06 Nenatočený šiesty diel Angeliky.

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 4 příspěvky ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 06 Nenatočený šiesty diel Angeliky.
Napsal: 08 úno 2024, 19:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  08 úno 2024, 17:47
V knize je to opačně než ve filmu, takže před ním neutíká.
Jak by se asi děj rozvíjel v šestém nenatočeném dílu. Tam jí má Desgrez zatknout. Pustil by ji, jako to udělá v La Rochelle? :desgrez: :eyes:
No., to se zž nedozvíme.
Celkom som to s tým utekaním nepochopila. Veď v knihe Angelika utiekla v Marseille Desgrezovi pred nosom. V La Rochelle ju samozrejme pustil.

No ako by to bolo vo filme netuším, lebo od 4ho dielu už sa Borderieé veľmi málo držal predlohy. Už to ajtak mali pomotané, a nečítala som niekde že podľa Mercierky niekto privedie do La Rochelle Florimonda a Cantora, že vlastne to je tá scéna kde dáva Rescator Angelike ďalekohľad a a Desgrez je tam schovaný za skalou a zmocní sa Angeliky ke´d táto vybehne na pláž z otvorenou náručou naproti svojim synom?

Původní poslední scéna: https://angelique.cz/angelika-filmy-his ... taceni.php

Existuje několik neznámých scén a z nich jen jedna známá fotka, kde na lodi vidíme Peyraka z profilu a Angeliku, jak drží dalekohled v ruce.
„Zachráněná na Sahaře, u konce sil, se dostanu k Rescatorovi. Na jeho lodi snů doplujeme na ostrov. Hosssein a já, neuvěřitelně šťastní a zatímco jsme nahoře na lodi, manžel mi podá dalekohled a zvolá: „Mám pro tebe překvapení.“ Strašné, báječné překvapení! Jak se blížíme ke břehu, rozeznávám stále jasněji své dva syny, kteří ilegálně opustili Francii a je jim teď sedm a osm let.
Můj osud se uklidňuje: nacházím svého Peyraka a naše děti, dostanu kompenzaci za svoji bitvu se životem, za naše rozdělení a dramata. Abych už mohla objímat své chlapce, vstoupím na člun a zatímco mi i oni přicházejí naproti, překonávám na člunu zapletena do vln, těch pár stovek metrů, jenž nás dělí. Náhle se dám do zděšeného křiku, protože jsem spadla do pasti.
:desgrez: Královský policista Desgrez byl na stopě mých dětí a celou dobu byl schovaný za skálou. Se skupinou najatých vojáků podle obklíčí neozbrojeného Hosseina. Unesou mě, sváží mi zápěstí a zacpou ústa, zatímco Rescator se vrátí na širé moře s našimi dětmi na palubě. Myslím, že tento konec, který se mi zdá dojemný a nečekaný, by zvýšil motiv a přidal nové napětí.“


(Mercier, M. Angéliquement vôtre. Paris: Delerins, 1996.)

PS: toto vlákno som založila preto aby sme ak tomu 6temu dielu nájdeme nejaké informácie, nech to máme na jednom mieste.

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 06 Nenatočený šiesty diel Angeliky.
Napsal: 08 úno 2024, 19:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Útěky ve filmu a v knihách před Desgrezem.
Rozdíl je v tom, že v knize mu uteče před nosem v Marseille až v díle Nezkrotná Angelika.
Ve filmu jí Desgrez sám umožní útěk už na konci 3. dílu Angelika a král.
Takže se chová jinak filmový a jinak knižní Desgrez.
Já se v tom zamotala. :damned:

Ten úryvek a fotku znám.
Zatím jsem nikde nenarazila na nějakou doplňující informaci k dějí 6.nenatočeného dílu.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 06 Nenatočený šiesty diel Angeliky.
Napsal: 09 úno 2024, 09:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Měla jsem už včera rozepsaný a téměř dopsaný krásně fantasmagorický příspěvek, který se mi těsně před dopsáním a odesláním smazal. Takže znovu:

