01. Prvý diel - Angelika markíza anjelov

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 2 příspěvky ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 01. Prvý diel - Angelika markíza anjelov
Napsal: 04 led 2024, 13:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6967
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika, markíza anjelov.

Premiéra Angeliky, Markízy anjelov sa konala v decembri 1964 v kabarete Moulin Rouge v Paríži. To znamená že tento rok tomu už bude neuveriteľných 60 rokov.

Foto z premiéry:
[ attachment ]
Premiéra Angeliky, Markízy anjelov sa konala v decembri 1964 v kabarete Moulin Rouge v Paríži. To znamená že tento rok tomu už bude neuveriteľných 60 rokov.

Na pripomenutie aj perličky z natáčania z nášho webu:

https://angelique.cz/angelika-filmy-his ... taceni.php

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 01. Prvý diel - Angelika markíza anjelov
Napsal: 04 led 2024, 14:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6967
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika de Sancé de Monteloup (Michèle Mercier) prežíva radostné a nespútané detstvo na zámku svojho otca. Mnoho času trávi so svojím chudobným kamarátom Nicolasom (Giuliano Gemma). Keď však odhalí intrigy, ktorých cieľom je vražda kráľa Ľudovíta XIV. (Jacques Toja), stáva sa pre vplyvných sprisahancov nebezpečným svedkom a musí odísť do kláštora! Odtiaľ Angeliku vyslobodí rozhodnutie otca vydať ju za bohatého grófa Jeoffreyho de Peyraca (Robert Hossein). Angelika sa vydaju bráni, pretože počula, že Peyrac je starý, škaredý a krívajúci! Navyše je vraj čudák, ktorý na svojom zámku robí čudné pokusy a experimenty... Joffrey je však predovšetkým vzdelaný, jemný a svojím spôsobom okúzľujúci muž. Dievča si pomaly získava, až sa medzi nimi zrodí veľká láska, patriaca k tým nesmrteľným. Šťastie, vrcholiace narodením synčeka, však nemá dlhé trvanie. Mladý „kráľ Slnko“ totiž Peyracovi závidí nielen bohatstvo, ale i krásnu manželku, a tak nechá grófa obviniť z čarodejníctva! Angelika sa pokúša svojho muža zachrániť všetkými prostriedkami, ale sama sa ocitá v ohrození života. V procese s falošnými dôkazmi i svedkami Peyrac odsúdia na smrť - a keď sa ani posledný zúfalý pokus zachrániť milovaného manžela Angelike nepodarí, ukryje sa medzi chudobou a prisahá nepriateľom krutú pomstu... (TV Markíza)

https://www.csfd.sk/film/37676-angelika ... v/prehlad/

Vo filme Angelika čtyři léta strávila v klášteře Uršulinek v Poitiers. Pak si pro ni přijel sluha Vilém, aby ji odvezl na
Monteloup. "Můj milý Viléme. To je doba, co jsem tě neviděla," usmívala se Angelika a prohlížela si obdivně nový kočár.
"Proč jsi pro mě přijel už teď?" zeptala se nedůvěřivě. Vilém však jen neurčitě mávl rukou a ujistil ji, že se všechno dozví
v Monteloup.

Tuto je dialóg s Angelikynym otcom kde jej vraví že sa má vydať za grófa de Peyrac:

Sú to titulky k francúzskemu originálu a nie české dialógy z filmu:

Ten starý důl, na který jsem zapomněl, se ukázal bohatší než jsem si myslel. Peyrac mi poradil ho znovu otevřít. Má čich. Víš, že Peyrac je původem z nejslavnější rodiny v Languedocu? Vynikající šermíř a jezdec na koni, inteligentní a mlčenlivý. Velice bohatý a nadaný na poezii.
Jeho sídlo v Toulouse prý nemá obdoby. Ten muž se ti bude líbit.
- Kolik mu je let?
- O něco starší než ty.
Přejete si, abych si ho vzala?


Mne sa zdá že v nemeckom dabingu je to ináč, musím na to mrknúť. :wink:
[ attachment ]

A tuto Angelike žiarlivý Nicolas opisuje Joffreya de Peyrac ako netvora:


Když se Angelika vracela z otcova dolu, potkala svého přítele z dětství Nicolase. Mladík obdivoval Angeličinu krásu, ale
dívce jeho dvoření nebylo příjemné a vyklouzla mu z náruče.
"Ano, já chápu. Nechala ses zaprodat," pravil zklamaně Nicolas.
"Nesmysl!"
- "Ano, zaprodat. Kdes toho manžela poznala? V klášteře?"
- "Neznám ho."
- "No, vždyť to říkám, paní hraběnko de Peyrac."
- "Pan de Peyrac je nejpřednější šlechtic Languedocu!" - "A nejbohatší." - "Co je na tom zlého?"
- "Samozřejmě ten pán má všechna nej. Jenom počkej, až ho uvidíš. Je taky ze všech nejohyzdnější."
- "Žárlíš na mne a plácáš nesmysly."
- "Ne tak docela. Je nejenom ohavný, ale i starý, zjizvený a kulhá."
- "Samá lež!"
- "Je to nestvůra, ale v posteli to může být zábavné, že?"
V tom Angelika vlepila Nicolasovi políček a utekla. (Citujem tu zo ZATYNKA FILM WEB)
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 2 příspěvky ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host