LA ROCHELLE

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: LA ROCHELLE
Napsal: 26 črc 2023, 17:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
LA ROCHELLE si zaslúži vlastné vlákno. Angeliak snívala o tom že sa tam jenoho dňa vypraví už ako dieťa.

Vtedy ešte netušila kedy a za akých dramatických okolností sa tam jednoho dňa dostane, ani že tam určitý čs napokon bude žiť a bývať. A že práve tam sa znovu stretne zo svojou životnou láskou.

Ve skutečnosti výprava nepřekročila nieulský les. Jakmile se setmělo a obrovskými kmeny stoletého lesa pronikly poslední rudé sluneční paprsky, Angelika se vzpamatovala. Už několik dní žila jakoby v horečce. Snila o tom, jak dorazí do La Rochelle (...) Jenže Angelika najednou pocítila, jak ji roztřásla zimnice a to, že udělala pitomost, jí bylo najednou tak jasné, až jí z toho vyschlo v ústech.
Nemůžeme strávit noc v lese, pomyslela si. Jsou tu vlci.
"Nicolasi," řekla nahlas, "nezdá se ti divné, že jsme ještě nedorazili do Naillé?"
Chlapec se zamyslel.
"No, asi jsme zabloudili.


Rytina La Rochelle z 18teho storočia. Tak to tam istotne vyzeralo aj za čias Angeliky.

[ img ]

Podľa idícii v knihe sa dá dobre určiť kde bývali Protestanti a kde mali svoje sklady. Opisy pani Golonovej sú skvelé.

Taktiež sa dá presne určiť kde kotvil Rescátor :mask: + :ship:

Dokonalý obraz od Verneta La Rochelle Harbour 1762. Rozkliknite si najväčšie rozlíšenie na Wikipédii aby ste sa mohli pokochať detailami na obraze.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... ur1762.jpg

[ img ]

LINK na históriu La Rochelle:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Histoire_de_La_Rochelle


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 25 srp 2023, 18:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  22 srp 2023, 21:58
Jako já bych ještě podotkla že Eva Green je ve své roli skvělá a dost se na její linku těším do dalšího dílu a na La Rochelle taky. Angelika se bouří je pro mě taky jedna z nejlepší část a konec probíhající v tom městě má snad nejraději. :) Takže na to zobrazení toho o čem sem tam často mluví jsem dost zvědavá :)
Precious píše: *  23 srp 2023, 11:06
Lole, úplne si vystihla moje pocity! Ja mám z dielu "Angelika sa búri" najradšej poslednú časť "Protestanti z La Rochelle". Samozrejme, že je to hlavne kvôli koncu s Rescatorom, ale veľmi sa mi páči ten celkový pobyt v bašte hugenotov, Angelika má konečne pokojnejší život po toľkom boji, môže si trochu oddýchnuť a načerpať sily. AG veľmi dobre zachytila atmosféru v tomto prístavnom meste - a ja more môžem vždy a za každých okolností! :sailor: :sailor: :sailor: Páči sa mi aj rozprávanie starej Rebeky o obliehaní La Rochelle za čias Richelieua - a to práve v druhej časti týchto Mušketierov ideme dostať. :ach:
Aj ja veľmi dúfam že sa presne tam sa v nových Mušketieoch z roku 2023 dostaneme. K tomu o čom tak pútavo Angelike rozprávala stará Rebeka. K obliehaniu la Rochele. :swordplay: :sailor:

Koľko sme sa len toho s pani Golonovou nenásilne naučili o histórii Francie, Európy a celého Stredomoria i osídľovania Nového Sveta!

Ja mám kúpené DVD Richellieu, 6 dielny seriál, v ktorom je aj to obliehanie LA ROCHELLE ale ešte som ho nepozerala.

https://m.imdb.com/title/tt0280304/?ref_=tt_mv_desc

Toto je snáď najznámejší obraz k tejto téme:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 23 úno 2024, 23:30
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 150
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé Angelikožky, dnes jsem zjistila, že můj cestovní plán na příští rok bude nejspíš znamenat krom měsíce v Portugalsku a nejspíše měsíce v Litvě, i měsíc v tomto místě. Myslím, že můj milý bude velmi nadšený až ho budu tahat po všech místech z knihy a říkat vyfot mě tady tady chodila Angelika. A je to pro mě dost symbolické, jelikož mám pocit že můj partner se v mé vizuální představě podobá Payracovi v mnohém a navíc jeho sarkasmus a logické myšlení mí jej hodně připomíná. Vlastně sem s chtě s vámi o toto podělit, protože si říkám kdo jiný pochopí, jak tohle může být hezké. Strávit měsíc se svým životní partnerem v místech, kde Angelika potkala po mnoha letech svou osudovou lásko. A co dál? Příjmám veškeré typy na to co by bylo možné v tomto městě vidět a dosbírat. Na cestech budu nejspíše pracovat méně než můj přítel vzhledem k mé profesi a možná mě i čeká dost dnů, kdy budu mít prostor objevovat po své ose. Výlet a ostrov Il de ré je samozřejmostí. Samozřejmě je stále hlavně jen plán v naší hlavě, ale přiznám se že tato čát plánu mě velmi težší. Co vás napad dále za dobré shlédnutí? Ideálně s odkazem na historii tohoto místa :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 13:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milá Lole to je úžasná správa - istotne máš PDFky v ktorých sa dá skvele vyhľadávať - aj som podľa informácií s 5 dielu našla miesto kde kotvil v 5 diely Rescator pred mestom - tam sa teda treba definitívne pozrieť a dopriať si ten istý výhľad ktorý mala zo skál Angelika keď tam zbadala jeho loď :ship:

sorry ak sa opakujem, už som to písala hore vyššie:
Citovat:
Podľa idícii v knihe sa dá dobre určiť kde bývali Protestanti a kde mali svoje sklady. Opisy pani Golonovej sú skvelé.

Taktiež sa dá presne určiť kde kotvil Rescátor
začala som kresliť mapku, podobne ako som kreslila mapky k Novému Svetu - podľa informácii o miestach z knihy

tak dúfam že ju čoskoro dokončím :wink: a potom ju tu pridám- tak si ju potom skôr ako sa tam dostaneš môžeš vytlačiť a pohybovať sa v la Rochelle po stopách Angeliky

ja viem že som to tu už niekde dávala, ale tento chlapík ktorý bol aj po stopách filmovej Angeliky vo Francii, nevedel že v la Rochelle mohol ísť po stopách knižnej z 5 dielu. Keď som mu to písala odpísal mi že ho to mrzí že to nevedel.

https://www.youtube.com/watch?v=aue85B-4A5c

Definitívne však dúfam že navštíviš toto miesto v prístave v starom meste, ten dom tam podľa mojich informácii stál už v časoch Angeliky: Štýlová reštaurácia
:mask: :ship: LE RESCATOR:

https://fr.restaurantguru.com/Le-Rescator-La-Rochelle

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 15:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3297
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, za sebe doporučuji udělat si přehled míst, kde se děj knihy odehrává, a předem si je dohledat na mapce, abys věděla, kde co najdete a mohla si sestavit plán :). Doufám, že pak sepíšeš nějakou reportáž a pochlubíš se - zrovna La Rochelle Ti fakt závidím! Vždyť tam Angelika viděla Desgreze naposledy! :) Až budu mluvit se Zuzkou, zeptám se jí, co tam před 2 lety po naší pařížské anabázi navštívila ona. Zatímco my se musely vrátit domů, za ní dorazil její Peyrac a měli ještě další francouzský road trip.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 21:24
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 150
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No to musím :D Přítel bude nadšenej až ho budu všude tahat a bude ráda, když mi nenarvu masku na společnou fotku :D
Ale jo mapku je velmi dobrý typ a Restaurace Rescator musí být, myslíte že je to nějak napojené na knihy?

Jo sklady zkusím dohledat i kde byla ta stražní věž a uvidíme jestli to celé výjde, ale jako kdyby to vyšlo bylo by to megasuper a report klidně správím. Já nejspíše moc práce mít nebude jen max dva dny na pár online konzultací. :) Takže bych mohla dělat přímo z místa. Ty jo to by bylo cool :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 24 úno 2024, 22:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  24 úno 2024, 21:24
Ale jo mapku je velmi dobrý typ a Restaurace Rescator musí být, myslíte že je to nějak napojené na knihy?
samozrejme že je :mask: medzi skutočnými Francúzami je málokto kto by nepoznal knihy alebo prinajmenšom filmy Angelika

existuje ešte jeden lokál niekde inde čo sa tak volá, a majitelia dali dokonca synovi meno Joffrey :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 26 úno 2024, 19:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 150
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hele ale vypadá že už tam není nemůžu ho najít ale sejít s francouzskými fanoušky zní jako skvělý plán :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 26 úno 2024, 20:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6959
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ono v tom linku hore vyššie bol k tomu lokálu tento komentár, ale teraz som zbadal že to je už starý:

Veľmi pekne ďakujem za túto malú poklonu Angelike, markíze anjelov a Joffreyovi de Peyrac za názov lode. Inak personál veľmi ochotný a príjemný Jedli sme veľmi dobre a mali sme krásny čas. Vrelo odporúčame.

že by ten lokál počas Corony skrachoval? :( Je to možné, pretože je jasné že ak to mali iba v prenájme, a v centre musia byť astronomické sumy za nájom, tak to asi nezvládli. To je obrovská škoda!

Ja som kedysi za pár grošov vydražila vizitku toho lokálu, hoci v La Rochelle som ešte nebola. Tak to teraz bude vzácny kus.

No tak som sa dívala na Google Street View - ten dom z časov Angeliky našťastie ešte stále stojí na svojom mieste a loď RESCATOR stále visí ako vývestný štít. Dávam do prílohy screenshot. :wink:

Je to premenované - čo je možno preto že to predtým šlo do konkurzu - a znovu sa to otvorilo - a keď jedna firma ide do konkurzu už nesmie otvoriť s tým istým menom. Ale nikto nemal chuť ani vôlu a možno ani odvahu zvesiť dolu tú loď - takže čakáme že nám narobíš krásne fotečky domu aj lode. RESCATOR :ship:

Volá sa to teraz L'Ô à la Bouche
Adresa je 3 rue Saint-Sauveur. 17000 La Rochelle. France

https://www.yelp.com/biz/l-%C3%B4-%C3%A ... rochelle-2

okrem screenshotu pridávam aj mapku kde som červeným označila pár miest z knihy Angelika - veľké červené R samozrejme znamená že tam je ten lokál Rescator a vedľa neho je historický kostol a radnica - o tom neskoršie

PS: ani som netušila ako tá moja vizitka na ktorej je ešte názov lokálu Rescator :mask: jednoho dňa bude vzácna

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: LA ROCHELLE
Napsal: 27 úno 2024, 11:19
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 150
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo tak minimálně si vyfotit loďku, ale zkrachování by mně vzhledem k tomu jak vypadla podniky podel svatojakubský cestě v protugalsku po coroně nepřekvapilo. Ale zase by to bylo super. Kdybych se neučila i něco víc než mám ráda knihy Anne Golon tak kdyby se s nimi popovídala :D
Ale věřím že tam budou i jiné věci na objevování kolem. :) I mimo Angeliku, ale přiznám se že se na tohle místo těším :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Zpět na „Historie & geografie 17. století“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů