09. Angelika a ďáblice

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 51 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 13 zář 2012, 10:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
S dovolením sem kopíruji Taniin podnětný příspěvek :lol:
Tania píše:
Když už si tak píšeme :D , včera jsem vytáhla Ďáblici I., a jak dashenko víš, tak Ďáblici nečtu :shock: . Ale včera jsem chtěla něco oddychového a romány mě poslední dobou neberou (já vím, Angelika je také román, ale nám to přece nemusím vysvětlovat :wink: ). To jsem si však moc nepomohla, s bídou jsem se dočetla do str. cca 24? Musela jsem přemýšlet téměř nad každou větou, případně odstavcem. To, co tam Anne napsala mi prostě připadalo tak neuvěřitelně úžasné, hluboké, jako bych to všechno vnímala jinýma očima (pravda, spíš srdcem). Prostě synchronicita jak vyšitá. Budu si to muset přečíst, jsem si jistá, že po tom všem mém posledním ročním studiu (teď opravdu nemyslím školu!) to všechno uvidím jinýma očima.

Pokaždé se také zarazím na postavě Gilese de Retz - vždycky si říkám, co se mu muselo stát, když se změnil na něco takového. Kdysi byl nejvěrnějším přítelem a spolubojovníkem Johanky z Arku a po její popravě se z něj stalo monstrum, které se věnovalo černé magii.
Pak Anne krásně vystihne vztah člověka a Stvořitele v postavách kotěte a Angeliky, a vzápětí čtu úžasné Joffreyovo vyznání. Tohle prostě nejde jen tak v rychlosti přečíst. Jsem nakonec ráda, že mám v Angelice stále co objevovat :P .


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 zář 2012, 20:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně se dostávám k tomu, abych reagovala na Tánin příspěvek... :D (A asi bych rovnou měla přejmenovat fórum, aby to zas nebylo off topic.. asi na "Moje fascinace Angelikou"..?)

Je to, přesně jak píšeš. Pokaždé tam najdu něco nového krásného, a s přibývajícím věkem a zkušenostmi s mateřstvím atd., bych dokonce řekla, že na celou Angeliku musí člověk dozrát. V osmnácti je to spíš čtení pro zábavu, poslední dobou u ní spíš brečím :cry:

.. vybavujete si třeba pasáž, kdy si Angelika zpětně vyčítá, jak se zachovala k Honorině a říká "Budu mít právo setkat se s tebou na věčnosti, matka, která tě pohodila?"
- btw, naprosto stejnou otázku řeší i Eric Clapton v jedné z mých oblíbených písní Tears in Heaven:

http://www.youtube.com/watch?v=kkgGXadbUj0

P.S. bavily jsme se s Dauphine, o tom, co jsi napsala a prý ji to tak zaujalo, že si prostudovala případ Gillese de retz
:wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 zář 2012, 19:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Dlouho jsem se chystala, že o něm něco napíšu, až to v jednom časopise udělali za mě.
(Teď nahonem nevím v kterém, asi History? nebo Živá historie? - teď fakt hádám, a pochopitelně jsem ho někam založila, nejlépe tak, abych ho našla :? )
Tak to třeba Dauphine udělá za mě :D .

Jinak, jsem na ní od té doby nesáhla (zkoušky, děti, kroužky apod. :( ), jak to tak teď všechno čtu, musím to honem napravit

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 zář 2012, 19:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Je to, přesně jak píšeš. Pokaždé tam najdu něco nového krásného, a s přibývajícím věkem a zkušenostmi s mateřstvím atd., bych dokonce řekla, že na celou Angeliku musí člověk dozrát. V osmnácti je to spíš čtení pro zábavu, poslední dobou u ní spíš brečím :cry:
.. vybavujete si třeba pasáž, kdy si Angelika zpětně vyčítá, jak se zachovala k Honorině a říká "Budu mít právo setkat se s tebou na věčnosti, matka, která tě pohodila?"
Přesně takhle to také cítím.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 říj 2012, 21:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tanio, mám to s Ďáblicí úplně stejně, také mě na první přečtení moc nezaujala, přesto jsem jí dala ještě druhou šanci (letos během svaťáku :D) a rychle jsem změnila názor. Přečetla jsem jí jedním dechem a nyní jí řadím mezi své nejoblíbenější. Kromě nádnerného Joffreyova vyznání, kousků markýze de Villedavrey (a dalšího) se mi také moc líbí tajemná detektivní zápletka a její postupné rozplétání.

S tím Gilesem de Retz je to fakt pravda, dala jsi mi podnět k "bádání", nějak jsem ho vždycky obcházela a až teď mi došlo, že je to vlastně historická osoba. Až se vrátím zpět do Čech, plánuju si přečíst knihu "Bůh či ďábel" od Loukotkové, tak jsem na to moc zvědavá...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 říj 2012, 10:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Dekuju za tip na knizku :) .

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Majka371
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2012, 18:48
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 18 srp 2008, 15:03
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Začínam sťahovať film Bůh versus Ďábel :-) Teším sa a ďakujem za tip. Už by som Angeliku znova začala čítať, ale mám školu - musím vydržať. Učenie by išlo bokom :-) ČAsti v Kanade sa mi páčia najviac. Prečo z týchto nie je film? Opakovať neopakovateľné je chyba. Dosť ma to mrzí.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 říj 2012, 18:53
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
On je o tom i film?! Tak to si ho asi taky půjdu stáhnout :lol: Dík že ses zmínila Majko :D


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 20 črc 2019, 18:44
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Před časem jsem psal, že mám za sebou Angeliku a Nový svět a že se mi více líbily knihy předchozí. Zatímco 1-6 jsem přečetl na jeden zátah, po sedmém i osmém jsem si daval mnohamesicni pauzy. Oproti dílu sedmemu mě Angelika v pokušení bavila ještě méně (i když návrat CP mě celkem potěšil).

No a teď Ďáblice. Brr. Velice nepříjemný čtenářský zážitek, což ale vůbec neznamená, že by to bylo špatně napsané. A i když se to (zvláště ze začátku) necetlo moc příjemně, tentokrát rozhodně nemůže být o nudě ani řeči.

Co mě ale mrzí, že pořád ještě nedorazili do toho zatraceneho Quebecu:)

Jinak i tento díl jsem cetl ze skenu a na dvou místech mě zarazily podivně vnorene vysvětlující pasáže, u kterých ale nebylo uvedeno, jestli jde o poznámku autorky, nebo překladatelky.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 20 črc 2019, 22:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jaké pasáže? Mohu mrknout do fyzické knihy.


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 21 črc 2019, 13:52
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Jaké pasáže? Mohu mrknout do fyzické knihy.
První se objeví potom, co pastor zaútočí na jezuitu. Pasáž popisuje, že "jde o skutečnou událost z americké historie"

Druhá se objeví později, buď v port Royale, nebo na začátku poslední oblasti, kam se Angelika v této knize dostane.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 22 črc 2019, 11:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Jinak i tento díl jsem cetl ze skenu a na dvou místech mě zarazily podivně vnorene vysvětlující pasáže, u kterých ale nebylo uvedeno, jestli jde o poznámku autorky, nebo překladatelky.
Jj, tak jsou to opravdu poznámky pod čarou, zřejmě poznámky překladatele. Jak se to skenovalo, dostaly se přímo do textu.

Přílohy
[ attachment ]
WP_20190722_13_14_54_Pro_50.jpg (38.46 KiB) Zobrazeno 12742 x
[ attachment ]
WP_20190722_11_53_42_Pro_1_50.jpg (33.29 KiB) Zobrazeno 12747 x


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 23 črc 2019, 07:25
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky!


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 23 črc 2019, 10:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta pdf jsou hrozně zrádná, kolikrát to správně nepřevede nějaké znaky, za sebe doporučuji klasickou knihu i kvůli vjemu, když ji člověk drží v ruce :). Pokud bys sháněl chybějící knihy do sbírky, doporučuji se obrátit na Fantinu, ta je na to machr ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 23 črc 2019, 22:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Od jisté doby dávám přednost ebookum, kdykoliv to jde, protože už prostě nemám místo na všechny ty knihy, filmy a hry. A po bazarech sháním nerad, nemluvě o shánění českých věcí a dostávat je do Rakouska.

99% naskenované Angeliky se mi doteď četlo v pohodě, snad jen na jednom místě jsem nebyl schopen vylustit, o co jde... Další výzvou bude sken ve slovenštině (Angelikino rizhodnutie), číst celou knihu v tomto jazyce jsem ještě nezkoušel (teď se prokousavam Ecem v angličtině, taky zahul- uz treti kniha ze sedmnáctého století, co v krátké době čtu, spolu s před pár dny znovudocteny Prsten Borgiu... Ale to už jsem hodně mimo původní tema vlákna...) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angelika a ďáblice
Napsal: 06 črc 2021, 19:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keď už sme pri tej diablici, tuto som nám našla, pre našu Ilustrovanú Angeliku skvelého Jednorožca na lodi, spomína sa už v 8 diely ale najviac prichádza na scénu v diely 9tom.

Pár úryvkov z knihy na pripomenutie:

....přišla chvíle, kdy se naplnila věštba jeptišky z Quebeku. Ďáblice přijede na jednorožci... vynoří se z vod, vstoupí na
pobřeží Gouldsbora...

.....Takže na scénu vstupuje Jednorožec. Měla Ambroisine už od počátku v úmyslu obětovat loď, posádku a dokonce svěřené dívky,aby dodala na věrohodnosti svému příběhu, nebo se k tomu rozhodlaaž poté, co zjistila, že hrabě zatím odolává všem jejich pokusům ho fyzicky a duševně zlikvidovat? ......

kapitán Job Simon a jeho plavčík s pozlaceným dřevěným jednorožcem v náručí .....

Job Simon byl opravdu ošklivý, navíc dnes ráno zarostlý šedivými štětinami, přesto svým ublíženým pohledem pod naježeným obočím připomínal spíš smutného psa, jenž prosí o trochu lidské lásky.
"Vždyt jste zachránil svého jednorožce!" řekla mu na útěchu.
"Není to snad dobré znamení do budoucnosti?"
"No, možná. Jenže se musí znovu pozlatit. Copak tady najdu zlatou fólii? Je lehounká jako vánek a není zadarmo. Kdoví kdy se
mi podaří ho znovu připevnit na příá lodi. Jsem úplně na dně. A ještě mám poslouchat nějaký výčitky."

Job Simon se neptal, o kom mluví.
"Ale ano, já projdu... jen tady jednorožec... svěřuji vám ho,madame... Jen co to půjde, vrátím se pro něj."
"Nevrátíte se," opakovala Angelika. "Nenechá vás uniknout .....



[ img ]

Záber je z lode HMS Unicorn

https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Unico ... ose-up.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Unicorn_(1824)

Svetaznalá pani AG sa zrejme inšpirovala touto loďou. Nezabúdajme že sa narodila v prístavnom meste Toulone - a teda nielenže bola južanka, ale určite videla dosť lodí z blízka. A ešte k tomu bol jej otec námorný kapitán, čo by aj vysvetľovalo prečo sa tak dobre vyznala v lodiach. :sailor:

Aj k tomuto mám ilustráciu:

Angelika v polosnu viděla zářit safírové oko uprostřed čela Ambroisine, cválající na bájném zvířeti, na krutém
bílém Jednorožci přicházejícím z hlubin lesa. Jednorožec se pokusil prorazit svým rohem dveře a vniknout do domu. Napíchl se na veřeje a na jeho pozlacené šíji se zaleskly sluneční paprsky.


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 24 lis 2021, 17:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Spomínate si ako sa v 9 diely po romantickom úvode začala debata o vplyve mesiaca na príliv a odliv ?

A diablica pri nej Triumfovala?

viac o prílive a odlive v prístave Gouldsboro tuto:

viewtopic.php?f=16&t=203&p=30023#p30023

Bretónsky námorník sa snaží podať vysvetlenie podľa starej legendy že sa v hlbinách skrýva "podmořská příšera" ktorá keď sa prevracia spôsobuje príliv a odliv - k tomu sa ešte vrátim myslím že to je skutočná legenda z Akádie

diablica prišla z vedeckým vysvetlením:
Ale vratme se k Francouzskému zálivu. Co způsobuje tak vysoký příliv?" (...) "Rád vám odpovím na první otázku," řekl Peyrac, "ale byl bych vděčný, kdyby to nékdo z vás dokázal udělat místo mě. Bohatě odměním toho, kdo odhalí pravdu rozumovou úvahou nebo na základě vlastního pozorování. No tak, pánové, jste staří mořští vlci, jistě jste na svých cestách leccos viděli a slyšeli. Vzpomeňte si na svá pozorování a dejte dohromady své zkušenosti. Jsem si jist, že nepotrvá dlouho a přiblížíte se vědeckému a matematickému vysvětlení toho, co vyvolává příliv a odliv na naší zeměkouli."
Začali po sobě pokukovat a něco si šeptat, mračili se, hluboce se zamysleli.
"Vidím, jak Yann pohlíží k nebi," řekl hrabě. "Přihořívá, hochu."
"Je třeba hledat tajemství přílivu a odlivu ve hvězdách?" zeptal se Yann.
"Ale jistě. Přinejmenším mezi nebeskými tělesy," ozval se jakýsi hlas. "Protože příliv a odliv vyvolává přitažlivost Měsíce..."
Ten hlas patřil ženě. Všechny oči se obrátily směrem k ní. Vévodkyně de Maudribourg, stojící vedle Angeliky, odvážně čelila pohledům, v nichž se mísila ironie, údiv a nesouhlas. Narovnala líbeznou šíji a pohlédla na ty muže, kteří ji pozorovali, s trochu pohrdavým úsměvem. Chvíli panovalo ohromené, poněkud pobouřené ticho. Všichni očekávali rozsudek.
Peyrac přistoupil k vévodkyni.
"Vyhrála jste, madame," řekl a uklonil se jí.


Diablica potom dostane za odmenu zlatú hrudku a Angelika pozoruje ju a Joffreya ako sa zhovárajú a žiarli ako blázon. :?

pekná ilustrácia z Fínskej knihy. Podobný obal nájdeme aj na jednej z francúzskych kníh. Joffrey sa mi na nej páči. A ilustrátor si aj uvedomil že Joffrey bol veľmi vysoký, čo je tuto dobre znázornené. Nikde nieje zmienka že by diablica bola malého vzrastu, a pretože o Angelike vieme z knihy že bola strednej postavy, a diablica si od nej požičala šaty ktoré jej sedeli ako uliate, musela byť aj ona rovnako vysoká. Kto by nevedel, Joffreyovu výšku sme rozoberali tuto:

viewtopic.php?t=129&start=150

Vévodkyné na néj uneseně, skoro vášnivé hleděla. Rty měla pootevřené a mezi nimi se leskly její dokonalé bílé zuby. (...) Usmál se a podal jí valounek. Vzala ho do jemných prstů anechala zablýsknout v paprscích zapadajícího slunce.
Angelika znovu pocítila strašný strach, úzkost, kterou nemohla dát najevo výkřikem, gestem, reakcí. Opatrnost žádala, aby strnule, nezúčastněně stála, jinak se propast, rozevírající se jí pod nohama, ještě prohloubí a bude čím dál děsivější.


[ img ]

PS: Penelopa, díky moc za ten scan, to je práve to čo sa mi ešte nepodarilo podľa indícii s kníh dohľadať. Musím pozrieť aj na poznámky pod čiarou vo fyzickej francúzskej.

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 24 lis 2021, 20:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ten přebal je nádherný!!! :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 24 lis 2021, 21:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásná obálka. :ok:
Kdyby se podařilo najít nějakého herce, který by odpovídal Joffreyovi na této kresbě, tak by to splnilo mojí představu o jeho podobě při čtení knih. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 24 lis 2021, 23:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano aj ja si ho tak nejak predstavujem Ilustráciu istotne robil niekto kto si dal aj námahu knihu prečítať.

Až na to že Angelika je tak trochu dýchnutá Claudiou Schiffer, dokonalá ilustrácia. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 12:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  24 lis 2021, 20:35
Ten přebal je nádherný!!! :applaus:
Holky jsou opravdu kočky, ale ten Joffrey za mě moc bodů nenasbíral, účes na Jágra mi k němu nesedí. A co jeho jizvy na levé tváři? :find:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 12:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  25 lis 2021, 12:08
Holky jsou opravdu kočky, ale ten Joffrey za mě moc bodů nenasbíral, účes na Jágra mi k němu nesedí. A co jeho jizvy na levé tváři? :find:
mne sa nezdalo že by to bolo na Jágra, ale to bdue tým že oznám ostatné obálky. Ja som už 30 rokov preč z republiky, tak som ten výraz nepoznala, a teda keď som ho prvý krát počula revala som od smiechu :slzici:

len pozor na to aby to zasa neprišlo do módy, 80 roky sa vracajú. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 12:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  25 lis 2021, 12:19
Tereza píše: *  25 lis 2021, 12:08
Holky jsou opravdu kočky, ale ten Joffrey za mě moc bodů nenasbíral, účes na Jágra mi k němu nesedí. A co jeho jizvy na levé tváři? :find:
mne sa nezdalo že by to bolo na Jágra, ale to bdue tým že oznám ostatné obálky. Ja som už 30 rokov preč z republiky, tak som ten výraz nepoznala, a teda keď som ho prvý krát počula revala som od smiechu :slzici:

len pozor na to aby to zasa neprišlo do módy, 80 roky sa vracajú. :mrgreen:
Ale huš! Tohle není "vpředu bussiness, vzadu party", z obrázku je patrné, že Joffrey má dlouhé kadeře po celé hlavě, vlasy má zčesané dozadu a zastrčené za uši, žádné vpředu ostříhané nakrátko ;).


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 13:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  25 lis 2021, 12:32
, z obrázku je patrné, že Joffrey má dlouhé kadeře po celé hlavě, vlasy má zčesané dozadu a zastrčené za uši, žádné vpředu ostříhané nakrátko ;).
Patrné to pro mě tedy stále není nebo už potřebuju více dioptrií. Při pohledu na ten obrázek mám totiž před očima filmového Bernarda a jeho vlasy.

To ale nemění nic na tom, že je tento obal knihy opravdu krásný / až na ty chybějící jizvy :( /


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 20:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  25 lis 2021, 13:50

Patrné to pro mě tedy stále není nebo už potřebuju více dioptrií. Při pohledu na ten obrázek mám totiž před očima filmového Bernarda a jeho vlasy.

To ale nemění nic na tom, že je tento obal knihy opravdu krásný / až na ty chybějící jizvy :( /
Ha-Ha Tereza ber to športovo - ja som si pomyslela že ti radšej nepoviem čo si pomyslela Polačka :la-polak-fun: , ale teraz ti to poviem:
Polačka si pomyslela že české sestry všade vidia toho Jágra a tie jeho účesy :slzici: :ok: (keď som bola mladšia aj ja som strávila hromadu času na kadejakých hokejových zápasoch)

PS: Toto je 6 diel z tej istej série, kde je podľa mňa jasne vidno že Joffrey nemá vlasy na Jágra. :potapec:

https://angelique.cz/obaly-fr/trevise-2 ... -amour.jpg


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 21:27
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta,k to já jsem v něm Jágra vůbec neviděla. Ani mi ho nijak nepřipomíná. :disagreement:
Obálka šestého dílu je toho důkazem.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 22:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  25 lis 2021, 20:54
[
PS: Toto je 6 diel z tej istej série, kde je podľa mňa jasne vidno že Joffrey nemá vlasy na Jágra. :potapec:

https://angelique.cz/obaly-fr/trevise-2 ... -amour.jpg
Tak tenhle účes je za mě už jiné kafe, ale že ilustrátor vyhnul jizvě je opravdu na škodu...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 lis 2021, 22:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  25 lis 2021, 22:16
moirra píše: *  25 lis 2021, 20:54
[
PS: Toto je 6 diel z tej istej série, kde je podľa mňa jasne vidno že Joffrey nemá vlasy na Jágra. :potapec:

https://angelique.cz/obaly-fr/trevise-2 ... -amour.jpg
Tak tenhle účes je za mě už jiné kafe, ale že ilustrátor vyhnul jizvě je opravdu na škodu...
Ano, je to škoda. Tady je třeba zapojit vlastní fantazii.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 26 lis 2021, 00:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keď sa pozriem na knihu fyzickú tak on podla mňa jízvu má - ale záleži od scanu alebo aj od tlače obálky, keď porovnám tri obálky tak na každej je to farebne inak

https://angelique.cz/angelika-knihy-oba ... vydani.php

na tomto keď si to nakliknete a zväčšíte si to, je to čiastočne vidno

https://angelique.cz/obaly-fr/trevise-1 ... -amour.jpg

PS: spomínate si ešte na naše jízvologické šialenosti ? :lol: to som bola riešením Joffreyovej jízvy doslova posadnutá ako sa tak dívam :slzici:

viewtopic.php?f=6&t=486

je tam dokonca výpis zmienok a jízvách vo worde na stiahnutie na strane 2 ak by mal niekto záujem :scar:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 06 pro 2021, 08:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keďže pokračujem v čítaní a porovnávaní slovenskej a českej verzie, dávam sem ďalšiu vec, čo som objavila. Bolo tam toho ešte trochu viac, čo som si všimla, ale len také drobnosti a o tých sa tu zmieňovať nebudem.

Slovenská verzia: Angelika a diabol, s. 445 (Tatran, 1992):

Ešte raz sa objali. Bolo vidieť, že Joffrey sa nevie spamätať zo zázraku, že drží v náručí Angeliku živú a zdravú. Veľmi sa trápil od chvíle, keď sa od Cantora dozvedel, že Angelika je v Tidmagouche a že bojuje proti zlej, déminickej, šialenej a zvrátenej žene, ktorá sa volá Ambroisine de Maudribourg.
"Čas nejestvuje," povedal hlbokým hlasom.


v češtine je to takto:
Ešte raz sa objali. Bolo vidieť, že Joffrey sa nevie spamätať zo zázraku, že drží v náručí Angeliku živú a zdravú. Veľmi sa trápil od chvíle, keď sa od Cantora dozvedel, že Angelika je v Tidmagouche a že bojuje proti zlej, déminickej, šialenej a zvrátenej žene, ktorá sa volá Ambroisine de Maudribourg.
Ambroisine de Maudribourg. Strašné jméno. Jaké hrůzy musela Angelika prožít. V tomhle nádherném okamžiku však na ně oba
zapomněli. Líbal ji dlouze do vlasů.

"Čas nejestvuje," povedal hlbokým hlasom.


Česká verzia sa opäť čítala lepšie ako slovenská, bolo príjemné prečítať si napríklad, ako si Piksarett vzal virginský tabak, a nie tabak od Virgínie :lol: Ja teda netuším, či tí slovenskí prekladatelia boli opití alebo čo, lebo niektoré veci sú úplne šialené. :devil: Ako to, čo už spomínala Moirra - s tou "čelenkou s perím". :slzici:
(ináč aj v tomto dieli som narazila na to, že v češtine niečo hovorí Ambroisine a v slovenčine Joffrey, ale nemám pri sebe slovenskú verziu, nemôžem uviesť presnú stranu. Bolo to vtedy, keď sa J. vrátil do Tidmagouche, A. sa skryla za vojvodkynin domček a načúvala, ako J. vošiel k Ambroisine a konfrontoval ju. V češtine:
Obsazení pobřeží a osady proběhlo téměř bez hluku, bez jediného výstřelu. Ambroisinini muži tu najednou stáli se spvoutanýma
rukama a skoro ani nechápali, jak se to stalo. Ona, ďáblice, ještě nic netušila.
Hleděla na Peyraka stojícího před ní. Angelika slyšela její něžný hlas, trochu zastřený hluboký hlas: "Vy tady!"
Po zádech jí přejel mráz. Jak to že se jí Ambroisine natolik dostala pod kůži, že pouhý tón jejího hlasu v ní vyvolává hrůzu a obavy?


tak v slovenčine tento "nežný a trochu zastretý hlboký hlas" patril Joffreyovi. Ono by to tak aj mohlo byť, keby tam hneď za tým nebola zmienka, že v Angelike už len počutie Ambroisinho hlasu vyvoláva hrôzu. :disagreement:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 06 pro 2021, 16:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  06 pro 2021, 08:46

Česká verzia sa opäť čítala lepšie ako slovenská, bolo príjemné prečítať si napríklad, ako si Piksarett vzal virginský tabak, a nie tabak od Virgínie :lol: Ja teda netuším, či tí slovenskí prekladatelia boli opití alebo čo, lebo niektoré veci sú úplne šialené. :devil:

tak v slovenčine tento "nežný a trochu zastretý hlboký hlas" patril Joffreyovi. Ono by to tak aj mohlo byť, keby tam hneď za tým nebola zmienka, že v Angelike už len počutie Ambroisinho hlasu vyvoláva hrôzu. :disagreement:
Zase jsem se velice pobavila, hlavně u toho tabáku. Chudák čtenáři, kteří najednou listovali v knize zpátky a zmateně hledali, kdo je ta Virgínie a proč distribuuje tabák mezi indiány :slzici: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 06 pro 2021, 16:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  06 pro 2021, 08:46

(ináč aj v tomto dieli som narazila na to, že v češtine niečo hovorí Ambroisine a v slovenčine Joffrey, ale nemám pri sebe slovenskú verziu, nemôžem uviesť presnú stranu. Bolo to vtedy, keď sa J. vrátil do Tidmagouche, A. sa skryla za vojvodkynin domček a načúvala, ako J. vošiel k Ambroisine a konfrontoval ju. V češtine:
Obsazení pobřeží a osady proběhlo téměř bez hluku, bez jediného výstřelu. Ambroisinini muži tu najednou stáli se spoutanýma rukama a skoro ani nechápali, jak se to stalo. Ona, ďáblice, ještě nic netušila.
Hleděla na Peyraka stojícího před ní. Angelika slyšela její něžný hlas, trochu zastřený hluboký hlas: "Vy tady!"
Po zádech jí přejel mráz. Jak to že se jí Ambroisine natolik dostala pod kůži, že pouhý tón jejího hlasu v ní vyvolává hrůzu a obavy?


tak v slovenčine tento "nežný a trochu zastretý hlboký hlas" patril Joffreyovi. Ono by to tak aj mohlo byť, keby tam hneď za tým nebola zmienka, že v Angelike už len počutie Ambroisinho hlasu vyvoláva hrôzu. :disagreement:
Bože, uvažujem nad tým koľko kníh asi tí neschopní "google" prekladatelia takto autorom zničili.

Samozrejme že sa nejednalo o Joffreyov hlas, ten by sme ťažko označili ako "jemný" vo franúczskom originále fragile.
Veď po tom čo sa Peyracovi hlas zlomil, mal "charizmatický chraplák", ako to výstižne nazvala Dauphine.
Preklad z francúzskeho originálu:

Horúčava bola intenzívna. Nad Tidmagouche sa vznášala akási strnulosť, akési desivé očarenie.
Obsadenie pobrežia a dediny sa uskutočnilo takmer bez hluku a bez výstrelov. Muži pod Ambróziným velením sa ocitli so zviazanými rukami a nohami bez toho, aby vôbec pochopili, čo sa s nimi deje. Ona, démonka, to ešte nevedela.
Pozerela na Peyraca stojaceho pred ňou. Angelika počula hlas s jemným, mierne zastretým a krehkým tónom:
- Tak teda ste tu!
Zamrazilo ju. Ako veľmi ju Ambroisine dokázala ovplyvniť, že ju už len zvuk jej hlasu premkol hrôzou a strachom?
Bolo načase," povedala si, "aby prišiel, bola by ma zničila... Ach, Joffrey, moja láska!
Keď vstúpil do miestnosti, cítila jeho pokojný, sebaistý krok.
Vedela, že jeho pohľad je stále upretý na krásnu tvár démonky, ale neprezrádzal nič z jeho myšlienok.
- Dlho vám to trvalo," zopakovala Ambroisine de Maudribourg.

PenelopaW píše: *  06 pro 2021, 16:28
..... kdo je ta Virgínie a proč distribuuje tabák mezi indiány :slzici: .
však práve! :lol: :lol: ja keď som začala kedysi intenzívne rešeršovať v slovenských som bola celá pomotaná ...

našťastie sa potom zjavili české PDFky - k českým vytlačeným knihám som sa dospracovala až vďaka Fantine


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 05 led 2022, 14:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  06 pro 2021, 16:28

Zase jsem se velice pobavila, hlavně u toho tabáku. Chudák čtenáři, kteří najednou listovali v knize zpátky a zmateně hledali, kdo je ta Virgínie a proč distribuuje tabák mezi indiány :slzici: .
Penelopa, na toto môžem reagovať len takto :slzici:

Ináč prajem všetkým dievčatám krásny nový rok, hlavne veľa zdravia a šťastia a samozrejme zábavy či už pri čítaní Angeliky alebo na tomto fóre!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 14 zář 2022, 10:58
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Tak právě jsem dočetla první část Angeliky a ďáblice... a hrozně mě na tom zaráží a naprosto příšerně rozčiluje, že naše hlavní hrdinka si tak moc sedí na vedení! Milion lidí ji tam varuje, že na ni (i Joffreye) chystají nekalosti, že jí hrozí nebezpečí, ona si vždy řekne, že "teď už si bude dávat pozor/ bude opatrnější/ nebude dělat žádné zbrklosti" a přesto vždy vlítne do dalšího průšvihu. Chápu, že bez toho by nebyla zápletka, ale... uff :D
Kočka syčí vždy v přítomnosti Ambroisine - Angelika se dost tupě ptá "koho se tak bojíš, koho to vidíš, co?" - no koho, když syčí jen v přítomnosti té tmavovlasé hydry.
Ambroisine lže, jako když tiskne, ale Angelika jí to baští jak ze zlatého podnosu, přičemž zároveň neváhá začít podezřívat Colina ze zrady. To vážně? Po tom všem?
Navíc Angelika ví o proroctví, kde ďáblice přijede na jednorožci... a úplnou náhodou tam ztroskotá loď Jednorožec (!!!!), přesně v tu dobu, kdy tam kotvily dvě lodi a na stráni už stály ty dřevěné sruby... a nic jí nedocvakne, jen má občas nějaký divný pocit?
Mařena z moře má najednou svůj flakón, má plášť, k nimž si vymyslí dvě celkem chabé výmluvy.. a Angelika naprosto s klidem "okay, to zní logicky". Jako jednotlivé případy možná, ale všechno dohromady? Vážně? Kde je ta proklamovaná Angeličina intuice a předvídavost? Mám pocit, že se na ni v tomto díle úplně zapomnělo...
/rant over :lol: vážně mě to rozčililo, ale holt nebylo by zápletky... Teď jdu na druhý díl, už si po těch letech nepamatuji detaily, tak jsem zvědavá, co mě tam zase rozohní :slzici:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 14 zář 2022, 13:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Musím s Tebou souhlasit, toto mne při čtení iritovalo taky. Vyšťourala jsem svůj starý komentář na Databázi knih, kde jsem napsala:

První svazek hodnotím vyšším hodnocením, protože Ambroisine ještě zcela neodkryla karty a nezačala se chovat jako blázen. Na tomto díle mi vadilo hlavně to, jak Angelika místy jednala nelogicky, nenaslouchala intuici, opomíjela podstatné informace, které měl čtenář (už jen podobenství o příjezdu na jednorožci bylo do očí bijící), natož náznaky sdělované jinými postavami, a pokaždé jednala jinak, než jak by po ní manžel chtěl. Hlavně na konci, kdy se rozhodla odplout do Port Royalu poté, co se již několikrát napálila na údajně ověřené zprávy o pohybu manžela, které se ukázaly jen manipulací, jak ji dostat někam od něj.
Nicméně v prvním svazku atmosféra příjemně houstne, tenata kolem Angeliky se ovíjejí stále pevněji a děj graduje a je napínavý. Škoda jen nelogičností v chování postav - čtenáři je od počátku známo, kdo je pachatelem všech škod a diví se, že s tím hrdinové nic nedělají.


Vybavuji si, že při čtení jsem měla chuť třískat hlavou o stůl :) .


Mimochodem: s Dashou jsme v pařížské MHD objevili skvělého adepta na bratra Lukáše!


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 14 zář 2022, 18:56
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak Ďáblice mě docela bavila. Bylo to takové detektivní zpestření.
Ovšem Angeličino chování mi také přišlo nelogické. Ambroisine byla zkušená manipulátorka a uměla dostat lidi, tam, kam ona chtěla. Angelika přes všechno utrpení věřila v to dobré v lidech. To byla její naivita, která to Ambroisine usnadňovala.
Jako mladá holka jsem taky poznala jednu takovou milou manipulátorku. Hezká tvářička, medový hlásek, ale dost jedu ve slovech. Ono to člověku dochází postupně a s odstupem.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 14 zář 2022, 19:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ach ja mám tu knihu rada ....na začiatku diablice je ten krásny Joffreyov romantický, viacstránkový výlev. :ach:

Toto je môj názor prečo Angelika jednala tak iracionálne

Po tom čo si Angelika už myslela že ho stratila sa dožila takejto romantiky. Angelika bola proste znovu čerstvo zamilovaná, v siedmom nebi a my všetky vieme z vlastnej skúsenosti že zamilovaný človek nedokáže rozmýšľať racionálne. Stačilo jej povedať: Joffery je tam, alebo tam a už sa tam rozbehla.

Diablica mala teda, keďže sa zjavila práve v momente kedy sa Angelika a Joffrey udobrovali a ešte viacej zbližovali, ľahkú hru. V tom momente bola Angelika práve veľmi zraniteľná a nedokázala, ako všetky zamilované ženy, triezvo uvažovať.
A vlastne nielen ženy, spomeňme si na veľkomožného pána Rescatora :mask: , koľko šialenstiev natropil z lásky k jednej jedinej žene. :mrgreen:

Joffereyovi dávam 100 bodov že diablicu už od začiatku prepukol, ale nejaké tie body mu odčítávam pretože Angeliku dostatočne nechránil. Cantor prekukol diablicu tiež a samozrejme aj mačiatko.

mačky ale aj psy majú takýto 7my zmysel - mačky, ako bytosti náročné prskajú často....existujú psy ktoré skoro na nikoho neštekajú, ale potom príde jeden človek a štekajú ako posadnuté :dog: ... na takého človeka si majiteľ psa musí dávať parádny pozor

veď ako vieme keď zaveje diabolský vietor .......


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 16 zář 2022, 09:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Morningstar, Penelopa, Mimi: zaujímavé, že ja som sa na to takto nikdy nepozerala. Nikdy ma nenapadlo, že by bola Angelika "mimo", resp. že je nejaká menej vnímavá. Asi som sa zameriavala viac na tú atmosféru, ktorá ma úplne pohltila. Teraz, keď nad tým tak uvažujem, tak mi prišlo na um to isté, čo Moirre - Angelika bola ešte citlivá po príhode s Colinom a hádke s Joffreyom, nefungovali jej všetky inštinkty naplno, tak sa mohla dopustiť - a aj dopúšťala - mnohých chýb. A možno to bol len zámer AG :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 19 zář 2022, 13:52
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Na mě to hlavně v prvním ďábelském díle působí jak pěst na oko, jelikož je tam hrozně zjevné už od počátku, že všechny rozpory pochází pouze od jednoho zdroje.. např. kdy hydra prohlásí, že otec de Vernon nechtěl, aby královo dcery zůstaly v Gouldsboro, to samé se řešilo i s protestanty/Abigail a novými obyvateli Gouldsboro, ta informace přišla od hydry, poté i ta nedůvěra vůči Colinovi byla na základě toho, že hydra údajně slyšela piráty hovořit o tom, že Colin hodlá uchvátit Gouldsboro pro sebe a pro ně - všechny tyto pro Angeliku zdrcující zprávy přišly od hydry, která se snažila (zpočátku zjevně celkem úspěšně) rozsévat zmatky a nepřátelství mezi lidi... a Angelika začne raději nedůvěřovat všem svým starým či novým přátelům? To mi prostě neštimuje. Ty jiné lidi zná delší dobu, někteří jí i zachránili život, byli jí věrnými přáteli... tak se mi příčí ta idea, že raději poslechne a uvěří jedovatým řečem právě vyplavené velryby oproti lidem, jejichž charakter zná. Jasně, jsou tam napsané pochyby, neodsoudila je na první dobrou, ale to jednání je nelogické - nejrozumnější by přeci bylo rovnou za tou osobou zajít a říct si to fair and square z očí do očí. Jediné, co jsem jakžtakž pochopila, bylo její zděšení a strach, kdyý ji hydra začala krmit tím, že Joffrey ji vlastně nemiluje a chce hydru - protože naše hlavní hrdinka už si zažila to, že o svou velkou lásku přišla a v podstatě celé ty díly jsou o tom, jak se k sobě snaží najít cestu, jak se mezi nimi vyvíjí nová forma jejich vztahu, a zároveň o ohromném strachu, že o to, co už si znovu našli a vybudovali, opět přijdou. Protože ve finále tohle je Angeličin ultimátní strach.
Ovšem to, že se podivuje nad razantní změnou charakteru svých přátel, kterou pak bez nějakého hlubšího zamyšlení akceptuje, tomu prostě odmítám uvěřit - těch drobnějších i větších věcí tam prostě bylo moc naráz. Chápu, že zamilovanost dělá z lidí hlupáky, ale tohle mi přišlo už přehnané i na "moc zamilovanou houbu" :lol:

A taky je mi jasné, že bez toho by nebyla zápletka knihy... a souhlasím, čte se to jedním dechem, ale nůž se mi v kapse otvíral téměř konstantně :lol: Navíc se i tato série dá celkem solidně brát jako návod jak věci NEDĚLAT - těch problémů (a mrtvol!), které zde vyvstávají jen kvůli absenci základní komunikace, je přehršel. Možná jsem na to už vysazená, ale před nějakou dobou jsem rezignovala na takové to intrikářství či jak to nazvat, takové to "domnívám se, že ten dotyčný/ta dotyčná se domnívá, že já se domnívám... ", možná proto jsem na to i v literatuře, filmu a vlastně všude kolem víc citlivá 8)

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 19 zář 2022, 17:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sühlasim že to bol zámer pani AG - ale cez to všetko nevykreslila nič, s čím by sme sa nemohli stretnúť v skutočnom živote.

Ono takéto diablice (a diabli) existujú, a sú schopní aj roky manipulovať celé svoje okolie, kým sú jedného dňa prezradení a usvedčení s toho čo sú.

OPIS DIABLICE

hleděla na Angeliku klidně a mírně. Jako by měla ty'oči zlaté, napadlo Angeliku. Zdálky se zdají černé jako uhel, ale zblízka vypadají jantarové, na dně jim září zrnka zlata.Mlčky se pozorovaly. Vévodkyně mírně zvedla hlavu a usmála se. Byla trošičku afektovaná, jako by se vědomě snažila hrát naučenou roli. (...) Ta žena stojí trochu mimo svět, je osamělá, napadlo k vlastnímu překvapení Angeliku. Tenhle pocit se k mladé a zářivé krásné Ambroisine de Maudribourg vůbec nehodil. Navíc v ní bylo cosi dětského, dívčího. To dělají ty zuby, pomyslela si Angelika. Horní bílé, krásné a rovné zoubky byly trošičku v předkusu a lehounce zvedaly horní krásně vykrojený ret tak, že vévodkyně chvílemi vypadala jako holčička, které je do pláče. I v jejím úsměvu byl kus až dojemně důvěřivé nevinnosti. Pohled však měla vědoucí, zralý a přemýšlivý. Kolik jí může asi tak být let? Třicet? Víc? Míň?
"Vy mě neposloucháte," ozvala se najednou vévodkyně, usmála se právě tím odzbrojujícím úsměvem a odhrnula si z obličeje záplavu nádherných černých vlasů.


Ambroisine sa tak šikovne vydávala za zbožnú, že jej Angelika, ktorá už mala skúsenosti od dvora zo spoločnosťou Sviatosti oltárnej dokonala sadla na lep - keďže jej čudné chovanie považovala s časti za prepjatú zbožnosť

a ešte citát ako sa bavia o Joffreyovi - bavili sa o ňom spolu veľakrát:

"Jste tak krásná," řekla najednou madame de Maudribourg.
"Všichni muži do vás skutečně musí být zbláznění."
"Ach, nemluvte mi o mužích," řekla Angelika trpce. "Právě jsem se strašně pohádala s manželem..."
"To je zdravé," usoudila vévodkyně. "Podle mého názoru je třeba se občas s manželem poškorpit, je to znamení, že oba zůstali
nezávislými osobnostmi."
Její poznámka svědčila o zralém úsudku zkušené ženy. Angelika začala chápat, proč má takový vliv na lidi kolem sebe.


Keďže mám rada obrázky, tak musí byť aj ilustrácia. Táto koláž, už ani neviem kde som ju našla, je skutočne výstižná, ako Ambroisine medovým hlasom a rozoklaným jazykom šeptala lži:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 19 zář 2022, 20:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika se také domnívala, že Amrosine negativně poznamenal život s krutým nanželem


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 21 zář 2022, 17:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  19 zář 2022, 20:38
Angelika se také domnívala, že Amrosine negativně poznamenal život s krutým nanželem
Ano, veľmi dôležitá a správna pripomienka Sob. :ok: Angelika bola veľmi empatická. Nazdávala sa že ťažké detstvo a manželstvo zo starým chlípnikom ktorý už pár mladých manželiek predtým odstránil a prežil, ju muselo poznačiť a spraviť tak trochu čudáckou a prepjate pobožnou. Myslím že na začiatku by bola Ambroisine poslednou osobou ktorú by podozrievala že je démonom.

To ešte netušila že v prípade Ambroisine a starého chlípnika to bolo úplne inak.

Ten Ambroisinin manžel je jednou s postáv v kníhách Angelika u ktorého sa mi ešte nepodarilo dopátrať kto by mohol byť skutočná historická predloha k jeho charakteru, ale možno sa mi to jedného dňa podarí zistiť.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 22 zář 2022, 11:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, A Ambrosine má svou historickou předlohu ?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 23 zář 2022, 09:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  22 zář 2022, 11:22
Moiro, A Ambrosine má svou historickou předlohu ?
tak to by aj mňa zaujímalo! A aj ten vojvoda de Maudribourg - možno niekto ako Gilles de Retz? ;)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 zář 2022, 18:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasim s Moirou a Sob, Angelika byla v sedmém nebi po udobreni s manželem a po jeho vyznání, byla šťastná a tím pádem její smysly plula na hladině velké lásky. A jak píše Sob, byla velice empaticka, nikdy nepřemýšlel, zda za pomoc druhým nebude ona potrestána, nebude mít problémy. Do pomoci druhým se vrhá bez rozmyšleni.
Samozřejmě její “lehkomyslnost” je někdy do nebe volající. Ale jedna se o smyšlený příběh, kde je par věci trochu nelogickych.
Doufám, ze si brzo o těchto záležitostech popovodame


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 25 zář 2022, 18:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  25 zář 2022, 18:35
Souhlasim s Moirou a Sob, Angelika byla v sedmém nebi po udobreni s manželem a po jeho vyznání, byla šťastná a tím pádem její smysly plula na hladině velké lásky. A jak píše Sob, byla velice empaticka, nikdy nepřemýšlel, zda za pomoc druhým nebude ona potrestána, nebude mít problémy. Do pomoci druhým se vrhá bez rozmyšleni.
Samozřejmě její “lehkomyslnost” je někdy do nebe volající. Ale jedna se o smyšlený příběh, kde je par věci trochu nelogickych.
Doufám, ze si brzo o těchto záležitostech popovodame
Přiznávám, že jsem na její citové rozpoložení po usmíření s manželem zapomněla. :love:
Mě při čtení prostě zaujala Angeličina důvěra v lidi a to, že v nich viděla hlavně to lepší. Ambroisine dovedl využít svou krásu a pod rouškou ubohé oběti připravovat zločiny.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 03 říj 2022, 12:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  23 zář 2022, 09:58
Sob píše: *  22 zář 2022, 11:22
Moiro, A Ambrosine má svou historickou předlohu ?
tak to by aj mňa zaujímalo! A aj ten vojvoda de Maudribourg - možno niekto ako Gilles de Retz? ;)

Ambroisine zrejme ako postava nie, ale postava a legenda Akádskej diablice je inšpirovaná akádskym folklórom. Už som niečo našla ale ono to trvá, podobne ako mi trvalo kým som prišla na to kým sa inšpirovala pani AG u postavy Orgevala.

Ono je to tým že som narozdiel od pani AG nevyrastala s francúzskym folklórom. (Ku ktorému patrí aj folklór nového zaoceánskeho Francúzska, nezabúdajme že oni sa dejiny svojej krajiny podrobne učia aj v škole)

Viacej k Akádskej diablici tuto: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 133#p31133

Postava toho starého chlípnika bola možno inšpirovaná skutočnou postavou ale zatiaľ som nič nenašla. Ono to vždy hodne trvá kým človek na niečo narazí, lebo veci ktoré sú pre rodených Francúzov automatické, nám moc logiky nedávajú, podobne ako každý Slovák vie kto bol Jánošík a každý Čech kto bola Libuše a Přemysl a čo alebo kto je GOLEM, čo by cudzinec žijúci u nás tiež zrejme automaticky nevedel.

Možno to sem nepatrí, ale tiež som sa kedysi poriadne nahľadala kým som prišla na to ktorou francúzskou ľudovou pesničkou sa inšpirovala POMENKA od Ivetky Barotšovej. (melódia je identická)

Niečo na pobavenie, alias vraj nový trend rybie obočie, ja by som skôr povedala že obočie pre diablicu

[ img ]

toto je jedna z folklórnych predstáv ako vyzerala diablica z AKADIE (podľa akádskych povestí) vo svojej pravej podobe:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 04 říj 2022, 18:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  03 říj 2022, 12:27
Precious píše: *  23 zář 2022, 09:58
Sob píše: *  22 zář 2022, 11:22
Moiro, A Ambrosine má svou historickou předlohu ?
tak to by aj mňa zaujímalo! A aj ten vojvoda de Maudribourg - možno niekto ako Gilles de Retz? ;)

Ambroisine zrejme ako postava nie, ale postava a legenda Akádskej diablice je inšpirovaná akádskym folklórom. Už som niečo našla ale ono to trvá, podobne ako mi trvalo kým som prišla na to kým sa inšpirovala pani AG u postavy Orgevala.

Ono je to tým že som narozdiel od pani AG nevyrastala s francúzskym folklórom. (Ku ktorému patrí aj folklór nového zaoceánskeho Francúzska, nezabúdajme že oni sa dejiny svojej krajiny podrobne učia aj v škole)

Viacej k Akádskej diablici tuto: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 133#p31133

Diablica z Akádie a akádsky folklór, vravíš? To si musím naštudovať! Ďakujem za link a rešerše, na Teba je spoľahnutie! :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 04 říj 2022, 21:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  25 zář 2022, 18:35
Samozřejmě její “lehkomyslnost” je někdy do nebe volající. Ale jedna se o smyšlený příběh, kde je par věci trochu nelogickych.
Doufám, ze si brzo o těchto záležitostech popovodame
No to sa teším aj ja že si o týchto veciach brzy popovídame - ale ruku na srdce, aj celý tento "nesmyšlený" svet koná veľmi často totálne nelogicky a bežný jednotlivec tiež - (o politikoch ako samostatnom živočíšnom druhu radšej pomlčím)
- čo čiastočne vyplýva aj z toho že človek má skutočne zriedkakedy k dispozícii všetky pravdivé informácie pohromade, (a to sa je ťažko správne rozhodnúť a konať) a tiež z toho že človek je bytosť emocionálna - zmietaná svojimi pocitmi - či už pozitívnymi alebo negatívnymi - nečudo že budhisti za najväčšie blaho považujú chvíľku absolútneho kľudu :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: 09. Angelika a ďáblice
Napsal: 06 říj 2022, 22:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  04 říj 2022, 18:21
moirra píše: *  03 říj 2022, 12:27
Precious píše: *  23 zář 2022, 09:58
Sob píše: *  22 zář 2022, 11:22
Moiro, A Ambrosine má svou historickou předlohu ?
tak to by aj mňa zaujímalo! A aj ten vojvoda de Maudribourg - možno niekto ako Gilles de Retz? ;)

Ambroisine zrejme ako postava nie, ale postava a legenda Akádskej diablice je inšpirovaná akádskym folklórom. Už som niečo našla ale ono to trvá, podobne ako mi trvalo kým som prišla na to kým sa inšpirovala pani AG u postavy Orgevala.

Ono je to tým že som narozdiel od pani AG nevyrastala s francúzskym folklórom. (Ku ktorému patrí aj folklór nového zaoceánskeho Francúzska, nezabúdajme že oni sa dejiny svojej krajiny podrobne učia aj v škole)

Viacej k Akádskej diablici tuto: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 133#p31133

Diablica z Akádie a akádsky folklór, vravíš? To si musím naštudovať! Ďakujem za link a rešerše, na Teba je spoľahnutie! :ok:
Moiro, Připojují se k dikům. Opět jsi nezklamala.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 51 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů
cron