Malby inspirované Angelikou

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 15 příspěvků ]
Autor Zpráva
Lole
Předmět příspěvku: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 06 srp 2023, 13:48
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
4poziom.slask.pl
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nejsme kdoví jaký umělec přiznám na začátku, spíše jsem v malbě našla v poslední době zalíbení, stejně tak i v učení se francouzštiny. Ani jedno v mém případě asi není o tom, že mi to něaj výrazně jde ale spíše je to o tom, že mě to prostě baví. Ale taky jsem se v rámci znovu objevení knih o Angelice dostala do určité fáze, kdy jsem nad knihou přemýšlela neustále z různých úhlu. Dělám to od jara do teď. Připadám si trochu jako ve svých 13 let, kdy jsem s podobným nadšením lítala po zahradě s klackem a předstírala, že je to kouzelná hůlka a že jsme student bradavic. Toto období jen tak mimochodem vedlo k tomu, že jsem později jezdila i na podobné larpové akce. Asi jsem vždy měla sklon se do něčeho zavrtat a přemýšlel nad tím z více stran. Bohužel nemám v sobě dost motivace na to sepsat nějaký příběh ale za to mám v sobě dost motivace k malbě. Obojí je dělané olejovýma barvami.

No a kresbě se spojila s posedlostí a myslím, že mám dva obrazy které bych s Angelikou spojila.
[ attachment ]
Č.1
Kresba č.1..jpg (154.69 KiB) Zobrazeno 1789 x
1. Fénix - tady asi netřeba vymýšlet co mě hnalo k této kresbě. Jedná se o nezdolnost a schopnost vstát z popela. Myslím, že jsme zrovna koukala na film Báječná Angelika, které mě rozčiloval svým samozřejmě vyjádřením reality nicméně téma bylo jasné. Silná žena co se postaví osudu. Když nad tím přemýšlím v celé sérii jich je velká řada. Např. Polačka co se z pařížského podsvětí dostane k tomu že vede hostinec, ale i Abigail. Možná i madam de Montespan a Ambroise by se dali považovat ze silné osoby, i když v tom negativním slova smyslu. A to nemluvím o mužských postavách, celkově mám dílo spojené s tolik inspirativní postavami. Že to téma síly tam nějak je.
[ attachment ]
Č.2
Kresba č.2.jpg (130.75 KiB) Zobrazeno 1789 x
2. No tady jsem byla dost ovlivněná druhou částí a celkově vztahy ústřední dvojce Angelika a Joffreye asi jsem nějak chtěla vyjádřit dva principu mužský a ženský, která se setkávali v díle. Já teda osobně nemám v lásce klasickou představy že žena je přece jenom velmi dobrá v domácích prací a to její um, ale nemůžu se bránit tomu že jsou věci které zkrátka typicky ženské jsou. A taky musím přiznat, že hrozně fandím každé ženské postavě, která se rozhodně chovat jinak než jak by se typická žena měla chovat. Já vím že se obvykle spojuje k mužům racio a k ženám emoce a nějak to pro mě ten obraz vyjadřuje. Nějakou dynamiku těchto dvou světu a i to jak na sebe v rámci knih narážejí a potkávají se. Asi teď kdybych na tím více přemýšlela tak to více propojím.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 06 srp 2023, 14:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2156
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, to je moc hezké. Ten pták Fénix jako symbol života Angeliky se mi obzvlášť líbí. Já dříve také hodně kreslila. Jen tak pro radost.
Francouzštinu jsem se taky učila a hodilo se mi to po revoluci, když se mohlo vyjet za hranice. Občas si na youtube pouštím i Angeliku v originále.
Já jsem pod vlivem Angeliky znovu našla zájem o historii, hlavně tu českou. Hodně mě zajímá 17. století. V českém prostředí to byl boj protestantů s katolíky. Já o tom dokázala číst i knihy od Jiráska. Letos jsem zvládla během virózy i Temno. Je to dnes už trochu vysmívaná kniha. Přitom je tam podobné téma jako v Angelice v La Rochelle.
Přeji ti hodně další inspirace pro malování.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 06 srp 2023, 15:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3304
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, díky, že jsi šla s kůží na trh! Motiv fénixe je velmi silný a ty dva prostupující se / bojující principy / protiklady jsou nádherné. Zlatá barva symbolizuje Angeliku a modré tóny Joffreye?


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 07 srp 2023, 23:10
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji děvčata :) Jako já tam samo sebou vidím hrozně moc chyb a navíc fakt nejsem žádný malíř jen si tak maluju pro svou vlastní radost ale tak měla jsem spíš chuť to nějak sdílet a možná inspirovat ostatní k tomu nechat se v tvorbě angelikou taky inspirovat.
Originál jsme si ted taky stáhla a zkouším chytat slova a tak nějak celkově být schopná třeba číst si nějaké zdroje na internetu ve fránině to je můj cíl. Bohužel revoluci jsme naučila ale zase díky tomu mám základy z gymplu no :D akorát věty typy: Omlouvám se, zapomněla jsem domácí úkol a prosím mohla bych jít na toaletu? Nejsou top jazyka :D :D
Jako jít až do Jiráska je velká výzva :D to nevím jestli bych dala starou češtinu jsem zvládla jen u Máchy a u Němcové v povídce Divoká Bára, která se mi taky dost líbila.
Asi tak nějak jsme to s těmi principy více méně myslela, ale tak jako znáte to jak něco uděláte a pak tomu význam dodáte vlastně :D tak nevím jestli jsem to v tom pak neviděla. Já občas používám v práci prvky Arte tak mám pak tendenci se v tom hrozně hrabat. :D
Děkuji za inspiraci, já ještě pak malovala dál a maluju furt jen a Angelikou už to nemá nic společného. :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 09 srp 2023, 13:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, skvelé! :ach: Obdivujem každého, kto dokáže niečo namaľovať (ja mám obe ruky ľavé) - a ešte tomu dodať hĺbku!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 12 srp 2023, 10:41
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji moc za milá slova :) každá zpětná vazba je pro mě cenná :) Ale teda spíš než že bych tomu dala hloubku cítím spíš že jsme tomu dala význam :)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 20 srp 2023, 19:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1387
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, to je moc hezká práce.
První, co mě napadlo bylo, že jsi zobrazila právě to období, kdy Angelika zjistí, že Joffrey nebyl upálen. Ona žije nadějí, hoří v ní nový oheň. On je Rescatorem spojeným s potemnělým mořem, je mužem, který ten vztah vlastně už vzdal.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 22 srp 2023, 21:53
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Husté, tak tohle mě vlastně vůbec nenapadlo jako že tato souvislost, ale já se přiznám že tu část kdy je Angelika ve Versailles až do momentu kdy se dozví že žije je pro mě dost smutná. I když mě v ní baví cesta z podsvětí na výsluní.. :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 23 srp 2023, 12:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  20 srp 2023, 19:19
Lole, to je moc hezká práce.
První, co mě napadlo bylo, že jsi zobrazila právě to období, kdy Angelika zjistí, že Joffrey nebyl upálen. Ona žije nadějí, hoří v ní nový oheň. On je Rescatorem spojeným s potemnělým mořem, je mužem, který ten vztah vlastně už vzdal.

toto je naozaj skvelá asociácia! :applaus: Mne to zasa pripomína Angeliku a Filipa: Angelika je oheň, vášeň, láska, Filip s modrými očami je chladný ako ľad, temný ako more.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 07 říj 2023, 18:44
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, tak jsme po delší práci zase něco vytvořila co bych chtěla posdílet. Docela mě napadlo, že by bylo dobré zkusit vystihnout atmosféru jednotlivých knih, inspiraci vděčím Penelopě, ten linoryt se Sorbonou mi přišel moc fajn. :)
Chvilku jsme přemýšlela než jsem v tom začala vidět, ale když jsem kreslila tohle, tak jsme myslela na kanály kolem Poitu a močály. Později, když jsme kresbu dokreslila sledovala horní část tak mě napadlo, že ten odraz by mohli být odraz požáru zámku Plesis. Tahle kresba mi trvala trochu dýl.

Přílohy
[ attachment ]
Poitské močály -fin..jpg (140.25 KiB) Zobrazeno 1248 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 08 říj 2023, 12:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3304
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na poitouské kanály je to na mě moc barevné a takové optimistické :), ale ta horní část se mi líbí hodně a v kontextu Poitou, dílu Angelika se bouří, ve mně vyvolává hodně různých emocí. Maluj dál ;).


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 04 úno 2024, 22:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nějak sem vrátila ke kreslení. Procházím i teď těžším období tak jsme si vzpomněla opět na Angeliku a fénixe a touhu žít v misérii. Tak jsme znovu rozhodla ten motiv zkusit udělat ještě jednou a jinak. Nevím kde byl tenhle fénix létal, ale asi někdy kde s ní dost smýká vítr stejně jak os trávou.

Přílohy
[ attachment ]
Fénix.jpg (24.79 KiB) Zobrazeno 114 x


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 05 úno 2024, 13:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2156
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, ten je hezký. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 05 úno 2024, 13:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3304
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Líbí se mi, že někdo dokáže svoje emoce přenést na plátno, a obdivuji ten proces tichého tvoření, nanášení barev a koncentrace na tvorbu. Líbilo by se mi, kdyby fénix rozpětím křídel zasahoval nad trávu a zakrýval ten volný prostor vpravo. Dynamika stébel trávy a tahy štětcem jsou nádherné.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Malby inspirované Angelikou
Napsal: 08 úno 2024, 11:34
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 152
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuji moc :) ano i mě proces baví malby :) uvidím jestli mě ještě něco s Angelikou spojí :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 15 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti