6. díl l'Intégrale: Cesta do Versailles

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 6. díl l'Intégrale: Cesta do Versailles
Napsal: 08 led 2021, 21:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Cesta do Versailles - 6. díl l'Intégrale

vyšla bohužial iba vo Francúžtine, Ruštitine a Japonsky. (kdežto 7. diel už iba v Ruštine)

Tak som sa rozhodla že sa s vami priateľsky podelím o nejaké tie pasáže ktoré z pôvodného vydania nepoznáte. :la-polak-fun:

[ img ]

Zatiaľ predhovor:

1663. Koľko ľudí v Paríži vie, kto je v skutočnosti Madame Morens, krásna majiteľka čokoládovne v Marais, ktorej majetok sa rozrastá priamoúmerne s popularitou tejto zmesi, ktorú dovtedy oceňovala iba kráľovná? Kto vie, že tento povýšenecký poslanec, ktorý dnes navštevuje Ninon de 1'Enclos, bol kedysi známy ako Angélique de Sancé?
Keď si Angelika už raz prisahala, že jej deti už nikdy nebudú trpieť hladom a zimou, už sa nebojí hrať svoj osud dvojnásobne alebo hneď hoci aj trojmo. Jej krása, jej bohatstvo, jej samotná osoba sú prísľubom nebezpečnej hry, v ktorej riskuje všetko, aby raz a navždy vymazala stigmu spojenú s jej minulosťou. Odvážne sa pokúsi ukradnúť hotel du Beautreillis, ktorý pre ňu postavil Joffrey de Peyrac, samotnému princovi Condé.
Jej konečná karta v hre je však najodvážnejšia: Markíz du Plessis-Bellière. Na ceste, ktorá má viesť k dvoru by sa mohol ukázať ako najkrutejší protivník. Najbolestivejšie budú posledné kroky tohto výstupu na vrchol. Ale iba ak fantóm by mohol zastaviť jej cestu do Versailles.


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Cesta do Versailles - 6. díl l'Intégrale
Napsal: 20 led 2021, 11:51
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To bych si chtěla moc přečíst. :ach: Po prvním dílu je to můj další z oblíbených.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Cesta do Versailles - 6. díl l'Intégrale
Napsal: 25 led 2021, 14:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše:
To bych si chtěla moc přečíst. :ach: Po prvním dílu je to můj další z oblíbených.
no tak jedine po Rusky alebo po Francúzsky (japonsky asi vedieť nebudeš) - ak by si mala záujem dodám linky

ja som sa veľmi musela smiať na jedenj američanke ktorá si v zúfalstve, hoci po francúzsky nevie, objednala posledné diely
angeliky v originálnom jazyku, rozobrala to na listy a skenovala a potom hádzala do google

google jej z toho preložilo taký galimatiáš že ma v zúfalstve oslovila na FB a pýtala sa prečo len tá Angelika opustila Joffreya a prečo ten je teraz zo Sabine :slzici: mne jej tak bolo ľúto že som strávila pár hodín vysvetlovaním deja (písomne v chate) posledných kníh ktoré v angličtine nevyšli :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Cesta do Versailles - 6. díl l'Intégrale
Napsal: 25 led 2021, 14:51
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:D To je tedy fanoušek. Ještě, že jsi ji zachránila. No já rusky UŽ neumím a francouzky JEŠTĚ ne tak, aby to bylo na čtení.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Cesta do Versailles - 6. díl l'Intégrale
Napsal: 25 led 2021, 15:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Cesta do Versailes vyšla iba vo Francúžtine, Ruštine a po Japonsky

https://angelique.cz/angelika-knihy-oba ... vydani.php

Tuto som preložila zaujímavý úsek z Integrale, v ktorom som sa dozvedela novinku, ktorá ma naštartovala k rozsiahlym rešeršiam a v neposlednom rade k šokujúcemu objavu že markýz du Plessis Belliere nebol fikčná postava, ani jeho rodičia. :disagreement:

Bohužiaľ ten skutočný zahynul práve v boji proti Turkom ako som už písala vo vlákne k Filipovi v postavách.

Aby sme vedeli kam ten úsek pôvodne mal patriť, tuto z pôvodného vydania:
Angelika sa díva na Filipa opretého o sochu v záhradách Tuileries kam sa Angelika chodila prechádzať zo svojou priateľkou Philonide de Parajonc

Ten šlechtic patří ke králově suitě, ne?“ zeptala se Angelika, když byly o kousek dál.
„Ano. Válčil s princem v době, kdy byl princ ve Španělsku. Od té doby byl jmenován nejvyšším francouzským lovčím. Je tak krásný a tak miluje válku, že mu král říká Mars. Ale současně se o něm povídají příšerné věci.“


Angelika Cesta do Versailles II - PDF Strana 55

Integrale Cesta do Versailles - Francúzske vydanie - PDF strana 111

A tuto text ktorý nasleduje v Integrale:

- Ten džentlmen patrí k suite kráľa, však? Spýtala sa Angelika, keď boli o niečo ďalej.
- Áno.
- Ako to, že sme ho nikdy nestretli?
- Bojoval za cisára (Rakúskeho) proti Turkom v skupine šesť tisíc mužov, ktorých Jeho veličenstvo francúzsky kráľ vyslalo na podporu boja proti neveriacim, ktorí ohrozovali srdce kresťanstva.
Zdá sa, že v rozhodujúcej bitke pri Saint-Gotharde (Rakúsko) vynikal M. du Plessis-Bellière svojím zanietením a šikovnou stratégiou. Janičiari utiekli a stiahli sa za svoje Maďarsko.
- Filonida! Vedeli ste o tomto krásnom mužovi všetky tieto veci a nepovedali ste mi to?
- V poriadku ! Takto aspoň napravil tú katastrofu v Nicopolise *, povedala slečna de Parajonc a znovu tým podala dôkaz, aká je informovaná. Ale nechápem, prečo som ti mala rozprávať o týchto dávnych bitkách. Po svojom návrate bol M. du Plessis menovaný za Veľkého francúzskeho Louviera. ***


*V Nikópole 25. septembra 1396 porazil osmanský sultán Bajezid I. (Bajazet) križiacku výpravu Žigmunda Luxemburského.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Nikopole

https://www.youtube.com/watch?v=rkEUOF_F0II
----------------------

Filipová funkcia správcu lovu:

***Grand louvetier de France:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 467#p28467

Fanart Filip pri soche v záhradách Tuileries:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti