10. Angelika a spiknutí stínů

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 15 lis 2021, 23:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako sa tak dívam vôbec tu nemáme Spiknutie tieňov.

A pritom tá plavba do Quebecu s miláčkom Vileldavrayom na palube bola taká skvelá! :sailor:

Vidno že pani AG je dcéra lodného Kapitána a že sa narodila a vyrastala v prístavoch. (Najskôr na juhu v Touloune a potom kdesi v Normandii) tie plavby na lodiach vie opísať dokonale, bez ohľadu na to či sa naši hrdinovia plavia po mori, oceáne, a či po rieke, nuda tam veru nikdy nieje.
A píráti jej idú tiež skvele. :ok: :ship:

Takže neodolám a musím sa vami na tomto mieste zdielať môj obľúbený citát, ktorý som dnes zdieľala na francúzskom FB a v ktorom veľkomožný pán Rescator zasa raz šokoval svoje okolie. A to on veru robil veľmi rád! :mask:


"Mluvíte přesně jako nějaký pirát," zvolal rozhořčeně intendant Carlon.
"Já také jsem pirát, pane," odpověděl Joffrey nebezpečně přívětivě, "aspoň se to o mně tvrdí."
Angelika tušila, že se mu na rtech objevil úsměv.
"A také jsem čaroděj," pokračoval, "který byl před sedmnácti lety zaživa upálen v Paříži na náměstí Grěve."
Tentokrát bylo ticho ještě delší. Úplně zapomněli na ohlášenou loď. (...)
"A... král vás amnestoval?" zeptal se konečně intendant.
"Ano i ne... Spíš na mě zapomněl.



[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 22 lis 2021, 16:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tento citát jsem si založila. Turné mi pro tom krev v žilách, protože ihned vidím hranici s upalovanym clovekem


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 10. Angelika a spiknutí stínů
Napsal: 11 led 2024, 22:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milé dámy, neviem či ste si všimli, ale Angelika sa v Novom svete častejšie doslova vrhá na Joffreya.

Pridávam túto scénu zo začiatku sprisahanai tieňov pretože sme hádali ilustráciu na obale.

Tak táto pasáž v knihe prichádza potom čo Angelika zachráni Joffreya ktorý sa nerozumne vybral na tajnú schôdzku bez dostatočnej ochrany.
Je to scéna ktorá ma vždy pobaví, hlavne to Joffreovo vyhlásenie že mu Angeliak robí manželské scénu HA-HA:

Kdosi pozval hraběte de Peyrac na schůzku a on na ni šel, aniž se postaral o patřičný doprovod, jenž by ho v případě potřeby ochránil. Vzal s sebou pouze Yanna le Couénnec, a ne svou španělskou gardu....

Když se s Peyrakem octla sama v kajutě Gouldsbora, v té krásné místnosti, jež se stala jejich útočištěm a svědkem tolika vášnivých milostných scén, nervy jí vypověděly a ona mu začala prudce vyčítat:
"Proč jste to udělal! Taková neopatrnost! Měl jste mě aspoň upozornit, svěřit se mi. Byla bych vycítila nebezpečí... Jsem si tím
jista. Čelila jsem francouzskému králi. Já vím, jakých zrádných činů jsou jeho lidé schopni. Byla jsem Buřička z Poitou. Jenže vy mi nevěříte. Nic pro vás neznamenám. Jsem jen žena, pohrdáte mnou a odmítáte se zabývat mými názory, přehlížíte mě."
"Ale miláčku, uklidněte se. Právě jste mi zachránila život a budete mi dělat manželské scény?" :lol:
"Jedno souvisí s druhým."
Najednou se mu vrhla do náručí, skoro ztrácela vědomí.
"Ach lásko moje jediná.

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 4 hosti