2. díl l'Intégrale: Toulouská svatba

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 122 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: 2. díl l'Intégrale: Toulouská svatba
Napsal: 24 dub 2008, 14:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
po tej ukážke z Toulouskej svadby mám zo Joffreya taký divný pocit :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2008, 19:09
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
po tej ukážke z Toulouskej svadby mám zo Joffreya taký divný pocit :roll:
Jestli narážíš na to, co prozradil vydavatel (díky za nápad, dlouho jsem na jejich stránkách nebyla), nemyslím, že by kvůli narážkám popichujících se Gaskoňců musel být Joffrey horší muž. Přece Angelika byla ta pravá pro jeho nespoutané srdce, ne? :)


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 dub 2008, 19:20
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeho pověst musí být v původním Anniném podání pořádně temná a strašidelná. Jestli má snést srovnání s Gilesem de Retz :)

Je ovšem pravda, že sama bych taky asi nebyla dvakrát šťastná, kdyby se o mém ženichovi povídalo něco takového :?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2008, 08:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja z toho úryvku ani nemám dojem, že mal strašnú a temnú povesť, skôr mi pripadá ako poriadny sukničkár (neviem, ako sa to povie v češtine, napadá ma len pomerne dosť hrubý výraz :oops: ). Skrátka ženy tancujú, ako on píska. Vieme, že to tak asi aj bolo, len v pôvodnom vydaní sa to až takto neponímalo, tak mám s tým trochu problém.


Nahoru
Profil Citovat
Annie
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 dub 2008, 18:01
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 281
Registrován: 14 úno 2008, 21:08
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Tak mě ta ukázka v něčem nepřekvapila a koneckonců vědely jsme přece, že má na ženy takový vliv. A že tancují jak on píská je jejich problém a nikdo je do toho nenutí, že? :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 dub 2008, 20:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeeeee holky! Už v pondělí!!!! :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2008, 12:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tak co, už ji někdo máte? Jak vypadá...?
mne zatiaľ len prišiel mail s dnešným dátumom, že mi skompletizovali objednávku a čoskoro ju posunú na expedíciu :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 kvě 2008, 15:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já ji tady v Praze nemůžu sehnat. Včera ji neměli nikde.


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2008, 18:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravim, dneska jsem tady poprve na diskusi na tomto foru, ale navstevuji ho kazdy den. Knihu Angelika Toulouska svatba 2.dil jsem take hledala vsude v Praze a nasla v Luxoru az teprve dnes. Driv jim neprisla. Sice vysla v pondeli(5.5.2008), ale rikali mi vsude, ze k dostani bude ode dneska (7.5.2008). Kniha vypada moc krasne, i obsah je parada, vsak uvidite sami. Cetla jsem i zkracenou verzi 6x Angelika v jedne knize a take mohu doporucit. Avsak original od Anne Golon je original.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2008, 19:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
zdá sa, že mne príde už v piatok ...


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2008, 19:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne prisla od Martinusu uz dnes, tesim sa ako si ju vecer otvorim.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2008, 20:31
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
Zdravim, dneska jsem tady poprve na diskusi na tomto foru, ale navstevuji ho kazdy den. Knihu Angelika Toulouska svatba 2.dil jsem take hledala vsude v Praze a nasla v Luxoru az teprve dnes. Driv jim neprisla. Sice vysla v pondeli(5.5.2008), ale rikali mi vsude, ze k dostani bude ode dneska (7.5.2008). Kniha vypada moc krasne, i obsah je parada, vsak uvidite sami. Cetla jsem i zkracenou verzi 6x Angelika v jedne knize a take mohu doporucit. Avsak original od Anne Golon je original.
Ahoj, vítáme novou přispěvatelku! Prosím tě, kde v Luxoru? Já byla dneska na Andělu a neměli nic :( .


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 kvě 2008, 20:40
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím Andrej

Já jsem tam dneska byla v Luxoru na Andělu, a byla ta kniha hned za začatku v novinkách je červeně smetanová, což mě zmátlo, já si myslela že bude červeno modrá a nebo ji najdeš v romantice.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 07:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mary píše:
Mne prisla od Martinusu uz dnes, tesim sa ako si ju vecer otvorim.
Mary, Ty si zo Žiliny, však? Má to niekto výhodu, že býva tak blízko pri Martine... Ale aj tak je sranda, že to máš skôr ako naše kamošky u susedov, kde to vlastne vychádza :oops: Som čítala, že knihu dodávajú už do 24 hodín, a že majú na sklade posledné 2 kusy 8)


Nahoru
Profil Citovat
AjA
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 11:23
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 46
Registrován: 21 dub 2008, 22:44
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já ji mám objednanou u nás v Chomutově, včera odpoledne přišel mail, že už na mě čeká, takže zítra bude moje!! :P


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 13:03
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebo ji muzes objednat na strankach Luxoru, uz ji tam konecnene maji.
http://www.neoluxor.cz/katalog/hledani/ ... Golon+Anne


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 18:58
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sama jsem se divila, ale já si ji koupila už ve středu v jednom knihkupectví u nás v Opavě. Jen je mi strašně líto, že nemám čas ji rychle a nerušeně číst. Tak jsem zatím jen na 20 straně. Jo, a na přebalu je dokonce odkaz na tuto stránku.


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 kvě 2008, 22:31
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
Mary píše:
Mne prisla od Martinusu uz dnes, tesim sa ako si ju vecer otvorim.
Mary, Ty si zo Žiliny, však? Má to niekto výhodu, že býva tak blízko pri Martine... Ale aj tak je sranda, že to máš skôr ako naše kamošky u susedov, kde to vlastne vychádza :oops: Som čítala, že knihu dodávajú už do 24 hodín, a že majú na sklade posledné 2 kusy 8)
Nie, nie som zo Ziliny, ale 64 km od Ziliny, z malej dedinky Pruske, ak ti nieco hovori Dubnica, tak 11 km odtial.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 12:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak už ju mám aj ja, a celkom príjemne ma zarazil zoznam obsahu. Vyzerá to tak, že tam toho bude o dosť viac ...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 17:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už ji také mám!!! :D .


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 17:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To vám závidím, já podrobila českolipská knihkupectví průzkumu již ve středu, ve 2 ani nevěděli, že něco takového má vyjít a ve 3. ji prý dostanou až příští týden..


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 17:35
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už jí sice mám, ale pořád jsem se k ní pořádně nedostala, čeká mě matura, tak nemám moc času. :(


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 17:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
Já už jí sice mám, ale pořád jsem se k ní pořádně nedostala, čeká mě matura, tak nemám moc času. :(
No, to už to musíš mít za pár docela...Tak hodně štěstí! Stačí přežít svaťák a pak už to je pohoda, Angeliku budeš mít za odměnu :) .


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 18:00
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je fakt, ale už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ovšem nevím kdy by mohl vyjít. Nejradši bych už měla všechny knížky u sebe.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 19:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak, kocky, uz mam do konca len dve kapitoly, nepytajte sa ma, ako to stiham :lol: Strasne rada by som sa podelila o dojmy, no musim pockat, kym nas nebude viac. Za vsetko len par slov: chcela by som, aby to nikdy neskoncilo ... a aby tam tych novych scen bolo este ooovela viac ... romantika ... laska ... ani miestnost so zlatym klucom ma nesklamala, odohralo sa v nej presne to, co som si predstavovala ... no hadam sa tu rozplacem :cry: preco to takto nie je aj v skutocnom zivote???

kedy bude dalsi diel? :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 19:20
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Taky bych strašně ráda věděla kdy výjde další díl, jelikož až dočtu tento 2.díl, tak se nebudu moct dočkat 3.dílu a zblázním se z toho čekání. Nejraději bych byla kdyby vyšly všechny knížky naráz a já je hezky za sebou četla a nemusela nedočkavě čekat na další díly.


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 19:28
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to je super, že mají koupené práva na celou Markýzu, už se nemůžu dočkat.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 kvě 2008, 19:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Konečně někdo s přečteným dalším dílem ;) a jak teď nahlížíš na Joffreyovu tajemnost? Nezdá se ti o něco méně záhadný? Když už dokonce i víme, kde studoval... :)
hej, to o jeho studiach bolo zaujimave... A ako ho teraz vnimam ... hm, povedala by som, ze viac romanticky. Mala si pravdu v tom, ze sa nam viac odhalia jeho city - no a cast nazvana Libanky je uplne nebeska po tejto stranke. To, co bolo v podstate v povodnom vydani len naznacene, je teraz uplne jasne: zblaznili sa do seba az po usi :oops: Len potom nechapem, ako mohol v Angelike a jej laske vyhlasit, ze mohol po procese bez nej zit, ked to teraz nedokaze...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 11:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak, děvčátka, objednala jsem si Angeliku ve Fragmentu - a konečně mi dneska přišla :D .
Jsem zatím na straně 33, ale jsem zcela unešená Angeličinými pocity na svatbě. Jako bych na vlastní kůži cítila její zmatek, nejistotu a zlobu. Líbí se mi, jak je hrdá a nedá na sobě nic znát. Přímo naopak - září.
Je zvláštní, že jí hrdost nedovolí se chovat tak, jak se ve skutečnosti cítí, když dnes by to asi bylo přímo naopak. Hrdost by nám nedovolila se přetvařovat.
Nechápu, jak to mohla zvládnout. Klobouk dolů. Opravdu se mi líbí její styl. Snad se z ní poučím, je v tom tolik moudrosti...


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 17:05
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem se dnes také Toulouské svatby dočkala :) . Teprve začínám číst, ještě jsem si ji nestihla řádně vychutnat. Ale mám velkou radost, podle vašich poznámek se zdá, že by tato kniha mohla být (pro mě) druhou nejlepší za Novým světem...

Jinak se zeptám skalních fanynek, kupovala jste některá originál obou dílů?


Nahoru
Profil Citovat
Dáša
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 17:25
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10 kvě 2008, 16:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
jo, já mám oba nové díly a určitě je budu kupovat dál dokud je nebudu mít všechny 8) ani mi nepřijdou moc drahé, mám skripta i za 700 takže 300 za Angeliku mi nepřijde moc a mám z ní rozhodně větší radost :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 17:46
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dášo, teď jsi mě zaskočila, nevím, jestli obě mluvíme o téže věci. Mluvím o originále ve francouzštině. Přiznám se, že v zahraničních obchodech se vůbec nevyznám, mimo ČR jsem byla pouze třikrát v životě a to už hóódně dávno :D . Ale nějak bych čekala, že knížka zpoza našich západních hranic vyjde podstatně dráž :? . Pokud ale se dají originálky opravdu sehnat tak lacino (mluvíš-li o částkách v Kč :D ), tak bych byla docela ráda, a navrch bych Tě požádala, jestli bys mi nedala tip, jak k nim přijít přes net, víš-li. Asi bych je teď kupovat nemohla, ale aspoň bych měla o čem snít :oops: :wink: ...


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 17:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elis, ak máš záujem o francúzske originály, mrkni do časti WEB, tam by mal byť odkaz na vydavateľstvo mme Golonovej, a na tom webe si to potom môžeš objednať.

a ešte k Toulouskej svadbe: páčia sa vám opisy Languedocu? Mne veľmi. Keď som čítala ešte na začiatku, ako Angelika cestovala cez tie vinice a kukuričné polia, priam som cítila, ako to slnko páli z knihy rovno na mňa :D A bohvie prečo mi to pripomenulo cestu autom na dovolenku k moru. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 kvě 2008, 19:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Precious píše:
jeanne píše:
Konečně někdo s přečteným dalším dílem ;) a jak teď nahlížíš na Joffreyovu tajemnost? Nezdá se ti o něco méně záhadný? Když už dokonce i víme, kde studoval... :)
hej, to o jeho studiach bolo zaujimave... A ako ho teraz vnimam ... hm, povedala by som, ze viac romanticky. Mala si pravdu v tom, ze sa nam viac odhalia jeho city - no a cast nazvana Libanky je uplne nebeska po tejto stranke. To, co bolo v podstate v povodnom vydani len naznacene, je teraz uplne jasne: zblaznili sa do seba az po usi :oops: Len potom nechapem, ako mohol v Angelike a jej laske vyhlasit, ze mohol po procese bez nej zit, ked to teraz nedokaze...
Co se týká té jeho lásky... Přemýšlela jsem nad tím, a jediné, co mě tak napadá je, že ta jeho láska přeci jenom byla "podmíněná" jeho velkými zkušenostmi s ženami. Jeho životem před Angelikou (i vědeckým a cestovatelským), a v podstatě - i životem "po" Angelice. Prostě žil dál. Řekla bych, že ta "jeho" opravdová láska se vyvinula až později (v Její láska), kdežto nepoznamenaná Angelika byla prostě zamilovaná se vším všudy a naplno. Jak by to bylo, kdyby např. potkala dříve Desgreze? I když po "smrti" Joffreye žila dál - už byla tak "poznamenaná", že se toho jen tak nedokázala zbavit. V tomhle směru to asi měl Joffrey snažší. A pak, je to chlap - sice mluví o věrnosti až za hrob, ale víme, že mají žebříček hodnot někde trochu jinde. Protože, proč se jí neozval? To o ní opravdu tolik pochyboval? Tak jakápak to mohla být láska? :(


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 kvě 2008, 18:25
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak jsem zatím dorazila na str. 109 Toulouské svatby a přišla jsem na zajímavou nesrovnalost. V tomto vydání to mezi Angelikou a Joffreyem jiskří podstatně dřív než ve vydání Čs. spisovatele. Přesněji: návštěva arcibiskuba barona de Fontenac, ona pověstná žádost, aby se s ním hrabě de Peyrac rozdělil o tajemství výroby zlata, jinak ho obviní z čarodějnictví, následuje v novém vydání hned po návštěvě vědce Bernalliho. Při ní také hrabě „usedl poblíž ní. Nemohla ho vidět, ale cítila jeho dech, jehož vůně jí připomínala včerejší vzrušující okamžiky. Navíc vnímala, že jí Joffrey de Peyrac při banálním rozhovoru s arcibiskupem nepřestává hladit pohledem týl a ramena, a dokonce jí nestydatě nahlíží do sladkého stínu živůtku.“. Těmito vzrušujícími okamžiky pak je v tomto případě jejich rozhovor po odchodu vědce Bernalliho a Angeličino rozrušení „Nebyla si jistá, jestli ten výraz, s nímž ji Joffrey de Peyrac občas pozoroval při žertování, k němuž je situace dohnala, vítá anebo zda se ho obává. Hrabě někdy přestával být ironický a ona v nastalém tichu pocítila jakousi zvláštní touhu, která ji pohlcovala a spalovala. Připadala si jako nahá, ňadra pod krajkovým živůtkem se jí zvedala. Nejraději by zavřela oči. … Při zvuku jeho hlasu se chvěla jako uštvaný kůň. Točila se jí hlava a vybavila se jí chůvina slova: Láká ženy podivnými písněmi…“
Zatímco ve vydání Čs. spisovatele návštěva arcibiskupa proběhne až poté, co se Joffrey Angelice dvoří v garonnském letohrádku coby Zlatý hlas království. V novém vydání zpívá Zlatý hlas Angelice až na str. 132.

Víte některá, jak to je v originále? Měnil sled událostí Čs. spisovatel, Fragment anebo sama Anne Golon?

Doufám, že se nezpronevěřuju stránkám nebo autorce, když ty dva kousky cituji :? .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 kvě 2008, 20:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
veru, ako Angelike mohlo niečo pripomínať "tie vzrušujúce včerajšie okamihy", ktoré sa pôvodne odohrávajú v garonnskom letohrádku, keď tá situácia v novom vydaní ešte nenastala a keď deň predtým sa (v novom vydaní) nič vzrušujuce neodohralo? :)
Elis, sled udalostí Bernali-Carmencita-letohrádok-arcibiskup je aj v pôvodnom slovenskom vydaní, takže tipujem, že za tieto "pomiešané" udalosti je "vinná" sama mme Golon...


Nahoru
Profil Citovat
Dáša
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 00:17
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10 kvě 2008, 16:19
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Elis blbnu :roll: ...myslela jsem, že se ptáš na české díly... Francouzsky umím říct akorát omluvte mě, nejsem připravena, (tím bych se neměla moc chlubit, že:-) ) Ale určitě bych hledala na webu a možná i na ebay by se něco mohlo objevit, ale spíš asi dražší než levnější....


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 09:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
no teda! Ty vzrušující včerejší okamžiky nám všem unikly! V originále totiž nejsou a protože mě na nich nic nezarazilo, tak mě to ani nenapadlo zkontrolovat! Ale na druhou stranu tak Elis našla odpověď na otázku, jak moc překladatelka vyrábí nový překlad! ;)

Ainsi elle ne le voyait pas, mais elle était effleurée d’un souffle dont le parfum de tabac caractérisait sa présence. (s. 127)
ahá, takže "na vine" je predsa len preklad, nie Anne! :D A čo povieš na toto, Jeanne?: Po Bécherovej prvej návšteve v pôvodnom vydaní nasledovala hneď škola láska. Teraz je tam scéna, keď Angelika s mužom vojdú do knižnice a objavia tam Clementa Tonnela, pričom toto sa v pôvodnom vydaní odohráva až po návšteve bane v Salsigne. Ale nie toto je také podstatné, ako toto: Angelika si pritom spomína na listy od otca, ako zomrel starý Viliam, a aká je teraz šťastná. Dávalo by to zmysel, keby jej o pár kapitol neskôr neprišiel list, v ktorom jej otec oznamuje Viliamovu smrť, čo ju strašne zobralo... (takto to bolo aj v pôvodnom vydaní...) Toto sú tie maličkosti, o ktorých som písala v diskusii o preklade, prečo mám z neho taký divný pocit.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 11:21
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To s tou Vilémovou smrtí mě taky zarazilo...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 11:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tomu tedy říkám šotkové!!!
Něco možná přehodila sama Anne - to se může stát, když upravuje všechny díly od začátku, protože originály nemá a neví, co jí kde neautorizovaně vyhodili.. ovšem v tom případě by to chtělo, aby to Mullerová přeložila komplet znova, a ne jen ty pasáže, které v původním vydání chybí!! Pak dochází k takovýmto nesrovnalostem a neobeznámený čtenář si může myslet, že na vině je senilní autorka... :?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 12:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Pak dochází k takovýmto nesrovnalostem a neobeznámený čtenář si může myslet, že na vině je senilní autorka... :?
pri všetkej úcte k Anne, už aj mňa toto napadlo :cry:
Jeanne, prosím netráp sa tým, to VOBEC nie je Tvoja vina!!! Buď sa pomýlila Anne, alebo prekladateľka Mullerová, ty za to vôbec nemôžeš! Ale teraz si už viete predstaviť, ako asi vyzerajú slovenské preklady amerických častí ... :(


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 12:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A navíc by mě ani ve snu nenapadlo zaměřit se při korektuře na věcnou a obsahovou správnost a časovou posloupnost, předpokládám, že jsi spíš byla pověřena kontrolou překlepů, slangových a nářečních výrazů apod..


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
hodně se řešilo co se jmény...,
to sa mi veľmi páčilo, že na konci boli české ekvivalenty francúzskych mien. Dúfam, že to takto bude aj naďalej, pretože ja mám zafixované zo slovenského prekladu skôr francúzske mená (Hortense, Guillaume, Marie-Ange, ...)

Jeanne, hlavu hore, diel od dielu sa to zlepšuje, tretí bude už dokonalý :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to zřejmě bude muset Fragment zapojit do korektury více skalních fanynek :D :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Tak to zřejmě bude muset Fragment zapojit do korektury více skalních fanynek :D :D
ktoré vedia skvele po francúzsky. :D Ty si trúfaš, Dáši?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hehe, sebe jsem opravdu nemyslela, zvlášť, když pořád na nové vydání teprve čekám 8)
Ale zdá se mi, že se tu vyskytují osoby s mimořádným talentem nalézt nesrovnalosti... :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ak narážaš na mňa, je to fakt, ku ktorému sa bez mučenia priznávam. :) To už je raz so mnou tak, knihy, ktoré poznám takmer naspamäť a ktoré potom čítam v nejakom novom vydaní, majú skrátka smolu, ak sa odchýlia od pôvodnej verzie, hneď ich prekuknem :lol:
Ešte stále nemáš knihu? A už si si ju objednala?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 kvě 2008, 13:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To víš, že mám 8)
Včera m ruply nervy a objednala si ji u Fragmentu, takže snad do týdne budu také patřit mezi šťastné..


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 12:57
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Konečně už ji mám také přelouskanou.... Ono se zdá, že jsem se přestala Angelice věnovat, ale kdepak. Knížka je parádní, jediné, co bych vytkla je, že člověk na ní čeká, shání a pak ji přečtě během dvou dnů a zase nic. Zase čekání na další díly.... Ach jo, nejde to nějak urychlit?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 kvě 2008, 14:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dana píše:
Knížka je parádní, jediné, co bych vytkla je, že člověk na ní čeká, shání a pak ji přečtě během dvou dnů a zase nic. Zase čekání na další díly.... Ach jo, nejde to nějak urychlit?
tak toto sme tiež preberali, obávam sa, že nie... Iba keby Mullerová pracovala 24 hodín denne a Angelika by bola super komerčný trhák... :?


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 122 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron