely. Ak to ľudí chytí, budú zvedaví, že čo bolo ďalej a siahnu po knihe. Aj keď ja tajne dúfam, že film vyjde ako má vyjsť, bude mať úspech a budú peniaze aj na natočenie ďalších častí. Ja som taký večný optimista.
a ešte k Joffreyovi: ja som videla fotku toho herca, na ktorej vyzeral dosť mlado. neviem, či to bola stará fotka, alebo bol "upravený". a mne sa jednoducho páči. Akože nie je pekný v klasickom ponímaní krásy, ale je taký "divý". Viem si ho predstaviť, ako mu z očí šľahajú blesky, viem si ho predstaviť s ironickým úškrnom, viem si ho predstaviť, ako hovorí slová lásky. Proste zdá sa mi, že bude dobrý. (mne stále ten pôvodný Joffrey pripadá taký neskutočný, strašne sladký) Len dúfam, že to neposerú.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 lis 2012, 21:37
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ospravedlňujem sa za svoj optimizmus. práve som si pozerala fotky z nakrúcania. vôbec sa ho nesnažili spraviť mladším. do tváre mu síce nevidno, ale parochňu mu dali značne prešedivelú, čo ma dosť sklamalo, pretože ak by som tie šediny možno akceptovala vo filmoch z ameriky, tak určite to neakceptujem vo filme zo začiatku ich vzťahu. mal mať predsa krásne havranie vlasy!!!!!!!! no a druhý úder pod pás - Filip je zase len čierny!!! nejak som dúfala, že konečne bude blonďák s modrými očami. nie že by sa mi taký typ chlapa nejak moc páčil, ale som nejak presvedčená, že mal mať svetlé vlasy a modré oči. som sklamaná, aj keď ho hrá herec, ktorého zbožňujem.
No ale nakoľko som optimistická, tak verím, že vystihnú aspoň charakterové vlastnosti postáv. však čo iné mi už zostáva?


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 lis 2012, 15:57
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Abulienko, zůstává Ti vlastní fantazie a láska k originálu.
Dle mého názoru bude film sice zajímavý (a moc ráda se na něj podívám), ale rozhodně ne shodný s knihou. Když jsem viděla výběr herců, bylo mi jasné, že film nevzniká na základě knižní předlohy - mám na mysli vzhled a věk hlavních postav, protože děj zatím neznáme - ale podle úplně něčeho jiného. Z mužských postav jediný mladý tam bude Ludvík. S třicetiletým černovlasým Joffreyem, pětadvacetiletým Desgrezem a Filipem (navíc blonďatým) se musíme holt zas na nějaký čas na filmovém plátně rozloučit.


Nahoru
Profil Citovat
Abulienka
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 lis 2012, 16:44
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 89
Registrován: 20 lis 2012, 17:55
Bydliště: Brezno, Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
už mi zostala len nádej, že charakter postáv to všetko napraví. kedže sklamal vzhľad - Joffrey vyzerá ako grof Monte Cristo po dvadsiatich rokoch, a tiež asi aj dej - napodobňujú pôvodný film. zase tam bude nezmyselná scéna, že chcú žobráci unisť Jofreya pred popravou a skrinku s jedom zase nepôjde hľadať Angelika ale Flipot. čo nemajú pri sebe knihu????


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 5  [ 247 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 4 5 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti
cron