Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 85 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 15 bře 2024, 16:10
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
4poziom.slask.pl
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  15 bře 2024, 14:17
Vidím blbě, nebo z rozhalenky pod županem pár tmavých chlupů vykukuje? :)
To ses asi vážně přehlédla, protože chlupy nemá :D , je to stejná figura na kteru jsem kreslila ty polonahé - výhoda elektronického kreslení, stačí překopírovat panáčka a jen "převléknout" šaty, změnit účes, přidat masku...

Zde outfit z královské svatby v původní velikosti:
https://i.pinimg.com/originals/67/49/f7 ... 12d99c.jpg
PenelopaW píše: *  15 bře 2024, 14:17

Jinak k tomu ochlupení - tou dobou bylo módní se vyholovat, barokní člověk to dělal i z hygienických důvodů. Joffrey měl sice moderní koupelnu a zřejmě i nějaké olověné trubky rozvádějící vodu, čímž bychom mohli zavrhnout ty hygienické důvody (snaha zbavit se breberek), ale coby osoba znalá trendů (a minimálně v Toulouse Trend-setter) tipuji, že by se zřejmě holil.
No vida! A v Orientu se taky holili. Myslím, že třeba ve Wapassu to asi nikdo moc neřešil, ale jinak mi to nepřijde tak složité, aby se to nedalo. Speciálně pak u Joffreye, který péči o svůj zevnějšek dopřával značnou pozornost. :agree: Ale mohu samozřejmě udělat i beta verzi, u toho Megantiku by se to asi celkem hodilo. A nebo se nabízí napsat reakční fikci "Rescator v marockém hammamu" hmm... :twisted: :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 16 bře 2024, 15:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak najprv sa vyjadrím k Zuzankinmu nápadu pridať hlavnému hrdinovi ochlpenie na hrudi: jasne hovorím "nie". :D A nie pre to, že mne osobne sa to nepáči, skôr kvôli tomu, že AG to tiež neuvádza. Spomínam si, že keď bol muž, s ktorým sa Angelika buď intímne zblížila alebo z nejakého dôvodu ho videla vyzlečeného, nahý/polonahý, AG zvykla napísať, keď bol zarastený. Určite takto opisovala Desgreza a majstra Berna, zdá sa mi, že aj Nicolas bol z kategórie "ochlpených". O Joffreym nebola nikdy takáto zmienka, vždy to bolo len o svaloch či farbe prípadne štruktúre pokožky. Filip mal tiež hladkú hruď, pokiaľ ma pamäť neklame :P Resp. určite tam niečo bolo, ale asi len málo, niečo, čo nestálo sa zmienku :)

A teraz späť k odevom: sto bodov úplne za všetko. :applaus: :applaus: :applaus: Aj keď musím povedať, že v tom bielom orientálnom a s briadkou mi veľmi pripomína filmového Muleja Izmaela. :turban:

A ja by som si pozrela veľmi rada aj iné postavy, hocičo, Angeliku aj desaťkrát.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 20 bře 2024, 17:17
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  16 bře 2024, 15:57
A teraz späť k odevom: sto bodov úplne za všetko. :applaus: :applaus: :applaus: Aj keď musím povedať, že v tom bielom orientálnom a s briadkou mi veľmi pripomína filmového Muleja Izmaela. :turban:

A ja by som si pozrela veľmi rada aj iné postavy, hocičo, Angeliku aj desaťkrát.
Haha, to máš pravdu, vypadá jako Saracén :D ale tak to bylo účelem, aby hned každý nepoznal toulouského hraběte.

Angeliku chci nakreslit s Joffreyem. Mám pocit, že třeba setkání v Kandii snad ještě nikdo nekreslil, chtělo by to Angeličiny šaty barvy moře... :agree:
--------

Přidávám další hádanku. Víc k tomu napíšu, až to uhodnete...
Bez klobouku:
[ img ]

S kloboukem:
[ img ]

Původní rozlišení:
Bez klobouku
https://i.pinimg.com/originals/be/c8/e8 ... 5cda4e.jpg
S kloboukem
https://i.pinimg.com/originals/02/ca/0b ... 84481d.jpg


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 26 bře 2024, 15:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dobre vidím, že mu po tvári tečie krv? To bude scéna zo 7. dielu, z Katarunku, tesne predtým, ako začali vyjednávať so zhromaždenými Irokézmi.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 27 bře 2024, 11:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  26 bře 2024, 15:59
dobre vidím, že mu po tvári tečie krv? To bude scéna zo 7. dielu, z Katarunku, tesne predtým, ako začali vyjednávať so zhromaždenými Irokézmi.
Ano, vidíš dobře a máš pravdu. :agree:
Popravdě jsem se nechala strhnout, když jsem viděla všechny popisy Joffreye z toho dne v Katarunku. V knize, kde jsou roztroušeny na několika stránkách to tak nevyzní, ale takhle dohromady ach. Muselo to být velmi působivé, mě by se teda podlamovala kolena... :D
Citovat:
Vešel hrabě de Peyrac v nádherném purpurovém oblečení. (...) Pomalu si navlékal černé kožené rukavice vyšívané stříbrem a skoro se usmíval. (...) Jak kráčeli přes dvůr, rychle si strhl obvaz z rány na čele. Zranění začalo znovu krvácet. (...) Yann Le Couénnec ho očekával a držel za uzdu černého hřebce. Peyrac vyskočil do sedla. (...) Joffrey de Peyrac cválal na svém ohnivém koni, jako by konal přehlídku svých mužů, stojících kolem s prapory v rukou. (...) Pohled na hraběte de Peyrac na černém nadpřirozeném zvířeti je zřejmě naplňoval pověrčivým děsem. (...) Joffrey de Peyrac sesedl z koně a přistoupil k Perrotovi a Uttakému. Vítr mu nadouval plášť, vlasy, krajkovou náprsenku a stuhy na náramenících. (...) Ten pak se vztyčil ve svém zářivém oblečení a omračoval je uhrančivým pohledem, takže ke své výmluvnosti přidával i sílu své osobnosti. (...) Peyrac si odhrnul vlasy a ukázal ještě krvácející ránu.
A jinak jsem koukala na překlady té purpurové a zdá se, že si to naše překladatelka zas trošku předělala. Podle anglického i francouzského vydání měl oblek červený a tomu by odpovídal i další popis, když si ho vzal o Vánocích ve Wapassu.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 bře 2024, 20:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  27 bře 2024, 11:55


A jinak jsem koukala na překlady té purpurové a zdá se, že si to naše překladatelka zas trošku předělala. Podle anglického i francouzského vydání měl oblek červený a tomu by odpovídal i další popis, když si ho vzal o Vánocích ve Wapassu.
áno, v slovenčine máme tiež "červený" odev a tiež si myslím, že to je ten, ktorý si "priniesol na vlastnom chrbte" až do Wapassu.

Už som nedočkavá a teším sa na ďalšie kreácie. Urobíš teda Rescatora a jeho novú otrokyňu? Mne by sa páčila aj Angelika s Filipom v scéne, keď ho "požiadala o ruku" počas prechádzky v koči. Vtedy boli oblečení ako "bažant a bažantica", v českom preklade ako "páv a pávica". Na tom by si sa vedela "vyřádit", si skromne myslím :D

a áno, Joffrey musel byť podľa tých popisov pred Katarunkom naozaj pôsobivý! Ja mám síce radšej mladého trubadúra, ale uznávam, že elegantný bol pán gróf aj v zrelom veku! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 29 bře 2024, 13:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Máš pravdu, Peyrac vošiel oblečený v červenom:

Le comte de Peyrac entra à son tour, superbement vêtu de rouge.

Myslíš že to bol tento outfit? :roll:

Joffrey de Peyrac revêtit son pourpoint de velours rouge, brodé de fleurs d'argent et de perles de jais. Il avait des éperons d'argent à ses bottes de cuir noir.

Joffrey de Peyrac si obliekol červený zamatový doublet (kabátec) vyšívaný striebornými kvetmi a čiernymi perlami. Na čiernych kožených čižmách mal strieborné ostrohy.


------------------------------------------

Ešte k tej farbe: No ono ten názov purpurová môže úplne kľudne, hlavne keď sa jednalo o 17 storočie označovať sýtočervenú až tmavočervenú látku. Ono je to aj jazykovo špecifické.

Keďže som kvôli Gontranovi rešeršovala tie farby, lebo ma zaujímal ako farbili to oblečenie po domácky na čierno v 17 storočí.
Teda po dôkladnom rešeršovaní môžem povedať že purpurová môže byť rôznych odtieňov, od červenej až po fialovú, pretože ten názov vznikol od slimákov ktorí sa používali na farbenie látky. Podľa toho aký druh slimákov sa používal vznikne buď látka sfarbená do fialo, fialovo-červená alebo taká akú by sme my nazvali tmavočervenou. Ono totižto inými farbami, ktorými farbili látky pre menej zámožných vždy vznikla iba hnedočervená ale nikdy nie skutočná červená. (farbenie rastlinným farbivom) Drahé červené látky boli farbené buď tým purpurom (slimáky) alebo červenými voškami.
To sa potom volá KARMIN, používali už starí Rimania - čiže karmínovo červená, ale to je skôr taká svetlejšia ako na týchto rúchach. Podľa príkazu pápeža mali klerici používať práve karmínovočervené látky.

https://de.wikipedia.org/wiki/Karmin

[ img ]

Iné farbivá na červeno v 17 storočí neexistovali. Ako vidíme purpur mohol byť teda do fialova ale aj celkom červený:
Joffrey by zrejme fialovú nenosil, lebo to bola farba Arcibiskupovho rúcha. Aby nám moc neladili :devil:
Som presvedčená že ak prekľadateľka hovorí o purpurovej myslí tým sýtočervenú alebo tmavočervenú. Také látky boli v 17 storočí príšerne drahé a teda aj znakom že ich nositeľ je hodne bohatý.

zaujímavé je aj že Angelika mala na hostine podľa pani AG amarantovo červený plášť. (manteau)

https://de.wikipedia.org/wiki/Amarant_(Farbe)

[ img ]

PS: Ak by ste sa čudovali prečo dávam linky na nemeckú WIKI - nuž tam je to ako často najlepšie vysvetlené. Sami si môžete buď nechať prebehnúť to google prekladačom alebo prepnúť do iného jazyka.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 29 bře 2024, 15:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jasně, je možné, že v 17. století měly barvy trochu jiné odstíny vlivem výroby. Ale to nic nemění na tom, že v originále je červená a naše překladatelka si tam napsala purpurovou. :D
moirra píše: *  29 bře 2024, 13:06
Joffrey by zrejme fialovú nenosil, lebo to bola farba Arcibiskupovho rúcha. Aby nám moc neladili :devil:
Haha to by bylo vtipné, kdyby se tihle dva "důvěrní nepřátelé" sladili jako dvojčata. :agree: Možná by to nebyla špatná provokace ze strany toulouského hraběte...
Každopádně mě purpurová barva evokuje spíš římské císaře než biskupský oděv. Osobně by se mi třeba líbilo, kdyby měl Rescator purpurový plášť, třeba někde na slavnosti v Kandii. :D Třeba značně vyšívaný, aby odstál očekávání ze strany dramatických orientálců...
Precious píše: *  28 bře 2024, 20:06
Už som nedočkavá a teším sa na ďalšie kreácie. Urobíš teda Rescatora a jeho novú otrokyňu? Mne by sa páčila aj Angelika s Filipom v scéne, keď ho "požiadala o ruku" počas prechádzky v koči. Vtedy boli oblečení ako "bažant a bažantica", v českom preklade ako "páv a pávica". Na tom by si sa vedela "vyřádit", si skromne myslím :D
Mám ještě nějaké obrázky v záloze, ale nic velkého... Ano tu Kandii bych si chtěla hrozně nakreslit, ale nějak čekám, až mě to zas chytne. Co bude dalšího uvidím... ten seznam, co všechno by se mělo nakreslit, se nějak stále prodlužuje na vůbec neubývá... :damned: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 29 bře 2024, 16:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  29 bře 2024, 15:41

Haha to by bylo vtipné, kdyby se tihle dva "důvěrní nepřátelé" sladili jako dvojčata. :agree: Možná by to nebyla špatná provokace ze strany toulouského hraběte...
Každopádně mě purpurová barva evokuje spíš římské císaře než biskupský oděv. Osobně by se mi třeba líbilo, kdyby měl Rescator purpurový plášť, třeba někde na slavnosti v Kandii. :D Třeba značně vyšívaný, aby odstál očekávání ze strany dramatických orientálců...

... Ano tu Kandii bych si chtěla hrozně nakreslit, ale nějak čekám, až mě to zas chytne. Co bude dalšího uvidím... ten seznam, co všechno by se mělo nakreslit, se nějak stále prodlužuje na vůbec neubývá... :damned: :D
Ach ano dvojičky vo fialovom to by bolo vtipné ... Arcibiskup :priest: by to asi zasa vzal ako provokáciu, keby si vybral látku rovnakého odtieňa. Tú fikci aj tu kresbu k nej by som si rada prečítala a pozrela. :mrgreen:

Ach no teraz si ma navnadila .... ach ano súrne potrebujeme Rescatora :mask: v purpurovom plášti vyšívanom zlatom či striebrom a posiatom drahokamami :ach: (a okrem toho ešte tisíc iných kresieb)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 01 dub 2024, 20:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1387
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  14 bře 2024, 12:22
Opět paráda a tleskám. :applaus: :ok:
Já tipuji, že ten dolní oblek je z královské svatby.
Ten nad ním je podle mě župan.
Tleskám také, skvělé obleky.
Když se dívám na ten z královské svatby, tak když si ho v tom obleku představím, tak musel na té svatbě plno lidí na..at. Paráda.
A na ten župan si vůbec nevzpomínám, ale těžce mi připomíná Angeliku v 3. díle filmového zpracování, když jde tou tajnou chodbou v zeleném županu za králem a pak ho odmítne.

A malá poznámka k k alchymistickému plášti - zvolila bych asi nějaké jiné boty, ty jeho jsou do laboratoře opravdu hodně fajnové. Přece jen tam ledacos ukápne na zem, jako mně v kuchyni.....


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 dub 2024, 22:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 367
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také tleskám, nádherné kresby. Musím se přiznat, že jsem si je uložila a vytisknout si je, zarámuji a pověsím.
Pokud to bude ve zvětšení stále tak hezké, tak už v duchu připravuji, samozřejmě se svolením autorky, jak náš paravan ozdobím na angelikovskou konferenci těmito nádhernými výtvory.🌹


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 04 dub 2024, 14:37
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je skvělé, jak tvé kresby zapadají do historických reálií které dodává Moirra! A na Angeliku v Kandii s Rescatorem se budu velmi těšit, ale jen si dej čas až tě chytne inspirace. Já poslední měsíc nemaluju skoro vůbec, ale za to většinu svých obrazů lakuji. Nějak nemám inspiraci na něco nového a tenhle proces kdy to najednou se začne lesknout a obraz vystoupí si velmi užívám. :)


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 15 dub 2024, 21:23
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  04 dub 2024, 14:37
To je skvělé, jak tvé kresby zapadají do historických reálií které dodává Moirra!
Děkuji!
Tereza píše: *  01 dub 2024, 20:55
A malá poznámka k k alchymistickému plášti - zvolila bych asi nějaké jiné boty, ty jeho jsou do laboratoře opravdu hodně fajnové. Přece jen tam ledacos ukápne na zem, jako mně v kuchyni.....
Haha, ten plášť je ze scény s arcibiskupem. Předpokládám, že se přezul, když odcházel z laboratoře, plášť si na sobě nechal čistě ze zlomyslnosti. :D V laboratoři snad měl nějaké holinky na pokusy.
Zuzanka62 píše: *  03 dub 2024, 22:36
Také tleskám, nádherné kresby. Musím se přiznat, že jsem si je uložila a vytisknout si je, zarámuji a pověsím.
Pokud to bude ve zvětšení stále tak hezké, tak už v duchu připravuji, samozřejmě se svolením autorky, jak náš paravan ozdobím na angelikovskou konferenci těmito nádhernými výtvory.🌹
Děkuji! Kdybys je na ten tisk potřebovala ve větším, mohu zaslat složku. :)

----------

Vždycky jsem přemýšlela, jak asi vypadali Joffrey a Angelika ve Wapassu, občas totiž ráda přemýšlím i nad prostým oblečením. Tak jsem zkusila dvě varianty. Samozřejmě obě jen na pobyt v pevnosti, venku by v tom v zimě umrzli. A Angeliku jsem zkoušela s čepcem, ale prostě když kreslím Angeliku, tak tam chci mít vlasy, vypadá tak líp. :agree:
A spontánně jsem nakreslila Angeličinu ruku chytající se manžela. Vždycky se mi u ní tyhle její roztomilá malá gesta líbila. :)


[ img ]

[ img ]

Ve větším rozlišení:
https://i.pinimg.com/originals/97/ba/94 ... 499367.jpg
https://i.pinimg.com/originals/75/3b/f7 ... 72acd3.jpg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 16 dub 2024, 11:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  15 dub 2024, 21:23
Zuzanka62 píše: *  03 dub 2024, 22:36
Také tleskám, nádherné kresby. Musím se přiznat, že jsem si je uložila a vytisknout si je, zarámuji a pověsím.
Pokud to bude ve zvětšení stále tak hezké, tak už v duchu připravuji, samozřejmě se svolením autorky, jak náš paravan ozdobím na angelikovskou konferenci těmito nádhernými výtvory.🌹
Děkuji! Kdybys je na ten tisk potřebovala ve větším, mohu zaslat složku. :)
Ako vždy skvelá prácička zo zmyslom pre detail. :applaus: :ach:

Kresby sú ale definitívne najlepšie v tom originálnom obrovskom rozlíšení kde si človek môže skutočne vychutnať detaily ktoré v menších rozlíšeniach jednoducho tak nevyniknú.

Je rozkošné ako sa v Novom Svete Angelika vždy snažila dotýkať Joffreya, :love: pričom v Toulouse to bývavalo na začiatku naopak.
Pokiaľ si spomínam Joffrey mal nejaké požičané oblečenie - veď v batohu si niesol iba jeden pekný oblek.
Zaujímalo by am teda čo mal na sebe keď tam išiel. Definitívne mal plášť, pretože pod ním schovával Honorine keď pršalo.


Prvá scéna môžu byť ako sme sa už bavili ako tak stáli prvý deň vo dverách a dívali sa na svoju novú izbu a Angelika sa tak trochu desí obrovskej postele plnej kožušín. (mali šťastie že ako sa v knihe píše vo Wapassu mali hromadu obchodného tovaru ktorý mali zrejme neskoršie priniesť do Katarunku, tak sa im to zišlo, kožušiny, deky, možno aj nejaké látky ....rovnako ako Rum a Tabak)

Druhá scéna je podľa mňa niekde vonku, lebo obaja majú kabátce . kabátce niesu moc teplé tak si predstavujem že je ešte jeseň, a je to momentka oddychu pri horlivej práci okolo chystania zásob na zimu. kde ale vzala Angelika rezervné ženské šaty ? Možno si tam po večeroch ženy niečo ušili. :roll:

Zaujal ma materiál hnedých kabátcov. To asi bude koža? Predstavuješ si materialy keď kreslíš?

PS: Zlomyseľne sa snažím v knihách (rôznych jazykových vydaniach) nájsť nejaké príšerný outfit v ktorom sa Joffrey pohyboval po Wapassu ktorý potom budeš musieť kresliť. :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescator
Napsal: 16 dub 2024, 13:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hmm já bych řekla, že do Wapassu mohl jít v nějaké rescatorské variaci - černý kožený kabátec, černý plášť… ale jinak je v 7. díle zmíka, že mu nevadilo chodit v kůži a režném plátně. A ty jsi přece udělala objev, že si půjčoval oblečení od Porguaniho.

Je možné, že ve Wapassu opravdu mohli mít menší zásobu plátna, tak si mohli ušít nějaké košile, sukně, čepce…
Jinak ty kabáty mají být kožené / kožešinové možná něco jako shearling. A ano, materiály si představuju :D

Myslím, že Angelika mohla mít nějaký mix oblečení ještě z doby v La Rochelle (třeba ten černý kabátek) a něco co získala / ušila si v Gouldsboru nebo pak ve Wapassu.
Ty kožešinové věci (jednou si oblékala i pod sukně nějaké kožešinově kamaše) byly asi ze zvířat co ulovili ma zásoby na zimu. Třeba má Joffrey ten kožich z medvěda co ulovil Florimond? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 21 dub 2024, 23:20
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám pár dalších outfitů. Říkám si, jestli už s tím tady nejsem úmorná, ale mě zatím terapeutické čmárání stále baví a tak to vypadá, že brožůrka outfitů JdP bude brzy hotová. :D Taky jsem přesedlala na Flickr, tak doufám, že po rozkliknutí se vám obrázky zobrazí v původním velkém rozlišení, aby bylo všechno vidět...

1. Toulouská svatba - s Angelikou otočenou od děsivého novomanžela a složenýma rukama, aby se jí hlavně nedotýkal :mrgreen:
[ img ]
Původní velkost: https://www.flickr.com/gp/200512638@N02/a01E8z9m97


2. Rudá vesta (pourpoint) se stříbrnou výšivkou a černými perlami na setkání s Irokézy v Katarunku. Jinak podle originálu má mít hrabě na botách ostruhy (ne přezky nebo jak je to v českém překladu) a černé perly tam také myslím nejsou zmíněny... Ale musím říct, že černé perly se staly jedním z mých neoblíbenějších detailů v Joffreyově šatníku a je mi líto, že neměl víc kousků s černými perlami... Navíc když se mi v tomhle vymáchá ve vodě a určitě ho bude mít i zakrvácený a roztrhaný po útoku Indiánů a nakonec to nechá vybuchnout s celou pevností. :mrgreen: Představuju si alespoň, že něco podobného mohl mít i na oslavách v Kandii. Možná s rudými botami nebo s nějakou vyšívanou šerpou okolo pasu a plášťem, aby to splňovalo orientální dramatičnost. :)
[ img ]
Původní velikost: https://www.flickr.com/gp/200512638@N02/4v1p9F2056


3. Šafránový oblek v Gouldsboru a pokus o ležérní čechrání krajkových manžet. :D A také testování, jak by Joffreyovi šla temně fialová.
[ img ]
Původní velikost: https://www.flickr.com/gp/200512638@N02/LE3851893k


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 dub 2024, 21:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  21 dub 2024, 23:20
Přidávám pár dalších outfitů. Říkám si, jestli už s tím tady nejsem úmorná, ale mě zatím terapeutické čmárání stále baví a tak to vypadá, že brožůrka outfitů JdP bude brzy hotová. :D Taky jsem přesedlala na Flickr, tak doufám, že po rozkliknutí se vám obrázky zobrazí v původním velkém rozlišení, aby bylo všechno vidět...

1. Toulouská svatba - s Angelikou otočenou od děsivého novomanžela a složenýma rukama, aby se jí hlavně nedotýkal :mrgreen:
Tak na brožúrku sa neskonale teším, to bude parádna zbierka!
komentár "Angelikou otočenou od děsivého novomanžela" skvele pobavil

Ms_Rescator píše: *  21 dub 2024, 23:20
2. Rudá vesta (pourpoint) se stříbrnou výšivkou a černými perlami na setkání s Irokézy v Katarunku. Jinak podle originálu má mít hrabě na botách ostruhy (ne přezky nebo jak je to v českém překladu) a černé perly tam také myslím nejsou zmíněny... Ale musím říct, že černé perly se staly jedním z mých neoblíbenějších detailů v Joffreyově šatníku a je mi líto, že neměl víc kousků s černými perlami...
ale tie čierne perly sú aj vo francúzskej, nie? :roll: aha tak tie ostruhy som nejako prehliadla

ty nielen že si veľmi talentovaná outfitárka ale aj zabávačka sa ohromne bavím na tomto, hlavne že to prichádza od niekoho kto inak potrebuje aby Joffreyov outfit mal každý záhyb a každú čipku na matematicky presne vypočítanom mieste:

Navíc když se mi v tomhle vymáchá ve vodě a určitě ho bude mít i zakrvácený a roztrhaný po útoku Indiánů a nakonec to nechá vybuchnout s celou pevností
:slzici:

no vskutku ten ti teda robí veci :mask: + :scar:

Představuju si alespoň, že něco podobného mohl mít i na oslavách v Kandii. Možná s rudými botami nebo s nějakou vyšívanou šerpou okolo pasu a plášťem, aby to splňovalo orientální dramatičnost. :)

ano ano na nejaké tie orientálne variácie sa moc teším :applaus:
Ms_Rescator píše: *  21 dub 2024, 23:20
3. Šafránový oblek v Gouldsboru a pokus o ležérní čechrání krajkových manžet. :D
Moc sa vydaril a tá farba mu naozaj svedčí. A prekvabilo ma aj že u tohto outfitu si meišala farby aj vzory. Za mňa 100 bodov. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 dub 2024, 22:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  22 dub 2024, 21:18

ale tie čierne perly sú aj vo francúzskej, nie? :roll: aha tak tie ostruhy som nejako prehliadla

Ms_Rescator píše: *  21 dub 2024, 23:20
3. Šafránový oblek v Gouldsboru a pokus o ležérní čechrání krajkových manžet. :D
Moc sa vydaril a tá farba mu naozaj svedčí. A prekvabilo ma aj že u tohto outfitu si meišala farby aj vzory. Za mňa 100 bodov. :ok:
Haha děkuju za vtipné zhodnocení. :D
Černé perly jsou zmíněné ve francouzském, německém i anglickém vydání, v češtině jsou to pouze perly a slovenskou verzi nemám.

Haha mě to taky překvapilo, že jsem přistoupila na takovou divočinu, taky ten outfit zůstával dlouhou dobu nedokončený. Asi jsem potřebovala čas tu záplavu barev a vzorů rozdýchat. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 dub 2024, 09:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, mňa tvoje výtvory vôbec neunavujú, uchvacujú ma! Prosím dávaj sem všetko, čo nakreslíš :ach: :prayer: ; síce nie som kostýmový odborník, ale o to som zanietenejší fanúšik!

Páči sa mi, ako má JP v Katarunku kratšie vlasy ako potom v Gouldsbore. A k tomu smeruje aj moja otázka: nechal si gróf znovu narásť také dlhé vlasy ako nosil v Toulouse? Nezdá sa mi, že by niekde neskôr v amerických dieloch bola o tom zmienka, ale mohla som niečo prehliadnuť. Predpokladám, že ich mal dlhšie ako za čias Rescatora (už nemusel byť "pirátsky praktický" :D ), ale či sa vrátil k pôvodnej dĺžke... Bolo o síce stále v móde, ale dáko si to neviem predstaviť.

Ku kostýmom: mladomanželia de Peyrac sú skvelí a Angelikina póza hovorí za všetko :D Druhý návrh sa mi páči asi najviac, za mňa je to elegancia par excellence. Budem si to musieť všetko rozkliknúť na väčšie verzie.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 dub 2024, 17:36
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju, to jsi hrozně milá! :) Ještě mám pár outfitů v záloze...
Precious píše: *  23 dub 2024, 09:21
Páči sa mi, ako má JP v Katarunku kratšie vlasy ako potom v Gouldsbore. A k tomu smeruje aj moja otázka: nechal si gróf znovu narásť také dlhé vlasy ako nosil v Toulouse? Nezdá sa mi, že by niekde neskôr v amerických dieloch bola o tom zmienka, ale mohla som niečo prehliadnuť. Predpokladám, že ich mal dlhšie ako za čias Rescatora (už nemusel byť "pirátsky praktický" :D ), ale či sa vrátil k pôvodnej dĺžke... Bolo o síce stále v móde, ale dáko si to neviem predstaviť.
Nemám to teď podložené citacemi z knih, ale představuju si to takto: vlasy panu hraběti dorostly během první zimy ve Wapassu, už o Vánocích se píše, že mu spadaly na ramena, když si oblékl svůj červený oblek a ještě je o tom několik zmínek v dalších knihách. Myslím si, že delší se prostě více hodily k šlechtické módě (stejně jako se naopak nehodily vousy), zejména když neplánoval nosit paruky. :) Možná do Versailles by si je mohl nechat ještě trochu dorůst? Asi ne už tak dlouhé jako v Toulouse, ale nějaký kompromis pod ramena / na hruď by se mi asi líbil. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 dub 2024, 18:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh tak to by si nám mohla nakresliť pár návrhov. Ja viem že neašpirureš na Bineta - ale aj tak :la-polak-fun:

Inak aj ja som si všimla a ocenila že podľa toho v ktorom diely sa pri kreslení nachádza, má iné vlasy. :applaus:
Precious píše: *  23 dub 2024, 09:21
Budem si to musieť všetko rozkliknúť na väčšie verzie.
No ono sa človek bez rozkliknutia vo väčšej verzii skutočne pripraví o detaily.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 24 dub 2024, 20:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 367
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Naprostá nádhera. Moc se těším na brožurku.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 27 dub 2024, 15:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opožděně jdu také já složit své komplimenty. Jako vždy precizní a promyšlená práce! :applaus:

Ta žlutá barva je na panu hraběti netradiční, ale líbí se mi, že mě nutíš přemýšlet více dopodrobna nad jeho outfity včetně detailů. V tomhle nepřestanu být nadšená, protože vždy, když si začínám myslet, že se angelikologie vyčerpala a nejde s ničím novým přijít, vždy někdo s něčím přijde a překvapí. V Tvém případě obdivuji to promýšlení a zamýšlení se nad tím, kde A a JP mohli brát jednotlivé kousky oděvu, jak to v dobových podmínkách kombinovali, ošetřovali a že třeba něco i vyhodili do vzduchu :D.

Přemýšlím nad tím, co bys vzala jako úplatek, abys vytvořila i Desgrezovy outfity - výhodou je, že na rozdíl od Peyraka jich nemá tolik :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 09:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopa opäť brilantne zhrnula, čo si myslím aj ja (ale takto precízne to nikdy nenapíšem :D ). Som si to rozklikávala a naozaj to vyzerá ešte úžasnejšie ako v malom. Ďakujem za všetky nápady a prosím pokračuj! :applaus:

A ešte som zabudla napísať, že oceňujem aj ďalší detail na katarunskom a toulouskom grófovi - kopu prsteňov! :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 11:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 dub 2024, 15:18

Přemýšlím nad tím, co bys vzala jako úplatek, abys vytvořila i Desgrezovy outfity - výhodou je, že na rozdíl od Peyraka jich nemá tolik :).
ja viem že to znie perverzne ale ja by som si želala Desgreza vidieť viac ako v krásnom outfite keď už mal peniaze v tom najchudobnejšom outfite, keď ho Angelika videla prvý krát, potom ešte maskovaného ako ako predavača octu a spovedníka v Bastille. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 11:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  28 dub 2024, 11:17
ja viem že to znie perverzne ale ja by som si želala Desgreza vidieť viac ako v krásnom outfite keď už mal peniaze v tom najchudobnejšom outfite, keď ho Angelika videla prvý krát, potom ešte maskovaného ako ako predavača octu a spovedníka v Bastille. :twisted:
Na tom není nic perverzního, to je naprosto legitimní přání :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 11:54
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to jsem ráda dámy, že vás to baví. Říkala jsem si, jestli ty nekonečné černo-červené variace nejsou spíš jen pro nejužší fanklub pana de Peyrac. :D

Tak rovnou přihodím další:
Integrale outfit po návratu z Paříže se stuhami barvy ohně. A tím jsem vyčerpala všechny outfity z toulouského období. :shock:
V čem je jiný než ostatní černo-červené outfity: je cestovní.
Rešeršovala jsem jaký typ vysokých bot se v té době nosil a byly dost ošklivé. Nižší se širokou manžetou ve které byly vevnitř takové volánky, které někdy vypadaly jak kruhy ve vodě. Na tu širokou manžetu navazovaly uplé punčochy a nad nimi široké kalhoty (rhingrave). Takže to vypadalo vážně divně. Přikládám obrázek pro představu (ten teda není úplně to co myslím, mám pocit, že je o něco starší). Ty nejhorší varianty s rhingrave jsem si bohužel neuložila. Takže jsem se snažila hraběti nakreslit nějaký kompromis stejně jako u všech jeho outfitů z poloviny 17. století. :D
[ img ]

Původní rozlišení:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/

Taky jsem si říkala, že by bylo škoda nemít jednu Angeliku ve zlatém k tomu stříbrno-černému Joffreyovu outfitu. Když tyhle dva outfity dohromady jsou v knize skoro ikonické. :D
Zlaté šaty jsem si chtěla nakreslit už dávno, ale s běžnými pastelkami se moc dobře nedají vrstvit světlejší barvy na tmavší, takže až teď na zlaté došel čas.
[ img ]

Původní rozlišení:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 11:32
moirra píše: *  28 dub 2024, 11:17
ja viem že to znie perverzne ale ja by som si želala Desgreza vidieť viac ako v krásnom outfite keď už mal peniaze v tom najchudobnejšom outfite, keď ho Angelika videla prvá krát, potom ešte maskovaného ako ako predavača octu a spovedníka v Bastille. :twisted:
Na tom není nic perverzního, to je naprosto legitimní přání :lol: .
A máte dámy nějaké popisy? Vlasů, postavy, oděvu atd.? Určitě to umíte najít v knihách rychleji než já. Nechala bych si to rozležet v hlavě...

Přílohy
[ attachment ]
312AAADD-7043-4F2C-B67F-2CE8922A43E6.jpeg (30.94 KiB) Zobrazeno 40 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 12:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vezmu to od konce:
Ms_Rescator píše: *  28 dub 2024, 11:54
A máte dámy nějaké popisy? Vlasů, postavy, oděvu atd.? Určitě to umíte najít v knihách rychleji než já. Nechala bych si to rozležet v hlavě...
Samozřejmě, že ano :D. Katalogizace Desgrezových outfitů i postelových dovedností vznikla již před 7 lety :D.
Ms_Rescator píše: *  28 dub 2024, 11:54
Tak to jsem ráda dámy, že vás to baví. Říkala jsem si, jestli ty nekonečné černo-červené variace nejsou spíš jen pro nejužší fanklub pana de Peyrac. :D
To jsi vystihla. Uznávám, že na mne to bylo trochu mefistofelovsky monotónní, a i proto mě ta žlutá vyburcovala z letargie :). Každopádně ale uznávám, že ta dramatičnost panu de Peyrac sluší a vidět ho live, asi bych musela párkrát zamrkat očima, proplesknout se a zopakovat si mantru: "Desgrez, Desgrez, Desgrez!" ;)
Ms_Rescator píše: *  28 dub 2024, 11:54
Takže jsem se snažila hraběti nakreslit nějaký kompromis stejně jako u všech jeho outfitů z poloviny 17. století. :D
A tohle se mi líbí! Umělec a návrhář v Tobě se nezapře - nastuduješ si detailně, jak to bylo, ale nakonec si to stejně uděláš po svém, aby se Ti to líbilo :). Myslím, že Peyrac by si nemohl přát lepší krejčovou ;). (Představuji si, jak Ti dá konkrétní zadání, ale Ty mu pak při prezentaci výsledného outfitu vysvětluješ, proč jsi provedla tu kterou úpravu, protože to je prostě takhle lepší než dle zadání. A on Ti samozřejmě dá za pravdu :agree: .)

Mně ten flikr nešel otevřít :cry: . Zlaté šaty tak nemohu obdivovat, ty v tom menším rozlišení tak nevyniknou :cry: .
Ten cestovní úbor je ovšem geniální!!!


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 12:45
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 12:03
A tohle se mi líbí! Umělec a návrhář v Tobě se nezapře - nastuduješ si detailně, jak to bylo, ale nakonec si to stejně uděláš po svém, aby se Ti to líbilo :). Myslím, že Peyrac by si nemohl přát lepší krejčovou ;). (Představuji si, jak Ti dá konkrétní zadání, ale Ty mu pak při prezentaci výsledného outfitu vysvětluješ, proč jsi provedla tu kterou úpravu, protože to je prostě takhle lepší než dle zadání. A on Ti samozřejmě dá za pravdu :agree: .)
Haha, no kdoví jak by to v tom 17. století bylo, evidentně se jim ta ošklivá móda líbila, ač je to pro nás dnes nepochopitelné. Já postupuju z filmového hlediska: držet se předlohy ale zároveň ty hadry přizpůsobit současnému oku a vkusu diváka. Jednou mi kdosi řekl, že i v obnošených kostýmech by hrdina furt měl vypadat pro diváka atraktivně, tak se na to snažím myslet. :mrgreen:
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 12:03

Mně ten flikr nešel otevřít :cry: . Zlaté šaty tak nemohu obdivovat, ty v tom menším rozlišení tak nevyniknou :cry: .
Ten cestovní úbor je ovšem geniální!!!
Odkazy na původní verze opraveny, tak doufám, že už půjdou.
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 12:03
Samozřejmě, že ano :D. Katalogizace Desgrezových outfitů i postelových dovedností vznikla již před 7 lety :D.
A poslala bys mi ten dokument v SZ?


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 12:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ty šaty v detailu jsou naprosto dokonalé! Obdivuji prostřihy na rukávech a jemnou krajku. Přes sukni je ještě jedna sukně z jemné, zlaté krajky?


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 13:03
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 12:55
Tak ty šaty v detailu jsou naprosto dokonalé! Obdivuji prostřihy na rukávech a jemnou krajku. Přes sukni je ještě jedna sukně z jemné, zlaté krajky?
:ach:

Ano něco na ten způsob. Měla to být pavučinkově lehká látka se vzorem zvýrazněném drahokamy.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 13:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Znovu koukám na ty boty a tak hnusné mi nepřijdou :). Nechceš zkusit ještě jednu 100% dobovou verzi?

Jinak, jak píšeš, móda je věcí osobního vkusu a to, co nám dnes přijde divné, muselo být tehdy pro dámy feš a trendy. Sama jsem s tím bojovala u té druhé teleportační fikce - představ si, že před Tebou stojí takhle ustrojený Peyrac. Bralo by Tě to se vším všudy nebo by Ti to něco přišlo úsměvné? Nebo dotaz pro Precious - vymašličkovaný Filip v pistáciově zeleném obleku s nakadeřenou parukou?


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 14:22
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 13:50
Znovu koukám na ty boty a tak hnusné mi nepřijdou :). Nechceš zkusit ještě jednu 100% dobovou verzi?
To proto, že jsem sem nedala ty “nej” verze, které teď nemůžu za nic na světě najít. Přikládám alespoň jednoho Germontaze :mrgreen: s podobnými botami. Obecně ale myslím, že tohle je ten typ bot u kterých později v Novém světě AG píše, že je Joffrey nenosil, protože jsem pak podobný typ našla i na portrétu Karla II. z pozdější doby (a vysší ale stále s širokou manžetou). Ale to odbočuju, samozřejmě můžu toulouskému Joffreyovi zkusit nasadit i tyhle volánkové. :D
PenelopaW píše: *  28 dub 2024, 13:50

Jinak, jak píšeš, móda je věcí osobního vkusu a to, co nám dnes přijde divné, muselo být tehdy pro dámy feš a trendy. Sama jsem s tím bojovala u té druhé teleportační fikce - představ si, že před Tebou stojí takhle ustrojený Peyrac. Bralo by Tě to se vším všudy nebo by Ti to něco přišlo úsměvné? Nebo dotaz pro Precious - vymašličkovaný Filip v pistáciově zeleném obleku s nakadeřenou parukou?
Mě by Peyrac bral i v těch rhingrave :lol: jeho charisma by je přebilo. A pak já měla vždycky slabost pro barokní módu - paruky, projmuté kabátce s manžetami… ale spíš tu pozdnější cca 1680 a dál. ;)

Přílohy
[ attachment ]
A321001D-5DF2-4231-A192-3BF7642898A7.jpeg (43.57 KiB) Zobrazeno 21 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 14:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Eh, tak uznávám, že Germontaz by mě asi s těmahle botama nesbalil :mrgreen: . Ale uznávám, že za to nemohou jen ty boty :D.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 dub 2024, 16:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Och, ten cestovný outfit s ohnivočervenými mašľami je úžasný :ach: :ach: :ach:
Lenže pokiaľ si spomínam Joffrey cestoval v prestrojení :twisted: ... za už neviem čo.. .myslím že chudobného obchodníka....

takž toto si možno niekde prezliekol v poslednom hostinci pred Parížom, aby cválal do Paríža ako gróf hodný svojho mena. :chevalier:
Tie volánkové boty z obrazu Germontaza mu prosímťa ne dávaj! :monkey_blind:


Zlaté šaty sú úžasné - možno bude lepšie fungovať tento link, treba na to kliknúť aby sa to otvorilo v tom najväčšom možnom rozlíšení:

https://live.staticflickr.com/65535/536 ... dfa8_o.jpg

K tomu DESGREZOVI:

Tak a ja tu mám pár predavačov octu :devil: : Totot je môj inšpiračný výber.
Keď si však dáte do google "marchand de vinaigre" nájde vám to oveľa viac

https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Hab ... igrier.jpg

[ img ]

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 85 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host