Aby Desgrez mohl jet zatýkat Angeliku do La Rochelle, musela by se nejprve stát Buřičkou z Poitou. To by asi do 6. dílu nenacpali, takže já bych se klonila k teorii, že 6. film se měl odehrávat v Novém Světě. Nějak se mi nechce věřit happy endu, že by se hrdinové vrátili do Francie - Angelika možná, ale Peyrak, který byl oficiálně mrtev a vystupoval jako obávaný Rescator spíše ne... Každopádně bych ale chtěla vidět Ludvíkův výraz, kdyby se mu ze Středomoří markýza Plessis vrátila zpátky jako paní Peyraková a s manželem jako bonusem :). V knize Ludvík Angeliku trestal za její zpupnost (utekla navzdory zákazu), snažil se ji přimět k pokoře a návratu ke dvoru - s manželem za zády by si něco takového už jen tak dovolit nemohl :). A tak si myslím, že pokud by Desgrez figuroval v posledním filmu, možná by Angelice poklepal na rameno, že manžela našla, a pokud by byl frajer, asertivně by si řekl Peyrakovi o ušlou mzdu za (zpackaný) čarodějnický proces :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 06 Nenatočený šiesty diel Angeliky.
Napsal: 09 úno 2024, 12:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  09 úno 2024, 09:59
Měla jsem už včera rozepsaný a téměř dopsaný krásně fantasmagorický příspěvek, který se mi těsně před dopsáním a odesláním smazal. Takže znovu:

A tak si myslím, že pokud by Desgrez figuroval v posledním filmu, možná by Angelice poklepal na rameno, že manžela našla, a pokud by byl frajer, asertivně by si řekl Peyrakovi o ušlou mzdu za (zpackaný) čarodějnický proces :).
PenelopaW píše: *  09 úno 2024, 09:59
:). A tak si myslím, že pokud by Desgrez figuroval v posledním filmu, možná by Angelice poklepal na rameno, že manžela našla, a pokud by byl frajer, asertivně by si řekl Peyrakovi o ušlou mzdu za (zpackaný) čarodějnický proces :).

len pre zábavu pripomínam čo hovorí môj Peyrac v kráľovstve francúzskom Desgrezovi po viac ako 20 rokoch:

- No pravdupovediac, tým že ešte žijem, a nikdy ste mi nedoručili oznámenie že už nie ste mojim advokátom, ním ešte de facto ste. A ako taký, ako váš klient, som si samozrejme prišiel pre pár informácii.

Keď tu hovoríš o ušlej mzde - za tých 20 rokov by to mohal byť pená sumička. :lol:
PenelopaW píše: *  09 úno 2024, 09:59
takže já bych se klonila k teorii, že 6. film se měl odehrávat v Novém Světě. Nějak se mi nechce věřit happy endu, že by se hrdinové vrátili do Francie - Angelika možná, ale Peyrak, který byl oficiálně mrtev a vystupoval jako obávaný Rescator spíše ne... .
keďže podľa vslov Merciérky bolo naplánované že Joffrey a synovi sa nalodia ale Angeliku odchytí Desgrez - neverím že by Joffrey odplával do Nového Sveta a vykašlal sa na ňu ... a vôbec sa mi nepáči že by Desgrez mal byť ten podliak čo niečo také spraví - niečo iné je brániť jej na kráľov rozkas aby opustial Paríž

Borderie je možno dobrý režisér, ale čí mďalej nad tým uvažujem, tak mi príde že tí páni čo písali filmové dialógy a dej filmu inšpirovaný knihou boli tupci ...
niedarmo sa Golon sťažoval že do úst filmových postáv vkladali citáty osôb ktoré sa narodili až v ďalších storočiach

a pritom je v knihách toľko úžasných a hlavne INTELIGENTNÝCH a VTIPNÝCH dialógov a slovných prestreliek


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 4 příspěvky ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host