Postavy v díle

V původním systému 13 knih se setkáváme s cca 1350 postavami, z toho několika sty skutečnými.

Následující databáze představuje postavy díla ve standardizovaném formátu, který postihuje informace o celém jménu, úřadu či titulu, údaje o manželovi/manželce, potomcích a aférách. V další části shrnuje, co se o osobě říká ve skutečnosti a co v díle Anne Golon; místa, kde se postava v díle vyskytuje a rozlišení, v kterých knihách osoba skutečně vystupuje a kdy je pouze zmiňována. U reálných postav přibývá datum narození a úmrtí a portrét.

Postavy lze třídit podle jednotlivých knih, geografických míst, kde se v díle vyskytují nebo podle toho, zda se jedná o osobnost skutečnou či fiktivní - požadavek na filtrování reálné postavy lze kombinovat s předchozími charakteristikami.

Všem uživatelům přejeme příjemné vyhledávání a děkujeme předem za veškeré informace - databáze stále vyžaduje doplňování portrétů, dat, informací, odstraňování chyb atd.

de Mortemart de Rochechouart de La Fierté de Vivonne

(1636 - 1688)
titul, úřad: vévoda, bratr Athénais de Montespan, admirál královských lodí, někdy pořádal dvorní Plessisy, stal se guvernérem Champagne a Brie, v roce 1674 jmenován králem Sicile, v roce 1675 maršálem Francie
manžel/manželka: Mme de Vivonne
potomci: Marie-Liselotte de Lacroix, Louis de Rochechouart
aféry: Mme de Vitry, Angelika de Peyrac
v díle Anne Golon: Oženil se v roce 1655 s dcerou M. de Mesmes, hobby: skládal básně... v Quebeku strávil zimu s Bardagnem, v souboji kvůli Angelice ho Bardagne zranil, pak se vrátil ke dvoru ve Versailles
ve skutečnosti: často večeřel s Molièrem, na konci života byl tlustý stejně jako jeho sestra Athénais. Jeho děti Marie-Liselotte (provdaná za Joseph-Francois de Lacroix), Louis de Rochechouart (v roce 1680 se oženil s Colbertovou dcerou Marie-Anna de Seignelay)
místa, kde se v díle vyskytuje: Québec, Středomoří, Versailles
Angelika Markýza andělů:vystupuje
Angelika Cesta do Versailles: 
Angelika a král:vystupuje
Nezkrotná Angelika:vystupuje
Angelika se bouří:zmínka
Angelika a její láska:zmínka
Angelika a Nový svět: 
Angelika v pokušení: 
Angelika a ďáblice: 
Angelika a spiknutí stínů: 
Angelika v Quebeku:vystupuje
Angelika Cesta naděje:zmínka
Angelika Cesta k vítězství:zmínka