Traja mušketieri (2023)

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 46 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 bře 2023, 09:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
do kín čoskoro príde nová verzia Troch mušketierov v dvoch častiach: na jar "D´Artagnan" a na jeseň "Milady". Je to francúzsky film, vyzerá dosť temne, nakrútený je v tlmených hnedožltých tónoch, celkovo z toho ide surovosť a špina 17. storočia. Hercov okrem Vincenta Cassela, ktorý stvárni Athosa, nepoznám, ale film si určite pôjdem pozrieť. (na rozdiel od najnovšej britskej verzie, kde d´Artagnana hrá černoch, sa Francúzi držia histórie, takže by to mohlo byť kvalitné spracovanie)

Viac info, fotky aj trailer tu: https://www.cine-max.sk/filmy/film/traj ... -dartagnan

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 bře 2023, 14:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podívala jsem se na fotky, ale hlavně na trailer a musím přiznat, že mne to hodně navnadilo! Herci vypadají schopně, dobová Paříž hezky omšelá. Já do toho určitě půjdu! Je ovšem otázkou, jestli to půjde do našich kin :? .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 24 bře 2023, 12:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 bře 2023, 14:53
Podívala jsem se na fotky, ale hlavně na trailer a musím přiznat, že mne to hodně navnadilo! Herci vypadají schopně, dobová Paříž hezky omšelá. Já do toho určitě půjdu! Je ovšem otázkou, jestli to půjde do našich kin :? .

no má to český dabing, takže to určite pôjde aj u vás. Či si myslela vo vašom meste?

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 dub 2023, 23:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious už na filme bola takže z nap§tím očakávam jej dojmy a ja zatiaľ pridávam obsah preložený z upútavok našich kín a poster:

D'Artagnan, temperamentný mladý Gaskonec, prichádza do Paríža a spojí sa s tromi kráľovskými mušketiermi: Athosom, Porthosom a Aramisom. Spoločne bojujú proti temným machináciám kardinála Richelieu. Keď sa D'Artagnan zamiluje do Constance Bonacieuxovej, kráľovninej dôverníčky, skutočne sa vystavuje nebezpečenstvu: jeho vášeň ho totiž ženie priamo do pazúrov Milady de Winter, ktorá je rovnako záhadná ako nebezpečná.
Od Louvru po Buckinghamský palác, od parížskych stôk po obliehanie pevnosti La Rochelle... v kráľovstve rozdelenom náboženskými vojnami a ohrozenom britskou inváziou hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska.

K FILMU:
D'Artagnan, temperamentný mladý Gaskonec, prichádza do Paríža a spojí sa s tromi kráľovskými mušketiermi: Athosom, Porthosom a Aramisom. Spoločne bojujú proti temným machináciám kardinála Richelieu. Keď sa D'Artagnan zamiluje do Constance Bonacieuxovej, kráľovninej dôverníčky, skutočne sa vystavuje nebezpečenstvu: jeho vášeň ho totiž ženie priamo do pazúrov Milady de Winter, ktorá je rovnako záhadná ako nebezpečná.

Od Louvru po Buckinghamský palác, od parížskych stôk po obliehanie pevnosti La Rochelle v kráľovstve rozdelenom náboženskými vojnami a ohrozenom britskou inváziou hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska. :swordplay:


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 13 dub 2023, 18:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
áno, zhliadla som a napíšem aj recenziu. Chcem si to ešte nechať uležať v hlave. Bude to dlhé :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 13 dub 2023, 19:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  13 dub 2023, 18:40
áno, zhliadla som a napíšem aj recenziu. Chcem si to ešte nechať uležať v hlave. Bude to dlhé :D
Už sa teším :ok:

som zvedavá či bola vo filme aj scéna s koňom ktorému sa treba ospravedlniť :chevalier:
Precious píše: *  22 bře 2023, 09:03
(na rozdiel od najnovšej britskej verzie, kde d´Artagnana hrá černoch, sa Francúzi držia histórie, takže by to mohlo byť kvalitné spracovanie)
Nič proti černochom ... Kouassibu ako postavu všetky milujeme :maur:

ale položme si otázku či by černosi v Afrike obsadili do úlohy kráľa Massaiov belocha ....

------------------
Zaujímavý článok na tému :

Černý d´Artagnan pobuřuje. Ale jeho autor Dumas měl černošskou babičku:

https://www.idnes.cz/xman/styl/d-artagn ... n-styl_fro


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 14 dub 2023, 18:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  13 dub 2023, 19:04

Černý d´Artagnan pobuřuje. Ale jeho autor Dumas měl černošskou babičku:

https://www.idnes.cz/xman/styl/d-artagn ... n-styl_fro
Ten článok som čítala už dávnejšie a stále nechápem, ako Dumasovi tmaví predkovia ospravedlňujú čierneho d´Artagnana. :roll: Gaskonca zo 17. storočia, šľachtica. Postavu založenú na skutočnej osobe. Akože by to Dumas privítal? Tešil by sa z toho?

Ale k veci: film sa mi veľmi páčil a pokojne by som si ho šla pozrieť ešte raz. Nehovorím, že bol bezchybný – to ani náhodou. Knihu som čítala veľmi dávno, takže si už podrobnosti nepamätám, ale som si istá, že do filmu pridali veľa vecí, ktoré v kánone nie sú, a to bude fanúšikov a knižných puristov určite hnevať. Na mňa toto „zahustenie deja“ pôsobilo až príliš prekombinovane a komplikovane a boli chvíle, keď som sa strácala. A to poznám zápletku – moje dve mladé spoločníčky v kine, len veľmi povrchne poučené, museli v tom mať riadny hokej! Takže film je očividne robený pre tých, ktorí čítali knihu alebo poznajú predchádzajúce verzie. Ďalšou slabou stránkou bola kráľovná Anna Rakúska. Nemohla som sa s ňou stotožniť, čakala som plnšiu herečku, majestátne barokovo odetú, s prešpekulovaným účesom. Táto dáma bola krehko pôsobiaca nevýrazná bleduľa, ktorá mala celý čas ten istý jednoduchý účes z riedkych vlasov a oblečená bola poskromne. Celkovo ma dámske kostýmy veľmi neuchvátili, z obrazov som zvyknutá na veľkolepejší styling. Zato sa mi páčila kráľovná matka Mária de´Medici, v tých dvoch scénach, v ktorých sa zjavila, urobila dojem.

Pokiaľ ide o plusy, sú to jednoznačne herci. Či už traja mušketieri, mladý d´Artagnan alebo kráľ Ľudovít XIII., všetci pôsobili presvedčivo. A mali ohromnú charizmu. Vincent Cassel sa blíži k šesťdesiatke a je to chlap, o ktorom ťažko povedať, či je pekný alebo škaredý. Ale ako zasmušilý šedivý Athos, odovzdaný osudu, mi sedel na sto percent. Ostatní dvaja boli približne plus mínus v mojom veku, a kebyže si mám jedného z nich vybrať, povedala by som: „jeden po druhom, páni“ :oops: :D . Špinaví, zarastení, spotení, v nepranom odeve, chlapi, ktorých by som v 21. storočí obchádzala oblúkom, mi pripadali nesmierne príťažliví. :ach: Ak ste videli Pána prsteňov a pamätáte si na Aragorna, presne viete, o čom hovorím. (dokonca aj ten Ľudovít s veľkým nosom sa mi zdal sexy). Tak neviem, či je niečo v neporiadku so mnou, alebo tie čierne linky okolo Aramisových očí či Porthosova brada majú naozaj také čaro... :mrgreen: :slzici:

Hlavný hrdina je pekný, s dobrou postavou, sympoš. Viac-menej celý film v špinavej košeli – moja dcéra sa smiala, keď mu kráľ dal peniaze, aby si kúpil slušný odev, a on aj tak chodil umastený. Ale o to to bolo presvedčivejšie, celkovo bolo vidieť, že tvorcovia sa rozhodli vykresliť špinu roku 1627 celkom poctivo. Milady bola dostatočne zvodná, ale viac priestoru asi dostane v druhej časti.

Na záver – tvorcovia sa nevyhli tomu, aby si neprihriali polievočku u dnešného „progresívneho“ publika. Pochopíte, keď uvidíte herečku, čo hrá Constance a taktiež jednu scénu s Porthosom. Ale privrela som nad tým oči ako nad nevyhnutným zlom a sústredila som sa na to pozitívne. :ok: A na druhú časť, ktorá bude v kinách na jeseň, sa tešíme všetky štyri, čo sme na tom boli.

edit: ešte pridávam, že sa mi páčili lokácie. Ozajstný Louvre ma preniesol takmer do čias Angeliky...A konečne mušketieri používali muškety :D , pištole, a nielen šermovali.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 dub 2023, 00:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precios, navnadila jsi mne. Byla jsem v kině na pokračování Avatara a všimla jsem si plakátů.
Dám vědět jak se mi film líbil, jen doufám, že ho ještě stihnu.

Trochu o jiném filmu. Anglický film odehrávající se v Amstrodamu 17 století. Miniaturista. Nádherná výprava, bohužel děj ze začátku zajímavý pak už moc ne. Ale je tam soud s hlavním hrdinou (bohatým obchodníkem), který mi trochu připomínal soud s Peyracem. Zápletka jiná ale arogance moci, hloupost a závisti stejná. Jen se neupalovalo ale topilo.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 dub 2023, 09:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanko,
Teď si zasloužím :monkey_dumb:
Mniaturista má myslím tři díly, je to taková minisérie. Je to také kniha. Pokusím se najít odkaz na databázi knih.
Už při čtení se mi vybavila podobnost s Joffreyem. Hlavní hrdina také vyvolával závist, protože byl chytřejší a úspěšný. Tak využili jeho tajemství k odstranění.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 27 dub 2023, 15:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak dlouho jsem se chystala do kina, až to u nás přestali hrát. Docela negativně mě to překvapilo. V Cinemacity ani ne, tak hrají fakt zvláštně, ale v Cinestar zpravidla tyhle věci hrají dlouho, kupříkladu takového Kocoura v botách tam mají pořád...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 01 kvě 2023, 09:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 dub 2023, 15:55
Tak dlouho jsem se chystala do kina, až to u nás přestali hrát. Docela negativně mě to překvapilo. V Cinemacity ani ne, tak hrají fakt zvláštně, ale v Cinestar zpravidla tyhle věci hrají dlouho, kupříkladu takového Kocoura v botách tam mají pořád...
Mrzí ma, že si to nestihla. Mňa na druhej strane dosť prekvapilo, že u nás to hrali "až" tri týždne. Bohužiaľ, divákov túžiacich po kvalitnom historickom filme je málo, a tých ochotných dať za predstavenie skoro deväť eur (neviem, ako je to u vás) asi veľa nie je. Zato Kocúra hrajú aj u nás dlho - na rozprávky si očividne rodičia peniaze nájdu :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 09 kvě 2023, 19:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  01 kvě 2023, 09:23
PenelopaW píše: *  27 dub 2023, 15:55
Tak dlouho jsem se chystala do kina, až to u nás přestali hrát. Docela negativně mě to překvapilo. V Cinemacity ani ne, tak hrají fakt zvláštně, ale v Cinestar zpravidla tyhle věci hrají dlouho, kupříkladu takového Kocoura v botách tam mají pořád...
Mrzí ma, že si to nestihla. Mňa na druhej strane dosť prekvapilo, že u nás to hrali "až" tri týždne. Bohužiaľ, divákov túžiacich po kvalitnom historickom filme je málo, a tých ochotných dať za predstavenie skoro deväť eur (neviem, ako je to u vás) asi veľa nie je. Zato Kocúra hrajú aj u nás dlho - na rozprávky si očividne rodičia peniaze nájdu :D
Tak kocoura jsme zhlédlo s vnukem HRŮZA To, že kvalitní historické filmy mají málo diváků je bohužel pravda i u nás. Mám pocit, že výchova směřuje spíše k Hvězdným válkám a podobným .
Śokovalo mě, že na HBO i na Netflix zrušili kategorii “historické filmy”. :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 10 kvě 2023, 22:16
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
U nás Tři mušketýry hráli jenom jednou a v samozřejmě v dabované verzi. Dobrý film, ale trochu něco jiného, než jsem čekala. Žádná přehnaná klasika. Pan Bonacieux někam zmizel a D´Artagnan je schopný vyhrabat se i z hrobu ;-) Naštěstí vypadal docela sympaticky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 11 kvě 2023, 11:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No pravdepodobne ste nakoniec navnadili aj mňa a pôjdem do kina. Po tom čo som si pozrela nemecký Kino-Trailer sa mi to zdá byť celkom dobré.

