4. díl l'Intégrale: Popravený u Notre-Dame

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 72 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: 4. díl l'Intégrale: Popravený u Notre-Dame
Napsal: 13 zář 2009, 11:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak čo hovoríte na nový obal a na ukážku? :wink:

http://www.fragment.cz/prehled/knihy-pr ... -s46084348


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 zář 2009, 11:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Obal se mi líbí. Ponechává prostor fantazii.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 zář 2009, 11:52
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Obal není tak půvabný jaky ty předchozí, ale co se dá dělat, důležitý je obsah :D . No už se moc těším.


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 zář 2009, 15:54
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Týjo, a všimly jste si, jak už Fragment změnil své mínění o Angelice a Anne Golon - vysekl jí tam poklonu "Strhující sága o velké lásce a nenávisti z pera jedné z nejlepších současných francouzských autorek historických románů pokračuje...". Jeanne, to je Tvá zásluha?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 13 zář 2009, 16:11
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nj, to jsem taky vykřikovala, že konečně pokrok! Angelika je HISTORICKÝ román!!! :)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 zář 2009, 10:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tak hurá.. i když tímhle tempem nevím, jestli se pokračování dožiju :? .
Obal se mi moc líbí, i když ty stínové obrázky mi tam trochu chybí.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 zář 2009, 22:15
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Obal zajimavy, vhodny pro historicky roman :D

spis me zarazi, ze vsechny obaly nejsou ve stejnem stylu :?:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 zář 2009, 08:43
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Yenn, jestli se nemýlím, tak tu jeanne tak před půl rokem, rokem psala, že se vydávání knih trochu zpozdilo, protože se vydavatelé neshodli s výtvarnicí, která navrhla původní obaly. Soudím, že další díly teda navrhuje jiný výtvarník a nemůže použít "původní" motivy :?: .


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 zář 2009, 14:44
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Elis, mas pravdu, uz si taky vzpominam....ale podle me je to skoda,vypadalo by to v te knihovnicce lip :D Ale samozrejme to jsou male veci a jak psala Andrej, dulezity je obsah :D


Nahoru
Profil Citovat
Lady Ann
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 zář 2009, 08:32
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18 zář 2009, 15:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už se těším na to, jak se začtu. :P Jenom doufám, že další díly budou vycházet v nějakém kratším intervalu. :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 19 zář 2009, 22:37
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
No upřímně, já jsem tímto obalem unešená a naprosto perfektně se k tomu hodí :D
Lady, to doufám taky, snad už to nebudě díl za půl roku :)


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 zář 2009, 21:14
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Mně se obal moc líbí, no a anotace mě taky vyloženě potěšila :) Že by se blýskalo na lepší časy?


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 zář 2009, 21:06
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojte
nevie mi niekto podat info, ci uz Martinus ponuka novy diel Popraveny u Notre-Dame. Mozno dievcata zo Slovenska budu vediet, Precious urcite. Dakujem a prajem prijemny vecer.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 zář 2009, 13:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mary píše:
Ahojte
nevie mi niekto podat info, ci uz Martinus ponuka novy diel Popraveny u Notre-Dame. Mozno dievcata zo Slovenska budu vediet, Precious urcite. Dakujem a prajem prijemny vecer.
ahoj Mary, ja si myslím, že ho budú mať v ponuke tak dva-tri dni pred vydaním. Tak to bolo s druhým aj s tretím dielom, takže zatiaľ nepredpokladám, žeby ho dali do ponuky skôr. Teraz tam rozhodne nie je.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 říj 2009, 00:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už někdo čtete? Já ji ještě nesehnala.


Nahoru
Profil Citovat
Lady Ann
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 říj 2009, 17:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18 zář 2009, 15:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To by mě také zajímalo. Chystám se projít knihkupectví příští týden, tak abych nechodila zbytečně. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2009, 16:00
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, tak já už ji mám, sehnala jsem ji v Opavě v Knihcentru, ale nemám na ni čas. Asi se do ní pustím až o podzimních prázdninách.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2009, 20:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já ji už taky mám. Dnes jsem koupila v Neoluxoru.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2009, 09:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej píše:
Já ji už taky mám. Dnes jsem koupila v Neoluxoru.
tak potom očakávame, že sa pochválite s prvými dojmami :wink:


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 říj 2009, 22:00
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
taky uz ji mam hezky doma v teple, ale jestli se k ni dostanu driv nez v duchodu, to netusim :-(


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 říj 2009, 23:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už čtu, i když bych měla číst úplně něco jiného. Zatím je to stejné jako staré díly myslím. Jen v předmluvě je zmíněná Jeanne :) .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 říj 2009, 11:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja ju už tiež mám, ale keďže čítam The Lost Symbol od D. Browna a práve idem do finále, Angelika bude musieť počkať :)


Nahoru
Profil Citovat
Lady Ann
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 říj 2009, 16:17
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18 zář 2009, 15:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už ji mám také. :lol: Zítra je volno, tak bych se do ní mohla pustit. :P


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 říj 2009, 21:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oceňuji rozšířené informace o životě paní Scaronnové, to tak nějak už chápu tu Angeličinu náklonost k ní, původně jejich návštěvy v Templu příliš rozebrané nebyly.


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 22:27
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak uz mam precteno, rekla bych, ze tam je vice o vztahu Angeliky a Desgreze. Nepamatuji si, ze by ji vzal do lazni??
Je to nove, ze? Ja totiz nemam tento dil, tak nacteny - nemam totiz ten proces rada, i ve filmu ho preskakuji :-(


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 22:57
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, souhlasím já ho taky ve filmu přeskakuji, ale v knize to je, že jí bere do lázní, to si moc dobře pamatuju. Je to v tom starém vydání. Četla jsem to nedávno znovu.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 říj 2009, 10:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tenhle díl mě mile překvapil (moc tyhle ponuré události nemám ráda :( ), řadím ho na top hned vedle nové Markýzy andělů. Nové odstavce jsou logické a zapadající do děje (kapitola Noční Paříž je úžasná! Došlo mi, že je to vlastně paraela třeba s takovou nocí v Quebeku po vylodění), semtam je nová větička - zdá se mi to, nebo původní editor cenzuroval "vulgární" či příliš násilné poznámky? Ať tak či tak, dodává to dílu zase trošku jiný nádech..
Nejvíc se mi asi líbila nová pasáž, jak kat vrací Angelice 30 zlatých (nebudu příliš spoilerovat pro ty, co ještě nečetli :wink: )
Ještě doplním, brilantně zpracovaný obsah a konečně poznámky pod čarou - není jich ale zdaleka tolik, kolik by jich zřejmě bylo v minulém díle, kde bohužel nejsou..... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 lis 2009, 18:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Včera jsem konečně dočetla Královské slavnosti (měla jsem je rozečtený fakt dlouho, nějak jsem to nedokázala dočíst). Ale navnadilo mě to, že jsem využila toho, že mé menší dítko musí ležet v posteli a nanejvýš tak sledovat pohádky, že jsem se pustila do Popraveného. Narozdíl od předchozího dílu, jsem tenhle přečetla téměř na jeden zátah. Moc se mi líbily ty popisy Paříže, a nějak jsem si to i víc užívala (jasně, že jsem málem brečela - ještě, že vím, že ho nepopravili ...).
Důkladně jsem přečetla i tu soudní při. Fakt jsem měla tendenci si až do konce myslet, že ho musí osvobodit, že to prostě nemůže být jinak, tak bylo zřejmé, že proti němu v podstatě nic nemají. Takže jsem čekala, kdy na něj vytáhnou opravdu něco závažného. Pořád nic - a najednou tu byl rozsudek.
Musím přiznat, že se mi i líbilo, jak se Joffrey choval a odpovídal. Víc mi to k němu sedělo. Byl víc v klidu a ironický, i přes to všechno čím si prošel (protože zrovna tohle je část, kterou ve filmu nemusím).
Předchozí vydání jsem četla nanejvýš tak dvakrát - a neměla jsem v úmyslu se k němu vracet. U tohohle novějšího udělám rozhodně výjimku. Děj byl takový ucelenější, postavy víc propracované. Spousta věcí se vysvětlila. Je to prostě víc bližší těm dalším dílům, které nebyly tak hrozně očesané.

PS: líbila se mi i předmluva. Je dobře, že jí tam dali. Člověk si až musí myslet, že přece není možné, aby se takhle někdo choval ke spisovatelům - a k lidem vůbec. Kdyby byla Francie komunistická, tak to snad i pochopím, ale v demokratické zemi?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 lis 2009, 15:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
asi nikto nemá rád tie smutné, strašne nespravodlivé časti so súdnym procesom... :(

Ale ináč Dasha hovorí aj za mňa, plne s ňou súhlasím, pokiaľ ide o názor na Popraveného. Skutočne sa vydaril. Mám len pár pripomienok:

1. Všimnite si, že na s. 143 sa dozvedáme, že sa madame Scarronová odsťahovala z Templu. No a tesne "pred popravou", na s. 237 si Angelika hovorí, že nemôže madame Scarronovú požiadať, aby postrážila Florimonda, lebo vdova pred ňou uteká a prežehnáva sa, len čo ju uvidí... to je to miešanie nových a starých častí, ktoré nie vždy výjde :)

2. Slová majstra Aubina, kata, na s. 253, mi nedávajú zmysel v tom, že keďže Joffreya vymenili za mŕtveho neznámeho už v hostinci, nemohol si všimnúť, že na povraze je uzol a popohnať kata, aby utekal - toto sa malo udiať už po zapálení hranice, ak som správne pochopila. Klamal majster Aubin? Predsa o výmene vedel a tak Angelike len tak z vlastnej vôle zaklamal? Veď peniaze jej už vrátil a podal jej na to dôveryhodné vysvetlenie, prečo ešte pridával tie vraj Joffreyove slová? Viete mi to niekto vysvetliť?

3. Konečne som pochopila, kde sa Angelika túlala, keď prenechala deti Barbe a "zmizla" v Paríži. V pôvodnom slovenskom vydaní Joffrey pred Notre Dame sľubuje Bécherovi smrť do dňa a do mesiaca. Joffreya "popravili" koncom januára. Angelika hneď porodila, v nemocnici bola štyri dni a potom ešte pár dní v Templi. Nakoniec dala deti Hortense a zmizla v Paríži. To sa udialo možno dva týždne po poprave. A aby Bécherova smrť sedela so Joffreyovými slovami - čo teda mala presne sedieť - mala ho Angelika hľadať ešte dva týždne, kým ho našla a nebolo mi jasné, kde teda takú dlhú dobu prežívala. (V pôvodnom vydaní bolo napísané, keď Béchera našla: "mesiac po poprave práve končí..."). V novom vydaní sa to vysvetlilo tým, že sa túlala len jednu noc. Ale potom mi nie je jasné, prečo Bécher zomrel koncom marca. To sú dva mesiace po poprave... Nesedelo mi to ani s pôvodným vydaním a nesedí mi to ani v tomto vydaní. Ale o časovej osi predsa vieme svoje, nie? :wink:

4. Všimnite si, že obsah časti "Na schodech Justičního paláce" je posunutý o jednu kapitolu.

5. Epizóde s Flégétanisom stále nerozumiem. Je to teda ten majster Ludovicus alebo kto? Alebo sa to všetko vysvetlí v ďalších dieloch?

6. a nakoniec odkaz pre Annie: "řezník" Lucas vystupuje aj v prvom dieli :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 lis 2009, 16:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Musím přiznat, že nejsem tak pozorný čtenář jako Preciouska :? :D
Detaily si nepamatuji, spíš mi uvízne "v duši" atmosféra. Ta teda na mě z tohohle dílu dýchala hodně, jako bych tu Paříž měla před očima.

Ale jinak jsem na vysvětlení také zvědavá :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 lis 2009, 17:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako vždy klobouk dolů před všímavostí Precious...
Já jsem zase měla dojem, že ač staré části, byla celá kniha přeložená nově, někde se lišilo slovíčko, obrat..
S tím katem jsem to pochopila tak, že jako věrný poddaný Ludvíka, který byl s plánem obeznámen, chtěl jen vystavět historku pro Angeliku věrohodnější, včetně toho, že uzel na provaze udělal Bécher. Uvidíme, jestli nám ohledně toho Anne podá zpětně nějaké jiné vysvětlení..


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 lis 2009, 20:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
možno pôsobím ako strašný detailista a asi vám už s tým leziem na nervy, ale nemôžem za to, že som si to všimla :( Ale to nič nemení na skutočnosti, že sa mi tento diel páčil asi najviac z nového vydania, aj keď je veľmi smutný. Ale bol spracovaný kvalitne, naozaj sa mi čítal veľmi dobre, všetko je v ňom namixované tak akurát. A áno, Tania, má to skvelú atmosféru, Paríž priam ožíva. Musí na tej Anne niečo byť, no nie? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 lis 2009, 21:50
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já ještě nedočetla, nějak mám málo času, ale nesrovnalosti se Scarronovou jsem si také všimla, teď jsem zrovna právě četla tu část, kdy se Angelika vrací po procesu. To holt trošku nesedí no...leda že by Francoise zase zchudla a byla tam zpět, to je také možné :) .


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 lis 2009, 15:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious teda klobouk dolu. Ja se az stydim, jakou rychlosti to ctu a tedy s velkou nepozornosti. Je tedy pravda, ze jsem stary dil cetla snad 2x. Zkusim si tento novy precist pomaleji a pozorneji. U tech dalsich to uz se mnou bude lepsi, ty mam nactene vic, protoze jsou pozitivnejsi :-)


Nahoru
Profil Citovat
Lady Ann
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 lis 2009, 16:19
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18 zář 2009, 15:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Již mám dočteno, díl se mi velmi líbil. Jenom taková malá poznámka - nejmenoval se exorcista v původním vydání Kircher? Teď je jmenován jako Kiher.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 lis 2009, 21:31
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lady Ann píše:
Již mám dočteno, díl se mi velmi líbil. Jenom taková malá poznámka - nejmenoval se exorcista v původním vydání Kircher? Teď je jmenován jako Kiher.
Jj, určitě to tak bylo, já si na to nové jméno nemohla zvyknout :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2009, 11:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
presne tak, Lady Ann a Andrej, na toto som zabudla upozorniť :D :D :D Tiež sa mi zdá, že majster Bourjous, hostinský, sa ide volať ináč. 8)


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 lis 2009, 23:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem také dočetla a taktéž jsem spokojená :) . Jsem i moc ráda, že už jsme měli něco ze Dvora zázraků, protože se mi nelíbilo, jak to bylo předtím ukončené vlastně těsně po popravě, takový neutěšený konec. Souhlasím s tím, že atmosféra Paříže z knihy úplně sálala, což bylo hodně obohacující. Předtím jsem tuhle část měla spojenou výlučně s procesem, bylo to takové nijaké, taky jsem ji neměla ráda. Ta atmosféra měst v nových dílech - Toulouse, které nám Anne krásně popsala ve Svatbě, a Paříže v Popraveném, tak hezky ilustrují, jak se Angelika mění.
No nemůžu se dočkat dalších dílů, doufám, že budou a co nejdřív.


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 lis 2009, 14:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ctu uz podruhe tento novy dil a musim rict, ze jsem si nikdy neuvedomila, ze je v nem popsano tolik podrobnosti o vztahu k Desgrezovi. Mam toho chlapika moc rada a milostne sceny s nim jsou moje oblibene :-) a uz se nemuzu dockat na dalsi novy dil, kde se te prvni snad dockam, i kdyz to bude az mozna v ceste do Versailes.
"Ležela na lavici. Zahlédla nad sebou Desgrezův obličej s přimhouřenýma očima, zamyšleně kouřil."
Určitě už v té době ji miloval, ach
:D


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 lis 2009, 20:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
malagelo píše:
Tak ctu uz podruhe tento novy dil a musim rict, ze jsem si nikdy neuvedomila, ze je v nem popsano tolik podrobnosti o vztahu k Desgrezovi. Mam toho chlapika moc rada a milostne sceny s nim jsou moje oblibene :-) a uz se nemuzu dockat na dalsi novy dil, kde se te prvni snad dockam, i kdyz to bude az mozna v ceste do Versailes.
"Ležela na lavici. Zahlédla nad sebou Desgrezův obličej s přimhouřenýma očima, zamyšleně kouřil."
Určitě už v té době ji miloval, ach
:D
JJ, je to hodně intimní, až překvapivé. Taky se už nemůžu dočkat :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 lis 2009, 16:15
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jé, to si někdo žije, když už si čte tenhle díl podruhé :). Já ještě knížku ani doma nemám (snad se s ní počítá na Vánoce :D). A jsem totálně zavalená doporučenou literaturou k matuře a přijímačkám... Fakt vám závidím a moc se těším, až si to taky přečtu 8)


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2009, 19:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak jsem právě dočetla část o Peyracově popravě (bohužel jen ve starém vydání, nového Popraveného ještě doma nemám) a jsem úplně paf :D To je prostě něco šíleného, co se mohlo v té době dít. Nevím jak vy, ale já to všechno hrozně prožívám. Stokrát si můžu říct, že je to jen kniha, vymyšlený příběh a přesto mi to nedá, abych u toho nebečela :D Tak krásně to Toulouskou svatbou začalo a tak smutně skončilo (prozatím). Pořád se mi v hlavě honí obrazy, jak byla Angelika šťastná, jak po sobě s Joffreyem toužili, účastnili se slavností, prostě nádhera a pak najednou takový obrat, pád na nejhlubší dno, bída, intriky, pokusy o vraždu, děsivé mučení Joffreye, ta hnusná beznaděj. Nejvíce mě na tom děsí to, že nikdo neznáme svůj osud. Teď tady sedím a plácám nesmysle a vůbec nepočítám s tím, že za 5 minut může být v mém životě všechno úplně jinak.

Prosím, prozraďte, jak skončí poslední díl? Budou spolu? Ať můžu klidně spát :D

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2009, 19:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zatinka píše:
Prosím, prozraďte, jak skončí poslední díl? Budou spolu? Ať můžu klidně spát :D
To bych v žádném případě nedělala, ale spát klidně určitě můžeš :wink:
Stručný nástin najdeš tady: http://www.angelique.cz/angelika-anotace.php

Jinak ani my ostatní vlastně nevíme, jak celá sága skončí, ale je pravda, že se AG nechala v rozhovorech slyšet, že Angelika a Joffrey zůstanou spolu.


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 04 pro 2009, 20:04
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Jo, to jsem si všechno přečetla. Jenže nejhorší na tom je, že ze starého vydání mám doma pouze První tři díly (končím Angelikou a králem) a dál už nic. Dražím teď sice na aukru podstatnou část knih, ale chybí mi tam ještě Nezkrotná Angelika, Angelika se bouří a Angelika a její láska :? Ach jo, tohle bude má smrt :-) Koukala jsem v naší knihovně, že kromě Nezkrotné tam ty zbývající mají. Dá se ten díl vynechat? Nebude to pak na překážku při čtení ostatních dílů?

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2009, 09:12
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohuzel ho vynechat nemuzes, vsechno ma svoji navaznost. Anne je velmi dobra vypravecka a ma vsechno propojene. Zrovna v nezkrotne je velmi dulezity muz, ktereho Angelika potka o tri dily pozdeji a sehraje svoji velikou roli. A jsou tam i dalsi a dalsi veci, ktere se objevuji v dalsich dilech.
Čihej na netu na dalsi dily, jinak to proste nejde :-( Nebo si ten dil dej poslat z jine knihovny, myslim, ze knihovny maji takovouto sluzbu. Zeptej se.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2009, 13:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tiež si myslím, že vynechaním Neskrotnej by si prišla o veľa. Je dobrodružná, exotická a má na tvorbu Angelikinho charakteru fakt dôležitý dopad.


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2009, 14:17
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skoro si myslím, že Nezkrotná je nejpodstatnější co se týče změny Angeličiného vnímání života. Bez toho, co prožila v tomto dílu (a ovšem i v díle A. se bouří) by se Angelika jen těžko mohla postavit bok po boku Joffreyovi v Amerických dílech. A A. a její láska je zase úžasně romantická :oops: :D .


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 pro 2009, 17:55
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Když jsem četla angeliku poprvé a ještě neměla svoji a chodila do knihovny, tak zrovna nezkrotnou neměli a tak jsem ji přeskočila....sice to šlo ale opravdu to nebylo ono..jenže já prostě nemohla čekat něž ji někdo vrátí, byla jsem do toho hrozně zažraná..tak jsem ji přečetla až když jsem to četla podruhé. :?


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 pro 2009, 15:28
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem znovu precetla uplne celou serii a doufam, ze to nevyzni blbe, ale modlim se aby to Anne dopsala! Znovu jsem se ujistila, ze to konci v tom nejnapinavejsim miste a ja si tak strasne preji, aby Ludvik XIV. Angeliku jeste jednou videl!!!


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 21 pro 2009, 23:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo jo...já si asi nejvíc přeju opětovné setkání s Desgrezem, na to se těším moc :) .


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 72 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů