Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 85 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 01 bře 2024, 13:14
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
4poziom.slask.pl
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj! Před nějakým časem jsem si řekla, že si nakreslím celý šatník Joffreye de Peyrac a tak když mám chuť, občas něco přikreslím. Říkala jsem si, že bych něco z toho mohla nasdílet...

Všechno kreslím na ipadu v appce Procreate, je tam mnohem víc možností než když to člověk kreslí na papír.
Zjistila jsem, že je to pro mě taková forma vizuální fikce. Jsem vizuální člověk, ráda si představuju outfity, interiéry, atmosféru... takže si přes tyhle obrázky třídím představu, jak daná osoba mohla v dané situaci působit na ostatní / na celkovou atmosféru... :) Obličeje nekreslím úmyslně, neumím je a obrázky by tak působily hloupě.

Tyhle dvě kresby jsou ještě ze začátku tvoření... První je Joffrey v Tadoussaku, v českém vydání má z nějakého důvodu oblek černý, v originálu ho má ale půlnočně modrý, tak jsem ho tak vytvořila.

Druhý obrázek je Joffrey v Quebeku. Dlouho jsem si jeho outfit nedokázala představit, protože opět v českém překladě je hrozně zvláštně popsaný - má mít našité kosočtverečky, což na mě působilo spíš jako cirkusový kostým. Ale po porovnání s ostatními překlady jsme s Fantinou došly k závěru, že to byly skládané / plisované vsadky v rozparcích kabátce obšité perličkami. V tu chvíli jsem si to v rámci historické akurátnosti nedokázala představit. Pak na mě ale vyskočila tahle rytina, kde přesně takový detail je! Takže záhada quebeckého outfitu je vyřešena a k mé úlevě to není cirkusový kostým. :D

[ img ]
[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 01 bře 2024, 14:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tohle je naprostá paráda!!! :applaus: :applaus: :applaus:

Doufám, že až jednoho dne dokončíš "katalog" všech Peyrakových outfitů, předáš to fanynkám jako brožurku k umocnění prožitku z četby. Máš pravdu v tom, že vizualizace přispěje k mnohem větší plasticitě představy, vytvoření atmosféry a umocnění dojmu. V Joffreyově případě se Ti to povedlo na víc než výbornou :). Oba obrázky na mě zapůsobily, byť fandím jinému pánovi :desgrez: , a v obou oblecích je JP velmi impozantní.

Tmavě modrá barva v kombinaci s výšivkou + sněhobílými krajkovými manžetami košile je správně ďábelská, impozantní.

U druhého obleku jsem si napoprvé řekla: "Joffrey de Peyrac ve světlé barvě? Nemyslitelné!" Ale ono mu to v kombinaci s rudou sedí.


V Novém světě nejsem kovaná (jak mi psala Precious: "americke casti asi nie su tvoja salka kavy. Akoby aj mohli byt, bez monsieura Desgreza!"), ale jak jsem se teď pokoušela kreslit, zaujalo mne Joffreyovo obutí. Nosil v daných scénách vysoké boty nebo k obleku volil střevíce na podpatku a punčochy?


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 01 bře 2024, 15:36
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky, Penelopo! A ty zas umíš skvěle vystihnout tvého pana vyvoleného, takže myslím, že v tomhle ohledu je svět stále v rovnováze. ;)
Ano brožůrka… haha, k té mám už solidně nakročeno, trochu jsem se rozjela. :D

Jinak já mám právě slonovinovou barvu na hraběti moc ráda (a ne jen na něm). Je trochu nečekaná, ale zároveň se k němu hodí. Koneckonců se dá nosit téměř cokoliv, záleží s čím se to zkombinuje, na střihu…

Co te týče bot, mám pocit, že v Americe nosí jen vysoké, asi hlavně z praktického důvodu. Teoreticky v Quebeku by je na nějakou slavnost mohl odložit, ale zas jak by se brodil ve sněhu… :roll:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 01 bře 2024, 15:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jéé, díky kompliment! Od místní dvorní výtvarnice si jej obzvláště cením :).

Jj, říkala jsem si, že v nevydlážděné divočině by módní střevíce na vysokých podpatcích nebyly moc praktické. Vysoké boty se tedy nabízejí.

Třeba se tehdy panstvo na zábavu přezouvalo? I dnes jdou lidé do divadla ve vycházkové obuvi a u šatny se přezují... Dámy jistě neměly k šatům sněhule, takže coby se nemohli přezout i pánové? :)

Těším se, jestli budeš sdílet další kostýmní ilustrace ;). Na brožuru tímto dělám předobjednávku :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 11:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  01 bře 2024, 15:48

Třeba se tehdy panstvo na zábavu přezouvalo? I dnes jdou lidé do divadla ve vycházkové obuvi a u šatny se přezují... Dámy jistě neměly k šatům sněhule, takže coby se nemohli přezout i pánové? :)

No pekne, Penelopa, máme ďalší námet na špekulácie - a hrabanie sa v prameňoch :D Hneď som si spomenula na Trojkráľový ples v Quebecu (konal sa v januári) a predstavila som si, ako sa Angelika vyzúva zo snehúľ a obúva si črievičky! To by si mohla naskicovať! :prayer: :prayer: :prayer:

Dauphine, všetko je to nádhera a impozantné. :applaus: :applaus: :applaus: :ach: Hlavne je to jednoduchá elegancia, ktorú milujem - a je v súlade s kánonom. JP by sa zrejme neprezdobil stužkami a čipkami, ako bolo vtedy v móde.
Nevadí, že si mu nenamaľovala tvár - účes si podľa mňa vystihla, dokonca má aj šedivé spánky! :o

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 12:35
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, děkuji! Taky mám ráda jednodušší věci ale z pěkných látek a dobře ušité, v tom se s Joffreyem shodnu. :D Ale umím si ho představit i "vymašličkovaného", hlavně v Toulouse, kdy bylo v módě "čím víc mašlí tím lepší outfit" :D jen to měl přizpůsobené ke svému stylu a osobnosti.

S tím přezouváním bot to dává smysl. Nebo se mohli do paláce dopravit na saních ne? Quebec nemám načtený, tak už ani nevím... A Joffrey měl v té době už nějakého komorníka, mám pocit, takže proč by mu nedonesl střevíce na přezutí?! I když mě, z kostýmního hlediska, se docela líbí představa odlišování stylu smetánky v Quebeku a ve Versailles, takže by se mi ty vysoké boty u pánů na plesech i líbily. :)


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 12:42
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Při dokumentaci Joffreyových outfitů se samozřejmě nelze zaobírat jen těmi krásnými šlechtickými, ale také žebráckými, orientálními nebo polonahými. Tady je dnešní dávka outfitů, jejíchž kreslení jsem si velmi užila. :D

1. Rescator v kajutě po bouři, před prvním milostným sblížením (v ruce má ručník)
2. Joffrey u jezera Megantic při souboji s Pont-Briandem

[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 13:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to věřím, že tohle sis náležitě užila :) ;) :P.

Snad nebudu za úchyla, když to napíšu, jak to cítím: To je ale tělíčko! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 16:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no áno, bravo! To je presne jeho postava, štíhle, ale svalnaté telo, plné jaziev! :ok:

Ešte sa musím vrátiť k tomu outfitu z Tadoussacu, je naozaj impozantný! :ach: Keď sa takto náhle zjavil, nedivím sa, že všetci ostali ako zarezaní! Gróf si to musel riadne užívať ;)

Čakám na to, ako bude vyzerať odev Rescatora v celej svojej stredomorskej nádhere. Máme tu už zopár námetov, ale veľmi ma zaujíma práve názor hlavnej odborníčky na Rescatora.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 17:27
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  02 bře 2024, 13:14
Snad nebudu za úchyla.
Nebudeš! Mně při kreslení taky proletělo pár věcí hlavou... :D
Precious píše: *  02 bře 2024, 16:12
no áno, bravo! To je presne jeho postava, štíhle, ale svalnaté telo, plné jaziev! :ok:

Ešte sa musím vrátiť k tomu outfitu z Tadoussacu, je naozaj impozantný! :ach: Keď sa takto náhle zjavil, nedivím sa, že všetci ostali ako zarezaní! Gróf si to musel riadne užívať ;)

Čakám na to, ako bude vyzerať odev Rescatora v celej svojej stredomorskej nádhere. Máme tu už zopár námetov, ale veľmi ma zaujíma práve názor hlavnej odborníčky na Rescatora.
Děkuju za milá slova! I já jsem celkem spoko s tím, jak se ta kresba těla nakonec vyvedla. Jak říkaš, Precious, svalnatý ale štíhlý, ne "korba".
Tadoussacký outfit - nejdřív jsem nějak nebyla fanouškem modré barvy, ale nakonec myslím, že ta půlnočně modrá v kombinaci s černou a stříbrnou mu jde dobře "do šatníku". :)
Rescatora samozřejmě ve svém virtuáním funduse už dávno mám!


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 17:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
1. Rescator na Mořském orlu (setkání s Vivonnem) - výšivku na plášti berte s rezervou, chtěla jsem tam něco na marocký způsob, ale dalo by se na ní ještě zapracovat, boty jsou v českém překladu s přeskami, ale jinak by tam měly být spíš třásně, tak jsem to tak vytvořila.

2. Rescator - černý přízrak v batistanu - myslím, že celočerný outfit by spíš vynikl v reálu, než takhle na kresbě. Na něm by byly zajímavé různé textury - vlna, samet, satén, kůže. Dodaly by outfitu dynamiku, zajímavost, takhle na ipadu je zatím úplně nakreslit nedokážu.

V obou případech bych v reálu možná přidala ještě nějaké detaily (jemnou výšivku, šněrování, lemování látkou, paspulí, dutinkou nebo různé textury černé látky), aby kostým nebyl tak plochý, ale takhle na obrázku to asi zatím stačí...

[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 17:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Velký polesk za Rescatora. :mask: :applaus: :ok:
Tělo piráta na lodi při plavbě do Ameriky je jakoby vystoupil z knihy.
Ty obleky jsou perfektní. U mě vede ten modrý, ale ostatní jsou také skvělé.
Je to asi tím, že já mám více oblíbeného Rescatora. Trubadur v Toulouse je samozřejmě také dobrý.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 18:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja už som samozrejme videla tieto outfity skôr ako tu pribudli a poriadne achala :ach: :ach:

Joffrey do pol pása a hneď dva krát - tak to je bomba. :ok:
PenelopaW píše: *  01 bře 2024, 14:10
Tak tohle je naprostá paráda!!! :applaus: :applaus: :applaus:

Doufám, že až jednoho dne dokončíš "katalog" všech Peyrakových outfitů, předáš to fanynkám jako brožurku k umocnění prožitku z četby. Máš pravdu v tom, že vizualizace přispěje k mnohem větší plasticitě představy, vytvoření atmosféry.....
Presne tak - a outfity úplne úžasné - iba musím zasa Mlle Rescatorovú prásknuť že v originálnom rozlíšení to je ešte tri krát božskejšie.

Mne napísala že: Kdyby někdo měl zájem, mohu přeposlat celou složku.

No to sa ja prosím hlásim ešte ako prvá- hoci už hodne mám uloženého - pretože tie detaily sú vo veľkom rozlíšení božie.

A to ešte dámy počkajte ako sa vydaril Joffrey v Toulouskej škole lásky!
Hoci slečna Rescátorová nechce kresliť tváre, úplne dokonale ožil! :ach: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 18:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak na školu lásky v Toulouse se také moc těším.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 18:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to já se přidávám k zájemcům o zaslání. A kdyby nic jiného, tohle by si rozhodně zasloužilo publikovat na stránkách v sekci Čtenářských výtvorů, hezky pěkně s úryvky z kánonů a popisem tvorby!
Ms_Rescator píše: *  02 bře 2024, 17:28
2. Rescator - černý přízrak v batistanu - myslím, že celočerný outfit by spíš vynikl v reálu, než takhle na kresbě. Na něm by byly zajímavé různé textury - vlna, samet, satén, kůže. Dodaly by outfitu dynamiku, zajímavost, takhle na ipadu je zatím úplně nakreslit nedokážu.
Obávám se, že dalším logickým krokem je ušití takového kostýmu, i kdyby jen ve zmenšené verzi :).
Ms_Rescator píše: *  02 bře 2024, 17:27
PenelopaW píše: *  02 bře 2024, 13:14
Snad nebudu za úchyla.
Nebudeš! Mně při kreslení taky proletělo pár věcí hlavou... :D
Hmm, nebyl by tam někde i jeden chlupáč Desgrez pro Penelopu? :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 18:58
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Moirro, děkuji za milá slova! Škola lásky samozřejmě bude, ale pak byste zvýšily svá očekávání a nic dalšího by se vám už nelíbilo :damned:

Tak já z těch outfitů pak udělám tu brožuru v PDF v původním velkém rozlišení...

Penelopo - do tvoření Rescatorova kostýmu se rozhodně pouštět nebudu, protože si jsem vědomá, jaké martýrium by to bylo, pokud by to mělo vypadat opravdu dobře. Ale možná někdy, až mě to chytne, udělám moodboardy s referencemi a vzorky látek aby byl kostýmní design opravdu profesionální. :D

ad Desgrez - já mám teď to kreslení jak terapeutickou chráněnou dílnu a zrovna jsem v náladě na 1000 + 1 outfitu JdP, zkoušela jsem i Angeliku a ostatní, ale nějak jsem se necítila inspirována. Ještě tak toulouská křesla, orientální nábytek, hraběcího koně nebo růže z Toulouse...
Ale pokud si najdeš nějakou postavu, která by mohla být Desgrez, nejlépe aby to byla už nějaká figurální skica těla, se svaly atd. (já si jí pak na ipadu překresluju a dodělávám, kdo má čas crcat se s perspektivními zkratkami), tak pokud by mě to jednou chytlo, tak jí nakreslím. Ale nic neslibuju. :)

Ještě jsem chtěla upozornit na jednu věc, která je vlastně jedním z důvodů, proč si ty postavy takhle vizuálně přibližuju. A to je právě to, že když se pak podívám na outfit Rescatora a třeba Joffreye v Quebeku (nebo i v Toulouse), tak je vážně pravda, že se nám, chlapec, pořádně zamaskoval. Je to fakt úplně jiná osoba (i když povaha nám zůstává stejná). Angelice se tak vůbec nedivím, že ho po 15ti letech nepoznala. Kdo by ho v tom převleku hledal. :D I když samozřejmě náznaky byly...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 02 bře 2024, 19:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  02 bře 2024, 18:58
Ale pokud si najdeš nějakou postavu, která by mohla být Desgrez, nejlépe aby to byla už nějaká figurální skica těla, se svaly atd. (já si jí pak na ipadu překresluju a dodělávám, kdo má čas crcat se s perspektivními zkratkami), tak pokud by mě to jednou chytlo, tak jí nakreslím. Ale nic neslibuju. :)
:ach:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 12:57
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám outfity ze svatebního dne v Toulouse:

1. Rudý svatební oblek - popravdě vždycky zápasím s tím, jak co nejvíc zachovat dobovou linii a zároveň neudělat outfit totálně nevkusný. Za mě je pánská móda kolem 1650 - 1665 naprosto nelichotivá, neelegantní a nehezká. Tohle byl první z řady toulouských outfitů, takže střih oděvu je ještě trochu "kostrbatý", ty další už mi příjdou trochu víc sexy. Asi bych mohla vytvořit ještě verzi B, ale nějak se mi teď nechce.
Verze s kloboukem je na uvítání manželky (i když v knize není klobouk zmíněn, ale bylo by zvláštní, kdyby ho neměl), verze bez klobouku je na svatební hostinu.

2. Ležérní černý outfit na svatební noc - ten je mnohem jednodušší, předpokládám, že se Joffrey už tak trochu odstrojil... V knize je popsán jen jako černý, ale myslím, že nějak (alespoň trochu) zdobený být musel. Tak jsem si ho nalepšila krajkami a tmavě rudými detaily. Líbila by se mi třeba i tmavě rudá podšívka kabátku... V českém překladu má vestu, ale mám podezření, že to byl kabátek (v anglickém má doublet, francouzký nemám). Česká překladatelka z nějakého důvodu všechny kabátky / kabátce překládá jako vesty. Chápu, že tenkrát byly vesty i s rukávy, ale modernímu člověku to evokuje kus oblečení bez rukávů.
Joffrey tu taky v rámci udržitelnosti, zrecykloval boty, které nosil během dne (punčochy má jiné) :D.
Osobně je to jeden z mých oblíbených outfitů, jednoduchý, elegantní, ležérní, dokážu si ho tak představit i během běžných dní v paláci, kdy se nic nedělo.
A neodolala jsem troše prvoplánového kýče, ve formě zcela fikčního keříku růží. Říkám si, že alespoň jeden toulouský Joffrey by u sebe růže mít měl... Ale pro cyniky mám i verzi bez keříku...

[ img ]
[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 13:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zejména při pohledu na první dva obrázky jsem musela shodně s arcibiskupem Toulouským zvolat: "Ďábel!" V kombinaci s tmavými vlasy, snědou pletí a zjizvenou tváří... asi bych patřila mezi ty dámy, které by byly vyděšeny, ale současně fascinovány :). Moc se mi líbí ten krajkový límec!

Souhlasím s tím, že do 60. let byla pánská móda divná, a to je ještě slabé slovo. Za mě jsou koukatelné outfity od poloviny 60. let a v 70. letech, kabáty s širokými manžetami a ne ty divné, ze kterých vykukuje 3/4 předloktí v divně napucaných rukávech košile...

Spodní obrázek s růžemi mne zaujal propracovanými detaily - prostřih rukávů, krajkové manžety i zakončení nohavic. Ve velkém rozlišení to musí být parádní!! Neměl by Joffrey i zdobnější vázanku? :)

Celkové hodnocení: :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 13:34
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  03 bře 2024, 13:07
Neměl by Joffrey i zdobnější vázanku? :)
To máš určitě pravdu, taky mě napadlo, že by mohla být krajková, jen jsem to jaksi nezrealizovala… Představuju si, že je to velmi krásný pruh jemného hedvábí. :wink:

A děkuji za milé zhodnocení. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 14:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to je perfektní svatební úbor se všemi doplňky. Nezapomněla jsi ani na hůlku. :applaus: :ok:
Jak píše Penelopoa, tak spolu se snědou pletí, jizvami a bohatými černými vlasy a kulháním je to opravdu démonický zjev.

Oblek na svatební noc je podle mých představ. Připomíná španělského hidalga. Ta vázanka z jemného hedvábí se mi k tomu líbí více než krajky. To je ale detail
Všimla jsem si I prstenů na rukách.
Ty růže se hodí, vždyť Angelika viděla ráno po probuzení růží ve váze na stolku u postele.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 16:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
priznávam, že na mňa tie toulouské nohavice pôsobia ako dámska spodná bielizeň z 19. storočia - myslím tým strihom. :D Ale ináč samozrejme úžasné, ako všetko doteraz. A samozrejme s klobúkom - bez neho je to také nejaké prázdne, neúplné, menej efektné.
Páči sa mi pri tých rescatorovských outfitoch, že myslíš aj na samotný materiál. Tie zmienené kombinácie by naozaj mohli ešte umocniť pocity z jeho zjavu. :applaus:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 17:51
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, děkuji!
mimi píše: *  03 bře 2024, 14:37
Nezapomněla jsi ani na hůlku. :applaus: :ok:

Připomíná španělského hidalga.
Já si představuju, že to byla regulérní hůl byť elegantní. Pokaždé mě to rozesměje, protože si představuju, jak si jí zlomyslně vzal aby umocnil dojem podivného mrzáka. Nikdy potom už není zmíněna. :mrgreen:

Mimi, to jsem si vůbec nevšimla, že ten outfit vlastně působí trochu španělsky! Tak to mě těší, že to takhle vyšlo, alespoň má v šatníku náznak španělského vlivu. Který na jihu určitě byl. :agree:
Precious píše: *  03 bře 2024, 16:55
priznávam, že na mňa tie toulouské nohavice pôsobia ako dámska spodná bielizeň z 19. storočia - myslím tým strihom. :D
Precious, naprosto ti rozumím a souzním. S kalhoty té doby mám taky problém, ale snažila jsem se, aby to stále působilo alespoň trochu jako kalhoty. Mohl taky skončit se "sukýnkou" jako měl Andijos nebo princ de Condé. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 bře 2024, 18:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě k té holi. V knize se o ní píše jen jednou. Jsem stejného názoru, že to od něho byla zlomyslnost. Hůl mu mohla ale také trochu usnadnit chůzi a díky ní vypadat důstojněji.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 bře 2024, 09:13
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
"Láska," řekl Joffrey de Peyrac, "umění milovat je velice vzácná vlastnost naší rasy. Projel jsem hodně zemí a všude jsem se setkal s týmž názorem. Radujme se, pánové, i vy, dámy, věnujme se jí, ale pozor! Neboť nic není tak křehké jako ona, pokud k ní nepřistoupíme s citlivým srdcem a zkušeným tělem."
V jeho obličeji pod černou sametovou maskou, rámovaném bujnou hřívou, se zablýskl úsměv.



Joffrey de Peyrac - Škola lásky:
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 bře 2024, 17:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ó, tak ten je dobrý! Ešte aj pózu má ako z kánonu! :applaus: To má na sebe taký istý odev ako na svadbe? Viem, že mal byť opäť v červenom, ale nespomínam si, či to bolo to isté oblečenie...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 bře 2024, 23:22
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  05 bře 2024, 17:03
To má na sebe taký istý odev ako na svadbe? Viem, že mal byť opäť v červenom, ale nespomínam si, či to bolo to isté oblečenie...
Nene, má jiný (je mi jasné, že to není na první pohled vidět). I popis v knize je jiný, ale zmiňuje se, že on byl v rudé a Angelika v bílé, takže vypadali skoro stejně jako v den svatby. Joffrey neponechal nic náhodě. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 06 bře 2024, 09:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta póza je dokonalá! Ležérní, ale přitom je jasně znát, kdo je tu alfa samec a pán domu :).

Na mně je znát, že jsem prodesgrezovsky založená. Ta rudá barva je na mě v kombinaci s tmavými vlasy a snědou pletí hodně dramatická, i když uznávám, že to odpovídalo i dobovému vkusu a požadavkům. Za mě je Peyrac nejvíc feš v té tmavě modré a smetanové :).


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 06 bře 2024, 11:08
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  06 bře 2024, 09:03
znát, že jsem prodesgrezovsky založená. Ta rudá barva je na mě v kombinaci s tmavými vlasy a snědou pletí hodně dramatická, i když uznávám, že to odpovídalo i dobovému vkusu a požadavkům. Za mě je Peyrac nejvíc feš v té tmavě modré a smetanové :).
Haha :D ano naprostý souhlas. Z desgrezovského hlediska je lepší tlumená tmavě modrá, z joffreyovského hlediska je samozřejmě vhodnější dramatická červená.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 bře 2024, 10:23
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wow, ty kostýmy jsou dokonalé. Líbí se mi hodně ten poslední Školy lásky ale jinak celkově chválím. A je pravda že moda pro muže v té době moc slušivá nebyla, ale líbí se mi tvé zpracování, které odpovídá přesně tomu že Peyrak byl opravdu za jednoho z nejelegantnějších šlechticů. Smím se zeptat, zda nás čekají i další kostýmy jiných postav z tvé tvorby?


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 bře 2024, 19:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  07 bře 2024, 10:23
Wow, ty kostýmy jsou dokonalé. Líbí se mi hodně ten poslední Školy lásky ale jinak celkově chválím. A je pravda že moda pro muže v té době moc slušivá nebyla, ale líbí se mi tvé zpracování, které odpovídá přesně tomu že Peyrak byl opravdu za jednoho z nejelegantnějších šlechticů. Smím se zeptat, zda nás čekají i další kostýmy jiných postav z tvé tvorby?
To je od tebe milé, Lole. :)
Co se týče kreslení dalších postav: já jsem si chtěla hlavně nakreslit všechny Joffreyovy kostýmy a ještě mi jich pár zbývá. Myslím, že kreseb Angeliky je všude spousta... Ale pokud mě to bude dál bavit, tak jsem spíš uvažovala nad jednoduchými ilustracemi, něco jako je sedící Joffrey. Možná nějaký obrázek Angeliky s Joffreyem v Toulouse, kus Rescatorovy lodě, kajuty nebo něco podobného, uvidím co z toho nakonec vyleze...
Mělas na mysli něco konkrétního?


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 bře 2024, 19:32
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  07 bře 2024, 19:11

Mělas na mysli něco konkrétního?
Není za co a neměla jsme nic konkrétního na mysl, ale naopak mě to jen zajímalo a tvoje další plány mě nadchly a budu se těšit až s námi o ně podělíš. Jinak osobně se mi nejvíc líbí kostým ze školy lásky! A Rescator je správný mefisto v této podobě! Je to prostě super :) A ano Angeliky je asi všude dost. Mě napadá že ženy jako třeba moje oblibená Polačka či Abigail moc nejsou tak to mi příjde trochu škoda, ale já neumím malovat lidi. Tak sama si netroufnu, ale líbí se mi když někdo jiný ano :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 09:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  07 bře 2024, 19:32
A ano Angeliky je asi všude dost.
Dasha to konstatovala na jiném místě a já budu jen parafrázovat, ale myslím, že tady už většina z nás zjistila, že o Angeliku nám vůbec nejde :D.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 16:12
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je velké odhalení fanoušky Angelika je v podstatě ukradená :D :D Ale jako by jo.. její charakter mě baví, ale jejich tam vlastně fakt mnoha dalších a zajímavých. :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 17:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1523
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  06 bře 2024, 09:03
Ta póza je dokonalá! Ležérní, ale přitom je jasně znát, kdo je tu alfa samec a pán domu :).

Na mně je znát, že jsem prodesgrezovsky založená. Ta rudá barva je na mě v kombinaci s tmavými vlasy a snědou pletí hodně dramatická, i když uznávám, že to odpovídalo i dobovému vkusu a požadavkům. Za mě je Peyrac nejvíc feš v té tmavě modré a smetanové :).
Pod toto sa (skoro) úplne podpisujem. Tiež sa mi najviac páči ten modrý odev. :ach:

Som veľmi zvedavá, slečna Rescatorová, na ďalšie vaše kresby! :prayer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 19:10
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  07 bře 2024, 19:32
Mě napadá že ženy jako třeba moje oblibená Polačka či Abigail moc nejsou tak to mi příjde trochu škoda, ale já neumím malovat lidi.
Tak ty zatím neplánuju (Moirra promine), možná nějakou couple ilustraci Joffreye s Angelikou i když Angelika nikoho nezajímá... :D
Precious píše: *  08 bře 2024, 17:30
Pod toto sa (skoro) úplne podpisujem. Tiež sa mi najviac páči ten modrý odev. :ach:
Dobře, dobře, vlastně to není překvapující, když zastupujete desgrezovský a maršálovský fanklub. :agree: Jen se obrňte, protože mefistovský hrabě má poměrně omezenou a vyhraněnou paletu barev v šatníku... pár červeno černých outfitů nás ještě čeká... ale asi je čas na šafránový oblek hmm. :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 19:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak já se na další outfity pana hraběte moc těším. :applaus:
Tak ležérní póza a oblek skvělé doplňují školu lásky. :ok:
Pro mě je postava knižního hraběte a Rescatora že všech mužů v knihách ta nejzajímavější. On je trochu takový chameleon. V Novém světě seká stromy jako zálesák a vzápětí si oblékne elegantní oděv a je zase šlechtic. ;)


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 08 bře 2024, 19:34
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak přikládám z trochu jiného soudku:

1. Joffrey v alchymistickém plášti (ve scéně kdy v něm zlomyslně vítá arcibiskupa) - tohle byla jen taková rychlovka, miluju tu scénu, tak jsem si chtěla nakreslit alchymistický plášť, žádné rešerše za tím nehledejte
2. Joffrey na cestě zpět do Paříže v oblečení, které našel v rybářské loďce, s hadrem přes tvář a s berlemi.
3. Příjezd do Mekenésu po dobrodružstvích v Africe - u tohoto outfitu jsem trochu na vážkách: 1. chtěla jsem si nakreslit Joffreye v turbanu :D 2. v knize je zmíněn pouze bílý vlněný plášť se stříbrnou výšivkou, takže nemám potuchy, co pod ním měl. Zkusila jsem celobílou variantu, jednak mi to přišlo zajímavé a protože je to něco úplně jiného a pak podle obrazů / fotek sultánů a velkovezírů mají všichni celobílé oblečení. Takže kdo ví. Ještě mě napadlo dát pod ten bílý plášť černý oděv, aby to bylo trošku dramatičtější. No nevím...

[ img ]
[ img ]
[ img ]
mimi píše: *  08 bře 2024, 19:27
Pro mě je postava knižního hraběte a Rescatora že všech mužů v knihách ta nejzajímavější. On je trochu takový chameleon. V Novém světě seká stromy jako zálesák a vzápětí si oblékne elegantní oděv a je zase šlechtic. ;)
Taky to tak vnímám, Mimi. Z elegantního toulouského hraběte v žebráka, v "Maura", piráta, zálesáka během první zimy ve Wapassu a pak zpět k evropské eleganci. :D


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 09 bře 2024, 23:23
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 144
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také souhlasím i mě jeho postava velmi fascinuje a baví jeho ironie a sarkasmus.
Jinak opět jsou kostýmy skvělé asi se mi nejvíce líbí 2. Ten orient z něj přímo dýchá.


Jinak nevadí že tyto postavy nebudou.. možná mě to dokope k tomu je zkusit zobrazit samotnou :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 12 bře 2024, 13:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  08 bře 2024, 19:10
Dobře, dobře, vlastně to není překvapující, když zastupujete desgrezovský a maršálovský fanklub. :agree:
:lol:
Ms_Rescator píše: *  08 bře 2024, 19:34
1. Joffrey v alchymistickém plášti
2. Joffrey na cestě zpět do Paříže
3. Příjezd do Mekenésu po dobrodružstvích v Africe
Uvědomila jsem si, že ještě dlužím komentář:

ad 1) Původně jsem na telefonu myslela, že je to roucho kajícníka před Notre-Dame. Nebyla by bílá barva alchymistického úboru spíše na škodu? (Beru to prakticky, protože se člověk jistě umazal a ne jen nepatrně.) I když laboratorní pláště jsou taky bílé... :) Napadá mne, jestli alchymisté nenosili třeba i nějakou zástěru - jednak pro ochranu oděvu, jednak třeba chemikáliívzdornou, aby se nepoleptali. Rytíř Sainte-Croix o nějakých 20 let později kryl svoji tvář skleněnou maskou (i když můj chemikář mi tuhle romantickou představu rozbil, že je to blbost, protože by musel řešit odvětrávání takové masky a přívod kyslíku :) .)

ad 2) Vidím, že kompletaci outfitů jsi vzala z gruntu! (Vsadím se, že tam někde máš i toho kajícníka před popravou.) Víme něco víc o tom, co měl Joffrey za boty? Měl chodidla omotaná nějakými hadry nebo mu mniši dali boty?

Na jiném místě byla diskuse stran Joffreyovy masky - dle popisu ji měl mít kovovou? Měl nějaké kovové masky ve své garderobě paláce Beautreillis nebo jde o chybu překladu? Nějaký cár hadru přes obličej mi přijde rozumnější, i s ohledem na maskování za leprotika.

ad 3) Líbí se mi, že jsi nad tím přemýšlela a promýšlela detaily. Pokud bílý oděv nosila honorace, Joffrey by po něm asi sáhl také, pro potvrzení svého postavení. Ačkoli... těžko říct. Byl to rebel, takže klidně mohl nosit černou :). Turban jako pokrývka hlavy mi v tomto prostředí přijde jako logická volba, i když to trochu zavání Hosseinem :).


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 13 bře 2024, 16:44
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji za zpětnou vazbu, dámy!

Penelopo k tvým otázkám:
1. Souhlasím, alchymistický plášť mohl být klidně černý. Jak říkám, měla to být jen rychlovka pro zábavu, nikde jsem nic nerešeršovala, asi mě automaticky napadla scéna z Císařova pekaře, jak jdou hledat mandragoru. :D Ale je pravda, že i tam jinak měli alchymisté většinou černé hábity. V knize máme jen popis že šlo o plášť s vyšitými symboly zvěrokruhu, nic víc. Taky předpokládám, že jakožto bohatý hrabě (nikoliv chudý alchymista typu Savaryho aj.) jich měl Joffrey několik, který si po každém bádání mohl vyměnit, proto ho nikdy neměl moc špinavý a tím pádem by i ta bílá barva tolik nevadila. Ale asi máš pravdu, že ta černá dává větší smysl. Třeba udělám variantu B. Zástěra v knize není zmíněna, ale souhlasím, určitě nějakou měl, třeba tuhou koženou...

2. Boty nejsou v knize popsané, samozřejmě mohl být bos a třeba nějaké najít po cestě ve škarpě nebo vzít v klášteře, kdo ví...
Maska - cár hadru si převázal přes obličej když šel do Paříže a pak jej měl vyměnit za kovovou masku. Taky mi to nějak nedává smysl. Jednak mi hadr příjde mnohem nenápadnější (zvlášť pokud zůstal v žebráckém) a druhak, proč by ta maska byla kovová?! Mohl mít určitě nějakou ukrytou ve skrýši s pokladem, pak bych ale čekala, že tam měl třeba i to náhradní oblečení. Takže se nabízí varianta, kterou už zmiňovala Moirra, že mohl vzít nějakou kovovou masku která k tomu nebyla primárně určena a byla třeba jako dekorace někde v domě. Ale opět, to by mi přišlo logičtější nechat si ten hadr. Ale to už asi zabíhám do přílišných detailů...

Ano, kajícníka s provazem okolo krku jsem si samozřejmě taky kreslila. :shock: Nebylo to z masochismu, prostě si jen dělám vizuální představu. Určitě by se tam nabízela rešerše, jestli odsouzenci dostávali na popravu čistou dlouhou košili / jestli jim dovolili nějakou osobní hygienu atd. Mám pocit, že třeba Marie Antoinetta dostala čisté oblečení, ale to byla už jiná doba a jiný typ popravy...
Docela se ale těším na kreslení patiny na ošuntělém outfitu ze soudního procesu, špinit oblečení je vždycky zábava... :mrgreen: I když jinak tu scénu samozřejmě nesnáším.

3. U outfitů nošených v Maroku / Africe je to asi na fantazii každého z nás. Turban nebo i jen šátek okolo hlavy je naprosto praktická záležitost (tady jsem se už od spojitosti s Hosseinem odpoutala), je to prostě ochrana před sluncem a ochrana proti písku z pouště (sama jsem to na Sahaře testovala :agree: ). Každopádně jsem se snažila mu nakreslit elegantní variantu. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 13 bře 2024, 18:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 367
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po delší době jsem opět zde, málem mi vypadl tablet z ruky. Vyobrazení JP v různých outfitech je naprosto geniální. Také se přidávám do fronty na brožuru. JP je moje oblíbená postava a bohužel v knize by měl mít větší prostor. Mám pouze jedinou připomínku, a to, že by se mi líbil na vyobrazení do půli těla, aby nevypadal, že se každé ráno holí úplně celý. Jeho postava je zobrazena přesně tak, jak si ji představuji. Pouze “ty chlupy na hrudi mi chybí”.
🤓👍


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 13 bře 2024, 22:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6955
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  02 bře 2024, 18:58
Mimi, Moirro, děkuji za milá slova! Škola lásky samozřejmě bude, ale pak byste zvýšily svá očekávání a nic dalšího by se vám už nelíbilo :damned:
no to by som netvrdila -aj keď toho zo školy lásky si nechám určite zarámovať do múzea - odvtedy si už vyrobila ďalšie prekvapujúce veci - ktoré už nei sú iba o outfite ale pózami sú to už doslova ilustrácie :applaus: :ach:

ak by sa ostatné Angelikoložky čudovali že som tu práve v na tomto fóre tak málo písala, tak ja som bola na tie ilustrácie od začiatku beta publikum a poznám časť s nich vo veľkom rozlíšení - a to vám milé dámy vravím že tak sú ešte o 100 percent lepšie - lepšie je vidno rôzne vzory a efekty a všetky tie perfekcionisticky vypracované detaily :ach: :ach: :ach:

musím povedať že som bola celkom v šoku že sa slečna Rescatorová odhodlala spraviť aj kresby neperfektných odevov ako zašpinený alchymistický plášť alebo Joffreya v otrhaných šatoch (kde som ja pri veľkom rozlíšení skúmala či ich má po takej púti skutočne dostatočne ufúľané :lol: )

a veľmi dúfam že vás pri ´dalších pózach nechá hádať ktorá scéna z ktorej knihy to je, tak ako nechala mňa :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 10:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  13 bře 2024, 18:09
Po delší době jsem opět zde, málem mi vypadl tablet z ruky. Vyobrazení JP v různých outfitech je naprosto geniální. Také se přidávám do fronty na brožuru. JP je moje oblíbená postava a bohužel v knize by měl mít větší prostor. Mám pouze jedinou připomínku, a to, že by se mi líbil na vyobrazení do půli těla, aby nevypadal, že se každé ráno holí úplně celý. Jeho postava je zobrazena přesně tak, jak si ji představuji. Pouze “ty chlupy na hrudi mi chybí”.
🤓👍
Děkuji za milá slova. Haha, stížnost beru na vědomí a popravdě mě to taky napadlo, ale nějak se mi to vysekané, zjizvené tělo víc líbí bez. Nechtěla bych tady diskuzi zahnat do krajnosti, ale obhajuju si to tím, že když se mohl na palubě lodi oholit, mohl občas udělat i pár tahů břitvou na hrudi. :D Beru to jako přetrvávající zvyk z Orientu. :P
moirra píše: *  13 bře 2024, 22:15

musím povedať že som bola celkom v šoku že sa slečna Rescatorová odhodlala spraviť aj kresby neperfektných odevov ako zašpinený alchymistický plášť alebo Joffreya v otrhaných šatoch (kde som ja pri veľkom rozlíšení skúmala či ich má po takej púti skutočne dostatočne ufúľané :lol: )
Ale to je pochopitelné, pokud má být práce seriózní, nejde vyzobat jen to hezké i otrhané outfity jsou důležité. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 10:46
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám další várku outfitů, tentokrát bez popisu. Věřím, že ten druhý snadno poznáte, ale co ten první? Já ho, až donedávna, v knize vůbec neregistrovala ale dám nápovědu: úzce souvisí s tím druhým a jeho vyobrazení je čistě fikční. :wink:

[ img ]
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 12:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět paráda a tleskám. :applaus: :ok:
Já tipuji, že ten dolní oblek je z královské svatby.
Ten nad ním je podle mě župan.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 20:31
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  14 bře 2024, 12:22
Opět paráda a tleskám. :applaus: :ok:
Já tipuji, že ten dolní oblek je z královské svatby.
Ten nad ním je podle mě župan.
Ano župan a kde ho měl? Já jsem si ho dříve nějak nevšimla… :damned:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 20:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si také nemohu vybavit, kde ten župan měl.
Nebylo to, když se připravoval na svatbu a nechal se oholit?
To jen hádám.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 14 bře 2024, 21:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 85
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  14 bře 2024, 20:46
Já si také nemohu vybavit, kde ten župan měl.
Nebylo to, když se připravoval na svatbu a nechal se oholit?
To jen hádám.
Je to tak! Je tam zmíněno že si svlékl župan, tak jsem to ztvárnila. :D Nemohla jsem si pomoci, nezkusit na toulouském hraběti rescatorskou zelenou a všechno tak propojit :D Vzor berte s rezervou, chtěla jsem trochu naznačit stříbro-zelený brokát.

Oblek na svatbu je tvořen dle originálního popisu, v češtině jsou opět jemné odchylky v překladu.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 15 bře 2024, 14:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3285
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidím blbě, nebo z rozhalenky pod županem pár tmavých chlupů vykukuje? :)

Ten svatební oblek je nádherný, líbí se mi propracovanost a práce s detaily. Doufám, že jednou také uvidím ve větším rozlišení.

Jinak k tomu ochlupení - tou dobou bylo módní se vyholovat, barokní člověk to dělal i z hygienických důvodů. Joffrey měl sice moderní koupelnu a zřejmě i nějaké olověné trubky rozvádějící vodu, čímž bychom mohli zavrhnout ty hygienické důvody (snaha zbavit se breberek), ale coby osoba znalá trendů (a minimálně v Toulouse Trend-setter) tipuji, že by se zřejmě holil.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 85 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti
cron