Viedeň je veľké mesto takže tu to dávajú ešte stále vo viacerých kinách.

Zostáva iba dúfať že jediná modernizácia nespočíva iba v tom že tam pridali veci čo sa nikdy tak v 17 storočí stať nemohli, za jediných účelom: aby tam mohlo byť viacej násilia a krvákov
(napríklad viacnásobné strieľanie zo zbraní bez toho aby si ich dobili, čo v tom čase skutočne nešlo)

Keď som si pozorne pozrela scény z traileru, zdá sa že pri šerme aj u muškiet im vskutku radil historik. A dialógy (Nemci majú skvelé dabingové preklady, nikdy to neodflákajú) sa mi zdajú tiež dobré.
Nezabúdajme že Polačka má čiastočne načítanú predlohu. :la-polak-fun:
Delphine píše: *  10 kvě 2023, 22:16
D´Artagnan je schopný vyhrabat se i z hrobu ;-) Naštěstí vypadal docela sympaticky.
Nuž to je presne výstižné označenie D´Artagnana: Aj ten historický bol vskutku legendárny :chevalier: , a Dumas z neho samozrejme spravil hotového Supermana - takže ak takto pôsobí aj vo filme, je to natočené správne. :ok:

Inak zdá sa že autor filmu bol presvedčený že v 17 storočí bola hnedá ešte aj obloha a more :slzici: (viď záber číslo 2)

Očividne mal na kamerách väčšinu času hnedý filter (vo filmových filtroch sa vyznám a niekde máme ešte doma ich vzorník - pretože to bola jedna z pracovných náplní môjho ex-ex kedysi) pretože ešte aj tráva je v tomto zábere hnedá. :damned:

ten prvý záber sa mi páči i keď je tiež dohneda.

:la-polak-fun: Polačka je 100% presvedčená že tráva bola aj v 17 storočí zelená a more a obloha rovnako krásne modré ako dnes.

že v miestnostiach bolo pred vynálezom plynových lámp a neskoršie elektriky neustále nahnedlé či šedivé prítmie, to verím. Boli sviečky, fakle, olejové lampy, lampáše, laterny. K tomu musíme zistiť ešte viac .

Kvôli osvetleniu v miestnostiach sa chystám vás naviesť na niektorom zo zrazov na sviečkový experiment. :P

Mušketieri kráľovskej gardy boli inak pekne farební, nosili tie modré prehozy a niekedy aj červené plášte ako vidno na tomto výreze z obrazu. Kardináloví Muškeieri mali prehozy šedé.

[ img ]

Tuto spomínané nahnedlé snímky:

[ img ]

[ img ]



Podľa Traileru predpokladám že mládenec s mečom je Dartagnan a dáma s cigaretou Milady.

https://img.cineplexx.at/media/at/inc/m ... _SB4gr.jpg

https://img.cineplexx.at/media/at/inc/m ... _SB5gr.jpg

Tie čo už film videli nech nám povedia kto sú tí na ďalších:

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 kvě 2023, 08:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, farieb si veľa neužiješ, mňa trochu štvalo, že na rozdiel od predchádzajúcich verzií, v ktorých sa dali ľahko rozlíšiť kardinálovi vojaci od kráľovských mušketierov (červení-modrí), tu je to jedna hnedá zmes :twisted: Kráľovských som napokon identifikovala podľa kríža, čo mali na ľavom ramene, ale v súbojoch by tie výrazné farby ozaj pomohli. Neviem, prečo sa takto rozhodli, ale v ostatných scénach, či už ako si spomínala oblohu alebo more, mi tie tlmené farby vôbec nevadili, dej ma pohltil, takže som to dáko nevnímala.

Spoilery: Constance nie je vydatá, Rochefort rovnako ako pán Bonacieux chýba, pridali viac zápletiek, okolo ktorých sa točí dej, takže je to dosť nahusto, kardinál Richelieu je zatiaľ trochu na okraji, aj keď mu do úst vložili pár významných výrokov: "kráľ nemá priateľov, má len poddaných a nepriateľov. Poďme mu dokázať, že sme všetci jeho poddaní." či "kráľovná si vybrala hanbu a my budeme mať vojnu."

Ale mohli by sa ti páčiť lokácie, nakrúcali naozaj v kráľovských palácoch.

Postavy na obrázkoch:

1. Anna Rakúska, v pozadí Ľudovít XIII.
2. Athos alias gróf de La Ferté
3. Athos a Milady (táto scéna ešte nebola, zrejme bude v druhej časti)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 kvě 2023, 15:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
nevadí že si farieb neužijem . poda traielrov to vyzerá že dobové veci vystihli dobre

v Pondelok sa teda chystám do kina na tých mušketierov - my sme veľké mesto - u nás to ešte dáva pár kín

lebo začiatkom týždňa sú o 3 € lacnejšie lístky - namiesto 11 za 8 € - tie 3 € môžem minúť na Popkorn :mrgreen:
škoda že som bola chorá a zmeškala som prvú nedeľu v mesiaci kedy sú za 5 € 🤑

Anna Rakúska má na sebe nejaký jazdecký kostým ? (spomenula som si na ten Angelikyn )
keďže strieľa z muškety, predpokladám že sú na poľovačke a že sa nepridala dobrovoľne k armáde :lol:

Athos mi je sympatický. Aj na Milady vybrali dobrý tip.
Citovat:
Spoilery: Constance nie je vydatá, Rochefort rovnako ako pán Bonacieux chýba, pridali viac zápletiek, okolo ktorých sa točí dej, takže je to dosť nahusto, kardinál Richelieu je zatiaľ trochu na okraji, aj keď mu do úst vložili pár významných výrokov: "kráľ nemá priateľov, má len poddaných a nepriateľov. Poďme mu dokázať, že sme všetci jeho poddaní." či "kráľovná si vybrala hanbu a my budeme mať vojnu."
Čítala si mušketierov? ak nie budeš lebo mi musíš ísť do paseky pre jeden starožitný nádherne ilustrovaný diel :prayer:

lebo napríklad to "kráľ nemá priateľov" "Le roi n'a pas d'amis" povedal Mazarin na smrteľnej posteli kráľovi

a pochádza to z jeho knihy "Umenie vládnuť" o ktorej ešte budem písať
ale možno to má od Richellieua - veď bol jeho žiakom

Citovat:
Ale mohli by sa ti páčiť lokácie, nakrúcali naozaj v kráľovských palácoch.
uhádla si moje myšlienky :wink: už som uvažovala či použili autentické lokácie, ale nejdem to dopredu rešeršovať, nechám sa prekvapiť

ta lokácia na tom úplne prvom foto čo som pridávala vyzerá sľubne

PS: s týmto traielrom tuto sa môžeme učiť správnu fracúzsku výslovnosť dôležitých slovíčiek, ako napríklad Musketiers .... :la-polak-fun: má to pre istotu aj anglické titulky

ako vidíme z koláže ktorú som pridala druhý diel by mal byť v kinách na Vianoce

https://www.youtube.com/watch?v=SAaSEZpa4cE

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 04 čer 2023, 15:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pridávam zoznam autentických miest kde sa film natáčal z Francúzskej stránky
Skvelá stránka sa inak dá prepnúť do 8 jazykov :la-polak-fun:

Film Traja mušketieri zaznamenal v prvom týždni v kinách obrovský úspech, ale miesta, kde sa natáčal, väčšinou v prírodnom prostredí Île-de-France a mnohých ďalších francúzskych departementov, sú záhadou.
Traja mušketieri sú kolosálnou produkciou v každom ohľade. Ako najdrahší francúzsky film roka po Zázračnom a Asterixovi a Obelixovi - Kráľovstve stredu boli na nakrúcanie Francúzska 17. storočia nasadené tisíce technikov. A samozrejme, kulisy si vyžadovali osobitnú starostlivosť, aby čo najviac zodpovedali atmosfére. Režisér Martin Bourboulon sa rozhodol natočiť väčšinu filmu v prírodných lokalitách.
Samozrejme, uprednostňovali sa historické lokality. Vo filme tak môžete objaviť miesta ako zámok Fontainebleau, Hôtel des Invalides alebo dokonca nádvorie Louvru. Paríž však nebol jediným dejiskom filmu Traja mušketieri. Kamery sa točili v uliciach Saint-Germain-en-Laye v regióne Île-de-France, ako aj v opátstve Royaumont v departemente Val-d'Oise.
Île-de-France nebolo jediným miestom nakrúcania filmu Traja mušketieri. Tím precestoval celé Francúzsko, počnúc Grand Est a Bretónskom, kde ako kulisy slúžili mestá ako Troyes alebo Saint-Malo. Ako miesto nakrúcania slúžila aj katedrála Saint-Étienne v Meaux.



[ img ]

A ešte menšia recenzia či zhrnutie z tej istej stránky:

Toto je film, ktorý zmení názor verejnosti na blockbustery francúzskeho typu! Táto prvá časť dobrodružstiev troch mušketierov dokáže ponúknuť skvelú akčnú zábavu vysokej kvality. Celovečerný film Martina Bourboulona je pôsobivý. Je vidieť, že rozpočet bol veľký, a je to vidieť všade: v kulisách, kostýmoch aj v hutnosti príbehu, ktorý nám rozpráva.
Príbeh D'Artagnana, mladíka z provincie, ktorý prišiel do Paríža, aby sa stal mušketierom, je viac-menej známy každému. Jeho drzosť rýchlo upúta pozornosť a zatiaľ čo si na seba privoláva hnev Athosa, Porthosa a Aramisa, troch najobávanejších mušketierov v meste, malý tím sa ocitá uprostred obrovského sprisahania proti francúzskemu kráľovi.
Ale to samozrejme nie je všetko! Je tu toľko vedľajších zápletiek, že si občas pomyslíte, že by sa na takýto príbeh hodil skôr televízny seriál, pretože udalosti na seba rýchlo nadväzujú. Napriek tomu to celé drží celkom dobre pohromade, a to najmä vďaka hercom

[ img ]

https://www.sortiraparis.com/loisirs/ci ... notre-avis


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 04 čer 2023, 19:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, že se ti také líbil. Budeme se modlit aby ve Francii někdo natočil i Angeliku tímto způsobem.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 04 srp 2023, 16:27
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tak vaše diskuze mě přesvědčila k tomu se na ně podívat a taky tomu pomohlo moje letní nachlazení a již si je stahuju. Nicméně mě zaujala téma progresivity ve filmu a celkově otázka historických film a jejich věrohodnosti. Dost často historických film pojednává více než o době vzniku, tak o době v níž je natáčený. Podle mě je to dost na historických filmech vidět a poznat v jaké době byli natočený. To jen k tomu progresivismu. Napadlo mě jestli když to člověk porovná s jinou verzí tří mušketýrů neobjevil by tam podobné "progresivní" změny, které byli poplatné době. No každopádně sem na tyto náznaky zvědavá a až film zkouknu ráda se k ním vyjádřím. :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 04 srp 2023, 17:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, to, co píšeš (a myslím, že jsme si o tom psaly i na DK), bylo předmětem volitelného semináře na FF UJEP. Vyučujícího inspiroval rozhovor se sousedkou, která věděla, že je historik, a když venčili psy, svěřila se mu, že večer v televizi dávají film o Janu Husovi, na který se hodlá koukat, "abych se znovu podívala, jak to tenkrát bylo!" Jako studenti jsme tehdy měli za úkol vybrat si nějaký historický film a ten pak interpretovat, upozornit třeba i na chyby nebo tendenční záležitosti dané dobou, kdy byl natočen. Angeliku jsem tam tehdy neměla, volila jsem Doktora Živaga (verze s Omarem Sharifem od MGM) :). Každopádně je to téma, které by si skoro zasloužilo vlastní diskusi :).


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 04 srp 2023, 19:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Noví Tři mušketýři si mi nezdálo tak progresivní, jako třeba poslední verze Sissi. Jinak o ve všem souhlasím s Lole.
Doktor Živago s Omarem Sharifem je pro mne perla. Viděla jsem ho jen jednou asi před 20 lety. Poté jsem si musela dát něco ostřejšího, protože jsem se z filmu nemohla vzpamatovat.
Ten rozdíl mezi předrevoluční a porevoluční byl strašný. Ale to je na jinou diskuzi.
Mám jiný poznatek. Dočetla jsem knihu o MM. V závěru se zmiňuje, že v době kdy měl Hossein
Inscenovat Angeliku, vznikal projekt o Angelice po 30 letech. Děj se měl odehrávat v Quebecku. Jak víme nic z toho nebylo.
Mne ale v souvislosti s tím napadla jedna věc, to že poslední díl měl být Quebeck. V podstatě tam vše logicky končí. JP dostal milost od krále, synové se vrací do Versailles. Oni žijí ve městě - civilizaci. Občas si zavedou na výlet a žijeme šťastně dokud nás smrt nerozdělí. :love:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 05 srp 2023, 20:18
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano myslím, že jsem toto téma vedli a jsem pro z toho udělat téma. :) Třeba Angelika je velkej odraz 60 let i její zpracování, stejně jako tenhle film je pro mě typicky temný. Až málo barevný a musím říct, že se mi také moc líbí. Ani jsme netušila že v Třech mušketýrech se tolik náráží na La Rochelle.. ale knihy jsem nečetla jen viděla nějaké zpracování. Ale jen potvrzuji vaše dojmy a navíc co se týče progresivity u Porthose je to jen velmi jemně naznačené a ne moc na sílu za mě a to se mi taky líbí. :) Tak jen že je to opravdu povedený film až jsem překvapená :)

Angelika v Quebec a severní Amerika za mě celkově hodně chybí ve filmových zpracování a dalších. To je za mě velká škoda, ale jinak si nejsem jistá jestli ty další dvě knihy neměli být. Mě třeba baví linka s "čarodějkami" ze Salemu a rozhovory s otcem na konci poslední knihy mě taky vlastně baví. Nějak furt vnímám že mají své důležité místo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 srp 2023, 13:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
S kin už Film zmizol ale bude dvdčko a Blu Ray - teda aspoň Francúzske a Nemecké určite

Erscheinungstermin: 19.10.2023

Blu RAY je poriadne mastné. 19,90 € :roll: neviete či výjde DVD alebo BLURAY aj na Slovensku či v Čechách?

https://media1.jpc.de/image/w1600/front ... 353386.jpg

Mňa osobne zaujal tento záber - ako vravela Precious natáčalo sa na autentických miestach a jedno s nich bolo samozrejme staré Louvre

https://media1.jpc.de/image/w1600/misc/ ... 353386.jpg

https://media1.jpc.de/image/w1600/misc/ ... 353386.jpg

Fotky z filmov som si prehliadala tuto:

https://www.jpc.de/jpcng/movie/detail/- ... m/11467377

Traja mušketieri sú kolosálna inscenácia v každom smere. Ako najdrahší francúzsky film roka po Miraculous a Asterixovi a Obelixovi boli tisíce technikov nasadených, aby znovu vytvorili Francúzsko zo 17. storočia. A samozrejme vybavenie si vyžadovalo špeciálnu starostlivosť, aby čo najlepšie zodpovedalo atmosfére. Režisér Martin Bourboulon sa rozhodol nakrútiť väčšinu filmu v prírodných lokalitách.

Uprednostňovali sa samozrejme historické miesta. Vo filme môžete objaviť miesta ako zámok Fontainebleau, Hôtel des Invalides alebo nádvorie Louvru. Paríž však nebol jediným dejisko pre Troch mušketierov. Kamery sa objavili v uliciach Saint-Germain-en-Laye v regióne Île-de-France, ako aj v opátstve Royaumont v departemente Val-d'Oise.

Île-de-France nebolo jediným miestom, kde sa natáčali Traja mušketieri. Tím precestoval celé Francúzsko, počnúc Grand Est a Bretónskom, kde ako kulisy slúžili mestá ako Troyes alebo Saint-Malo. Katedrála Saint-Étienne v Meaux tiež slúžila ako filmové miesto.

ZDROJ: https://www.sortiraparis.com/de/was-zu- ... on-gedreht

Som zvedavá ktorá s vás identifikuje túto miestnosť:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 srp 2023, 16:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak já to zkusím.
Není to Zrcadlový sál ve Versailles?
Ten sice ještě v té době neexistoval, ale filmaři ho mohli upravit.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 srp 2023, 19:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nie, nieje to zrkadlový sál vo Versailles. Kľudne môžeš skúsiť aj iný tip, keď sa nikto iný nemá k dielu. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 srp 2023, 20:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  12 srp 2023, 19:54
Nie, nieje to zrkadlový sál vo Versailles. Kľudne môžeš skúsiť aj iný tip, keď sa nikto iný nemá k dielu. :wink:
Já teda plácnu do vody ještě jednou.
Není to Fontainebleau?
Mě to připomíná v Angelice místo, kde utíkala na strýcově zámku před Filipem a dalšími šlechtici.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 12 srp 2023, 20:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
BINGO! :ok: je to Plesová sála v paláci Fonainebleau

Inak D Artagnan prichádza do Paríža v roku 1626 takže ako vidíme na tomto videu nielenže zrkadlová sieň ešte nestála ale cleý zámok ešte nestál, na jeho mieste bol iba malý poľovnícky zámoček

https://www.youtube.com/watch?v=7oRPSEEEdV8&t=126s

vysoko oceňujem že sa film natáčal na autentických miestach

[ img ]

a potom tu máme ešte túto scénu v ktorej prechádzajú Galériou Františka I vo Fontainebleau. Pokiaľ viem sú to jediné dve miestnosti zachované v pôvodnej renesančnej podobe. Ak sa mýlim opravte ma.

[ img ]

[ img ]

ČESKÝ TRAILER:

https://www.youtube.com/watch?v=dFHIwjOHW08

Inak české DVD vychádza už 23. augusta :

https://www.blu-shop.cz/sk/dvd/traja-mu ... agnan-dvd/

SUPER :idea: :!: Původní francouzské znění v Dolby Digital 5.1
České titulky
Český dabing v Dolby Digital 5.1

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 13 srp 2023, 16:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
som rada, že ste nám to ozrejmili, dámy! Viem, že to natáčali v "reálnych" lokáciách, ale okrem Louvru som nespoznala nič. :oops: Musím to dobehnúť :wink:

a DVD si zrejme zoženiem, mne sa ten film naozaj veľmi páči!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 15 srp 2023, 07:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Film je již i na ulozto.cz, pouze ve FJ, ale dají se stáhnout titulky.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 15 srp 2023, 21:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  15 srp 2023, 07:20
Film je již i na ulozto.cz, pouze ve FJ, ale dají se stáhnout titulky.
ja som to tam našla aj v Češtine :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 19 srp 2023, 21:04
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A co druhý díl, je už někde k vidění.
Dále natočili film o madam du Barry. Je někde k sehnání. Ćetla jsem, že v Cannes měl velký úspěch


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 20 srp 2023, 08:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Druhý díl zatím ani nebyl v kinech ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 20 srp 2023, 18:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A je už vôbec natočený? :damned:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 20 srp 2023, 21:44
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co sem četla, tak se natáčeli díly na jednou a myslím že by měli vyjít v jednom roce. Už se to tu myslím psalo :) Tak snad na podzim bude v kinech, ale více jsme o tom nenašla :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 21 srp 2023, 08:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  20 srp 2023, 21:44
Co sem četla, tak se natáčeli díly na jednou a myslím že by měli vyjít v jednom roce. Už se to tu myslím psalo :) Tak snad na podzim bude v kinech, ale více jsme o tom nenašla :)
áno, Lole má pravdu, natáčali to naraz. Druhý diel s názvom "Milady" má byť v kinách tento rok na Vianoce. Ja sa už veeeeľmi teším! Má tam byť ozajstné La Rochelle, to bude skvelé!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 21 srp 2023, 08:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  15 srp 2023, 21:02
PenelopaW píše: *  15 srp 2023, 07:20
Film je již i na ulozto.cz, pouze ve FJ, ale dají se stáhnout titulky.
ja som to tam našla aj v Češtine :potapec:

tak potom napíšte, milé dámy, čo sa vám páčilo/nepáčilo, aký celkový dojem vo vás film zanechal a vôbec :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 srp 2023, 19:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mušketieri 2023 Moje hodnotenie:

To je teda totálna a úplna BOMBA! 💣💣 :applaus: :applaus:

Noví mušketieri sú jednoducho fantastickí a títo páni by mali natočiť Angeliku.
Bál som sa že to bude hnusne presexualizované, prekrvavené a premodernizované – ale HOPLA!
To som sa teda mýlila! Toto točili Francúzi – a nie Amíci. Konečne! :ach:

Vedeli ste že od Borderieho v 60 rokoch sa Mušketieri vo Francii nenatáčali? :roll:

Natočila sa hromada verzií, ale všetky mimo rodnej krajiny Mušketierov. Som veľmi rada že národ ktorému už asi americké braky idú krkom išiel na to do kina, a to nielen vo Francii ale po celej Európe.
Hlavne tie historické miesta a všetky historické reálie (myslím tým kulisy) po najmenší detail ... teraz ľutujem že som na tom nebola v kine .. nuž čo už som to prepásla.
ALE: v decembri príde druha časť a keď si kúpim dvd alebo blu ray budem to mat na väčšej obrazovke aj doma
Dúfam že na to po celom svete bude chodiť dosť ľudí a dosť bude aj tých čo kúpia DVDs a streamingy, lebo ak to bude mať komerčný úspech, tak by ešte chceli natočiť pár dielov ktorých predlohami budú Mušketieri po desiatich a po 20 rokoch včítane Muža zo železnou maskou - čo je časť Vicomte de Bragnelone.

Ach a musím ešte pochváliť vtipné dialógy, a tentokrát aj schopný český Dabing plus že dokázali aj v 21 storočí vykúzliť nežnú nevinnú a romantickú lásku medzi mladým D´Artagnanom a sladkou maldučkou Constance.

Predstaviteľ D´Artagnana sa mi na fotkách a plagátoch moc nezdal, dokonca ani v traileri ale tu som sa mýlila tiež.
Myslím že na obsadenie rolí mali filmový machri tiež dobrú ručičku.

[ img ]

[ img ]

Francúzska Wikipedia – menší výcuc, teda to čo ma zaujalo a možno zaujme aj vás:

Tento Diptych**** má byť úplnou adaptáciou románu Alexandra Dumasa. Hneď po ohlásení projektu bolo naplánované súbežné nakrúcanie oboch filmov s celkovým časom výroby 27 týždňov a rozpočtom približne 72 miliónov eur. Tento spôsob znamenal, že paralelne museli pracovať dva strihové tímy, pričom každý sa zaoberal jedným filmom.

Ide o prvú francúzsku filmovú adaptáciu Troch mušketierov po 62 rokoch, predchádzajúcou bola dvojdielna sága Bernarda Borderieho uvedená v roku 1961.

Scenáristi čerpali aj z bohatej historickej dokumentácie vrátane korešpondencie medzi Ľudovítom XIII. a Richelieuom a záznamov o súbojoch z tohto obdobia.


Martin Bourboulon opisuje tón filmov ako niečo medzi thrillerom a "kráľovským westernom" s "strhujúcim príbehom", ktorý je podporený "sekvenčnými zábermi a kaskadérskymi kúskami, ktoré predvádzajú herci". Podľa koordinátora kaskadérov Dominiqua Fouassiera produkcia skutočne "urobila z toho, že všetci herci robili svoje súboje, bod cti", pričom "dabléri si súboje vopred pripravili ".
V skutočnosti herci pred natáčaním absolvovali šermiarsky tréning pod vedením Yannicka Borela, olympijského a svetového šampióna v Épée. (športový šerm)

Už od čias nemých filmov sa zobrazovanie mušketierov vo filme dlho vyznačovalo kostýmami pozostávajúcimi z veľkých prilieb s veľkým svetlým krížom. Film Traja mušketieri: D'Artagnan sa od tohto filmového kódexu odchyľuje tým, že mušketierov zobrazuje v tmavom oblečení, ale odkazuje naň tým, že na rukáve ich kabátca zostáva kríž.

*****DYPTICH myslia tým číslo 1 – obraz skladajúci sa z dvoch častí:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Diptych

[ img ]

Ešte jedna recenzia:

Čo robiť v Paríži: Náš názor

https://www.sortiraparis.com

Toto je film, ktorý zmení názor verejnosti na blockbustery vo francúzskom štýle! Tento prvý diel dobrodružstiev troch mušketierov dokáže priniesť skvelú akčnú zábavu vysokej kvality. Celovečerný film Martina Bourboulona je pôsobivý. Je vidieť, že rozpočet bol veľký, a je to vidieť všade: v kulisách, kostýmoch aj v hutnosti príbehu, ktorý nám rozpráva.

Príbeh D'Artagnana, mladíka z provincie, ktorý prišiel do Paríža, aby sa stal mušketierom, je viac-menej známy každému. Jeho drzosť rýchlo upúta pozornosť a zatiaľ čo si na seba privoláva hnev Athosa, Porthosa a Aramisa, troch najobávanejších mušketierov v meste, malý tím sa ocitá uprostred obrovského sprisahania proti francúzskemu kráľovi.

Ale to samozrejme nie je všetko! Je tu toľko vedľajších zápletiek, že si občas pomyslíte, že by sa na takýto príbeh hodil skôr televízny seriál, pretože udalosti na seba rýchlo nadväzujú. Napriek tomu to celé drží celkom dobre pohromade, a to najmä vďaka hercom. François Civil v titulnej úlohe, ale najmä Pio Marmai, ktorý je ako Porthos vynikajúci, a Lyna Khoudri, ktorá opäť dokazuje svoj talent. Trochu zlyháva len Louis Garrel v úlohe kráľa Ľudovíta XIII, pre ktorú si osvojil zvláštnu dikciu a frázovanie, ktoré nás vytrháva z filmu.

Našťastie, nedostatkov nie je veľa a inscenácia akčných scén - hlavného záujmu filmu - je mimoriadne dobre zvládnutá. Údery sú autentické a štýl súbojov jednoznačne vybočuje z toho, na čo sme zvyknutí zo zámorských blockbusterov. Mušketieri sú snímaní vo výške očí, z trochu nižšieho pohľadu a často v (falošných) plánových sekvenciách. Samozrejme, " Traja mušketieri " nie sú dokonalí, ale nemožno im uprieť snahu byť iným akčným filmom, ani obrovskú veľkorysosť a už vôbec nie snahu o autentickosť v inscenácii, ktorá poskytuje vzrušenie v scénach konfrontácií.

Tuto je 14 pekných fotiek z filmu:

https://www.imdb.com/title/tt12672620/

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 22 srp 2023, 21:58
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako já bych ještě podotkla že Eva Green je ve své roli skvělá a dost se na její linku těším do dalšího dílu a na La Rochelle taky. Angelika se bouří je pro mě taky jedna z nejlepší část a konec probíhající v tom městě má snad nejraději. :) Takže na to zobrazení toho o čem sem tam často mluví jsem dost zvědavá :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 23 srp 2023, 11:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole, úplne si vystihla moje pocity! Ja mám z dielu "Angelika sa búri" najradšej poslednú časť "Protestanti z La Rochelle". Samozrejme, že je to hlavne kvôli koncu s Rescatorom, ale veľmi sa mi páči ten celkový pobyt v bašte hugenotov, Angelika má konečne pokojnejší život po toľkom boji, môže si trochu oddýchnuť a načerpať sily. AG veľmi dobre zachytila atmosféru v tomto prístavnom meste - a ja more môžem vždy a za každých okolností! :sailor: :sailor: :sailor: Páči sa mi aj rozprávanie starej Rebeky o obliehaní La Rochelle za čias Richelieua - a to práve v druhej časti týchto Mušketierov ideme dostať. :ach:

Moirra, myslela som si, že by si práve ty mohla tento film oceniť ;) hlavne miesta, kde sa natáčalo a celkovo snahu o autentickosť. Herecké výkony sú naozaj výborné a samotní protagonisti veľmi sympatickí. Scenár so svojou "prehustenosťou" trochu pokrivkáva, ale práve vyššie zmienené veci to vyvažujú.

Vravíš, že chcú nakrútiť aj mušketierov po 20 rokoch? To by už museli vymeniť hlavné trio, minimálne Athosa, ktorý je už päťdesiatnik :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 23 srp 2023, 18:18
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ona cela kniha Angelika se bouří je vlastně celkově a konec s Rescatorem je takový milá třešnička na konci :D Jako má to super, ale říkám si že by v tom filmu mohlo něco o lidech co utíkal do Ameriky, taky naznačit. No jsme zvědavá jak si s tím poperou. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 25 srp 2023, 18:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  23 srp 2023, 11:06


Moirra, myslela som si, že by si práve ty mohla tento film oceniť ;) hlavne miesta, kde sa natáčalo a celkovo snahu o autentickosť. Herecké výkony sú naozaj výborné a samotní protagonisti veľmi sympatickí. Scenár so svojou "prehustenosťou" trochu pokrivkáva, ale práve vyššie zmienené veci to vyvažujú.

Vravíš, že chcú nakrútiť aj mušketierov po 20 rokoch? To by už museli vymeniť hlavné trio, minimálne Athosa, ktorý je už päťdesiatnik :D
Súhlasím že scénar je prehustený, ale kvalita filmu aj tak vysoká.

nuž tí čo vedia natočiť takéto niečo sa určite budú vedieť popasovať aj s výzvou na Mušketierov po 10 tich a potom aj po 20 rokoch

hlavne tých by som sa chcela dožiť, lebo to je práve obdobie Ľudovíta XIV :king:

Obidva prvé filmy sa natáčali súbežne od roku 2021.

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 06 zář 2023, 20:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra, tento obrázok tam nepatrí - píšu tam, že ako Milady uvidíme Milu Jovovich. Milady v týchto nových Mušketieroch hrá Eva Green.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 06 zář 2023, 21:10
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím, už se také nemohu dočkat. Dle mého jde o jeden z nejlepších evropských historických filmů.
Na YouTube se mi občas objevily ukázky španělských hist. filmů, jde o první polovinu 17 století.
Pak vím, že na americkém Netflix šel seriál Markéta a Maxmilián. Bráchovi se moc líbil, miluje také historii.
🎞️🏰❤️


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 25 říj 2023, 13:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak trailer na druhú časť s názvom "Milady" je už vonku, ale zatiaľ som ho videla len na instagrame vo francúzštine. Tu je aspoň pár obrázkov:

https://www.cine-max.sk/filmy/film/traj ... eri-milady

a tu trailer aspoň s anglickými titulkami
https://www.youtube.com/watch?v=P1HfovIccgw

nuž, vyzerá to na riadnu akciu! A akéže to dieťa má na rukách d´Artagnan a krúti sa s ním? :shock:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 31 pro 2023, 13:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  24 pro 2023, 00:34
Včera jsem viděla pokracovani Tři mušketýrů Milady, vzala jsem s sebou kamarádku milující kostýmní romantické filmy. Obě jsme byly zklamany. Na rozdíl od knihy, tvoří cely dej pouze rvačky, zabíjení, ukládá, žádná romantika.
Zuzanka, ja som na Mušketieroch bola dvakrát a musím povedať pravdu, tiež sa mi to páčilo menej ako prvá časť. :? Bolo to násilnejšie, scenár ešte prehustenejší ako v prvom dieli a divák sa v tom množstve postáv musel strácať. Plus pár nelogických vecí a pridaných záležitostí robí z tohto filmu slabší zážitok. Mne dosť vadilo, že z dua Porthos - Aramis urobili vyslovene "comic relief" (teda hlavne z Porthosa), namiesto toho, aby dali vyniknúť ich pravým kvalitám :swordplay: :chevalier:
A čo si myslieť o závere? Bude ešte ďalšia časť? Mne by to nevadilo, napriek miernemu sklamaniu z tejto časti si rada pozriem pokračovanie, herci mi boli všetci veľmi sympatickí. Určite sa mi tento film páčil viac ako "Napoleon" Ridleyho Scotta, od ktorého som čakala o dosť viac (rovnako to vidia aj moje spoločníčky rôzneho veku, ktoré boli so mnou na všetkých týchto filmoch).

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Traja mušketieri (2023)
Napsal: 24 led 2024, 16:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nevím, kam to napsat.
Dnes je na ct art v 20.15 dokument ALEXANDR DUMAS, PÁTÝ MUŠKETÝR.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 46 příspěvků ]
Zpět na „Filmy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti