Filmová Angelika Bernarda Borderie

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 144 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 lis 2021, 20:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
4poziom.slask.pl
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím, někde jsem četla, ze měl byt natočen šestý díl. Nevím proč k tomu nedošlo. Nemáte někdo o tom informace.
Ještě k témat, viděla jsem film cca ce 13 letech. Hlavní představitele jsou pro mne předobrazem knižních hrdinu. Když srovnáván představitele hlavních roli v nové verzi a v původní sérii, tak pro mne jednoznačně vítězi MM a RH.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 lis 2021, 20:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  08 lis 2021, 20:29
Zdravím, někde jsem četla, ze měl byt natočen šestý díl. Nevím proč k tomu nedošlo. Nemáte někdo o tom informace.
Ještě k témat, viděla jsem film cca ce 13 letech. Hlavní představitele jsou pro mne předobrazem knižních hrdinu. Když srovnáván představitele hlavních roli v nové verzi a v původní sérii, tak pro mne jednoznačně vítězi MM a RH.
Aj umňa víťazí starý film, jednoznačne. Merciérka bola na Angeliku stvorená a mne sa Hossein ako Joffrey páčil. V tom čase Borderie ani lepších hercov nájsť nemohol. Mal zlatú ručičku na vyberanie.

Nuž ono to s tým natáčaním ľahké nebolo. Počítaj si trochu v starých rozhovoroch tu na fóre, nájdeš hromadu zaujímavých informácii, ale najskôr doporučujem sa poriadne prebrať našim webom v rubrike Filmy. Nájdeš tam toho hodne.

https://angelique.cz/angelika-filmy.php

Nuž iba v skratke: Bernard Borderie ďalší diel natáčať chcel, vznikla aj scéna s ďalekohladom kde Rescator dá Angelike ďalekohľad a ona pozoruje z lode že na nich čakajú ich synovia - ale v kríkoch číha Desgrez ktorý ju unesie na rozkaz kráľa (ešte dobre že to nenatočili ešte viac by zamotali obsah knihy :monkey_blind: )

tuto ešte zbierka ďalších neznámych scén :

má to dve strany môžeš sa tam v tom porochňať :D

viewtopic.php?f=2&t=775

Nuž ako bónus ďalekohľadová koláž:

[ img ]

A tiež dúfam že v novom seriáli, ak sa naozaj bude točiť, sa herci nebudú podobať ako vajco vajcu, tak že si človek nevie potom zaradiť kto je kto, a to ani niekto kto má načítané knihy ako otčenáš. Tak to bolo v Zeitounovom Filme, a hovorila mi to hromada fanúšičiek že sa tom totálne strácali. Kdežto v tom od Borderiera, tam mali od začiatku mala jasno kto je kto. (a ja tiež)
On mal skutočne vynikajúci casting - keď si zoberiem že vyberal z hercov tej doby. Že si napríkald predstaviteľ Filipa nechcel nasadiť blond parochňu, hoci mu neuveriteľne sekla, a Hossein tiež, ani kostýmy 17 storočia, a Merciérka nechcela natáčať 6 diel a mala veľké problémy s predstaviteľom Desgreza ....za to už Borderiere nemôže.

mal teda problémov hromadu, a na tú dobu to natočil vynikajúco.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 lis 2021, 16:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Parádny záber z natáčania ktorý som ešte doteraz nevidela.

[ img ]

Tie čo majú Facebook môžu mrknúť na väčšie rozlíšenie:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=61983318

Aj na oficiálnej stránke paláca Versailles má Borderieho Film čestné miesto medzi filmami ktoré sa natáčali priamo vo Versailles.

https://www.chateauversailles.fr/decouv ... es-lumiere

Mňa okrem iného pobavilo foto z natáčania filmu o francúzskej revolúcii. Rozmýšľam totiž či tú zborenú mrežu filmári odpilovali, alebo ako to spravili? :roll: Ach ano tam píšu že to je nejaká fotomontáž, kde vyrobili miniatúrnu mrežu

Z Borderieho filmu je tam jedno, nám dobre známe foto, a myslím že tá scéna je dosť podobná tej knižnej:

[ img ]

Vo veľkom rozlíšení:

https://www.chateauversailles.fr/sites/ ... 28_003.jpg

Angelika A Filip Text: titulky k filmu Báječná Angelika

- Pojď!
- Pusťte mě!
- Jestli Vaše Veličenstvo ráčí požehnat mému rozhodnutí, budu šťastný muž.
- My můžeme vše, drahý Filipe, nemůžeme však nutit srdce žen.
- Sire, omlouvám se, zapomněl jsem moji první povinnost. Dovolte mi vám představit tu, jež jste laskavě pozval, Angelika ze Sancé a Monteloup.
- Ale, zdá se nám, že... Nenosila jste jiné jméno?
- Sire, slečna ze Sancé je má sestřenice. Nemyslím, že by kdy nosila jiné jméno. Nedovolil bych si vás požádat o svolení sňatku.
- Madame, okouzlila jste jednoho z mých maršálů, váš výkon mě opravdu nadchl.

Ja viem že toto asi je preklad z fracúžtiny a vo filme to asi bolo trochu inak. Ak sa to niekomu chce opraviť, prosím.

[ img ]

Tá istá príhoda z knihy:


Angelika se mezitím jaksi instinktivně hluboce uklonila. Nejraději by už zůstala navěky klečet. Ale přesto vstala, protože ji nezadržitelně přitahovala králova tvář. Dívala se na něj proti své vůli skoro provokativně.
Král se podivil. V chování téhle neznámé bylo cosi neobyčejného, stejně jako v tichu a překvapení dvořanů. Rozhlédl se a trošičku povytáhl obočí.
Angelika měla dojem, že omdlí. Ruce na záhybech šatů se jí roztřásly. Opustily ji síly, byla ztracená. V tu chvíli ji uchopily za ruku něčí prsty, stiskly ji, až málem vykřikla, a Filipův velice klidný hlas říkal:
„Sire, dovoluji si Vašemu Veličenstvu představit svou manželku, markýzu du Plessis-Belliere.“
„To je vaše manželka, markýzi?“ podivil se král. „To je ale novinka! Slyšel jsem o vás cosi povídat, ale čekal jsem, že mi to přijdete říct sám…“
„Sire, nepřipadalo mi vhodné oznamovat Vašemu Veličenstvu takovou maličkost…“
„Maličkost***? Svatba? (…)




(***Takto vznikla „Angeličina přezdívka“ ktorá bola do Slovenčiny preložená správne jako maličkosť, pretože s tým neskoršie v knihách vznikajú slovné hračky, ktoré zo slovom ozdůbka nevyznejú, lebo potom nedávajú zmysel)

Myslím že Borderié to dobře zhrnul do tej scény. Akurát že s tej ošemetnej situácie ich v závere vykorčulovala Montespanka:



Odmlčel se, na chvíli se zamyslel a pozorně si prohlížel Angeličinu tvář. Pak mu náhle úsměv ze rtů zmizel a celá vladařova postava jako by ztuhla jako zasažená bleskem. Před očima dvořanů, zprvu strnulých, pak vyděšených, začal Ludvík XIV. blednout. Každý si toho musel všimnout (…) „Nejste původem z jihu, madame?“ zeptal se král najednou ostře. „Z Toulouse?“
„Ne, pane, má žena je původem z Poitou,“ vpadl okamžitě Filip. „Její otec je baron de Sancé de Monteloup, jehož pozemky leží v okolí Niortu.“
„Oh, Sire, splést si Poitevanku s jižankou,“ vykřikla Athénáís de Montespan a vybuchla svým milým smíchem. „Vy, Sire!“ (…)Znám madame du Plessis už dlouhá léta,“ pokračovala madame de Montespan. „Naše
rodiny jsou spřízněné…“
Angelika si slíbila, že nikdy nezapomene, za co je paní de Montespan zavázána. Ať už byly pohnutky krásné Athénaďs jakékoliv, přece svou přítelkyni zachránila.
Král se s mírným úsměvem znovu uklonil před Angelikou du Plessis.
„Tedy… Versailles jsou šťastny, že vás mohou přijmout, madame. Buďte vítána!“ Pak dodal tišeji:
„Jsme šťastni, že vás opět vidíme.“

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 17 lis 2021, 09:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
taká maličkosť k dnešnému sviatku - spomienka na socializmus. Čítajte:
https://www.mediaklik.sk/filmy/clanok/6 ... ocializmu/

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 21 bře 2022, 21:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuž po našej online debate o majetkových pomeroch Angeliky po Joffreyovej poprave sa mi samozrejme pred očami nezjavila iba scéna v knihe:

viewtopic.php?f=1&t=333&p=30534#p30534

Ale aj scéna filmová, ktorá znovu dosť verne pripomína scénu z knihy:

AUDIENCE U KRÁLA

Viac či menej úryvky z filmového textu vo francúžštine:

AUDIENCE U KRÁLA

- Sire. Promiňte mi moji opovážlivost.
- Správně bych měl promluvit první já.
Ale jisté je, že jste ještě krásnější než moje vzpomínka na vás... Zlaté šaty, co jste měla v Toulouse, byli vskutku nádherné.
- Co se děje?
- To byl můj poslední den štěstí.
- Štěstí?
- S mým mužem.
- Je to pravda? Žena tak krásná a žádoucí, nemůže milovat tak ošklivého kulhavce.
(...)

Můj muž je věrný království.
- Tím, že je nejbohatší? Chybí mu už jen vojsko aby si založil stát ve státě.
Sire, přísahám, nechystal žádné spiknutí. Jsme vaši věrní služebníci …….

Vstaňte, drahá paní.
Prý nejste vždy tak pyšná.
- Kdo si dovolil?
- Ale, no tak.
- Odmítáte králi, co jiným dopřáváte na pohovkách v chodbách mého paláce?
- Veličenstvo, se přece nesníží k tomu, aby věřilo oslovi, ne? (hovorí sa tu o Vardesovi, ktorý ju znásilnil v chodbách Louvru)
- Chcete ode mě, abych splnila vaše přání? Nejsem už nikdo, můžete vše.
- V náruči bych měl jen tělo bez duše. Vaše myšlenky by byly u Peyraca, u toho ďábla!
- Odejděte, ať už o vás víc neslyším!
- Zachraňte ho, jste spravedlivý.
- Moje spravedlnost se o něj postará.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 10 dub 2022, 20:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  17 lis 2021, 09:58
taká maličkosť k dnešnému sviatku - spomienka na socializmus. Čítajte:
https://www.mediaklik.sk/filmy/clanok/6 ... ocializmu/
Najskôr som si nevšimla že tam je video, ale teraz som pochopila. Haha - prvé miesto jednoznačne pre Angeliku. Veď dlho bola na čiernej listine a potom ju konečne dali do kín a dokonca použili ako prostriedok zadržať ľudí doma aby nešli manifestovať proti režimu, tým že ju odrazu začali vysielať v televízii práve v čase keď mali byť veľké zhromaždenia v uliciach. :lol: :lol:

Ja som dnes rešeršovala Savaryho, tak pridávam aj kúsoček filmového Savaryho:

viewtopic.php?f=3&t=967&p=30598#p30598

Savary a Mumio z filmu

Myslím že toto Borderie vystihol veľmi dobre. V knihe sa Savary síce Angelike z vďačnosti vrhol k nohám, ale v momente keď Mumio dostal do ruky, sa začal chovať ako keby už neexistovala. Škoda že vo filme chýba pár iných momentov s trojuholníka Savary – Angelika – Bachtiari Bej. Tak trochu je na vine aj ten čo písal filmové dialógy do scénara, ako som sa dozvedela z francúzskych zdrojov.

[ img ]

- Víte, že sem kvůli ní riskovala život?
- To je od vás velice milé.
- Co s ní teď uděláte?
- To se dá těžko říct. Nejsem ještě tak daleko, abych mumii uměl užít. Tatim si jen potvrdím své hypotézy.
- Tak se mi zdá, že o ni nevíte nic.
O, madam, právě nic bývá podstatou věcí.
- To jsou řečičky.
- Ph! Řečičky. Když Číňané objevili střelní prach, začlo to taky řečičkami, a skončilo to velkým výbuchem.

Tuto video na ktorom je spomínaná scéna. Na konci scény, po výbuchu aspoň máme predstavu ako Savary vyzeral keď sa zapatlal Píniom na lodi Melchiora Pannasave.

https://www.youtube.com/watch?v=uNjjmhs ... X&index=18

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 23 srp 2022, 13:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Včera v telce na ČT 2 šel díl Angelika a sultán.
V tomhle díle mi filmový Rescator nejvíce připomínal knižního.
Jen ta maska mu chyběla. Chápu, že Hosseinovy fanynky by si to ale tak neužily. :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 25 črc 2023, 12:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dneska zase jednou o čtvrt na devět včer na Primě dávají první díl


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 25 črc 2023, 20:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Delphine píše: *  25 črc 2023, 12:26
Dneska zase jednou o čtvrt na devět včer na Primě dávají první díl
Díky za upozornění. Na Primě je to ale s přestávkami plnými reklam. :cry:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 31 črc 2023, 17:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dočítám životopis Michel Mercier. Myslím, že neměla snadný život. Na druhou stranu světovou hvězdu s ní udělala až Angelika. Největší problém měla s poducentem Cosne. Neprojevoval k ní dostatečnou úctu. Byli si asi antipatičtí. Roli hrály i peníze. V knize tvrdí, že za první díl dostala 20.000,- Fr pak 30tis a 40tis. Teprve za poslední dva po milionu. Také musela bojovat o karavan, židli atd. Ona byla náročná a protíná. On škudlil. O nikom jiném negativně nehovoří.
Snažili se jí přemluvit k šestém dílu. Což nechápu, proč to nevzala, protože přišla o své peníze v pokusu být producentkou a i její druhé manželství bylo u konce. Nemám knihu dočtenou, pak poreferuji.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 srp 2023, 07:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
O víkendu jsem chytila kousek filmu Angelika a král. U scén s bejem Bachtiarim jsem se bila do hlavy :damned: . Pak na scénu vstoupil Ludvík a já si díky té velké televizi uvědomila jednu hroznou věc: on měl ten tenký knírek jenom nakreslený!!! :shock:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 srp 2023, 14:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
neviem, mne sa to nezdá že by boli nakreslené musím si vo veľkej telke pustiť Blu-Ray

tuto link na hodnotenie rozdielov v DVD a Blu-Ray. Fotky sa dajú rozkliknúť do veľkej velikosti.

https://digitalcine.fr/4k-bluray-dvd/te ... fectibles/

Foto s Ľudovítom XIV

https://digitalcine.fr/4k-bluray-dvd/te ... allery-5-6

a tu ešte na Flickri:

https://www.flickr.com/photos/bou5zou57 ... 6067045900
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 19 srp 2023, 21:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přikláním se také k tomu, že měl knírek nakreslený. Snažila jsem se vysledovat. Knírek byl moc úzký. Jinak Toja hraje také ve třech mušketýrech. Nevím zda Aramise či Athose, přeci jenom musím krmí zamíchat. Dnes dávají druhý díl, tak se těším na výzkum.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 22 srp 2023, 10:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka, som VEĽMI zvedavá, s čím prídeš! Tá Anna Rakúska verzus Carmencita ma dostala! :applaus:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 22 srp 2023, 20:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V úvodu filmu Nezkrotná Angelika je v čekém znění Joffrey vypravěčem zmíněn jako vévoda z Tolouse. Jsou tituty zaměněny pouze v češtině ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 30 srp 2023, 08:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  31 črc 2023, 17:42
Dočítám životopis Michel Mercier. Myslím, že neměla snadný život. Na druhou stranu světovou hvězdu s ní udělala až Angelika. Největší problém měla s poducentem Cosne. Neprojevoval k ní dostatečnou úctu. Byli si asi antipatičtí. Roli hrály i peníze. V knize tvrdí, že za první díl dostala 20.000,- Fr pak 30tis a 40tis. Teprve za poslední dva po milionu. Také musela bojovat o karavan, židli atd. Ona byla náročná a protíná. On škudlil. O nikom jiném negativně nehovoří.
Snažili se jí přemluvit k šestém dílu. Což nechápu, proč to nevzala, protože přišla o své peníze v pokusu být producentkou a i její druhé manželství bylo u konce. Nemám knihu dočtenou, pak poreferuji.
Taky to moc nechápu.
Včera jsem viděla film s M.M. Lady Hamiltonová z roku 1968. Je možno ho najít na ct ve filmech k přehrávání.
Ten film mi připadalo jako opáčko Angeliky. V jedné scéně jsem si všimla i zeleného županu, který měla na sobě, když šla v noci ke králi.
Takže hrála ve stejném druhu filmu.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 06 zář 2023, 21:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  22 srp 2023, 10:17
Zuzanka, som VEĽMI zvedavá, s čím prídeš! Tá Anna Rakúska verzus Carmencita ma dostala! :applaus:
Mám stáhnutí druhý díl a dovolenou, dnes se na něj chystám.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 06 zář 2023, 21:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sice jsem Lady Hamiltnovou nedokoukala a nevím kdo režíroval ale moc mne nenadchl.
Mercierová asi je typ stěžovatelky, princezny na hrášku. Za film o Angelice si mohla vydělat jmění a být delší dobu na výsluní.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 11 zář 2023, 13:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzka našla moc hezké video - PO STOPÁCH ANGELIKY.

https://www.youtube.com/watch?v=bHiQAIf ... HT0G86csO5

Autorem je Michal, který má stránky a facebook Obytňákem křížem krážem.

Anotace:
Tak v dalším a posledním díle putování po Francii se podíváme kde se natáčela již dnes legendární Angelika. Uvidíte zámek, z prvního dílu a dál opatství kde se natačely další scény a zámek Peyracuv a nakonec Versai tak doufám, že se vám bude video libit....a že jsem vám aspon trošku tu Angeliku přiblížil...

FB: https://www.facebook.com/groups/obytnak ... cale=cs_CZ
Web: https://www.obytnakem.net/

Teď už jen sehnat si ten obytňák a vyrazit taky ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 11 zář 2023, 22:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka má fakt zlatú ručičku na objavy. :ok:

Vídeo je super a stavím sa že by sme sa mu najradšej všetky drzo nasáčkovali do auta a okamžite sa tam rozbehli. :mrgreen: čo keby sme zorganizovali únos obytňáku aj s šoférom? :twisted:

Moc sa mi páči že ten pán je z toho sám celý nadšený že sa ocitol na mieste kde sa Angelika natáčala.

Pobavili ma komentár v ktorom si jeden chlap si tam vzdychol že super, ALE:
jediný problém je, že moje manželka chce taky všechny ty místa vidět .... :applaus:

filmový Monteloup..inak zámok Marigny-le-Cahouët v Burgundsku
[ attachment ]
Má tam ešte aj Vaux de Vicomte:

https://www.youtube.com/watch?v=DsFBu6LOVXk

A tiež Fontainebleau:

https://www.youtube.com/watch?v=A4A-oRoc8fY

La Rochelle

https://www.youtube.com/watch?v=aue85B-4A5c

A ešte raz Tanlay:

https://www.youtube.com/watch?v=yN_kOtOezro

Viac k tomu Markýzovi de Bois Doré tuto:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 609#p32609

Ako bonus dva zábery z natáčania filmu vo vysokom rozlíšení. Musíte si to rozkliknúť - kliknite na to dva krát aby sa to poriadne zväčšilo. :wink:

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 12 zář 2023, 13:41
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No něco takového by se dalo zorganizovat, pouze nevím kdo by obytná řídil, spíš minibus.
Moiro navrhni co by jsme měly navštívit. Můžu se podívat na ubytování a spočítat kolik by výlet stál. :chevalier: :sailor: :witch: :fail-cook:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 24 říj 2023, 21:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  23 říj 2023, 19:45
Ve filmové adaptaci mě vždy zaujaly Angeličiny šperky. Byly krásné. A zrovna na předešlé fotografii má v náhrdelníku a v broži ve vlasech zasazené kameny černé barvy, i ten skvostný náhrdelník, který jí daroval Joffrey, když ji sváděl : "......dvakrát se mnou ztroskotal..." měl myslím také černé kameny. Jen tipuji, že by to v obou případech mohl být "černý safír".
vyzerá to že tie kamene sú čierne, ale nevidela som náhodou niekde inú farbu, napríklad na plagáte? :roll:
V tomto vlákne hore vyššie nájdeme ešte iný náhrdelník a brošňa čo má v prvom diely na audiencii u kráľa na šatoch nie je to náhodou tá istá čo má potom v Angelika a kráľ vo vlasoch?

Tuto je ten náhrdelník z blízka:
[ attachment ]
Děj příběhu se zvolna přesunul do zámeckého pokoje, kde právě Joffrey připínal Angelice náhrdelník.
"Neříkejte, že je příliš krásný."
- "Neřeknu to." -
"Přivezl jsem ho z Indie, dvakrát se mnou ztroskotal."
Angelika pohlédla do zrcadla a kochala se vzácným šperkem. Joffrey ji něžně hladil rameno a už se zdálo, že mu zamilovaná žena zcela podlehne. Jenomže pak se zadívala na manželovu zjizvenou tvář a vyděšeně ustoupila od zrcadla. ***


*** Toto je popis z fotopříběhu zo starej filmovej stránky od Zatynky

Borderie takto svojsky stvárnil viaceré scény z knihy v jednej, v každom prípade jednu v ktorej Joffrey Angelike daruje diamantový náhrdelník a potom sa jej pýta či sa nepáči sama sebe. V knihe ho tiež pozoruje v zrkadle a myslím že si vraví že čo má z bohatstva keď je doživotne pripútaná k tomuto mužovi. Okrem toho sa v scéne tie čo nečítali knihy dozvedajú že Joffrey veľa a ďaleko cestoval. Ale to sa vlastne dozvedáme už v bani. :roll:

Ak chcete prílohy vo väčšom rozlíšení, prílohy si treba rozkliknúť.

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 25 lis 2023, 18:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím že som teraz pred Vianocami naladila na Angeliku pol Francie - táto fotka - lepšie povedané koláž má na FB 2.200 likov a zdieľa sa krížom cez Franciu a má hromadu komentárov

aj keď pol Francie povedalo nesprávny Film v ktorom sa scéna odohrala - vedeli aspoň kto hral kráľa a tiež spamäti čo kráľ v tej scéne približne hovorí

takže viete o akú scénu ide a čo kráľ hovorí? :P

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 26 lis 2023, 15:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ruku do ohně bych za to nedala, ale tipuji 2. díl a kárání šlechticů stran pamfletů básníka Špíny.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 26 lis 2023, 18:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Presne tak - Francúzky síce vedeli že tam ide o aféru s predavačom oblátiek ale väčšina sa nesprávne domnievala že je to z tretieho dielu

keďže Desgrez je tvoja parketa samozrejme že si správne uviedla že sa jedná o scénu kde kráľ karhá svojho brata a ostatných šľachticov čo tam stoja, lebo podľa doteraz zverejnených mien s pamphletov mu je jasné to čo vravi vo filme:

:king: sa v tej scéne pýta: Pán brat, niesu to náhodou všetko vaši priatelia ?

neviem či už sme to niekde rekapitulovali ale ja som spravila zoznam mien, je tam aj pár známych:

Bolo ich trinásť - tak to vraví pamphlet ktorý každý deň odhaľuje jedno meno

Pan d’Orléans, Monsieur, kráľov brat
rytíř de Lorraine, jeho milenec
pan vévoda de Lauzun…“
pán de Brienne,
de Vardes, prezývaný ohavná tvár, čo kedysi v Louvri podlo znásilnil Angeliku
de Louvigny,
de SaintThierry, de
pan de Frontenac, ano náš milý guvernér Quebecu
de Cavois,
rytier de Guiche - tiež všade Monsierovi v pätách
de La Valliere - brat Vallierky ****
d’Olone,
de Tormes – toho zamenila Angelika za Filipa, snim ich bolo 14 ***
-------------------------------------
Filip du Plessis-Belliére – Angelikyn bratranec

*** de Tormes odišiel zo slovami že to už mu je príliš divoká zábava keď videl ako schmatli Linota
**** v skutočnosti sa táto aféra odohrala oveľa neskoršie a zúčastnil sa na nej syn Vallierky a kráľa

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 26 lis 2023, 18:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  26 lis 2023, 18:02
neviem či už sme to niekde rekapitulovali ale ja som spravila zoznam mien, je tam aj pár známych:

Bolo ich trinásť - tak to vraví pamphlet ktorý každý deň odhaľuje jedno meno

Pan d’Orléans, Monsieur, kráľov brat
rytíř de Lorraine, jeho milenec
pan vévoda de Lauzun…“
pán de Brienne,
de Vardes, prezývaný ohavná tvár, čo kedysi v Louvri podlo znásilnil Angeliku
de Louvigny,
de SaintThierry, de
pan de Frontenac, ano náš milý guvernér Quebecu
de Cavois,
rytier de Guiche - tiež všade Monsierovi v pätách
de La Valliere - brat Vallierky ****
d’Olone,
de Tormes – toho zamenila Angelika za Filipa, snim ich bolo 14 ***
-------------------------------------
Filip du Plessis-Belliére – Angelikyn bratranec

*** de Tormes odišiel zo slovami že to už mu je príliš divoká zábava keď videl ako schmatli Linota
**** v skutočnosti sa táto aféra odohrala oveľa neskoršie a zúčastnil sa na nej syn Vallierky a kráľa
https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 147#p25147

V původním příspěvku byly obrázky z filmu, které nefungovaly. Podařilo se mi je ale dohledat v počítači a nahrát do příloh.

Zajímavé je, že ve filmu Angelika okrade markýzu de Brinvilliers s odůvodněním, že v čarodějnickém procesu svědčila proti Joffreyovi (což v knize samozřejmě nebylo), a ve filmovém pamfletu je uvedeno jméno (a ve filmu i nahlas padne) d'Aubray. Samozřejmě nutně nemuselo jít o markýzina otce, ale jednoho z jeho synů, i tak je to ale docela renonc :). Z knihy víme, že naopak pan d'Aubray coby policejní ředitel, šel k soudu z titulu přátelství s Desgrezovým otcem, aby oznámil, že našli tělo otce Kirchera. Aubrayovi navíc patřili k talárové šlechtě, nešlo o "zlatou mládež" a výkvět dvora, a tak by se k "zábavě" u Rudé masky nedostali ani náhodou.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 26 lis 2023, 19:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som vedela že to už niekde máš sklopotované, :ok: ja neskoršie nahrám viacej k afére s oplátkami a červenej maske na Flickr, tam si to potom môžeme pozerať spoločne.
PenelopaW píše: *  26 lis 2023, 18:50

Zajímavé je, že ve filmu Angelika okrade markýzu de Brinvilliers s odůvodněním, že v čarodějnickém procesu svědčila proti Joffreyovi (což v knize samozřejmě nebylo), a ve filmovém pamfletu je uvedeno jméno (a ve filmu i nahlas padne) d'Aubray. Samozřejmě nutně nemuselo jít o markýzina otce, ale jednoho z jeho synů, i tak je to ale docela renonc :). Z knihy víme, že naopak pan d'Aubray coby policejní ředitel, šel k soudu z titulu přátelství s Desgrezovým otcem, aby oznámil, že našli tělo otce Kirchera. Aubrayovi navíc patřili k talárové šlechtě, nešlo o "zlatou mládež" a výkvět dvora, a tak by se k "zábavě" u Rudé masky nedostali ani náhodou.
To si vypichla dobrú pointu - presne na toto sa sťažovali Golonovci ktorí boli pri natáčaní prvých dvoch dielov Angeliky čiastočne prítomní na sete, že ten čo písal tie filmové dialógy strieľal len tak do vetra bez znalosti knihy a hlavne bez znalosti histórie.
Myslím že to je v rozhovore s Nadjou na webe, ako niekde vo filme autor dialógov vložil niekomu do úst, nie som si istá či nie práve kráľovi, citát francúzskeho prezidenta z 20 storočia. :damned:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 pro 2023, 11:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
hodila som túto otázku do pľacu na Česko-Slovenskom a Francúzskom fóre:

Ako by sa asi bol tretí film vyvíjal ďalej keby bol Joffrey otvoril dvere v tajnej chodbe a padli by si s Angelikou do náručia? V podstate sa Joffrey de Peyrac, medzičasom už obávaný pirát Resctor, vo filme Angelika a kráľ, ak by to šlo podľa knihy, vlastne ani nemal zjaviť. A už vôbec nie v Paríži.

(babka mi rozprávala že v tom čase fanúšíčky do kina chodili hlavne kvoli Joffreovi a že boli príšerne sklamané keď sa v druhom diely vôbec nezjavil)
[ attachment ]
Tajná chodba v paláci Beautreillis vo Filme Angelika a kráľ. V podstate sa Joffrey de Peyrac, medzičasom už obávaný pirát Resctor, v treťom filme ešte nemal zjaviť. Pravda ak by sa bol režisér Bordérie držal knižnej predlohy. Vtedajšie fanúšičky však boli také nešťastné že sa Peyrac vôbec nezjavil v druhom diely, že režiséra doslova zasypali žiadosťou (a tonami dopisov) aby sa konečne zjavil aspoň v treťom.
[ attachment ]
Pár odpovedí z francúzkseho fóra, ko by film pokračoval, keby sa Angelika mohla stretnúť s Joffreyom v podzemnej chodbe. Čo si myslíte vy? :P

Miliónkrát som si tú scénu predstavovala a dospela som k záveru, že nemal inú možnosť, ako sa jej neotvoriť... Inak zvyšok ... Hra sa skončila.

Potom by sme nemali ten nádherný list, ktorý jej Savary dal na druhý deň od Joffreyho.

Utekali by spolu v úkryte, ale nebol by taký šťastný koniec!

Seriál by sa rýchlo skončil

Potom by sa mohli riadiť podľa kníh. A oni dvaja by odišli do Ameriky, dostali by späť deti a bolo by to.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 pro 2023, 12:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keby bol tie dvere otvoril, bol by koniec :) A boli by sme prišli o nádherné Stredomorie a prekrásnu hudbu, ktorú Michel Magne vytvoril pre zvyšné dve časti.
Vedeli ste, že Joffrey de Peyrac konečne dostal vlastnú tému? Čítala som na obale CD-čka s hudbou niečo v tom zmysle, že bolo zvláštne, že gróf nedostal vlastnú charakteristickú melódiu (na rozdiel od Angeliky) a tak napokon Michel Magne vytvoril úžasné dielo s názvom "Rescator". Zbožňujem tú skladbu! :ach: :ach: :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 pro 2023, 13:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak já jsem už po prvním zhlédnutí filmu měla své různé představy.
Jak by Angelika neodjela a Joffrey by ji tajně navštěvoval a Desgrez by ji kryl a potom by se pokusila utéct.
Potom by se třeba schovávala na zámku na venkově a Joffrey by připravoval odjezd do Ameriky.
Trochu by tam mohlo být i to povstání v Poitu
Fantazie byly různé.
Mě by ten Orient zase tak moc nechyběl.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 pro 2023, 18:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  08 pro 2023, 12:23
keby bol tie dvere otvoril, bol by koniec :) A boli by sme prišli o nádherné Stredomorie a prekrásnu hudbu, ktorú Michel Magne vytvoril pre zvyšné dve časti.
Vedeli ste, že Joffrey de Peyrac konečne dostal vlastnú tému? Čítala som na obale CD-čka s hudbou niečo v tom zmysle, že bolo zvláštne, že gróf nedostal vlastnú charakteristickú melódiu (na rozdiel od Angeliky) a tak napokon Michel Magne vytvoril úžasné dielo s názvom "Rescator". Zbožňujem tú skladbu! :ach: :ach: :ach:
Tu ju máme, tú skladbu a môžeme sa zasnívať:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 911#p32911

ja osobne si nemyslím že by sa film bol musel skončiť ak by Joffrey bol otvoril dvere
(téma premňa aktuálna lebo práve dopiluvávam pokračovanie fikcie v ktorej sa Joffrey vo Vincennes vnára do svojej tajnej chodby vo Vincennes)

možno by Angelika, ktorá by v knihe mala mať deti u seba, kým býva v paláci Beautreillis (i keď niektoré Francúzky to berú tak že v tom momente ich už u seba mal Rescátor) jednoducho zbalí svoje švestky a podobne ako ubzikla Desgrezovi tajnou chodbou ubzikne aj teraz - iba že z Rescátorom

nuž ale to by mu ju museli niekde ukradnúť a predávať na trhu aby ju mohol prísť kúpiť a zasa by to bolo celé pomotané... ibaže by sadli na loď a vyplávali do Ameriky a začali by hneď americké diely ...
proste fantázií sa medze nekladú
a možno raz niekto napíše nejakú takú fikciu :wink:
mimi píše: *  08 pro 2023, 13:04
Tak já jsem už po prvním zhlédnutí filmu měla své různé představy.
Jak by Angelika neodjela a Joffrey by ji tajně navštěvoval a Desgrez by ji kryl a potom by se pokusila utéct.
Potom by se třeba schovávala na zámku na venkově a Joffrey by připravoval odjezd do Ameriky.
Trochu by tam mohlo být i to povstání v Poitu
Fantazie byly různé.
Mě by ten Orient zase tak moc nechyběl.
No ja som zasa, to som mala asi 12 rokov, urputne hľadala v knihe kde to je že som to pri čítaní prehliadla, a potom, keď som zistila že v knihe nič takého nieje, som v tom veku celá sklamaná nechápala že to nenatočili podľa knihy. Alebo v tomto prípade nespravili do knihy nejakú vsuvku. :lol:

Inak mne by ten orient určite chýbal - Stredomorie a Orient formovali Joffreya aj Angeliku, a aj povstanie proti kráľovi v Poitou, ktoré zrodilo novú Angeliku, oveľa čistejšiu, zrelšiu a silnejšiu ako predtým.

Inak Desgrez mal pôvodne hrať zlého kráľovho fízla, Joffrey mal vo filme pôvodne - alebo v plánovanom 6 diely prekvapiť Angeliku že jej ukáže že synovia sú u neho, avšak keď pristanú z kríkov sa vynorí Desgrez :desgrez: ( to by si Penelopa americké diely užila lepšie :mrgreen: ) a tuším že mal uniesť ich deti na rozkaz kráľa - aby ich bolo možné vydierať. Tak nejak som to niekde čítala. Ten snímok s ďalekohľadom má byť presne o tom.

ten záber Angeliak a Rescator v kajute mali byť tiež v tom 6 diely - Mercierka podľa mňa spravila chybu že už nechcela ten diel natočiť, a som si istá že to v kútiku duše ľutuje. Ozaj, čo keby sme jej napísali ? Ona jedíná z najhlavnejších postáv ešte žije.

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 08 pro 2023, 19:23
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak já si vzpomínám, že skoro všechny ženy, když se řeklo Angelika, tak hned začaly mluvit o Joffreyovi. Díl bez jeho přítomnosti je nebavil a těšily se na něj, až se znovu objeví.
Já při sledování filmů ještě knihy neznala. Tak se fantazie neměla čím inspirovat. Prostě takový vlastní scénář.
Orient a vzpoura v Poitou Angeliku formoval. Podle mě tu knižní.
Škoda, že 6. díl nenatočili.
Dali by tam vzporu v Poitů? Vypálený zámek a další hrůzy? Charles Henri ve filmech nebyl, Narození Honoriny?
Jeli by do Ameriky?
Zachoval se vůbec scénář k tomu dílu? Mohl by vyjít jako nějaký doplněk k DVD.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 09 pro 2023, 20:53
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je pravda, že 5 a 6 díly patří k těm mým oblíbeným a je zajímavá představa, že by se tam nějaké tyto události ukázali. Mě by určitě zajímalou La Rochelle, ale toho bychom se tedy nedočkali, jestli to chápu správně? A kde v době vydání posledního dílu byla Anne s knihama. Americké díly se dopisovali 70 a 80 léta, pokud si to dobře pamatuji, nebo ne?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 11 pro 2023, 12:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  08 pro 2023, 19:23

Škoda, že 6. díl nenatočili.

Zachoval se vůbec scénář k tomu dílu? Mohl by vyjít jako nějaký doplněk k DVD.
Tento neexistujúci 6. diel je zvláštny - nebol natočený, ale sú z neho fotografie... Odkiaľ máš, Moirra, info, že to stroskotalo na Mercierovej? (Ak som prehliadla na našom webe nejaký článok vo filmovej sekcii, tak sa ospravedlňujem.) Žeby to chceli nakrúcať spolu so 4. a 5. dielom?

Tie otvorené dvere, ktoré by mohli spôsobiť koniec celej filmovej série som pochopila tak, že nosnou líniou filmov (a čiastočne aj celých prvých šesť dielov knihy) bolo nájdenie grófa de Peyrac, opätovné stretnutie manželov a náčrt ich harmonickej budúcnosti. Tak, ako je to na konci dielu "Angelika a jej láska". Keby Joffrey tie dvere otvoril, padli by si do náručia a bolo by po hlavnej zápletke a všetko natočené potom by možno pôsobilo ako nadstavované. Ešte by sa možno v tej tajnej chodbe aj pohádali a niečo by z toho scénarista vytĺkol, ale na ďalšiu odluku a hľadanie by to už nevydalo. :disagreement:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 pro 2023, 00:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  08 pro 2023, 13:04
Tak já jsem už po prvním zhlédnutí filmu měla své různé představy.
Jak by Angelika neodjela a Joffrey by ji tajně navštěvoval a Desgrez by ji kryl a potom by se pokusila utéct.
Potom by se třeba schovávala na zámku na venkově a Joffrey by připravoval odjezd do Ameriky.
Trochu by tam mohlo být i to povstání v Poitu
Fantazie byly různé.
Mě by ten Orient zase tak moc nechyběl.
Tak tento vývoj po otevření dveří by se mi také moc líbil.
Dej by umožňoval mnoho zápletek. Vynikající nápad🤓


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 pro 2023, 00:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No možná se mohl zachovat alespoň náznak scénáře k 6 dílu, Moiro nebyl by možný dotaz na francouzském webu.
O tom ze to byla prave Mercierova, kdo odmítl pokračovat v Nataceni Angeliky píše ve své knize Nejsem božský Angelika. Ale četla jsem to i z jiných zdrojů. Škoda.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 16 pro 2023, 08:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  16 pro 2023, 00:07
mimi píše: *  08 pro 2023, 13:04
Tak já jsem už po prvním zhlédnutí filmu měla své různé představy.
Jak by Angelika neodjela a Joffrey by ji tajně navštěvoval a Desgrez by ji kryl a potom by se pokusila utéct.
Potom by se třeba schovávala na zámku na venkově a Joffrey by připravoval odjezd do Ameriky.
Trochu by tam mohlo být i to povstání v Poitu
Fantazie byly různé.
Mě by ten Orient zase tak moc nechyběl.
Tak tento vývoj po otevření dveří by se mi také moc líbil.
Dej by umožňoval mnoho zápletek. Vynikající nápad🤓
Zuzanko, to mě moc těší, že se Ti tato možnost vývoje líbí.
Než jsem knihy četla, tak jsem si to asi spojovala s dějem ve filmech. To už si moc nepamatuji. Po přečtení tehdy dostupných knih jsem si to občas představovala po svém. Když to už nebylo natočeno.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 21 pro 2023, 01:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  11 pro 2023, 12:12

Tento neexistujúci 6. diel je zvláštny - nebol natočený, ale sú z neho fotografie... Odkiaľ máš, Moirra, info, že to stroskotalo na Mercierovej? (Ak som prehliadla na našom webe nejaký článok vo filmovej sekcii, tak sa ospravedlňujem.) Žeby to chceli nakrúcať spolu so 4. a 5. dielom?
No článok ste asi prehliadli tam sa dosť okolo 4 a 5 a neexistujúceho 6 dielu vysvetľuje:

https://angelique.cz/angelika-filmy-his ... taceni.php

je tam ako Michele opisuje neznámu alternatívnu záverečnú scénu (niektorí Nemci kdesi tvrdili že v kinách toho bolo kedysi na konci 5 dielu viacej ako čo je teraz na DVD)
to myslím ešte kedysi preložila Jeanne z knihy Angéliquement vôtre

https://www.amazon.de/Ang%C3%A9liquemen ... 2911944003

Tuto je tiež pár perličiek:

Nakrúcanie Angeliky: Dvanásť vecí, ktoré ste nevedeli!

https://casprezeny.pluska.sk/celebrity/ ... e-nevedeli

Ja som to že už nechcela Merciérka natáčať ďalší diel, hoci jej ponúkali dosť vysokú sumu, čítala kedysi v nejakom z jej interview - budem to mať niekde uložené - keď to niekde nájdem, pridám to sem.

Zaujímavou perličkou je aj že:

Michèle si stále s láskou opatruje všetky šaty, ktoré nosila Angelika. Odkúpila ich pri rozpredávaní rekvizít z filmu.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 26 pro 2023, 13:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Narazila jsem na článek, který mě ihned spojil s prvním dílem Angelika, markýza andělů a s legendární milostnou scénou :ach: s legendární hláškou hraběte de Peyrac : "Láska je slepá."
Byla jsem překvapená, od koho si tuto hlášku filmový Joffrey vypůjčil.
Výňatek z článku :
....tento výraz poprvé použil Geoffrey Chaucer v Příběhu obchodníka v roce 1405. Oblibu si citát však získal poté, co jej Shakespeare použil v Kupci benátském....

Dovedu si představit, že knižní hrabě de Peyrac obě díla velmi dobře znal.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 27 pro 2023, 19:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, Gratuluji k tvému skvělému objevu. Také myslím, že knižní Joffrey obě díla znal a pravděpodobně je měl ve své knihovně.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 31 pro 2023, 12:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  09 pro 2023, 20:53
Je pravda, že 5 a 6 díly patří k těm mým oblíbeným a je zajímavá představa, že by se tam nějaké tyto události ukázali. Mě by určitě zajímalou La Rochelle, ale toho bychom se tedy nedočkali, jestli to chápu správně? A kde v době vydání posledního dílu byla Anne s knihama. Americké díly se dopisovali 70 a 80 léta, pokud si to dobře pamatuji, nebo ne?
myslím si, že keď sa natáčali filmy, prvých šesť knižných dielov už bolo na svete, resp. minimálne keď sa chystali natáčať 3. diel, už bola vydaná "Angelika a jej láska". Podľa mňa už pri tvorbe scenára pre tretí film vedeli, že zápletku s Rescatorom a celé Stredomorie "vybavia" ináč, ako bolo v knihe. Nechce sa mi teraz dohľadávať vydávanie prvých šiestich dielov, ale určite pred tretím filmom bolo jasné, kam Angelika pôjde po pobyte vo Versailles a ako sa skončí jej "európska odysea".
Ja by som tiež chcela vidieť La Rochelle, táto časť série patrí k mojím obľúbeným. :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 31 pro 2023, 14:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  31 pro 2023, 12:46
Lole píše: *  09 pro 2023, 20:53
A kde v době vydání posledního dílu byla Anne s knihama. Americké díly se dopisovali 70 a 80 léta, pokud si to dobře pamatuji, nebo ne?
Nechce sa mi teraz dohľadávať vydávanie prvých šiestich dielov, ale určite pred tretím filmom bolo jasné, kam Angelika pôjde po pobyte vo Versailles a ako sa skončí jej "európska odysea".
keďže na webe to máme perfektne stabuľkované a pri každom obale je aj rok vydania stačí sa pozrieť do sekcie kníh

https://angelique.cz/angelika-knihy.php

V pôvodnom francúzskom vydaní vyšla kniha Angelika a jej láska v roku 1661 a v roku 1667 bol už na pultoch aj 7 diel Angelika v Novom svete. To znamená že o tej Amerike už vedeli pri natáčaní prvých filmových dielov.
8my Diel vyšiel v roku 1669 - to už bol natočený posledný diel, a 9ty potom až v roku 1972.

Pôvodné vydania: https://angelique.cz/angelika-knihy-oba ... vydani.php

FILMY Angelika:
Angelika, markýza andělů (1964) – Báječná Angelika (1965) – Angelika a král (1966) – Nezkrotná Angelika (1967) – Angelika a sultán (1968)

https://angelique.cz/angelika-filmy-rec ... rderie.php

Skutočne odporúčam si počítať vo Filmovej sekcii aj v Sekcii o pani AG kde sa o tom hovorí:

https://angelique.cz/angelika-filmy.php

Hlavne dva rozhovory sú dosť osvetľujúce: Rozhovor s Anne Golon ve Versailles a Rozhovor Liudmily Ménager s Nadine Goloubinoff

https://angelique.cz/anne-golon.php


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 09 led 2024, 12:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  26 pro 2023, 13:34
Narazila jsem na článek, který mě ihned spojil s prvním dílem Angelika, markýza andělů a s legendární milostnou scénou :ach: s legendární hláškou hraběte de Peyrac : "Láska je slepá."
Byla jsem překvapená, od koho si tuto hlášku filmový Joffrey vypůjčil.
Výňatek z článku :
....tento výraz poprvé použil Geoffrey Chaucer v Příběhu obchodníka v roce 1405. Oblibu si citát však získal poté, co jej Shakespeare použil v Kupci benátském....

Dovedu si představit, že knižní hrabě de Peyrac obě díla velmi dobře znal.
Skvelá pripomienka :ok: A samozrejme najromantickejšia scéna z filmu. :ach:
[ attachment ]
Láska je slepá sa v tomto prípade do filmu z úst Joffreya de Peyrac vskutku hodilo. :ach:
Tak je to aj vo filme vo francúzskom origináli: Decidement, L'amour est aveugle. :trubadur:
V doslovnom preklade: Skutočne! (definitívne) Láska je slepá!

Pôvodne pociťovala Angelika pri pohľade na Joffreya hrôzu a odpor a potom si niekde v knihe hovorí že ako sa jej mohol zdať odporný. že má krásne ruky, vlasy oči ústa.... Musím ten úryvok z knihy nájsť.

Prosím tu je:
Angelika si pomyslela: Má nejkrásnější oči, nejkrásnější zuby, nejkrásnější vlasy na světě. Nejjemnější pleť, nejkrásnější ruce… Jak mi mohl připadat odporný? Je tohle tedy láska? Kouzlo lásky? (...) Pohlížela zpříma do té zrůznělé tváře, která ji už neděsila, a usmála se.

--------------------

PS: Nuž obaja vyššie menovaní spisovatelia celkom určite poznali diela filozofa Platóna ktorý sa narodil v roku 427 pred Kristom. Toto porekadlo nájdeme už aj v jeho diele Zákony. Som si istá že Joffrey čítal diela veľkých filozofov akými boli Platon a Sokrates. Chaucerov príbeh o obchodníkovi obsahuje hromadu prvkov z gréckej mytológie, čiže vôbec nieto pochýb kde sa inšpiroval.
V knihe vždy v súvislosti zo školou lásky spomína Chapelaina a Ovidia - je možné že podobné porekadlo nájdeme aj tam, ale nenašla som. A je dokonca aj veľmi dobre možné že v 17 storočí sa vo vyšších kruhoch, medzi vzdelanými ľuďmi bežne používalo. :wink:

L'amour est aveugle. Platon :ach:

definitívne to však bol SHAKESPEARE komu vďačíme za to že sa Láska je slepá stalo zaužívaným po celom svete.

Láska je slepá“ je fráza, ktorú vyslovila Jessica, postava z Kupca benátského. … Shakespeare to všetko spojil do jednoduchého vyhlásenia „láska je slepá. Samotný nápad pochádza z doby dávno před Shakespearovou dobou, veď všetci poznáme obrazy Amora (okrídleného rímského boha lásky), ktorý cez oči nosí pásku.

Inak to si mi mala čo hodiť do placu TEREZA - fakt milujem SHAKESPEAREHO :la-polak-fun:
dokonalý divadelný trubadúr :trubadur: píšuci vo veršoch

tu sa tou istou témou zaoberá znova:

Láska sa nepozerá očami, ale srdcom;
A preto Amora maľujú slepého.
Ani myseľ lásky nemá žiadnu súdnosť;
Krídla, a nie oči, znázorňujú nehanebný zhon;
A preto sa hovorí, že láska je dieťa,
lebo sa tak často nechá zlákať.
(Sen noci svätojánskej, Elena)


--------------------------------

a ešte poznámka pod čiarou:

Toto nie je fáma. Štúdia University College London z roku 2004 zistila, že pocity lásky potláčajú aktivitu oblastí mozgu zodpovedných za kritické myslenie. To znamená, že zamilovaní ľudia neuvažujú racionálne, ale že ich v tej chvíli poháňa citové spojenie.
To je tiež jeden z dôvodov, prečo sa pri pocite zamilovanosti rozsvecujú tie isté oblasti mozgu, ktoré sú ovplyvnené halucinogénnymi drogami, a my sme si vedomí toho, že pri drogách definitívne strácate zmysly. Inými slovami, nejde ani tak o to, prečo je láska slepá, ako skôr o to, že keď vás zasiahne láska, stanete sa "slepými".

Ako bónus pridávam v PDF zaujímavý článok, o tom prečo je vlastne láska slepá, preložený z nemčiny.

Přílohy
Prečo sa hovorí, že láska je slepá.pdf
(182.33 KiB) Staženo 9 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Filmová Angelika Bernarda Borderie
Napsal: 22 bře 2024, 12:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angeličina touha po čistotě, akcentovaná i ve filmu (v knize víc), přinesla zajímavé přirovnání: https://danastoflova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=812823


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 144 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron