Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 123 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 21 kvě 2024, 13:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1607
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
krásne a zároveň elegantné, gróf sa (v tebe) nezaprie :) . V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť si na Tvoju fanfiction, ako Rescator prikázal tomu španielskemu krajčírovi, aby ušil Angelike šaty (kurník, vypadáva mi pamäť, v ktorom meste sa to stretol s Rochatom, v Cádize?). Eňo ňuňo, inými slovami, som si to užívala.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 kvě 2024, 19:07
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  18 kvě 2024, 14:52
Zaujímalo by ma či ich opisoval keď ich objednával. čo myslíš?

Ja si to predstavujem tak že udal presne materiál a farbu -a možno aj strih, prirovnaním k nejakým iným šatom.
Ozaj existoval v tom čase nejaký módny magazín ? Ja myslím že existovala kniha s nákresami rôznych šiat.
A som si istá že krajčíri mali istotne k dispozícii náčrty šiat, ktoré spolu so vzorkami látok ukazovali zákazníkom.
Čosi ako predchodca moderných katalógov. :roll:
Děkuji za pozitivní feedback! Teď k tvé otázce. Našla jsem super citaci z 9. dílu, (scéna kdy se Angelika kochá šaty, které jí nechal Joffrey dovézt z Francie) která nám to trochu objasňuje:
Jako by to vybíral Joffrey osobně.
Podle jejího názoru byl Erikson schopen to pouze naložit a přivézt. Joffrey má tedy pořád ještě jak v Paříži, tak v Londýně i ve všech ostatních velkých městech své dodavatele, kteří znají jeho vkus a oddaně mu slouží. At si říká kdo chce co chce, i na té nejodlehlejší výspě civilizovaného světa zůstává hrabětem z Toulouse. Neuvěřitelný člověk!


Takže bych řekla, že Joffrey měl hlavně velmi dobře vybrané dodavatele, se skvělým vkusem a know how a také velmi dobře znali jeho vkus (až už šlo o oblečení nebo cokoliv jiného). A je samozřejmě možné, že jim mohl poslat nějaké detaily v objednávce - kolik šatů chce, z jaké látky, nebo jestli chce nějaké konkrétní detaily... Na druhou stranu, když ty šaty byly podle poslední versailleské módy, tak mi to spíš evokuje, že to byla už iniciativa samotných krejčích. Protože si neumím představit, že by nejdřív Joffreyovi posílali do ameriky popis / obrázky toho, co se nosí u dvora, pak jim on psal odpověď a následně teprve zhotovovali šaty a posílali je přes oceán. To by se asi móda do té doby změnila (ano neměnila se tak rychle jako dnes, ale detaily se měnily celkem rychle, dá se říct sezónně).

Jinak existovaly samozřejmě vzorníky módních látek, se kterými se jezdilo po Evropě (možná tedy i po Americe?), reprodukci jednoho takového mám doma. Pak byly módní časopisy s rytinami dvorského oblečení - třeba Le Mercure Galant. A pak byly takové dřevené panenky oblečené do zmenšené verze reálných šatů vč. detailů, které si taky dámy nechávaly posílat z Paříže třeba k jiným evropským dvorům, aby byly v obraze nebo aby mohly ukážat krejčímu co přesně chtějí (nebo si ty panenky objednávali i ti krejčí). Ale myslím, že tyhle věci už znáš, dělala sis vlastní research. :)

moirra píše: *  18 kvě 2024, 14:52
Avšak keďže bolo baroko predstavovala som si ich trochu viacej zdobné - ale poznáš Polačku :la-polak-fun:
to by som nebola ja keby som všetko nechcela ešte viacej vytrpitiť a vymašličkovať. :slzici: ja už som proste raz taká.
Ano souhlasím že by mohly být zdobené. Jednak je to dáno tím, že já jsem spíš na jednoduchost ale perfektní střih a materiál, než na velké zdobení. Ale na druhou stranu jsem ty šaty neudělala příliš zdobné záměrně - vždyť to byly do jisté míry užitné šaty na běžný den. Stejně jako třeba Joffrey nosil sice přepychové oblečení na všední den, ale i praktické, tak předpokládám, že i Angelika musela mít šaty do jisté míry praktické, když v Gouldsboru pořád pobíhala, léčila lidi atd. Třeba ty modré šaty co si oblékla na lodi, na sebe jen v rychlosti hodila. Samozřejmě, kdyby byla ve svém pařížském paláci, mohla by si na ně dát náprsenku, nebo dozdobit perlovými šňůrami a přívěsky, přidat šperky... Ale na lodi to byl jen funkční kus oblečení, bez módních detailů. Pak jsou samozřejmě šaty jako třeba ty duhové při příjezdu do Quebeku, které si dokážu představit jako extrémně honosné. Tam byl na to čas a prostor, aby si Angelika na sebe navlékla několik vrstev oblečení a různých ozdob. To samé platí i u Joffreyových slavnostních červených / krémových obleků. :agree:
Precious píše: *  21 kvě 2024, 13:54
krásne a zároveň elegantné, gróf sa (v tebe) nezaprie :) . V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť si na Tvoju fanfiction, ako Rescator prikázal tomu španielskemu krajčírovi, aby ušil Angelike šaty (kurník, vypadáva mi pamäť, v ktorom meste sa to stretol s Rochatom, v Cádize?). Eňo ňuňo, inými slovami, som si to užívala.
Děkuji. :D Tak to já si tu fikci ani nic dalšího, co jsem kdysi psala, už vůbec nepamatuju, už je to tolik let zpátky... A raději se k nim nevracím. :roll:
Co se týče setkání s Rochatem: my nevíme, jestli bylo v Cadizu. Ale bylo asi někde ve španělském přistavu (mohla to být třeba i Malaga). O Cadizu se zmiňuje Jason v 6. díle, že tam najali nejhorší spodinu námořníků, aby doplnili stavy na lodi. Mohli ale být i v jiných přístavech... Ačkoliv se ve Španělsku zřejmě moc dlouho nezdrželi, když hned ujížděli do La Rochelle (soudím i podle časové osy). Takže třeba Cadiz mohl být jediný přístav, kde se stihli zastavit a kde se právě s Rochatem setkali... To je na naší představivosti. :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 kvě 2024, 17:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1607
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  22 kvě 2024, 19:07
krásne a zároveň elegantné, gróf sa (v tebe) nezaprie :) . V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť si na Tvoju fanfiction, ako Rescator prikázal tomu španielskemu krajčírovi, aby ušil Angelike šaty (kurník, vypadáva mi pamäť, v ktorom meste sa to stretol s Rochatom, v Cádize?). Eňo ňuňo, inými slovami, som si to užívala.
Děkuji. :D Tak to já si tu fikci ani nic dalšího, co jsem kdysi psala, už vůbec nepamatuju, už je to tolik let zpátky... A raději se k nim nevracím. :roll:

[/quote]

tak to vôbec nechápem! :?: Tvoja fikcia o Rochatovi v Beautreillis (ktorú si písala s Moirrou) je moja najobľúbenejšia na tomto fóre, čítala som ju asi desaťkrát :ach: :applaus: A aj tie ostatné o Rochatovi a Rescatorovi, či len Rochatovi a jeho krúžku fanúšikov Rescatora sú skvelé. :ok: Si nielen talentovaná kostýmová návrhárka, ale aj spisovateľka.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 kvě 2024, 20:54
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to mě těší a červenám se. :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 kvě 2024, 22:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7155
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  23 kvě 2024, 20:54
Tak to mě těší a červenám se. :P
Ja musím priznať že krejčí z Cadizu, hlavne ten dramatický nástup Rescatora, ktorý tak dokonale ovládaš, ma dostal
- preto si tu fikciu tak dobre pamätám.
A preto som aj skalopevne presvedčená že bol jedným z najlepších dodávateľov šiat do Nového Sveta.

A som presvedčená že látky a farby na šaty vyberal Joffrey.
Ak teda existovali Rescator teda neodoberal iba dobové periodiká - ale aj módne magazíny. :twisted: A možno mal aj vzorkovník látok - veď takému skvelému zákazníkovi to predavači látok určite nezabudli (možno po krajčírovi) zaslať.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄 :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 25 kvě 2024, 19:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 372
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět vše naprosto dokonalé


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 13:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3367
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Protože jsem si uvědomila, že jsem nereagovala na vše, prohlížím si znovu Tvé výtvory.
Ms_Rescator píše: *  21 dub 2024, 23:20
1. Toulouská svatba - s Angelikou otočenou od děsivého novomanžela a složenýma rukama, aby se jí hlavně nedotýkal :mrgreen:
Původní velkost: https://www.flickr.com/gp/200512638@N02/a01E8z9m97
Vycházela jsi u Angeličiných svatebních z nějakého reálného dobového oděvu té doby? Zaujaly mne ty velké mašle na živůtku při výstřihu. Pokud měla Angelika ňadra vyzdvihnutá k výstřihu, mašle by odváděly pozornost od nevěstiných půvabů :). Každopádně je to ale velmi jemný a něžný model, luxusní, ale nic zbytečně přestrojeného, takže krása a nevinnost nevěsty vynikají.
moirra píše: *  23 dub 2024, 18:08
Oh tak to by si nám mohla nakresliť pár návrhov. Ja viem že neašpirureš na Bineta - ale aj tak :la-polak-fun:
Navrhovala bych slečně Rescatorové koupit takovou tu dětskou česací hlavu, i když panáčky asi neprodávají :? , aby mohla česat, zkoušet, fotit a kreslit :).
Ms_Rescator píše: *  28 dub 2024, 11:54
Integrale outfit po návratu z Paříže se stuhami barvy ohně.
I když mi tam pan hrabě trochu připomíná kohouta, tak se mi to líbí. Ta vestička je feš!
Ms_Rescator píše: *  01 kvě 2024, 10:49
Penelopa chtěla jednoho v paruce (doufám, že tahle už je dostatečně nakadeřená :D ) a proto jsem vybrala oblek v tabákově hnědé ze 3. dílu.
Prohlížela jsem si ho znovu a dole při okraji kabátu to je ozdobné lemování kapes? Nemám teď u sebe své chytré knihy, ale nebyly by ty kapsy hodně nízko?
Ms_Rescator píše: *  15 kvě 2024, 22:41
Snad tě Penelopo moc nezklame, když řeknu, že Audigera úplně neplánuju.
Ne, že bych patřila mezi Audigerovy fanynky, ale ty jeho kreace bych si moc ráda vizualizovala :).
Ms_Rescator píše: *  15 kvě 2024, 22:41
1. Modré šaty s "mořskými květy" a benátskou krajkou od Rescatora.
Vymýšlela jsem je jako střihově trochu prostší. Představuju si, že vepředu měla praktické šněrování skryté za plaketou (jak jsem to viděla u některých zachovalých exemplářů),díky čemuž si je rychle dokázala obléct, když vypukla vzpoura. Látka by mohla být třeba brokát se vzorkem květin. Přikládám fotku benátské krajky ze 17. století.
I když prosté, velmi zdařilé a vlastně mi to i sedí k Angelice v tomhle období. Sice prostý a jednoduchý střih, odkazující na hugenotské období, ale současně materiál a krajka ukazující na to, že dáma v šatech oděná je víc než služebná, takže šaty vlastně podtrhují její noblesu a krásu. Opět smekám nad tím, jak nad nákresy uvažuješ - pokud se Angelika musela obléknout narychlo, musela se oblékat a šněrovat sama, takže šněrování vepředu dává dokonalý smysl.
Ms_Rescator píše: *  15 kvě 2024, 22:41
2. Moje oblíbené fialové taftové šaty s hlubokými záhyby z 8. dílu.
Tak ty jsou! Díky moiře je i hezké sledovat vývoj těchto šatů v Tvé představě :).
Ms_Rescator píše: *  22 kvě 2024, 19:07
Jako by to vybíral Joffrey osobně.
Podle jejího názoru byl Erikson schopen to pouze naložit a přivézt. Joffrey má tedy pořád ještě jak v Paříži, tak v Londýně i ve všech ostatních velkých městech své dodavatele, kteří znají jeho vkus a oddaně mu slouží. At si říká kdo chce co chce, i na té nejodlehlejší výspě civilizovaného světa zůstává hrabětem z Toulouse. Neuvěřitelný člověk!


Takže bych řekla, že Joffrey měl hlavně velmi dobře vybrané dodavatele, se skvělým vkusem a know how a také velmi dobře znali jeho vkus (až už šlo o oblečení nebo cokoliv jiného). A je samozřejmě možné, že jim mohl poslat nějaké detaily v objednávce - kolik šatů chce, z jaké látky, nebo jestli chce nějaké konkrétní detaily... Na druhou stranu, když ty šaty byly podle poslední versailleské módy, tak mi to spíš evokuje, že to byla už iniciativa samotných krejčích. Protože si neumím představit, že by nejdřív Joffreyovi posílali do ameriky popis / obrázky toho, co se nosí u dvora, pak jim on psal odpověď a následně teprve zhotovovali šaty a posílali je přes oceán. To by se asi móda do té doby změnila (ano neměnila se tak rychle jako dnes, ale detaily se měnily celkem rychle, dá se říct sezónně).
Tipla bych, že měl Joffrey u svých dodavatelů / krejčích otevřený účet a dal jim volnou ruku. Jeho míry měli jistě zapsané, takže když došlo k nějakému "otočení" v módě, mohli ušít novinku na míru a ihned odesílat, aby se do Ameriky dostala jen s menším zpožděním. A nebo si pan hrabě nechával šít nadčasové věci, takže uspěl v každé sezóně :).


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 14:21
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jejej to je detailní komentář. Pojedu postupně:

Angeličiny svatební šaty - ne, u těhle jde čistě o mou fantazii. Ty mašličky mě právě napadly jako takové dívčí, něžné motivy. Ostatně že šaty měly stuhy, je v popisu zmiňováno, jen se nepíše jaké konkrétně. Jen že byly s diamanty, což tam mám taky.
Zároveň výstřih je schválně menší, než třeba u zlatých šatů, přece jen, svatba byla v kostele, takže by asi nebylo záhodno mít ty nejvíc odhalující šaty.
Mimochodem, při procházení starého německého překladu, jsem narazila na to, že svatební šaty měly zlatě vyšívanou vlečku. Trochu se mě dotklo, že mi to zatajili. :D Teď si ty šaty představuju možná jako variaci na záhadné svatební šaty císařovny Sissi. U nich se přesně neví, jaké to byly, ale ví se, že byly vyšívané zlatem.
Článek s obrázky:
https://www.atlasobscura.com/articles/e ... ding-dress

Integrale outfit se stuhami barvy ohně - haha, přirovnání ke kohoutovi mě pobavilo a vlastně máš pravdu. Ostatně hrabě si tam tak trochu natřásal peří před svou vyvolenou, jako kohout barevná pírka. :mrgreen:

Desgrezovy kapsy - na dosti dobových módních rytinách měli ty kapsy umístěné opravdu takhle nízko. Asi dobová estetické preference...
Zuzanka62 píše: *  25 kvě 2024, 19:38
Opět vše naprosto dokonalé
Děkuji! :)


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 14:59
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sdílím, další várku z Joffreyova šatníku:

1. Quebecký mefistofelský oblek s ohnivými odlesky
Protože u tohohle outfitu nemáme detailní popis, trochu jsem si ho vymyslela. Říkala jsem si, že bych chtěla zkusit černou výšivku na rudém podkladu, něco co trochu působí španělsky. Černou výšivku jsem trochu zjemnila stříbrnou, aby v tom nevypadal zas až tak mefistofelsky, jak si to Angelika pomyslela. :mrgreen: V Quebeku měl ještě druhý rudý oblek, na kterém nosil zavěšenou diamantovou hvězdu z Tadoussaku. Představuju si, že ten oblek mohl být ten samý, co měl minulý rok v Katarunku a na Vánoce ve Wapassu. :)
[ img ]

Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/

2. Černý cestovní oblek do Katarunku. V originále je kabátec popsán jako "pourpoint", takže jsem zkusila variaci na ty anglické vesty s rukávy vycházející z Persie. Myslím, že něco takového by mohlo být Joffreyovo oblečení "na běžný den" v Goudsboru, Francouzském zálivu a kdekoliv jinde. :) Klobouk měl mít červená a černá pírka a zrecyklovala jsem mu rescatorský plášť. :mrgreen:
[ img ]

Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/

3. Zelený sametový oblek, který si Joffrey nechal po zimě poslat z Gouldsbora do Wapassu a ve kterém ho Angelika viděla už "minulý rok" - tedy když dorazili z Evropy. První obrázek je z odchodu z Wapassu. Druhý je s bobřím kloboukem s pírky z 8. dílu, když se setkává s Colinem Paturelem.

Dlouho jsem nad tím zvláštním kloboukem přemýšlela, ten popis mi přišel dost hrozný - bobří klobouk s chocholkou pírek (tak je to v české verzi), ve francouzském překladu ta pírka jsou okolo klobouku, což už zní o něco lépe. A pak mě Moirra upozornila na to, že by to mohl být klasický klobouk, jen místo plsti by měl chlup (takový ten uhlazený, který lze vidět na starých cylindrech).
Popravdě jsem po žádných dobových vyobrazeních nepátrala (počítám, že se možná někdy zjeví samy), proto zatím nechávám bobří čapku tak jak jsem si původně myslela, že vypadala. Není to moje nejoblíbenější pokrývka hlavy, ale asi bych dokázala žít s tím, že si Joffrey vzal něco takového na hlavu. :mrgreen:

[ img ]
Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/

[ img ]
Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 15:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3367
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V zelené je pro mě pohled na JP hodně netradiční, on prostě preferoval tu rudou a černou :). Černý oblek je za mne z téhle trojice top a recyklace pláště vůbec nevadí. Určitě s sebou do divočiny netahal truhlu s obleky a doplňky pro různé příležitosti, ale prostě nosil to, co měl :). Máš nějaký soupis toho, co tvořilo Joffreyův kostýmní fundus? A v téhle souvislosti mě napadá - existují nějaké soupisy toho, kolik třeba lidé v té době měli spodního prádla? Tuším, že jsem na to okrajově narazila v jedné knize, když jsem študovala ty šněrovačky - prádlo se uvádělo v soupisech v rámci pozůstalostí, zkusím se na to podívat. Jen aby Joffrey neztratil atraktivitu, až zjistíme, že třeba točil celou zimu dvoje spodky ;).

Kdyby někdo nahlas řekl "bobří klobouk", hned by mi naskočila představa čapka Davyho Crocketta: https://en.wikipedia.org/wiki/Coonskin_cap
[ attachment ]
Až na to, že tahle čapka je z mývala a podle wikipedie je pozdějšího data. Joffrey tedy klidně mohl mít jen obyč. "beranici" (bez takového toho ohrnovacího pruhu a bez "krytu" na uši), takový ten kožešinový klobouk, co nosili moji dědečkové ;).

Ostatně ani v široké, dnes dámské verzi, by Joffrey nemusel s tím tmavým hárem vypadat zle :).
[ attachment ]
klobouk.jpg (22.68 KiB) Zobrazeno 539 x


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 16:39
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  03 čer 2024, 15:35
V zelené je pro mě pohled na JP hodně netradiční, on prostě preferoval tu rudou a černou :).
To si nemyslím, v knihách je několikrát zmíněno, že měl velmi rád tmavě zelený samet. Vždyť ho nosil už jako Rescator a v Novém světě jsou tyhle jeho obleky / kabátce zmiňovány docela často, určitě častěji, než ty rudé. :D Myslím, že ty rudé obleky (+ další barvy) měl na události, když se chtěl nastrojit a tmavě zelené sametové, černé sametové a kožené měl na běžné dny.

Soupis fundusu nemám. Myslím, že čísla se neustále měnila vzhledem k tomu, že si oblečení tu a tam vyhodil do povětří nebo mu Angelika stopila nějaký ten plášť. Muselo dorazit Gouldsboro, aby doplnilo počty. :mrgreen:
Jinak ta čísla inventáře ale určitě souvisela s penězi. Nějaké soupisy pozůstalostí jsem viděla, ale příliš jsem to nezkoumala.

Ad. kožešinový klobouk - ano takovou papachu jsem myslela, snažila jsem se jí nakreslit co nejdůstojnější. Aby nevypadal, že si odskočil z bruslení v Petrohradě. A určitě by byla bez ocásku. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 18:30
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 185
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:D Ale tak co se dá Petrohrad je hold podobné podnebné pásmo jako je Wasapu. A ve Finsku to určitě taky lidi nosily :D Můžeme si říkat, že to byl skandinávec. Ale v tomto ohledu opravdu oceňuji tvoji snahu si s tím pohrát :)
Nicméně opět se mi všechny tři líbí. Popravdě si u něj dovedu představit všechny barvy pokud by bylo skoro tmavé jako ten zelený samet.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 18:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7155
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  03 čer 2024, 16:39

Ad. kožešinový klobouk - ano takovou papachu jsem myslela, snažila jsem se jí nakreslit co nejdůstojnější. Aby nevypadal, že si odskočil z bruslení v Petrohradě. A určitě by byla bez ocásku. :roll:
No ale čo tu vy dávate sú kožušinové čiapky, nemyslela pani AG bobrí klobúk? Bobrí klobúk teda čo je teda niečo úplné iné ako kožušinová čiapka, a klobúky sa s toho materialu šili od polovice 17 storočia.

Castor klobúk (tiež castor klobúk, z latinského castor „bobor“) je plstený klobúk vyrobený z bobrej srsti. Nosili ho muži a ženy od 17. storočia približne do polovice 19. storočia a bol predchodcom cylindra. Dodnes sa nosí ako súčasť tradičných krojov.

https://de.wikipedia.org/wiki/Kastorhut

aj dáma tuto ho má veľmi elegantný:

https://en.wikipedia.org/wiki/Beaver_hat

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄 :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 03 čer 2024, 21:32
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  03 čer 2024, 18:42
No ale čo tu vy dávate sú kožušinové čiapky, nemyslela pani AG bobrí klobúk? Bobrí klobúk teda čo je teda niečo úplné iné ako kožušinová čiapka, a klobúky sa s toho materialu šili od polovice 17 storočia.

Castor klobúk (tiež castor klobúk, z latinského castor „bobor“) je plstený klobúk vyrobený z bobrej srsti. Nosili ho muži a ženy od 17. storočia približne do polovice 19. storočia a bol predchodcom cylindra. Dodnes sa nosí ako súčasť tradičných krojov.
Ano samozřejmě máš pravdu, já jsem se špatně vyjádřila - bobří klobouk. A děkuji že jsi nám to rozřešila. :) Já původně tenhle výraz "chapeau de castor" neznala.
"Un chapeau de castor "ras noir" avec un tour de plumes blanches."

Sice mi google při zadání "chapeau de castor" vyhazuje i chlupaté beranice (lidé je tak inzerují), ale historicky by to teda měl být klobouk různého tvaru (třírohý, cylindr...) s vlasem. Já jsem spíš chtěla říct, že jsem nenašla vyloženě obrázek ze 17. století s tímto typem klobouku. Prostě Joffrey mohl mít jakýkoliv širák s péry, který se lesknul protože měl jemný vlas.

Což nám vysvětluje i klobouk Filipa v Tuileries (v češtině přeložen jako bobří baret lesklý jako peníz s modrými péry).
Philippe portait un petit chapeau de castor, si fin qu'on l'aurait dit de vieil argent poli. Le tour de plume était bleu de ciel, et, comme le jeune homme venait d'arriver, il n'avait pas eu l'ennui de voir ce chef-d'oeuvre d'azur défrisé par la pluie printanière.

Jinak tyhle klobouky s vlasem se ošetřují pivem, aby se právě hezky leskly, to zas vím já. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 04 čer 2024, 21:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1397
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Výše uvedené ilustrace jsou prostě nádherné.
Velká poklona.

V myšlenkách úplně vidím knižní vydání celé série, které je přesně na těch místech, kde se popisují šaty hlavních postav, doplněné takovými ilustracemi a mapami od Moirry. To by teprve bylo čtení!


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 12:09
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  04 čer 2024, 21:33
Výše uvedené ilustrace jsou prostě nádherné.
Velká poklona.

V myšlenkách úplně vidím knižní vydání celé série, které je přesně na těch místech, kde se popisují šaty hlavních postav, doplněné takovými ilustracemi a mapami od Moirry. To by teprve bylo čtení!
Ohh, děkuji! :) Jinak mapy jsem taky začala kreslit, tak nějakou třeba taky nasdílím...
-----
Dneska chci sdílet ještě druhou verzi slonovinového obleku a uvést tak vše na pravou míru. Z českého překladu se dá předpokládat (alespoň tak jsem si to myslela já), že slonovinové obleky byly dva - jeden v Gouldsboru a jeden v Quebeku. Byl to ale jen jeden oblek a proto jsem ho nakreslila ještě jednou, poté, co jsem si ze všech popisů udělala výcuc poznámek. (Moirro, děkuji za dodání citátů. :) )

SHRNUTÍ - SLONOVINOVÝ OBLEK:
- anglický oblek, barvy slonové kosti (spíš pourpoint než objemný francouzský justacorps)
- krajková kravata zdobená perlami a krajkové manžety (francouzská zdobnost)
- rudé skládané vsadky (moaré) a podšívka, působící jako kapky krve, to celé lemované perlami
- stuhy na rameni
- vysoké úzké rudé boty nad kolena
- rudé rukavice (typ "les gants à crispins" - tzn. upnuté na zápěstí, rozšiřující se na předloktí), lemované krajkou
- černý klobouk s bílými péry
- dvě stříbrné pistole

Popravdě si ale dál ve své hlavě budu představovat, že ty obleky byly dva. :D Moje původní představa obleku na vylodění v Quebeku mi přijde o něco vznešenější, více šlechtická. Takhle druhá je víc praktická / pirátská. A navíc mi přijde hezčí myšlenka, že měl svůj speciální outit na slavnostní vylodění, stejně jako Angelika měla své speciální duhové šaty, které nikdy před tím neměla. Je to víc "wow" efekt.

[ img ]
Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/

Tím mám všechny outfity dokreslené (já vím, všechny jsem ještě nesdílela). Brožůrka je hotová, čas začít se věnovat něčemu dalšímu... :D


--------
A ještě jedna z poslední kresba, z jiného soudku. Poznáte o které šaty jde?

[ img ]

Původní rozlišení: https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 316385769/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 15:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3367
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  05 čer 2024, 12:09
Dneska chci sdílet ještě druhou verzi slonovinového obleku
Dohledala jsem si znovu tu první a těžkou soudit, která je "lepší". I když druhá víc odpovídá popisu, i ta honosnější má hodně do sebe.

Nemohl třeba na vylodění volit jiné doplňky než později? ;)
Ms_Rescator píše: *  05 čer 2024, 12:09
Tím mám všechny outfity dokreslené (já vím, všechny jsem ještě nesdílela). Brožůrka je hotová, čas začít se věnovat něčemu dalšímu... :D
Hmmm, třeba Desgrezovy outfity? :mrgreen: :ok:
Ms_Rescator píše: *  05 čer 2024, 12:09
Poznáte o které šaty jde?
Tyyjo, já vím akorát to, že ty rukávníky přišly do módy až s ruskou delegací, takže bych tipla, že je to outfit z pozdější doby. A když teď kreslíš ten Québec, mohlo by to být z Nového světa. Ten ovšem nemám tak načtený, takže rozuzlení hádanky nechám zkušenějším.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 15:34
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  05 čer 2024, 15:26
Nemohl třeba na vylodění volit jiné doplňky než později? ;)
--
Tyyjo, já vím akorát to, že ty rukávníky přišly do módy až s ruskou delegací, takže bych tipla, že je to outfit z pozdější doby. A když teď kreslíš ten Québec, mohlo by to být z Nového světa. Ten ovšem nemám tak načtený, takže rozuzlení hádanky nechám zkušenějším.
Ano, taky si to tak říkám, že možná zvolil jiné doplňky. :D V Quebeku, pokud si to pamatuju dobře, se například o rudých botách nepíše nic.

S šaty míříš správným směrem, jsou z Nového světa, při zazoomování je vidět plášť podšitý kožešinou. :D

A tady link na brožůrku (s pár bonusovými obrázky):
https://wetransfer.com/downloads/299b87 ... 511/881b3d
Outfity jsou v původním velkém rozlišení, link bude aktivní 7 dní. :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 16:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3367
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tak ta brožurka je naprosto luxusní!!! Je skvělé, že jsi tam uvedla vždy i popis outfitu a ještě jsi vytvářela titulní list - naprosto profi práce!


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 21:07
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  05 čer 2024, 16:59
No tak ta brožurka je naprosto luxusní!!! Je skvělé, že jsi tam uvedla vždy i popis outfitu a ještě jsi vytvářela titulní list - naprosto profi práce!
To jsem ráda, že se líbí, mě zas bavilo jí vyrábět. :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 čer 2024, 10:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1607
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
klaniam sa všetkému, čo tu vidím a čítam: hlbokým vedomostiam o móde, kresliarskemu umeniu a fantázii. :applaus: :applaus: :applaus:

Tú brožúrku si určite pôjdem ešte dnes omrknúť! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 čer 2024, 20:49
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 191
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  07 čer 2024, 10:55
klaniam sa všetkému, čo tu vidím a čítam: hlbokým vedomostiam o móde, kresliarskemu umeniu a fantázii. :applaus: :applaus: :applaus:
Děkuji, děkuji! :ach:

Jen ještě teda doplním, že poslední obrázek Angeliky je z 10. dílu na palubě Gouldsbora, kde mlsá sladkosti a konverzuje s Villedavrayem.

Velký bílý jezdecký širák na hlavě kolem ní vytvářel jakousi jasnou aureolu. Bílý saténový plášť podšitý bílou kožešinou se pootevíral na živůtku zdobeném třemi řadami bílých malineských krajek. Starorůžové šaty měla vpředu podle poslední módy kratší a granátově červenou sametovou sukni lemovaly dvě řady stříbrných stužek. Jednou rukou si přidržovala sukni, aby snadněji sestoupila ze schodů, druhou skrývala v rukávníku z bílé kožešiny, jejž měla zavěšený na stříbrné šňůře na krku.
- opět je tam chyba v překladu, ta sukně nebyla kratší, ale byla rozevřená na bocích


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kostýmní ilustrace - Mlle Rescatorová
Napsal: 09 čer 2024, 12:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1607
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak brožúrku som si stiahla a teším sa, ako si ju v pokoji vychutnám! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 123 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron